» »

Soylent - The end of food

Soylent - The end of food

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

Okapi ::

Nista, in tudi sladkorne ne boš dobil.

O.

thramos ::

Nihče?

Okapi ::

Ja, od tortic in dunajcev te bo pobralo. Happy now?

V kateri od treh kategorij kupcev zdrave hrane se prepoznaš?
http://www.vecer.com/clanek/20150312610...

Eden mojih bolj zabavnih hobijev je obiskovanje prodajaln z zdravo hrano. Očitno je, da večinoma ne kupim nič, zato pa se toliko bolj ukvarjam z bizarnim naborom izdelkov, ki jih tam najdemo. Zanimivo je tudi opazovati njihove stranke. Ločim jih na tri skupine. Na tiste, ki se resnično že več let striktno zdravo prehranjujejo in so si v prodajalni s prodajalkami že zelo na ti. Pogosto jih prepoznamo po malce upadlih licih, popolni odsotnosti ličil in patchwork "alternativnih" oblačilih, ki jih sam v šali imenujem tudi "konfekcija za waldorfske pedagoginje".

V drugi skupini najdemo rekreativce. Tiste, ki tu in tam preberejo kakšno knjigo Sanje Lončar (mimogrede, odlično branje!) ali Savine Atai, ter se polni navdiha naslednjih nekaj dni, dokler se ne spozabijo, poskušajo držati novih zdravih smernic. Prepoznamo jih po tem, da kupujejo tisto, kar je na superživilski sceni trenutno najbolj moderno. Svoj čas je to bila spirulina, kasneje macca in goji jagode, danes pa kokosov in brezov sladkor, ghee maslo in ječmenova trava. Da ne pozabim na šisandro, zdravo vzhodnjaško ogabnijo, ki ima, po moji izkušnji, okus po uveli ikebani.

V tretji skupini najdemo obupane ljudi, ki v teh prodajalnah iščejo novo življenje in svoj novi jaz. Počasi tavajo med izdelki, skrbno prebirajo deklaracije, listajo po knjigah o kandidi, gledanju avre, zakisanosti telesa in v rokah obračajo vakumsko pakirane brezmesne pleskavice. Kot bi jim nekdo rekel, da jih bo bivši partner spet imel rad, če bodo odslej jedli več soje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Zmanjkalo argumentov? :))

Okapi ::

Vsaka debata z nekom, ki si ne upa jesti tortic in dunajca, ker se boji, da bo zbolel, je zapravljanje časa.

O.

thramos ::

Mja, al pa debata z nekom, ki ne razume vzrokov za nekater bolezni. Oh well.

thramos ::

WarpedGone ::

As You Sow has raised similar lead and cadmium allegations against other companies, most recently in February against a half-dozen chocolate makers including Ghirardelli, Godiva, Hershey, Lindt & Sprungli, Mondelez, and Earth Cicrle Organics.


Yet another troll.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Zaskrbljujoče za vse tiste, ki živite le od čokolade.

WarpedGone ::

I challenge you to find anything that is safe to eat 3 times a day for your entire life. It doesn't exist, soylent is healthier than anything else available.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

WarpedGone ::

Predvsem zveniš kot nekdo, ki ga soylent poslovno ogroža.
Prodajaš morda fitnes prahce?
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Ne, samo kupujem jih že dovolj časa, da prepoznam nateg, ko ga vidim.

Pa da ne bo pomote, v svetu "fitnes prahcov" je prav toliko nategov, če ne še več, kot pri soylentu. Le da je zadeva, ki ji hipsterji pravijo "soylent" tako osnovni prašek in na trgu že toliko časa, da je konkurenca zlimitirala marže in laži ter polresnice proti minimumu. ;)

WarpedGone ::

If you say so...
Še vedno nisi uspel povedat, kje sploh je nateg.
Predrago? xyz?
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

A si ti kaj na skrivaj investiral v Soylent oz. kaj podobnega? Če se že gremo ad-hominem. ;) Kaj so očitki soylentu, pa sem že zdavnaj povedal v tej temi.

