» »

Soylent - The end of food

Soylent - The end of food

Temo vidijo: vsi
««
8 / 10
»»

Smurf ::

imagodei je izjavil:

Jaz še vedno ne vem, a te ti praški/napitki kaj nasitijo? Jaz imam problem, da če nimam občutka sitosti, nekako nisem zadovoljen, lahko jem in tudi bom jedel še dalje (in dvomim, da sem edini). Pol je pa problem, če si ravnokar popil nek napitek s 500 kalorijami, ker bi bil pa še vedno lačen, bi pa čez eno uro pojedel še en sendvič.

Specificno soylenta se nisme probal, ampak podobni ekvivalenti (ki so obstajali ze prej) te cisto dobro nasitijo.

Matija82 ::

c3p0 je izjavil:

The protein source is soy, which contains an ideal ratio of amino acids for excellent nutrition, smooth digestion, and offers an exceptional level of purity from inorganic compounds.


V bistvu je slabše, ker sojini proteini niso to kar zgoraj piše, sploh za moške. So pa poceni, pa Herbalife jih tudi prodaja kot suho zlato.


Verzije 1.0-1.5 uporabljajo riževe beljakovine, šele v 2.0 bodo sojine.

http://arstechnica.com/gadgets/2015/08/...


The product's name is based on Harry Harrison's 1966 science fiction novel Make Room! Make Room! in which the food product derives from soya and lentils. The term is, however, commonly associated with its 1973 film adaptation Soylent Green, in which the eponymous food supplement is made from human remains.

energetik ::

imagodei je izjavil:

Jaz še vedno ne vem, a te ti praški/napitki kaj nasitijo? Jaz imam problem, da če nimam občutka sitosti, nekako nisem zadovoljen, lahko jem in tudi bom jedel še dalje (in dvomim, da sem edini). Pol je pa problem, če si ravnokar popil nek napitek s 500 kalorijami, ker bi bil pa še vedno lačen, bi pa čez eno uro pojedel še en sendvič.

EDIT: Da mal bolj pojasnim dilemo: verjetno nekaj časa po zaužitju lakota utihne, ko hranila pridejo v telo? Mene zanima, a ti tile praški/napitki dajo kaj trenutne zadovoljitve, v obliki občutka polnega trebuha?
Ja nasitijo. Notri so razne moke (ovsena, riževa itd) ki prav lepo nafilajo želodec.
Še vedno pa je po mojih izkušnjah bolje, če počasi spiješ obrok, srkaš recimo pol ure namesto vse naenkrat.

Okapi ::

Najbolje je, da malo natreniraš psiho, da nisi ves čas žrtev nekih atavističnih nagonov po prehranjevanju. Občutek lakote se da čisto lepo miselno zatreti.

O.

WarpedGone ::

Jaz še vedno ne vem, a te ti praški/napitki kaj nasitijo?

Da.
Le da telo potrebuje nekaj časa, da skapira da si ga nafilal in neha zganjat alarm lakote.
Če zeksaš pol litra, bo občutek lakote prisoten še vsaj 10 minut. Če srkaš počasi pol ure skupaj, boš sit še predno posrkaš vse.
Zbogom in hvala za vse ribe

imagodei ::

Tenks. :)
- Hoc est qui sumus -

kuglvinkl ::

W1, kolk daš vode na 150g praška? Se prav, za en obrok.
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Zadnje čase delam od oka, ker se mi n da več uadat z vago. Mam 750 ml šejker kamor natresem prah do oznake 300, kar je po tehtanju sodeč nekje okrog 160g, nato vodo dolijem do mal pod vrhom, cca 700ml.

Bi reku da je odgovor okrog 400 do 500ml :)
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

ok, sem dolil do vrha v ta shaker, ki pride s tester packom, dal v hladilnik, kjer bom pustil čez noč.

