» »

www.aliexpress.com

www.aliexpress.com

korenje3 ::

A še kdo kupuje tukaj? mislim da je fascinantno koliko so stvari poceni. Recimo fotoaparat canon ki pri nas stane 1800€, ga tam dobiš za 1100€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

M-XXXX ::

Jaz občasno kakšno malenkost, sam še nič nad 20€.

eniLS ::

Ampak nebo prišel do slovenije..
Pa za večje stvari plačaš še carino, ...
Ponaredke v večini tvegaš da zaplenijo..

korenje3 ::

Kakšna pa je carina? in koliko je to "večja stvar" ?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MIHAc27 ::

Jaz tudi ne bi reskiral za toliko denarja. Če je pri nas 1800 je verjetno drugje znotraj EU vsaj 1500 če ne še kak euro manj.

Če karkoli crkne bo vseeno lažje reklamirat.

Aja plačati moraš carinjenje + DDV... tako te pride fotoaparat tam okol 1370EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

korenje3 ::

sodelavec mi je rekel da je treba plačati carino, če je vrednost blaga nad 200€? je to res?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

odvisno od izdelka tut, če je carina ali ne..
#brezpodpisa

korenje3 ::

A kdo ve, če bi tako uro zaplenili na meji?

http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Goran's Blog ::

Carina je mislim da nad 140-150 eur, od 22 eur naprej je davek še za plačat.
Ne vidim razloga zakaj bi tako uro zaplenili?
Jaz sem naročil več kot 40 kopij enega mikrofona kateri je za videti isti kot original vendar je kopija, pa nisem imel nikoli težav s carino. Ali je to sreča oziroma ker je bil artikel vreden le 20 eur ne vem presodite sami.

korenje3 ::

Sem malo preobral tole na internetni strani od carine... ali to velja?

Oprostitev uvoznih dajatev
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).
V skladu z določbami Uredbe Sveta št. 1186/2009 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti so plačila uvoznih dajatev oproščene:
pošiljke, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Uniji, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;
blago v pošiljkah nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošiljajo fizične osebe drugim fizičnim osebam, ki živijo na carinskem območju EU.

Pošiljka se šteje za pošiljko nekomercialne narave, če ustreza naslednjim pogojem:
je priložnostna,
vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da gre za nekomercialne namene,
pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno.
Pod navedenimi pogoji je plačila uvoznih dajatev oproščeno blago, katerega skupna vrednost v pošiljki, vključno s spodaj navedenimi izdelki, ne presega vrednosti 45 evrov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

miller31 ::

Ali kdo kaj ve kako je s supergami, ker gledam imajo dobre cene.

Ampak kolegu so jih zaplenili iz ene druge strani, ko jih je naročil.

korenje3 ::

a nima EU embargo na tekstil iz kitajske?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

miller31 ::

No sej to me zanima, ker gledam košarkaške drese in so zelo poceni - sam to mi nič ne pomaga, če mi zadržijo na carini.

ttommy ::

A športne čevlje bi lahko naročil brez strahu?
http://www.aliexpress.com/item/FreeShip...
Gamer

RockyS ::

Ne. Če nimaš denarja da bi jih kupil znotraj EU potem si tud teh ne naročuj.

korenje3 ::

hm bank money transfer so mi izgleda zaračunal 35usd. kateri nateg.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Goran's Blog ::

Zakaj si pa plačeval preko bank money transfer? Ni druge možnosti?

nastyboy ::

