» »

Soylent - The end of food

Soylent - The end of food

Temo vidijo: vsi
««
6 / 10
»»

WarpedGone ::

Odvisno kaj je zate 'dosti' in kdaj. V pricipu maš usta zato da se hrana fizično zmelje in tolk prepoji s slino, da teče. Idealno zelo blizu temu, kar je že narejen šejk. 700ml šejka vsebuje ene 400ml vode, kar sta ravno dva kozarca. Nič posebno dosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Če bi bilo to res (enakovredna obdelava v ustih), bi bila hitrost prebavljanja trdne hrane podobna tekoči.

c3p0 ::

Vprašanje vsekakor je, koliko vode je zadosti in koliko je že preveč. Odvisno od tipa hrane in posameznika. Hrana itak že naravno vsebuje velik % vode, praški pač ne, zato 400ml po moje ni preveč.

Pri žvečenju se k hrani hkrati s slino dodajajo tudi encimi (zraven drugih snovi), ki pomagajo pri prebavi. Pri šejku to večinoma odpade. Nekaj sline seveda se izloča, a spet ne toliko.

Killermode ::

Dokler ne prekoračiš 1L/h vode potem te nima kaj biti strah. To je povprečna delovna zmožnost ledvic.

WarpedGone ::

Tkole, spil prve 4 vrečke, danes načel zadnjo, joylent jagoda.

Random misli:

Še vedno živ, še vedno enako ne/zdrav. Vagal se že dolgo nism, tko da o zgubljanju/pridobivanju mase ne morem rečt nič.

En priporočen obrok ~160g drži ranga 4 ure, potem se vrne lakota.

Stvar mora stat vsaj debelo uro, raje več, da se prah dobro prepoji z vlago, sicer ima vse skup precej voden okus. Hladna je boljša, kot ogreta na sobno temperaturo.

Mešanje z mlekom je zanimiva 'variacija', nima pa zadeva z mlekom nič kej zares boljšega okusa. Če stvar stoji dovolj dolgo, je dobro tudi z vodo.

Moj šejker je take sorte, da se kapa le natakne na posodo. Med mešanjem je treba bit ultra previden da kapo ne sname dol in pride do "higienske katastrofe". Morm nekje staknit šejker, kjer se kapa ne sname tko enostavno, se recimo našraufa na posodo.

Naročil sem nov paket, 9 x Joylent, vsak oskus po 3x. Zakaj ne Queal? Ker je ~8% dražji brez pomembne razlike.

9 vrečk je kao 27 obrokov za 54 EUR, drži kak mesec. 50 EUR ni malo ampak brez tega sm vsak mesec 50 eur pofutral v avtomat za razne čipse, čokolade in podobno 'zdravo hrano' + 40 EUR za sendviče na mesec.

Nikakor mi ne uspe zadeve konzumirat počasi. Maks pol ure in je porcija prazna.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

WarpedGone je izjavil:


9 vrečk je kao 27 obrokov za 54 EUR, drži kak mesec. 50 EUR ni malo ampak brez tega sm vsak mesec 50 eur pofutral v avtomat za razne čipse, čokolade in podobno 'zdravo hrano' + 40 EUR za sendviče na mesec.


Tole je vsekakor pozitivna sprememba.

Ampak saj se zavedaš, da testiraš in poročaš o zadevah, ki jih je preizkusil praktično vsak, ki je prestopil vrata fitnes centra v zadnjih dveh desetletjih?

WarpedGone ::

Tema je Soylent in ne Fitness Proteini.
Fitnes proteini niso nadomestek obroka ampak dopolnilo k obroku.
Stvar je podobna v detajlih, v prvem koraku oz. strogem konceptu pa različna kot noč in dan.

Boš namesto malice v službi spil whey protein? Vsak dan 3x dnevno in praktično ničesar drugega?
To v principu lahko počneš s soylentom, z whey proteinom pa raje ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Lahko ješ tudi praktično samo beljakovine, cel dan. Če tega ne počneš vsak dan (tako kot ti s tem X-lenti), ni sploh nobenega problema, če to počneš vsak dan, je pa treba malce pazit, ampak še vedno lahko počneš.

O.

