» »

Soylent - The end of food

Soylent - The end of food

Temo vidijo: vsi
««
5 / 10
»»

c3p0 ::

>> Oat flour, soy flour, whey, maltodextrin, ground flaxseed, vitamins/mineral mix

Ne vem zakaj si ne bi mogel tega sam mešat... V bistvu nekaj takega jem za zajtrk: ovseni kosmiči ali ovsena moka, sultanine/domači med, mleko (lahko bi tudi whey + voda), sveže mleto laneno seme (hitro oksidira). Poceni, dobro in zdravo.

V dodajanju maltodekstrina ne vidim koristi, razen za proizvajalce, gre pač za poceni filler, enako soja.

thramos ::

Saj vidiš, da ne sme bit soylent ampak mora biti Soylent. :))

zupo ::

V mojem primeru zato ker za tako nizko ceno ni smiselno da bi to delal sam. Raje eno uro vec delam oz. imam eno uro vec prostega casa.
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

kuglvinkl ::

thramos je izjavil:

Saj vidiš, da ne sme bit soylent ampak mora biti Soylent. :))


Nič ni narobe, če ne razumeš. Ne rabiš se pa hvalit s tem.
Your focus determines your reallity

sensei ::

Sestavine teh zadev so tolk osnovne, da je micken smesno, ko se obesate na brande.

kuglvinkl ::

Mislim pa, da je bila v EU na razpolago neka skandinavska zadeva. Sicer precej draga, pa vseeno. Bom poizkušal najti.

sensei je izjavil:

Sestavine teh zadev so tolk osnovne, da je micken smesno, ko se obesate na brande.



Še en genij... Tista firma torej Soylent, dela. Ta Jojlent je frigging bivši dealer. Zarad mene jej Jojlent z okusom čokolade blah blah, mogoč ubere kakšno bližnjico.

Glde na to, da sam nimam it časa jest, ga ima še tolk manj da bi se ukvarjal s tem, kakšen prašek sem dobil. Al pa mešal sam...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

zupo ::

kuglvinkl je izjavil:

Mislim pa, da je bila v EU na razpolago neka skandinavska zadeva. Sicer precej draga, pa vseeno. Bom poizkušal najti.


Ambronite.

Poleg v EU so pa se ze omenjeni Joylent, Queal, veganski Jake Shake, itd. Ful se razvija, vsake par mesecev pride nova izvedenka ven :)
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupo ()

kuglvinkl ::

zupo je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Mislim pa, da je bila v EU na razpolago neka skandinavska zadeva. Sicer precej draga, pa vseeno. Bom poizkušal najti.


Ambronite.

Poleg so pa se ze omenjeni Joylent, Queal, veganski Jake Shake, itd. Ful se razvija, vsake par mesecev pride nova izvedenka ven :)


Ja, to je to, thnx.
Your focus determines your reallity

c3p0 ::

Ambronite zgleda OK produkt, a spet precej drago, 9€ za boren 500kcal obrok (+ poštnina). Pogrešam tudi točno % sestavo posameznih sestavin. Se bojim, da jih je par bolj v sledovih, bulk pa je očitno ovsena moka in rjavi riž.

Če bi že šel v te vode, bi raje na MP kupil par praškov in jih zmešal sam. Je gotovo vsaj 3x ceneje, pa tudi kontrolo imaš nad vsem - mogoče sem malo gorenca. :)

Okapi ::

Dokler sam ne delaš praška, ali pa vsaj ne vidiš tovarne, kjer ga delajo, nimaš prav nobene kontrole. Kitajci notri dajo tisto, kar pometejo po tleh tovarne, ki dela mleko v prahu, in poceni prodajo trgovcu, ki to potem proda v Evropo kot vrhunski proizvod.

zupo ::

Sago: MP?

Okapi: torej ne jes nobenih kosmicev, piskotov, kruha, namazov, itd. katere nisi naredil sam oz. videl tovarne kjer jih delajo? Uporabljajo iste sestavine kot teli soylent proizvajalci in cez iste certifikacijske procese morajo it. Zakaj dvojni standardi?
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupo ()

BlackMaX ::

kuglvinkl je izjavil:

Mislim pa, da je bila v EU na razpolago neka skandinavska zadeva. Sicer precej draga, pa vseeno. Bom poizkušal najti.

sensei je izjavil:

Sestavine teh zadev so tolk osnovne, da je micken smesno, ko se obesate na brande.



Še en genij... Tista firma torej Soylent, dela. Ta Jojlent je frigging bivši dealer. Zarad mene jej Jojlent z okusom čokolade blah blah, mogoč ubere kakšno bližnjico.