WarpedGone ::

V soylent sm investiral ene dve uri časa. In konzumiram lookalike zadeve evropskega izvora, kar sm že tut zdavnaj povedal v tej temi.
Sem le alergičen na čisti FUD in birokratsko greznico, kaj naj bi bilo 'zdravo' in 'varno':

Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Potem boš verjetno lahko razumel, zakaj smo nekateri alergični na hipsterski marketing izdelka, že neštetokrat videnega v drugi embalaži (brez "zgodbe").

Od kje pa ti pridobivaš informacije o tem, kaj je zdravo in varno? Pamfleti startupov ali Jana (em, Zarja >:D)?

WarpedGone ::

Od kje pa ti pridobivaš informacije o tem, kaj je zdravo in varno?

Od kje ti vera da kaj takega sploh obstaja?
Js živim z zavedanjem da je Varno in Zdravo čista blodnja. Obstajajo le bolj in manj škodljive zadeve.
V vsaki zadevi 'obstajajo' ali 'lahko obstajajo' reči, ki imajo opazne škodljive efekte na telo v dovolj veliki količini.
Daš v analizo jabolko z drevesa in si zgrožen koliko sranja se najde v njej.

Teli praški imajo glavni plus to, da so sestavljeni iz standardnih reči, ki se masovno uporabljajo v prehrambeni industriji.
Vse kar se najde v njih, se najde v vsem ostalem tudi. Njihov plus ni to, kaj vse je notr, ampak česa vsega *NI* v njih.
V njih ni kupa sladkorja, da se nabilda masa, v njih ni kupa konzervansov da preprečijo razvoj bakterij zaradi prisotne vlage, v njih ni ojačevalcev okusa da bi otroci to radi jedli itd.

Notr je svinec? Ja, v pekarišnem kruhu tudi. Poleg raznoratnih transmaščob ki nastanejo ob pečenju.
Notr so našli kadmij? Kaj ne poveš, pejt gledat kaj vse ostalo tut vsebuje enake količine kadmija.

Sploh je pa smeh ko greš gledat kako so birokrati sčaral 'varne količine':
Yeah, I didn't to spend like half the article talking about the way the Prop65 NSRL and MADL numbers were derived, but briefly, for cadmium the state didn't have a No Observable Effect Level (NOEL) for reproductive effects in rats, but they did have a Lowest Observable Effect Level (LOEL). So they converted the LOEL into an estimated NOEL by dividing it by 10; the MADL was then computed by dividing that by a thousand. The document's worth a read if you want to see how the state of California arrived at their numbers.


Državi ne zaupam ko trdi da je neki zdravo, niti ko trdi da neki ni zdravo.
Birokrati še nikoli niso mel treh čistih o čemerkoli.
Zbogom in hvala za vse ribe

Epialt ::

WarpedGone je izjavil:

Od kje pa ti pridobivaš informacije o tem, kaj je zdravo in varno?

Od kje ti vera da kaj takega sploh obstaja?
Js živim z zavedanjem da je Varno in Zdravo čista blodnja. Obstajajo le bolj in manj škodljive zadeve.
V vsaki zadevi 'obstajajo' ali 'lahko obstajajo' reči, ki imajo opazne škodljive efekte na telo v dovolj veliki količini.
Daš v analizo jabolko z drevesa in si zgrožen koliko sranja se najde v njej.

Teli praški imajo glavni plus to, da so sestavljeni iz standardnih reči, ki se masovno uporabljajo v prehrambeni industriji.
Vse kar se najde v njih, se najde v vsem ostalem tudi. Njihov plus ni to, kaj vse je notr, ampak česa vsega *NI* v njih.
V njih ni kupa sladkorja, da se nabilda masa, v njih ni kupa konzervansov da preprečijo razvoj bakterij zaradi prisotne vlage, v njih ni ojačevalcev okusa da bi otroci to radi jedli itd.