WarpedGone ::

Do tega spoznanja prideš, ko se neki časa ubadaš in raziskuješ stvar.
Point soylenta je poenostavit prvi korak - da se človek sploh zave te opcije.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

V principu to lahko počneš z dobrim gainerjem - in ja, tudi pri njih gre za nadomestilo obroka, ne zgolj dopolnilo. Prav to, bolj zdravo nadomestilo malice v službi/na poti/... mnogi počnejo že desetletja.

Če gre poleg hipsterske navlake za konceptualno razliko v nadomeščanju čisto vseh obrokov, prav, ampak ti ne počneš tega:

Še vedno kot občasen obrok, enkrat dnevno sredni dneva. Tako bo tut ostalo, zjutri/zvečer paše kej oblikovanega v sebe dat,


Ne da te odvračam od postanja, ampak takšen način uživanja dodatkov (ki pač niso poimenovani Soylent) je preizkušen in prežvečen. Nekaj novega in zanimivega bi bilo "true soylent", torej nadomestilo vseh obrokov, skupaj z poročanjem o počutju, rezultati krvnih testov, ...

WarpedGone ::

Fitnes praške sm jedu že 15 let nazaj ampak so vedno bili opremljeno z nalepko "fitnes" in ne "food".
Tut iPhone je samo telefon. Pa je vseeno konceptualna revolucija.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Enemon (nadomestni obrok za aktivno in zdravo življenje, kot pravi reklama) je natanko to, prašek, ki načeloma vsebuje vse, kar potrebuješ za uravnoteženo prehrano. "Izumili" so ga v Emoni, pred 30+ leti.

WarpedGone ::

In koliko ljudi je zvedelo zanj? Koliko ljudi je zaradi njega prišparalo x minut dnevno?
Soylent je prvi ki resno štarta na široko. Mi je ganzegal kaj točno prodaja, če me le prepriča da mi ne bo ničesar manjkalo.

Enemon me ni. Bežno se spomnem reklame iz TV, ki pa očitno ni dosegla tazga efekta kot soylent (mind the lowercase).
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Na vsako škatlo lahko nalimaš nalepko s poljubnim napisom ... če je samo to cilj. Sej če se pogovarjamo o vidiku biznisa, je "izum" novega izdelka, podprtega z hipsterskim konceptom lahko odlična ideja za trženje starega produkta z višjo maržo. Ampak je verjetno v tejle temi bolj pomemben vidik potrošnika.

OrkAA ::

Jaz sem tudi z zacetkom te teme mislil, da je Soylent nekaj novega. Kmalu po tem sem odkril fitnes in videl, da imajo te ljudje zadevo se 10x bolj razdelano in, da obstaja na stotine zelo podobnih nadomestkov kot je Soylent.

Tko da, tole je vecinoma marketing, ki je ob pravem casu nasel veliko skupino ljudi, ki nimajo casa za pripravo obrokov in jih obenem malo podrobneje zanima delovanje telesa - IT sektor.

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

In koliko ljudi je zvedelo zanj?
Približno vsi, ker je bil zelo na široko oglaševan. Samo da takrat nikomur ni padlo na pamet, da bi jedel praške zato, da bi prišparal na času. Pol ure za konkretno malico je bila sveta stvar. Enemon so jedli tisti, ki so hoteli shujšati, ker si lahko z njim natančno uravnaval količino kalorij.

O.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Enemon (nadomestni obrok za aktivno in zdravo življenje, kot pravi reklama) je natanko to, prašek, ki načeloma vsebuje vse, kar potrebuješ za uravnoteženo prehrano. "Izumili" so ga v Emoni, pred 30+ leti.
Hm, hm, sem mislil, da tega ne delajo več. Ampak očitno je še vedno tukaj:
http://enemon.si/izdelek/enemon-slim-ka...

In kot vidim po vseh podatkih je to res ena sorta soylenta. Pride pa 10€/300g. Za 1 normalen obrok (400kcal) bi moral pojesti 4 vrečke (120g), torej 4€/obrok. Enako kot malica v menzi. Ni glih poceni tole.
Koliko že pride Joylent na 400kcal?

WarpedGone ::

~2100 kcal za 6 eur
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Če te skrbi premalo kalorij, lahko vedno malo cukra daš zraven.>:D

blackbfm ::

Glup izdelek za glupe ljudi. Bolj kot je hrana predelana, bolj kot so neki koncentrati, vecji krep je vse skup.