Glde na to, da sam nimam it časa jest, ga ima še tolk manj da bi se ukvarjal s tem, kakšen prašek sem dobil. Al pa mešal sam...


Ali lahko vprašam s čem se pa ukvarjaš?

Okapi ::

torej ne jes nobenih kosmicev, piskotov, kruha, namazov, itd. katere nisi naredil sam oz. videl tovarne kjer jih delajo? Uporabljajo iste sestavine kot teli soylent proizvajalci in cez iste certifikacijske procese morajo it. Zakaj dvojni standardi?

Pire krompir si recimo raje naredim iz krompirja kot iz vrečke z instant pirejem, čeprav je veliko bolj zamudno, ker je treba krompir skuhat, olupit in zmečkat.

Bolj kot je hrana predelana in manj kot je podobna naravnim sestavinam, manj nadzora imaš nad tem, kaj je notri. In večje je tveganje, da bo kdo dodal kakšen melamin, da analiza pokaže več beljakovin. Če pa že jem kaj takega, si vsaj ne delam utvar, da jem nekaj zdravega, in ko to kupujem, bolj zaupam velikim korporacijam kot malim start-upom.

O.

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Dokler sam ne delaš praška, ali pa vsaj ne vidiš tovarne, kjer ga delajo, nimaš prav nobene kontrole. Kitajci notri dajo tisto, kar pometejo po tleh tovarne, ki dela mleko v prahu, in poceni prodajo trgovcu, ki to potem proda v Evropo kot vrhunski proizvod.


Ja, to je to. Za Soylent se ve, da so dobili finančna sredstva, gre se jim zares. Sem stavil pred slabim letom, da jih bo kupil Nestle.
Da bi se pa kaj takega zgodilo z Jojlentom, pa zelo dvomim.

@BlackMaX

v prvem postu sem opisal situacijo. Ni prav nič posebnega, v službi sem za to, da delam, za karkoli drugega glave nimam. Včasih grem v Spar po pečeno meso, da je vsaj približno vzdržno, če ne prinesem od doma in pogrejem. Gostilne so pa katastrofa, naredi mi slabo in težje delam. Sendvičev pa že leta ne jem za malico.

Včasih prinesem s seboj še jogurt in sadje, samo s tem ne zdržim do šestih-sedmih.

Tko da Soylent bi bil 2-3x na teden zelo za preiskusit.

Finci so pa predragi zame.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Upam da so posodobli oz preuredili pakirnico..

c3p0 ::

zupo je izjavil:

Sago: MP?


myprotein.com

energetik ::

mihec87 je izjavil:

Upam da so posodobli oz preuredili pakirnico..
Hm,hm se strinjam.
Sicer pa mene pri soylentih skrbi bolj kot ne absorbcija vitaminov in mineralov. Se res zadosti absorbira v telo ob takem umetnem miksu?
Glede OH, maščob in beljakovin ne dvomim, da se normalno absorbirajo.
Sicer pa če imaš soylent le za nadomestit določene obroke (npr. malico + kosilo med službo) se glede vitmainov ni treba preveč sekirat, če sicer ješ raznolike obroke navadne hrane (npr. zajtrk + večerja).
Za 100% nadomestitev pa bi jaz hotel kakšno znanstveno študijo, ki bi potrdila, da je vse ok tudi na daljši rok. No, ali pa bom probal sam, npr. na krvni test, 30 dni soylenta, nato ponovni krvni test; pa bi se že kaj videlo.

Sicer pa bi bilo enkratno, nič kuhanja, pomivanja, razmišljanja kaj boš skuhal...
Navadno hrano bi jedel samo, ko bi zapasalo ali ob kakšnih posebnih dogodkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Lonsarg ::

V bistvu je zanimiva ta dvoličnost, soylent, ker je "umeten" že 1% napakice sprejemamo kot groza. To, da v merkatorju dobimo hrano, ki je dolgoročno strup za naše telo pa meh, saj vsi to jejo že od vedno.

Resnica je pač taka, da na hitro od amaterja spacan zmazek od približka Solyenta je boljši od povprečne navadne diete, ker ta amater se je vsaj malo pozanimal kaj dejansko rabimo, mi pa se zgolj zanašamo na približne znake telesa "u dobro je".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

thramos ::

Pri "navadni" hrani dokaj dobro vemo (pa še tu so nova odkritja) kakšni so dolgoročni, tako pozitivni kot negativni učinki. Še tako krep dieta pokaže negativne vplive šele na precej dolgi rok. Medtem ko z vsaj nekaj razmišljanja o tem, kaj boš dal v usta lahko ješ precej zdravo in okusno.
Pri prašku, ki bi nadomestil vse obroke tega preprosto ne vemo, samo sklepamo lahko.