Notr je svinec? Ja, v pekarišnem kruhu tudi. Poleg raznoratnih transmaščob ki nastanejo ob pečenju.
Notr so našli kadmij? Kaj ne poveš, pejt gledat kaj vse ostalo tut vsebuje enake količine kadmija.

Sploh je pa smeh ko greš gledat kako so birokrati sčaral 'varne količine':
Yeah, I didn't to spend like half the article talking about the way the Prop65 NSRL and MADL numbers were derived, but briefly, for cadmium the state didn't have a No Observable Effect Level (NOEL) for reproductive effects in rats, but they did have a Lowest Observable Effect Level (LOEL). So they converted the LOEL into an estimated NOEL by dividing it by 10; the MADL was then computed by dividing that by a thousand. The document's worth a read if you want to see how the state of California arrived at their numbers.


Državi ne zaupam ko trdi da je neki zdravo, niti ko trdi da neki ni zdravo.
Birokrati še nikoli niso mel treh čistih o čemerkoli.


You are so deep I can't even see you anymore...
Ne resno... kaj si po izobrazbi?
EDIT: Fanatik ni izobrazba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

WarpedGone ::

Živ in po splošnih kriterijih precej zdrav. 40 let skupaj. Ne moreš da verjameš, knede?
Moj največji problem ni hrana ampak nujna kemikalija, ki mi omogoča normalno življene a hkrati ogroža moja jetra.

Tko da se zaradi svinca in kadmija ne sekiram sploh. Če bom fliknu, bom fliknu zaradi uradno požegnanih in priznanih zdravil.
Katere morm jemat ker druzga bolšga ne poznamo.

Prioritete.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Menda je vsem v tej temi jasno, da pri takšni zadevi kot je prehrana, ne obstajajo absolutne trditve o čemerkoli. Zato lahko pozabiš na semantiko.

Ampak, ok, državi ne verjameš, komu pa? Svojemu osebnemu zdravniku? UKCju? Naključnemu startupu? Megakorporaciji? Naši ženi?

Krepu, da sladkor "nabilda maso" potegnjenem direkt iz Naše žene verjameš, da bi obstajala možnost, da v skrajno enolični prehrani pride do možnosti dolgoročnega predoziranja oz. pomanjkanja nečesa pa ne?

WarpedGone ::

Ampak, ok, državi ne verjameš, komu pa

ne obstajajo absolutne trditve o čemerkoli.


Ergo, predno zaženem "sky is falling" glede soylenta in podobnih pripravkov, bom ohranil trezno glavo in aktivne BS filtre.
Neki je če se v zadevi odrijejo stvari nad mejo, kjer je dokazan efekt, neki druzga je če organizacija, ki precej liči na patentne trole, blebeta o tožbah, ker je v zadevi odkrila stvari nad mejno koncentracijo, do katere so se birokrati dokopali na način "delimo z 10 in nato delimo še z 1000".

Krepu, da sladkor "nabilda maso" potegnjenem direkt iz Naše žene verjameš

Dafuq bro?

da v skrajno enolični prehrani pride do možnosti dolgoročnega predoziranja oz. pomanjkanja nečesa pa ne?

Od vse leteče slame v zraku ne morm niti dihat več ...
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Ej, na preprosto vprašanje, katere vire (in zakaj) smatraš za relevantne in zaupanja vredne nisi spodoben odgovorit. Da ohraniš trezno glavo in aktivne filtre, pa priporočam predvsem pri prebiranju Soylent PRja.

WarpedGone ::

Ej, na preprosto vprašanje, katere vire (in zakaj) smatraš za relevantne in zaupanja vredne nisi spodoben odgovorit.


Nobenim absolutno in per se.

ne obstajajo absolutne trditve o čemerkoli.


Mal prepucaj svoj miselni proces, je zgleda poln protislovij.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Torej, poldrugo leto kasneje - kdo še vedno redno je soylent ali kakšne podobne praške, ki naj bi zamenjali uravnotežen obrok?

thramos ::

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Torej, poldrugo leto kasneje - kdo še vedno redno je soylent ali kakšne podobne praške, ki naj bi zamenjali uravnotežen obrok?