Da si pa clovek ne more vzet casa za normalno hrano in si mesa nadomestne praske na grame, to je pa se najbolj bolano.

kuglvinkl ::

blackbfm, če ne boš obrzdal jezika, v tej temi ne boš več sodeloval.

W1 in eneregetik, kako je zdaj s p/p med Jojlent in Enenmonom. Ma me srbi ta jojlent....

zdej vidim, dirt cheap je ta Joylent...

Si že našel kakšen boljši shaker?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

thramos ::

V vsaki štacuni s športno prehrano ga najdeš. Prav tako kot "soylent", samo nalepke so druga.

kuglvinkl ::

Katere nalepke pa moram gledat?
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Niti ne iščem aktivno druzga šejkerja. to odpiranje pač 'moti' ker zahteva pozornost kako točno držiš posodo med stresanjem. Mla premal previdnost in mal preveč moči pa brišeš al pa se še preoblačiš ... :)

Še ena zanimivost: quell se je med stanjem v hladilniku 'usedu', ko sm ga zmešu z mlekom sm mel izrazito 'dvodelno' vsebino. Parkrat pretresu pa se je nazaj lepo premešalo. Pri joylentu tega nism opazu, se je pa reč precej zgostila med stanjem.

P/P jolenta je v rangu 2EUR / normalen obrok, ranga 600kcal oz 170g praška in vode. Quell pride cca 10% dražje.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

kuglvinkl je izjavil:

Katere nalepke pa moram gledat?


Sej vem da zajebavaš, ker je bilo že vse povedano, pa vseeno:

Katerikoli "gainer", "nadomestek obroka" in podobno. Recimo tole, je že osnovna cena na obrok 600 kcal (od kje sploh ideja, da je to prava količina?) pod 2 €, vedno pa imajo cel kup akcij (trenutno Buy One Get One Half Price on Everything).

Za enkrat dnevno v službi je tudi čista sirotka povsem ok, verjetno še boljše kot bombica hidratov v tekoči obliki.

Ampak, žal, nalepke na vrečah so puste, na spletni strani pa ni bradatih hipsterjev, ki bi razglašali revolucijo. :))

Aja, med šihtom so itak še bolj praktične takšne in drugačne ploščice. In bolj okusne, nasitne, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

kuglvinkl ::

Dejmo se zment glede hipsterjev, k vidim, da vas mučjo. V resnici sem bil za emote bistveno bolj "zaskrbljen" kot za hipsterje. Pa so emoti en dan kr zginl, tko kot so hipsterji.

Tko da back on topic please.

Strinjam se tudi, da je Soylent za predavat na vsakem MBAju ko se pride do marketinga. Vse že obstaja, vendar so target subjekti, ki morjo al pa hočjo (WTF anyway) hodet v fitnes, dost nerelevantna skupina. Kako bi prodal to VSEM ostalim?

A štekate kaj vam govorimo?
Your focus determines your reallity

thramos ::

A je govora o tržnih prijemih in višanju marž, al o potencialni uporabnosti izdelka za potrošnika in (cenejših) alternativah? Če prvo, si zgrešil temo, ki so jo sam odprl:

Kaj pravte na idejo? Je že kaj podobnega pri nas? Recept tudi ni nobena skrivnost, je objavljen na njihovi strani, spodbujajo namreč DIY variante.


Kaj drugega delamo?

"Hipsterstvo" pa je pač trenuten izraz za tovrsten način marketinga in ciljno skupino. Ja, čez pet let jih ne bo (sej jih že zdej ni ;)) in bomo za tovrstne natege in nategnjence uporabljal druge izraze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

WarpedGone ::

>> (cenejših) alternativah
Na dan z njimi.

V kuhni mam varianto ki trdi, da ima vse kar telo potrebuje, za 2EUR na ~700kcal obrok. Ob naročilu 10 vreč (~30 obrokov) s cena spusti na ~1,66/obrok oz pri še večjem naročilu še nižje.

600kcal enemona pride ~6EUR, 3x dražje za manj manj kalorij.