Za praške, ki bi nadomestili samo nekaj obrokov vsaj vemo, da so razmeroma varni, saj obstajajo že par desetletij. Od "soylenta" jih loči le to, da jih ne dela startup in da nimajo za sabo hipsterskega marketinga, ki so ga zagrabili geeki.

mihec87 ::

Sam teško kupim/verjamem-da je hrano možno zamenjat z praškom ki vsebuje teh nekaj snovi ki jih telo rabi, Po drugi strani pa živila ki jih jemo(meso,zelenjava,sadje itd..) vsebujejo še veliko ostalih snovi kot pa te osnovne...Zamenjava za malico ipd obrok zakaj pa ne, da bi zamenjal pa vse obroke...

Okoli pujsov ki jejo prašek hrano-pujs na farmi živi slabo leto potem pa gre-poleg prašek hrane pa zraven dobi še kup zdravil itd... Ravno tako že pri živali se po mesu vidi kako je bila hranjena(je razlika med farmskimi zadevami šopane z krmili ali pa doma vzgojeno z travo,zelenjavo itd..)..

BigWhale ::

Tudi pri navadni hrani ne poznamo vseh ucinkov kar takoj. Ves koliko dodatkov, ki se uporabljajo v prehrambeni industriji so ze zmetali ven iz uporabe zaradi tega, ker niso bili primerni? Polno. In to se ni zgodilo kar cez noc ampak po kar precej casa.

Kolikor sem bral o Soylentu, je stvar zmesana iz reci, ki se ze sedaj uporabljajo v prehrambeni industriji.

mihec87 ::

Pustimo industrijo, govorim o živilih kot takih nepredelanih, tisto kaj zraven tlačimo je bolj kaprica(da je barva, okus, vonj, izgled itd..)...

Sam imam bolj pomislek okoli snovi ki jih ne vsebuje(vsebuje snovi ki jih nujno rabimo, kaj pa snovi ki niso tako nujne še vedno pa igrajo vlogo)...

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Resnica je pač taka, da na hitro od amaterja spacan zmazek od približka Solyenta je boljši od povprečne navadne diete, ker ta amater se je vsaj malo pozanimal kaj dejansko rabimo, mi pa se zgolj zanašamo na približne znake telesa "u dobro je".
To se sigurno strinjam, soylent je sigurno bolj zdrav, predvsem pa uravnotežen kot večina fast fud proizvodov, ali celo bolj kot precej kosil doma ali v restavracijah.


mihec87 je izjavil:

Pustimo industrijo, govorim o živilih kot takih nepredelanih, tisto kaj zraven tlačimo je bolj kaprica(da je barva, okus, vonj, izgled itd..)...

Sam imam bolj pomislek okoli snovi ki jih ne vsebuje(vsebuje snovi ki jih nujno rabimo, kaj pa snovi ki niso tako nujne še vedno pa igrajo vlogo)...
Tudi jaz, v običajnih živilih so mikronutrienti drugače vezani, v drugačnih kombinacijah. Vprašanje, kako to špila v takem miksu praškov.
Sicer pa kot sem že napisal, krvni test po 1-mesečni soylent dieti bi nekaj že pokazal, če ne pa po 1-letni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

zupo ::

mihec87 je izjavil:


Sicer pa kot sem že napisal, krvni test po 1-mesečni soylent dieti bi nekaj že pokazal, če ne pa po 1-letni.


Evo ga: http://discourse.soylent.com/t/5-months...

TL;DR: brez dramaticnih sprememb, razen dolocenih specifik vezanih na vsakega posameznika (tip je recimo mel prej nizje zelezo in po 5ih mesecih soylenta je bil le-ta se malo nizji)

Pa to je po 5ih mesecih 100% soylenta. Bi rekel da se par obrokov na teden ne pozna.
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

mihec87 ::

btw.. narobnega si citiral..

WarpedGone ::

Resnica je pač taka, da na hitro od amaterja spacan zmazek od približka Solyenta je boljši od povprečne navadne diete, ker ta amater se je vsaj malo pozanimal kaj dejansko rabimo, mi pa se zgolj zanašamo na približne znake telesa "u dobro je".