Jutri je delovni dan in nabit urnik, pa me zelo zanima, kako se bom počutil, ko bom en obrok=malico zamenjal s tem.
Your focus determines your reallity

#000000 ::

Mene zanima če tole alio podobno praškasto hrano dejansko kdo od vas je že dlje časa, tam par mesecev in kako se počuti.

Jest mam problem z kislino (heartburn) in ne morem jesti vsega, oz lahko, samo potem trpim tako da je za znort ali pa pristanem na urgenci.

Sem prakticiral neki podobnega z raznimi fitnes praški ampak po teh sem furt na furt na WC-ju ker tud mleko ne prenašam dobro oz. ga sploh ne, te praški pa so večina narejeni na bazi sirotkinih beljakovin, tko da to odpade.

vprašam zato ker mogoče bi pa meni tole pomagalo da se znebim tablet za vselej ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

kuglvinkl ::

Obstajajo subjekti, ki to jedo dlje časa, če imajo pa enake probleme, pa ne vem. Sam bi vprašal na Soylent forumu.
Your focus determines your reallity

#000000 ::

Ti pa si mnenja ? Mislm okay kako je z wc zadevami, ker ne mislm prečepet ce dan na školjki zato ker sem spil deci mleka, kar se mi dogaja zdaj :) zato ga ne pijem nikoli, mogoče kdaj pa kdaj v kavi, ki pa je ponucam ene 10 dag v petih letih :)

Mislm tko povej kak je filing, in kaj delaš mislm fizično ali intelektualno ?

kuglvinkl ::

Ti bom povedal, ko pojem vse porcije, čez kakih 14 dni. Lahko pa W1 kej pove.
Your focus determines your reallity

OrkAA ::

#000000, poglej si Jake na ubershake - https://ubershake.si/etrgovina/jake-van...

Mislim da je edini, ki ne bazira na sirotkinih, temvec grahovih beljakovinah.

#000000 ::

Enga sem kupil mislm da v maxximum štacuni, je bil nek karbonski pojma nimam kaj to pomeni, ampak dejasnko pt tem tud prdnu nisi :) ampak je pa mislm da koštal okol 70 eur in to za ne vem če 1000g bolj se mi zdi da 750g. enkrat probal bil OK. ampak drago k žafran.

energetik ::

#000000 je izjavil:

Ti pa si mnenja ? Mislm okay kako je z wc zadevami, ker ne mislm prečepet ce dan na školjki zato ker sem spil deci mleka, kar se mi dogaja zdaj :) zato ga ne pijem nikoli, mogoče kdaj pa kdaj v kavi, ki pa je ponucam ene 10 dag v petih letih :)

Mislm tko povej kak je filing, in kaj delaš mislm fizično ali intelektualno ?
Lahko pa vzameš sirotko izolat, ker verjetno te matra laktoza. V izolatu je baje ni nič, v navadnem whey koncentratu pa jo je nek mali delež.

Sicer si pa jaz zdaj sam delam soylent za nadomestit kakšen obrok. Zmeljem 100g ovsenih, dodam merico wheya (30g), pa še ene 20g olivca. 7 deci vode in je. Za vitamine in minerale se ne sekiram, ker jih dobim pri ostalih obrokih. Itak pa je v ovsenih ogromno železa in tudi nekaj ostalih mikronutrientov.
Pa je precej ceneje kot soylent, ovseni so 10centov na 100g, 30g sirotke je 50c pa še olivno ene 15c - skupaj slabih 70c/obrok (650kcal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

thramos ::

Če je problem laktoza, potem bi težave z WCjem verjetno rešil dober izolat (ki vsebuje zelo malo mlečnega sladkorja). Če so problem beljakovine, imaš prav tako na voljo cel kup praškov, ki bazirajo ne bazirajo na mlečnih beljakovinah. Maxximum so nateguni, saj se dobi kvalitetnejše zadeve ceneje iz tujine.