Ne, jaz sem probal se sicer matrat en teden, nisem pa vztrajal. Šlo je pa za zamenjavo enega obroka med delovnim časom.

Od pozne jeseni sem prešalatal na doma kuhano hrano in je zelo v redu. Ruknem v mikrovalovko in to je to.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Torej, poldrugo leto kasneje - kdo še vedno redno je soylent ali kakšne podobne praške, ki naj bi zamenjali uravnotežen obrok?


Pa ce je bilo komu slabo po tistih tablicah. :)

Okapi ::

Kmalu bodo minila 4 leta. Je še kje kakšen, ki misli, da je hrana v prahu izvrstna zamisel, in jo tudi redno je?

kuglvinkl ::

V bistvu ni ponudbe, ta se ne peča več s tem. Nikol nisem resno tega zajahal, da bi lahko bil pameten.
Your focus determines your reallity

kingsix ::

Praški, še posebaj pa ne tale soyin bullshit, ne nadomestijo pravega obroka.

Hrana na krožniku je vseeno tisto pravo, pa lahko kdo reče kar hoče. Fckin hippies.

WarpedGone ::

Fckin hippis .. pravo je edino še mal krvav šnicl al pa v svinjski masti pečen in z ocvirki zabeljen kremenatlc...

slovenski dobavitelj teh praškov je krepnu, pokupu sm mu del zaloge in porabu v naslednih cca pol leta. pol pa pozabu nekak vse skup, do sedaj. problemi? nobenih.

Razen čist operativnih ...tTečno je tisti šejker vedno znova prat in s sabo nost nazaj domov. pozabu vsak tretji dan. nism zapadu v vzorec hranjenja praška in priprave v službi. da mora stvar stat nekaj ur da se ornk prepoji z vlago onemogoča ad-hoc uporabo.

tablice bi ble bol praktične ampak za sabo potegnejo cel voz problemov - nujna vsebnost vlage, da ni pretrdo, posledično neki proti bakterijam in krajši rok trajanja, etc
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

Kiri smeškoti ste.

Če že hočete hiter obrok, ki je polnovreden, ima narava kar nekaj "superfoods", ki vam bodo nadomestile te smeti.

PS. Če pa v življenju ne najdete 15 minut za ga pripravit, then you must live a really sad life and you should probably change it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

BigWhale ::

Za ustrezno raznoliko in pestro prehrano potrebujes malenkost vec kot 15 minut na dan.

Taksni in drugacni nadomestki so zlo ok za takrat, ko nimas casa, na zalost jaz nisem nasel se nobenega nadomestka, ki bi bil nekaj kar bi z veseljem spil. Za vsako rec sem se moral rahlo siliti.

m0LN4r ::

Kebab na dostavo, mesana zelenjava, zitarica in mesano meso? ter za dodatek cesnova omakica. Vse kaj rabim. Problemi? Po vec letih nobenih xD
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

next3steps ::

Okapi je izjavil:

Kmalu bodo minila 4 leta. Je še kje kakšen, ki misli, da je hrana v prahu izvrstna zamisel, in jo tudi redno je?

Medicina. Rastlinice.

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:

Za ustrezno raznoliko in pestro prehrano potrebujes malenkost vec kot 15 minut na dan.

Taksni in drugacni nadomestki so zlo ok za takrat, ko nimas casa, na zalost jaz nisem nasel se nobenega nadomestka, ki bi bil nekaj kar bi z veseljem spil. Za vsako rec sem se moral rahlo siliti.


Če nisi ravno sladokusec, zadevo hitro spacaš skupaj in te nahrani.