Sploh ni fora v tem "kaj rabimo", hudič je skrit v zadevah brez katerih nam bi šlo bolje. V teh praških je glavni konzervans suhost i.e. odsotnost vlage, ki bistveno upočasni razvoj takšne in drugačne golazni. V "sveži hrani" na policah trgovin je zaradi zagotavljanja uporabnosti več kot par dni, hrano nujno zastrupljat z zadevami, ki so strupene za golazen in manj strupene za nas.

Ista fora kot z "mačke bi kupile whiskas", "vse kar potrebuje otrok" itd. Sploh ni problem, da bi česarkoli manjkalo. Človeško telo je eno samo skladišče zadev, katere potrebujemo in to skladišče se obnovi ob prvi priliki, ko zaužijemo zadevo, katere je začelo mal primanjkovat.
Žal je telo tudi skladišče za mnoga sranja, kjer ni učinkovitih mehanizmov čiščenja (težke kovine etc).

Nobenga ne skrbi, če bo 'z običajno prehrano' dobil vse kar potrebuje. Tiho in naivno privzema da ja. Žal je resnica mal bol kisla - ne dobi vsega kar potrebuje, hkrati pa dobi marsikaj brez česar bi mu na dolgi rok šlo bolje.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Put your money where your mouth is... ravnokar nabavil 3 paklce joylenta in 2 paklca quela. Presenečenje je blo, da ni več ločenga olja. Zgleda so našl način, da olje zamešajo v sam prah tko da je priprava tolk bol simpl. Cca 160g sm zmešal v pollitrskem šejkru in dal v skrinjo za kakšno urco.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

Meni bi prav pršla taka visoko koncentrirana hrana, brez prevelikega nakdadnega dela za jo pripravit. Sam soylent je IMO narejen iz nekih bulk industrijskih surovin, kjer je oporečnost in integriteta na poraznem nivoju.

energetik ::

WarpedGone je izjavil:

Put your money where your mouth is... ravnokar nabavil 3 paklce joylenta in 2 paklca quela. Presenečenje je blo, da ni več ločenga olja. Zgleda so našl način, da olje zamešajo v sam prah tko da je priprava tolk bol simpl. Cca 160g sm zmešal v pollitrskem šejkru in dal v skrinjo za kakšno urco.

Boš napisal kakšen review. Koliko časa misliš biti samo na tem?
Glede olja, očitno gre podobno kot pri otroškem pudru, kjer je sestavina olivno olje, gre pa za prašek.

WarpedGone ::

Evo, spil svojega prvega!
Cca 700 ml.

Nism ga mel dolg v hladilniku, tko da možno da to kej vpliva. Naslednji bo notr dlje časa, da vidm če bo kej drugačn. Prvi šluk je deloval nekako vodeno, spomnu sm se enga, ki trdi da je z mlekom zadeva bol okusna. Si predstavljam da je skor podobno pudingu.

Je bilo dobro za dol padit? Ne.
Je blo nagravžno na umret? Ne.

Na lestvici okusnosti od 1 do 5 bi dal ene 3,5. Zadni šluki so delovali manj vodeno, nakako bol polno. Lahk da je blo enostavno gostejše al pa se je reč še bol napila vode. Nekateri zadevo puščajo zmešano celo noč.

NE nameravam bit samo na tem, nameravam občasno kakšno južno nadomesit s tem. Trenutno sm na bolniški, tko da čas ni problem, ko bo spet služba pa bo mogoče tole 'kosilo v službi'.

Uradno mam tega za 15 obrokov, kar mi bo zdržalo predvidoma kak mesec.
Mi je žal da sm probal? Ne.
Bom čez en mesec nabavu še več? Bom vidu čez en mesec.

Hmm, cuzam zadnje kaplce ki so še ostale v šejkrju. Stvar je skor zares okusna!
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

echo ::

Za posušit olje se verjetno uporabi maltodekstrin.

Spajky ::

Jest sem tudi mislil, da bi to nabavil za 1 dan na teden pit ... mogoče bom en dan naroču ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

WarpedGone ::

Kake 10 minut po spitju zadeve sm dvakrat rignil. Zgleda sm mal preveč z usti dihal. Občutek sitosti/polnosti je mal zamujal. Ornk lakota je utihnila takoj, občutek, da lahk pozabim na hrano pa je pršu kakšne pol ure po zaužitju.

4 ure kasneje sm še vedno sit. Vmes sm zmazal en sladoled.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

Kake 10 minut po spitju zadeve sm dvakrat rignil.


kuglvinkl ::

w1, kje si nabavil?
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

ubershake.si
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Evo, drugi šejk že v predelavi.