Lep pozdrav,

Naročil 3 stvari -(senzorje za vzvratno vožjo, E-book reader in microSD kartico). Prva stvar je prišla po 1 mesecu. Drugi dve stvari pa so mi zablokirali pri Aliexpressu - naj bi šlo za goljufivega prodajalca. Denar za te dve stvari mi je bil v 2 tednih nakazan nazaj na račun iz Aliexpressa. Namesto microSD kartice, ki sem jo naročil pa sem dobil samo zloženo škatlico od LED žarnice.(Za to naročilo so mi vrnili denar).
Povzetek - paket potuje kakšen mesec. Obstajajo tudi goljufivi prodajalci, ki pa jih očitno dokaj dobro detektirajo - tako da kupuj samo pri trgovcih, ki imajo že veliko uspešnih transakcij. Kolikor sem spremljal, se trgovci zelo bojijo če odpreš pri njih "disput". Pač če dovolj robe prodajo si ne morejo privoščiti slabih ocen...Mogoče je to dober pokazatelj ali gre za pravega trgovca ali ne.
PS: Kolega je naročil tudi Salomonke, ki so tudi prišle, vendar so mu bile malenkost premajhne. Se pravi ni nujno da je velikost 43 ista kot pri nas.

LP

korenje3 ::

ja aliexepress plača prodajalcu šele ko potrdiš da si blago dobil.
vidi se pa tudi po komentarjih od koga dejansko dobiš robo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

_commandos_ ::

koliko časa potrebuje AE da začne reševati escalate dispute ?

Konlov ::

korenje3 je izjavil:

Sem malo preobral tole na internetni strani od carine... ali to velja?

Oprostitev uvoznih dajatev
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).
V skladu z določbami Uredbe Sveta št. 1186/2009 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti so plačila uvoznih dajatev oproščene:
pošiljke, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Uniji, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;
blago v pošiljkah nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošiljajo fizične osebe drugim fizičnim osebam, ki živijo na carinskem območju EU.

Pošiljka se šteje za pošiljko nekomercialne narave, če ustreza naslednjim pogojem:
je priložnostna,
vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da gre za nekomercialne namene,
pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno.
Pod navedenimi pogoji je plačila uvoznih dajatev oproščeno blago, katerega skupna vrednost v pošiljki, vključno s spodaj navedenimi izdelki, ne presega vrednosti 45 evrov.

Torej, če kupiš dve stvari po ceni caa 30€, se jih bolj splača naročiti ločeno, da ne pride po eni pošti paket za 60e.?

Goran's Blog ::

Konlov je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Sem malo preobral tole na internetni strani od carine... ali to velja?

Oprostitev uvoznih dajatev
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).
V skladu z določbami Uredbe Sveta št. 1186/2009 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti so plačila uvoznih dajatev oproščene:
pošiljke, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Uniji, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;
blago v pošiljkah nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošiljajo fizične osebe drugim fizičnim osebam, ki živijo na carinskem območju EU.

Pošiljka se šteje za pošiljko nekomercialne narave, če ustreza naslednjim pogojem:
je priložnostna,
vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da gre za nekomercialne namene,
pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno.
Pod navedenimi pogoji je plačila uvoznih dajatev oproščeno blago, katerega skupna vrednost v pošiljki, vključno s spodaj navedenimi izdelki, ne presega vrednosti 45 evrov.

Torej, če kupiš dve stvari po ceni caa 30€, se jih bolj splača naročiti ločeno, da ne pride po eni pošti paket za 60e.?


Ne se ti ne izplača, saj bi dal 60eur+ddv oziroma če ločeno 2x30eur+ddv kar si na istem.
Če bi bila ena stvar pa recimo 21€ bi se pa izplačalo naročit z zamikom saj bi se potem izognil davku!

Konlov ::

Vidim, da se na pošilke čaka po caa 1 mesec. Naročilo gre pa v storno po 11 dneh, če ga ne prejmeš. Se da podaljšati ta čas?

Andraz1988 ::

se da podaljšati, s tem da mislim da moreš sam zahtevat za podaljšanje.

Thunder wave ::

Narocilo gre v storno po 60 dneh, v 11 pa le ce prodajalec v tem casu ne pošlje izdelka.

darkolord ::

Tisti tadrugi čas (ko čakaš na pošiljko) lahko podaljša tudi prodajalec ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733193 (1981) Nesta
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
405911 (3186) Daliborg
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425673 (13744) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094043 (70908) Tilen
»

Plačilo carine za obutev iz kitajske

Oddelek: Loža
169075 (8347) d0ndian

Več podobnih tem