Kislino je dokaj specifična zadeva in jo ponavadi pri vsakem posamezniku proži nekaj drugega.

energetik ::

thramos je izjavil:

Maxximum so nateguni, saj se dobi kvalitetnejše zadeve ceneje iz tujine.
A dej no, ko sem nazadnje gledal na myprotein sirotko, je (skupaj s poštnino) nisem dobil ceneje kot Maxximum pure whey.

thramos ::

Če pozabimo na kvaliteto Maxximumovih zvarkov, sem ravno včeraj na myprotein kupil 2.5 kg sirotke za 25€ + 6 € poštnine, ki pa se je delila s ostalimi izdelki. Praktično vedno je na voljo kupon za 25 % popusta. Tudi maxximum ima nenehne "popuste" ... zakaj inšpektorat to dopušča, vejo samo oni. :))

WarpedGone ::

Pa je precej ceneje kot soylent

Navadna voda je pa še Nx cenejš od tvojega zvarka.
Soylent se javno razglaša za "everything body needs". Zmešaj nekaj za kar boš lahko utemeljeno trdil kaj podobnega, pol pa primerjaj ceno.
Osnove :(

@#000000
Kdaj sm začel konzumirat tele reči je razvidno iz te teme. Požrl sm že cca 15kg tega praha, še vedno tukaj, brez zaznavnih sprememb.
Telesna teža cca tam kjer je bla, energije cca tolk kot je je bilo itd.

Je res tolk težko razumet da ta reč ni nič druzga kot običn futer, zdrobljen in posušen?
KO se nazaj napije vode, je za želodec bussines as usual.
Če grem v detajle ... začetni pospešeni vetrovi so se umirili, kakec je pa zdravo čvrsto mehek v rednem urniku brez zamud.

Kogar zanima naj proba. Če ni vesolc, ne bo umrl niti ne bo nič narobe z njim. Če je vesolc, pa naj uživa svoje lastne praške, ne naših.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

thramos je izjavil:

Če pozabimo na kvaliteto Maxximumovih zvarkov, sem ravno včeraj na myprotein kupil 2.5 kg sirotke za 25EUR + 6 EUR poštnine, ki pa se je delila s ostalimi izdelki. Praktično vedno je na voljo kupon za 25 % popusta. Tudi maxximum ima nenehne "popuste" ... zakaj inšpektorat to dopušča, vejo samo oni. :))
In kje imaš kakšne raziskave, ki bi pokazale kaj je razlika med sirotko od myprotein in maxx?
Vedno na voljo 25%? Samo takrat ne, ko hočem jaz naročati?

WarpedGone je izjavil:

Pa je precej ceneje kot soylent

Navadna voda je pa še Nx cenejš od tvojega zvarka.
Soylent se javno razglaša za "everything body needs". Zmešaj nekaj za kar boš lahko utemeljeno trdil kaj podobnega, pol pa primerjaj ceno.
Osnove :(
Po makronutrientih je enakovreden. Za nadomestit 1-2 obroka dnevno je OK. Nisem pa trdil, da je moj zvarek popolnoma enakovreden soylentu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

c3p0 ::

Na Myprotein sem zadnjič dobil kar 50% popusta in še brezplačno omega 3 kapsule. Če se ne mudi, se vse dočaka. :). OK, tretjino kapsul sem na koncu vrgel stran, ker nisem opazil učinka, v svoj "soylent" si namreč mešam sveže mleto laneno seme.

Kot nadomestek wheya oni prodajajo proteine iz graha, rjavega riža in konoplje, ali mešanico vseh treh, in pa sojine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

thramos ::

energetik je izjavil:

In kje imaš kakšne raziskave, ki bi pokazale kaj je razlika med sirotko od myprotein in maxx?
Vedno na voljo 25%? Samo takrat ne, ko hočem jaz naročati?


Sej pravim, pozabimo na kvaliteto. Pravzaprav so nekateri izdelki maxximuma (bili) do desetinke grama natančno enaki tistim na myprotein ... tako da ni skrbi za "slovensko" kvaliteto, za boljši vtis pa poskrbi mastna marža. ;)

Glede smole pri naročanju pa ... j*bi ga. Ti kar plačuj maxximumu.