Danes sm ga pustu dlje v skrinji, dobro uro in dodal mogoče pol deci manj vode. Razlika v okusu je bila znatna. Skor je blo pregosto i.e. bi blo treba narest zvrhano poln šejkr (700ml iz 180g praška).
Danšnjemu bi dal oceno 4 za okus, z besedo: precej okusno. Kot razmočeni sladkasti vanilijevi piškoti. Bom ponovil? Z veseljem.
Zbogom in hvala za vse ribe

OrkAA ::

Ugh, vanilijevi piskoti. Predvidevam, da gre za Jake? :)

Toliko, da vem cesa ne narocit.

WarpedGone ::

Hmmm, sm reku vanilija?
Gre za joylent, banana. Kje sm najdu vanilijo? ...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Danes sm probal Queal, gozdni sadeži.
Okus je bol sladek kot joylent in bol sokast - manj 'mokastega' občutka v ustih, vseeno pa se med zobmi naberejo mokasti delci.
Paklc sm razdelil na 4 servinge, po 130g oz cca 500kalorij, ker proti večeru še itak neki pojem zraven.
Je bolši kot Joylent? Morda, a ne dovolj da bi ga v 100% zamenjal. Misilm, da bo naslednje naročilo spet neki joylenta in neki Queala. Tolk da je mal variacije.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

In kakšno je počutje? Še vedno ješ samo kot občasen obrok?

WarpedGone ::

Še vedno kot občasen obrok, enkrat dnevno sredni dneva. Tako bo tut ostalo, zjutri/zvečer paše kej oblikovanega v sebe dat, v službi je pa fokus drugje.
Počutje normalno.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Zarad enga nadomestka na dan, se ti ne bo svet na glavo obrnil. :>

kuglvinkl ::

WarpedGone je izjavil:

Še vedno kot občasen obrok, enkrat dnevno sredni dneva. Tako bo tut ostalo, zjutri/zvečer paše kej oblikovanega v sebe dat, v službi je pa fokus drugje.
Počutje normalno.


Ja, to bi sam rad preizkusil...
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Občutek mam, da gre ta zadeva hitreje naprej kot neka običajna južna. Okrog 13h spijem 700 kalorij, ob 18h pa me že stiska lakota. Vseen bolš tole kot pa random stuff iz avtomatov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Killermode ::

To je verjetno zaradi pomanjkanja vlaknin ter ostalih stvari, ki jih vsebuje navadna hrana.

energetik ::

WarpedGone je izjavil:

Občutek mam, da gre ta zadeva hitreje naprej kot neka običajna južna. Okrog 13h spijem 700 kalorij, ob 18h pa me že stiska lakota. Vseen bolš tole kot pa random stuff iz avtomatov.
Preveč spiješ naenkrat. Mišljeno je, da to ves čas po malem srkaš. Recimo vsake 15min ali pol ure.
Vsaj jaz sem tako delal s svojim home-made, pa nisem bil lačen niti za trenutek. S tem da sem vse obroke nadomestil s tem za 1 dan.

WarpedGone ::

Ja, prehitro zlijem vase.
Se zadržujem a dlje kot pol ure za pol litra mi še ni zneslo. Na joylentu je blo lažje se bremzat, ta queal je pa bol sladek in prou vleče .. še, še!

Glede vlaknin ... teh je nekje na "srednjem" nivoju, je notr ovsena moka ki da substanco. Če česa primanjkuje so razni Eji za podalšanje obstojnosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:


Se zadržujem a dlje kot pol ure za pol litra mi še ni zneslo. Na joylentu je blo lažje se bremzat, ta queal je pa bol sladek in prou vleče .. še, še!


Razredci z dvema litroma vode. Bo dalj trajalo. :))

WarpedGone je izjavil:


Glede vlaknin ... teh je nekje na "srednjem" nivoju, je notr ovsena moka ki da substanco. Če česa primanjkuje so razni Eji za podalšanje obstojnosti.


Vseeno, gre za pretezno tekocino, ki je hitreje prebavljiva kot trdna hrana in verjetno iz zelodca kr stece v crevesje. :)

c3p0 ::

Če bi klasično hrano dovolj prežvečili, bi tudi bilo manj problemov s prebavo. Ampak dandanes je bolj moderno goltanje.

Pa je priporočljivo hkrati z obrokom zaužiti dosti tekočine? Baje ne.
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458923 (3762) m0LN4r
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310631 (7447) c3p0
»

Kapsule - hujšanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632971 (26889) Qrctegleda
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312718 (10033) Malner
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752944 (46561) Massacra

Več podobnih tem