Ampak kot rečeno, če nimaš 30 minut v življenju, da bi si naredil kakovostni obrok, pomeni, da there's something really wrong in your life. Simple as that.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:

Kebab na dostavo, mesana zelenjava, zitarica in mesano meso? ter za dodatek cesnova omakica. Vse kaj rabim. Problemi? Po vec letih nobenih xD


Sej od teh zadev je samo kebab sporen. Razen če ne tiščiš vegete v solato.

next3steps ::

vostok_1 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Za ustrezno raznoliko in pestro prehrano potrebujes malenkost vec kot 15 minut na dan.

Taksni in drugacni nadomestki so zlo ok za takrat, ko nimas casa, na zalost jaz nisem nasel se nobenega nadomestka, ki bi bil nekaj kar bi z veseljem spil. Za vsako rec sem se moral rahlo siliti.


Če nisi ravno sladokusec, zadevo hitro spacaš skupaj in te nahrani.

Ampak kot rečeno, če nimaš 30 minut v življenju, da bi si naredil kakovostni obrok, pomeni, da there's something really wrong in your life. Simple as that.

That is like just your opinion, bro.

Smoove11 ::

Okapi je izjavil:

Kmalu bodo minila 4 leta. Je še kje kakšen, ki misli, da je hrana v prahu izvrstna zamisel, in jo tudi redno je?


Jaz že skoraj 2 leti namesto malice v službi spijem https://jimmyjoy.com. Zaenkrat zelo zadovoljen. Verjetno boljše kot povprečna malica v službi, ki sem jo jedel pred tem. Sigurno pa ceneje in pa lažje sledim makro-jem, kaj pojem preko dneva.

vostok_1 ::

I seriously don't like where this is going.

Ljudje si preračunavajo obroke, merijo korake itd.

To je spet en simptom tistega kar pravim...sit ampak v kletki.
Vse mora biti zabeleženo, vse optimizirano, vse določeno. Dronizacija družbe.

I'll find the door myself, thanks.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

Temu se drugače reče napredek. Včasih si niso preračunali obrokov in so na poti čez ocean umrli zaradi skorbuta.

Magic1 ::

Če si nisi sposoben primerno okvirno regulirat obrokov, potem nimaš druge, da greš na hard računat. Druga opcija pa je, da gredo stvari na slabš.
Magic

Pika na i ::

Izpadanje zob ne gre skupaj z zdravo prehrano.
Za vse ku---neumnosti imate čas, za hrano si pripravit, pa ne?

next3steps ::

Seveda gre. Zdrava prehrana nima skupnega z izpadanjem zob nič.

vostok_1 ::

Narediti si fin obrok je ena lepših experienc človeka.
Da bi to žrtvoval za nek shitty corporate job, kjer prodajte prevleke za luksuzne avtomobile...no thanks.


PS. Saj ni njujno, da je job shit...ampak zagotovo ni vreden kakovostnega dnevnega obroka.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Je tudi največji porabnik praznega časa zraven vožnje z vozilom na notranje izgorevanje.

energetik ::

Res je, ko sem 2 dni preizkušal svoj "soylent" sem nenadoma imel precej dodatnega prostega časa. Ne rečem, da je pripravljanje hrane kdaj pa kdaj užitek in skupno preživljanje prostega časa z družino, ampak večinoma je pa vsaj meni povsem odveč. Sploh če prištejemo še zlaganje umazane in čiste posode, pucanje štedilnika itd.
Svoj soylent sem si zmešal v 5min za cel dan, umazal pa sem 1 žlico in 1 lijak.

kingsix ::

Pa še vseeno si pil Soylent.

poweroff ::

Poleg tega je taka hrana lahko zelo čista - brez dodanih aditivov, škropiv, itd. Taka hrana je eko par exellence!

Seveda pa bodo eko/bio zagovorniki ob tem argumentu ponoreli. Ker njim se v resnici ne gre za čisto hrano.
sudo poweroff
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44462225 (7064) m0LN4r
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8311300 (8116) c3p0
»

Kapsule - hujšanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28634402 (28320) Qrctegleda
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313257 (10572) Malner
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25754710 (48327) Massacra

Več podobnih tem