#000000 ::

Ma jest zdej vzamem navadne ovsene kosmuče, brez kakih sladkorjev in ostalega šita.

Zmeljem v kavnem mličku, vzame kak sok al pa tud čist navadno vodo s pipe, dodam žlćko akacijevega madu in kako sadje karkoli, zmešam in ko se malo napije pojem z žlico, ne maram šejkov, to mo je boljš. To jem za zajtrk ne sedno ampak recimo vsaj 4 tedensko, pa tudi vmes kot pač popoldanska malica, in tud kot malica, vse ostalo jem normalno, edin sranje je ker moraš bit kreativen ker v bistvu bez ,medu in sadja jest tega pojest neb mogu. zato nbi mall razbil tole monotonost in da se mi ni treba vsakič zjutraj ukvarjat kaj naj skup spacam :) bom naroču za hec tale izolat ker vidim da ima več okusov, kar mi je zlo všeč, oboje tam za po en teden, da se mal vidi kako bo šlo :)

Okapi ::

Navadna voda je pa še Nx cenejš od tvojega zvarka.
Ja, in za žejo piti soylent je stran metanje denarja.

Soylent se javno razglaša za "everything body needs". Zmešaj nekaj za kar boš lahko utemeljeno trdil kaj podobnega, pol pa primerjaj ceno.
Osnove :(
Osnova je, da po nepotrebnem zapravljaš denar, če soylent ješ samo kot občasen, dodaten ali nadomesten obrok. Soylent svojo ceno upraviči (recimo), če ješ samo to in nič drugega. Če rabiš nekaj, kar ti bo dalo energijo in občutek sitosti za obdobje med normalnim zajtrkom in normalno večerjo, je 80% tistega, kar je v soylentu (ne mislim količinsko, ampak stroškovno), odveč.

O.

Magic1 ::

Za tiste, ki imajo probleme s lakoto: spremenite prehranjevalne navade, ko si lačen, je že prepozno za jest. Telo je že v drugi fazi delovanja. Sej veste koliko je dolg dan in kolk je treba kdaj jest. Splanirajte si obroke, da boste jedli še predno boste lačni.
Magic

Matija82 ::

Magic1 je izjavil:

Za tiste, ki imajo probleme s lakoto: spremenite prehranjevalne navade, ko si lačen, je že prepozno za jest.


Em, no, ne glih. "Lakota" je predvsem mentalni konstrukt, ki je pogojen z nekimi prehranjevalnimi navadami in z delovanjem hormonov (ghrelin in leptin), ki uravnavajo te mehanizme nima veliko veze.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...

Magic1 ::

Matija82 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Za tiste, ki imajo probleme s lakoto: spremenite prehranjevalne navade, ko si lačen, je že prepozno za jest.


Em, no, ne glih. "Lakota" je predvsem mentalni konstrukt, ki je pogojen z nekimi prehranjevalnimi navadami in z delovanjem hormonov (ghrelin in leptin), ki uravnavajo te mehanizme nima veliko veze.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...

Najbolje da kar takoj začnemo s strokovnim jezikom, bo takoj vsem vse jasno... Ti lahko vplivaš na hormone(posledično "mentalno" lokoto) s svojimi prehranjevalnimi navadami in s tem na optimalno delovanje telesa.
Kaj si pa ti hotel povedat?
Magic

Matija82 ::

Da občutek lakote nima veliko zveze z dejanskim stanjem v telesu in da je nek generičen prefeed v nameri, da se obranimo pred to lakoto brez potrebe.