Tale (http://www.sokolmarket.com/sokol-nutrit... whey protein ma 114kcal/30g, ergo je "600kcal kosilo" ~150g. 2,2kg pride 36€, 600kcal kosilo pa ~2,5 EUR. Vsaj četrt dražje brez kakršnekoli omembe, da vsebuje vse kar telo potrebuje.

Tko da, lepo na plano s cenejšimi alternativami kjer je vsaj mal pozornosti na mikroelemente itd in s tem vsaj nekaj teorije da se z zadevo da futrat na dalši rok.

Seveda bi lahko tudi z žlico jedu bel cukr in s tem dobil vse kalorije še za manj denarja. Kdor misli it z debato na tak nivo, se naj prosim odstrani drugam.

// Firefox mi nehal kazat kontrole za formatiranje. Opensource sranje ...
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

3 poste višje, iskal sem pa natančno 10s, tako da ne dvomim, da se najde bolj ustrezne in cenejše. Teorije pa si lahko kar sam napleteš, razlike ne bo nobene - poleg tega ne vidim, da bi preizkušal in poročal o čem več, kot o enem obroku dnevno.

PS: Morda bi se kaj našlo tudi pri Herbalifu, samo tam teorije (malo drugačna kot hipsterska "zgodba") še malo dražje plačaš. Ampak je TOP! :))

c3p0 ::

Proteini so načeloma precej dražji na gram, ovsene kosmiče pa dobiš že za slabih 0.5€/500g.

Iz par praškov na myprotein.com si IMO lahko narediš enakovredne soylent obroke, za nižjo ceno. Ne bi pa bili lepo zapakirani po porcijah, v mične vrečkice.

energetik ::

kuglvinkl je izjavil:

blackbfm, če ne boš obrzdal jezika, v tej temi ne boš več sodeloval.

W1 in eneregetik, kako je zdaj s p/p med Jojlent in Enenmonom. Ma me srbi ta jojlent....

zdej vidim, dirt cheap je ta Joylent...

Si že našel kakšen boljši shaker?
Jah, očitno je Enemon precej dražji... Edino če daš kaj na garancijo oz. na to, da je zadaj SLO firma, na katero se lahko kaj pritožiš v primeru kakšnih zastrupitev.
Sicer pa ja, se tudi strinjam, da če nadomeščaš izključno 1 obrok/dan, zraven verjetno ne rabiš vitminov in mineralov (če jih sicer dobiš v drugih navadnih obrokih).
In potem narediš soylent doma lohk ceneje, samo whey koncentrat, ovsena moka ter žlica olivca. Da imaš vsaj makronutriente porihtane.

innerspace ::

c3p0 je izjavil:

Iz par praškov na myprotein.com si IMO lahko narediš enakovredne soylent obroke, za nižjo ceno. Ne bi pa bili lepo zapakirani po porcijah, v mične vrečkice.


This.

Sem to pocel pred par leti, kot dopolnilni obrok ali dva/dan. Deluje natanko tako, kot oglasujejo soylent.
Ne rabim hipsterskih prijemov za si zmiksat shejk.

+po zelji dodas not sadje ali karkoli drugega.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kuglvinkl ::

prav utrujate s hipsterji...

Še to, tisti, ki predlagate alternative, domnevam, da jih tudi uporabljate, vsaj mislim, da na pamet ne govorite.

Kakšne so vaše izkušnje?
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Hmmm, sam zmešaš, daš not sadje, ....
Halo? Kdo doma? Če bi se mi dalo ubadat z zadevo, bi se spravil kuhat ne pa zbirat in mešat svoje praškem, nabavlat in prat in rezat in miksat not sadje in jadajada.

Še to, da morm zadevo zjutri vnaprej zmešat, dat hladit in pol posodo pomit mi je odveč ampak takšen je žal trenuten nivo tehnologije.

Enkrat sm šejker pozabu v službi, ta vikend pa v avtu pred hišo. Ko bo zadeva končno v obliki tablic in boš samo ovitek vrgu v smeti ter pojedu, bo reč tam kjer mora bit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

ne zapopadejo koncepta...
Your focus determines your reallity

innerspace ::

Sori ce eni utrujamo s "hip", a po ogledu doku-predstavitve ne morem mimo tega dejstva. Da ne "zapopademo", odmisli, ker ne gre za nek strasen koncept, ki bi bil nedosegljiv povprecni pameti.