Kako dejansko manipulirati ghrelin in leptin še ni dorečno (zgolj jetje ni učinkovito, gre se za kompozicijo hrano, glej tabelo 3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

thramos ::

Ki se ga da manipulirati ali z načinom prehranjevanja (ketonska, intermittent fasting, ...) ali pa preprosto z močjo volje. Fizičnih posledic ob recimo poldnevne postu, (če se ne priravljate na olimpijske igre) ni, oziroma so lahko celo pozitivni.

Matija82 ::

Še enkrat. Ti hormoni niso direktno povezani z mentalno lakoto tako da manipuliranje mantr tipa "ne bom jedel"/"nisem lačen" nimajo nekega smisla. Način prehranjevanja pa seveda ima vpliva na te mehanizme.

thramos ::

Ne razumem več kaj hočeš povedat, oziroma iz kje vlečeš zaključke.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Osnova je, da po nepotrebnem zapravljaš denar, če soylent ješ samo kot občasen, dodaten ali nadomesten obrok. Soylent svojo ceno upraviči (recimo), če ješ samo to in nič drugega. Če rabiš nekaj, kar ti bo dalo energijo in občutek sitosti za obdobje med normalnim zajtrkom in normalno večerjo, je 80% tistega, kar je v soylentu (ne mislim količinsko, ampak stroškovno), odveč.

O.
Točno to sem mislil. Če imaš sicer porihtane "normalne" obroke, potem tisti 1-2 "soylent" obroka ne rabita v nulo vseh vitaminov in mineralov. Poštimaš B/OH/M (whey, ovseni, olje/lan) in je to to.
Za mikronutriente poskrbiš zjutraj/zvečer z zelenjavo in sadjem ter ostalimi obroki.

Jasno če se zanašaš samo na nadomestek skozi cel dan, potem je soylent odličen, ker naj bi imel popolno sestavo.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Požrl sm že cca 15kg tega praha, še vedno tukaj, brez zaznavnih sprememb.
Telesna teža cca tam kjer je bla, energije cca tolk kot je je bilo itd.


Clovesko telo lahk s hrano jebes precej dolg cajta preden se ti bo kaj poznalo. Verjetno je skorbut prva zadeva, ki bi jo lahko fasal. Dokler ne jes nobenega strupa, bo kar trajalo preden bodo kaksne zaznavne spremembe. Ce pa tole jes samo enkrat al pa dvakrat na dan, je pa itak brez veze o kakrsnih koli spremembah govoriti, ker vprasanje, ce sploh kaj bo.

BigWhale ::

energetik je izjavil:

Poštimaš B/OH/M (whey, ovseni, olje/lan) in je to to.


Se tega ne rabis. Priblizno zmeces vase nekaj kar kaloricno ustreza, pa je dovolj. Kaksnih blazno hudih posledic ne bo, tudi ce vsak dan to pocnes.

thramos ::

Če ješ trikrat ali pa le dvakrat na dan in to počneš vsak dan, bo ta obrok predstavljal že kar lep del skupnega vnosa. Izbora hrane bi tako verjetno že imela posledice. Čez en mesec ne, čez leta pa.

Okapi ::

Če je vsak dan enak, in če so ostali obroki tudi vsi sistematično zgrešeni. Sicer pa ne. Človeški organizem oziroma presnova je zelo prilagodljiv. Lahko ješ en mesec samo meso, pa ne bo nič zelo narobe, če potem že spet prideš še do zelenjave.

kuglvinkl ::

Aja? Samo mekič je tko dizajniran, da te ubije v enem mescu? Kakorkoli...

Ja, najbrž imate prav, da se ne "splača" za zamenjavo enega ali dveh obrokov na dan kupovat teh celostnih zamenjav.

Bom povedal kaj več, ko bom ujel ritem s tem načinom malice.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Aja? Samo mekič je tko dizajniran, da te ubije v enem mescu?


Eh? Kdo je to rekel? Jaz sem pol leta zivel na McDonaldsu, pa sem imel 10kg manj kot jih imam zdaj, k jem te zadeve res samo obcasno. :>

thramos ::

Okapi je izjavil:

Če je vsak dan enak, in če so ostali obroki tudi vsi sistematično zgrešeni. Sicer pa ne. Človeški organizem oziroma presnova je zelo prilagodljiv. Lahko ješ en mesec samo meso, pa ne bo nič zelo narobe, če potem že spet prideš še do zelenjave.