Zdej ne vem, a W1 zivis na cesti al v pisarni, da ne mores zmesat shejka? Malo heca:)
Vmiksano sadje je dodatek, ne nuja, ki si ga privoscis, ko lahko, ce zelis.

Vnaprej pripravljena mesanica proteinskih in raznih oh praskov ni jaka znanost in si jo lahko vsak vnaprej pripravi doma, po zelji in potrebi.

Moja izkusnja je zelo dobra, mix je izgledal nekeko: whey od MyProtein, malto od Maxximum, ovseni kosmici od random bio proizvajalca, olivno olje od kolega...(razmerij se ne spomnim, jih pa komot pogruntas).
Jedel/pil sem ga redno 4 mesece, vsaj enkrat dnevno, po navadi namesto kosila. Od oka je slo za 700 kcal obrok, sitost je trajala dobre 3 ure, odvisno od dneva.
Nobenih pomanjkanj ni bilo opaziti ali cutiti, bi ga z veseljem pil dalje, samo sem spremenil navado in zdaj spet razmisljam o vrnitvi na tekoce, samo rabim nov shejker, se mi je ta stari usmradil.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

WarpedGone ::

>> in si jo lahko vsak vnaprej pripravi doma, po zelji in potrebi.
Šnicle in pomfri tudi. Zakaj bi se torej ubadal z lastnimi praški?
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Mislš recimo tole? Ali katero drugo od tisočev tablic?:))

Lej, če je "koncept" reizum z višjo maržo zavit v novo embalažo, ne pričakujta ploskanja tistih, ki zadevo poznamo malo bolje in dalj časa.

Izkušnje? Praktičnost, cenenost in bolj natančno odmerjanje hranil niti približno ne odtehtajo užitka ob pravi hrani. Dandanes si praktično v vsaki menzi lahko izbereš vsaj približno zdrav obrok - za ceno, ki ni bistveno višja od praškov. Odmor za malico v službi, ki ga ne preživiš za računalnikom, pa ima poleg polnega želodca tudi pozitiven vpliv na bolj sproščeno glavo, da o socialnem vidiku takšne vrste druženja s sodelavci ne omenjam. Če delaš v rudniku, verjamem, da so razmere drugačne.

Skratka, praški so se v večini primerov izkazali kot nepotrebni in slabša rešitev kot prava hrana.

Mnenje o tem, da se reševanja razmeroma kompleksnih težav lotevaš z instant rešitvami, bom rajši zadržal zase. ;)

WarpedGone je izjavil:

>> in si jo lahko vsak vnaprej pripravi doma, po zelji in potrebi.
Šnicle in pomfri tudi. Zakaj bi se torej ubadal z lastnimi praški?


Saj si jih, zakaj si jih ne bi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

innerspace ::

WarpedGone je izjavil:

>> in si jo lahko vsak vnaprej pripravi doma, po zelji in potrebi.
Šnicle in pomfri tudi. Zakaj bi se torej ubadal z lastnimi praški?


Tudi joylent si verjetno zmesas doma.
Mesanje praskov ti vzame celih 5 minut, ce kaj potreses in moras potem pomit. Ce ne pa 3 minute.

Se mi zdi, da si raje dober potrosnik kot boljsi manager lastnega casa.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

WarpedGone ::

LInkaš tablico kjer ma 100g ~330kcal. Za eno 'južno' torej vsaj 200g. Pri 65g pakiranju so to dobre tri tablice. 12 tablic košta 27EUR, tri tablice torej 6,75EUR. Še dražje kot naš slovenski prašek.

Maš kej po ceni 2EUR/700kcal? In ki ima vse kar telo potrebuje vsaj v reklami?

>> zakaj si jih ne bi?

Ker se mi ne da. Kapiš? NOČEM zapravljat časa z mešanjem in pripravljanjem več kot je absolutni mininimum. Jolent mi vzame dve minuti zjutri da zvagam, dve minut da zmešam in dve minuti da pomijem. Pa seveda en količnski nakup enkrat mesečno. Ko bo v obliki tablic za približno podobno ceno (in ne 3 do 4x več kot te tvoje tablice ki koštajo več kot obrok v restavraciji/menzi).