Zato so Američani ravnokar prepovedali trans maščobe, a ne? Nekaj bolezni je tesno povezani z prehrano - ne samo s količino prehrane, ampak z vrsto, recimo sladkorna tipa 2, ateroskleroza, ...

Okapi ::

Kaj če bi se naučil brati. Ker sem lepo napisal:
če so ostali obroki tudi vsi sistematično zgrešeni


Ja, so znani primeri skorbuta pri ljudeh na razvitem Zahodu, ki so dolgo časa jedli samo fast food.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Jaz pa pravim, da je že 50 % (oz. že 33 %) "sistematično zgrešenega" kaloričnega vnosa dovolj, da se bistveno poviša možnost za nekatere bolezni.

Okapi ::

Kalorični vnos je nekaj čisto drugega in če nisi opazil, se ne pogovarjamo o njem. Dovolj je ena sama žemlja preveč na dan in boš imel v enem letu 6 kil špeha (pre)več. In ena žemlja (150 kalorij) je 5% sistematično zgrešenega kaloričnega vnosa (če je 3000 kalorij tvoja dnevna poraba).

Popolnoma enak učinek ima tudi en kozarec soylenta na dan preveč.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Eh, nerodno sem se izrazil. Če je polovica oz. tretjina vnesene hrane (četudi je kalorični vnos pravi) slabe kvalitete (visoka vsebnost trans maščob, ... ) se poviša možnost za nekatere bolezni krvožilja, sladkorne, ...

BigWhale ::

thramos je izjavil:

Eh, nerodno sem se izrazil. Če je polovica oz. tretjina vnesene hrane (četudi je kalorični vnos pravi) slabe kvalitete (visoka vsebnost trans maščob, ... ) se poviša možnost za nekatere bolezni krvožilja, sladkorne, ...


Seveda, saj moznost se povisa ze ce je sam 10% napacnih. :)

Okapi ::

Bolj kot je neka snov v hrani "strupena", večja verjetnost je, da ti bo škodila. Težke kovine v solati, ostanki pesticidov v krompirju, antibiotiki in hormoni v mesu ... Pa sploh ni nujno, da je to neka "dodana" snov, lahko je čisto naravna, recimo alkaloid, ki morda v majhnih količinah deluje kot začimba, v večjih je pa strup.

In spodnje meje vpliva sploh ni. Vse, kar počnemo v življenju, je povezano z določenim odstotkom tveganja.

O.

thramos ::

Ja, kar pomeni, da je izjava, da če vsak dan "nekaj na približno zmečeš vase ne bo blazo hudih posledic", napačna.

Razen če diabetes in srčne bolezni niso blazno hude posledice.

OrkAA ::

Kaksen razpon v tej temi, ej :)

Najprej se kregamo, ce so mikroelementi v soylentu do potankosti pravilno izracunani, da se nebi slucajno kaj poznalo v roku vec desetletij.

Zdaj se pa pregovarjamo, ce dieta sestavljena iz cukra in transmascobe lahko skoduje na dolgi rok.

LOL.

Okapi ::

thramos je izjavil:

Ja, kar pomeni, da je izjava, da če vsak dan "nekaj na približno zmečeš vase ne bo blazo hudih posledic", napačna.

Razen če diabetes in srčne bolezni niso blazno hude posledice.
Nekaj na približno ne pomeni nekaj strupenega.

O.

thramos ::

A tortica po dunajcu sta strupena? ;((
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458061 (2900) m0LN4r
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310415 (7231) c3p0
»

Kapsule - hujšanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632462 (26380) Qrctegleda
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312569 (9884) Malner
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752414 (46031) Massacra

Več podobnih tem