Mešanje lastnih praškov je enako potratna zadeva kot lupljenje krompirja in pospravljanje posode. Zakaj mate avto? Sej ja lahko greste peš...
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

a da bi a zvečer pripravil (in dal v hladilnik), ne gre, mislim, si preizkusil?
Your focus determines your reallity

thramos ::

WarpedGone je izjavil:

LInkaš tablico kjer ma 100g ~330kcal. Za eno 'južno' torej vsaj 200g. Pri 65g pakiranju so to dobre tri tablice. 12 tablic košta 27EUR, tri tablice torej 6,75EUR. Še dražje kot naš slovenski prašek.

Maš kej po ceni 2EUR/700kcal? In ki ima vse kar telo potrebuje vsaj v reklami?


Prvi link, po sekundi iskanja, ker vem, da nima smisla. Boljše in cenejše si najdi sam.

WarpedGone je izjavil:


Mešanje lastnih praškov je enako potratna zadeva kot lupljenje krompirja in pospravljanje posode. Zakaj mate avto? Sej ja lahko greste peš...


Lastnega šoferja, itak. Pa ne da zgubljaš čas za volanom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

innerspace ::

WarpedGone je izjavil:

Mešanje lastnih praškov je enako potratna zadeva kot lupljenje krompirja in pospravljanje posode.


Poteka natanko kot tvoj opis mesanja soylenta, vzame ti morda minuto vec.

But you have your routine...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

>> a da bi a zvečer pripravil (in dal v hladilnik), ne gre, mislim, si preizkusil?
Nism probal. V službi mamo hladilnik, doma nasujem prašek, v službi zmešam in dam hladit.
Okrog 13h počas scuzam in splaknem šejker. Ter ga pozabim vzet s sabo domov :\

Hmmm, u bistvu bom lepo prašek si nesu v službo in ga mel v omarci. Itak se hrani na sobni temperaturi. Sam pogledat morm kakšen volumen ma 160g da bom na-oko-vagal.
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

sprašujem zato, ker si tako pripravljajo Soylent. Da je boljši, če en dan počiva.
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Možno, bom probal.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

Če si lahko privoščiš še žlico, jaz za zajtrk prakticiram ovseni+whey+mleko. Ko je enkrat rutina, si namešaš "na oko" v 20s. Ovseni so ena taka super, poceni osnova z OH, vlakninami in minerali, malo izboljšaš beljakovinski profil z wheyem, mleko še malo kalcija. Ker zjutraj se mi pa res ne da dosti razmišljat, kaj bi jedel in potem si zmešam tak miks. Ni glih pitno, je pa dosti tekoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

c3p0 ::

WarpedGone je izjavil:

Mešanje lastnih praškov je enako potratna zadeva kot lupljenje krompirja in pospravljanje posode. Zakaj mate avto? Sej ja lahko greste peš...


A si moraš vsak dan znova zmešat, ali pa namešaš hkrati par kg in potem imaš za lep čas? Tehtat ni treba posameznega obroka, uporabiš kako merico, gram gor ali dol. Je treba res vse narisat nekaterim...

Če ne ti, bo pa kdo drug precej prihranil s tem, da si bo vzel npr. 30min časa na 2 meseca in precej prihranil.

WarpedGone ::

A si moraš vsak dan znova zmešat, ali pa namešaš hkrati par kg in potem imaš za lep čas?

Še vedno je tekma med
a) nakupom X kg soylenta in
b) nakupom X kg posameznih praškov in investicije časa v njihovo mešanje

Če ima b bistveno nižjo ceno potem je opcija. Nism vidu prepričljivega primera, da jo zares ima. Vse do sedaj predstavljeno pride bistveno nad 2EUR/700kcal.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Ne vem, kaj te toliko skrbijo kalorije. Vsakemu prašku, ki vsebuje ustrezna hranila, lahko poceni dodaš poljubno količino kalorij - kot sladkor, kot olje ali kot alkohol, odvisno, kaj ti najbolj ustreza.
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458406 (3245) m0LN4r
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310476 (7292) c3p0
»

Kapsule - hujšanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632691 (26609) Qrctegleda
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312616 (9931) Malner
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752598 (46215) Massacra

Več podobnih tem