» »

Najbolj stabilna banka v Sloveniji.

Najbolj stabilna banka v Sloveniji.

«
1
2

VLCREAPER ::

Zanima me katera je po vašem mnenju najbolj stabilna banka v Sloveniji.

Goody ::

VLCREAPER je izjavil:

Zanima me katera je po vašem mnenju najbolj stabilna banka v Sloveniji.


NLB, ne bo propadla do bankrota Slovenije in naprej.

bluefish ::

NLB. Brez heca.

No, drugače pa predvsem banke, ki so del večji bančnih skupin. Banka Koper, SKB,...

VLCREAPER ::

Ali se mogoče bolj splača dati denar v tujo banko in v katero po vašem mnenju?

RejZoR ::

Men je bil hecen folk, ki je takoj letel stran od NLB češ, ne bomo podpiral tega državnega požeruha. Pozabljajo pa da jo bojo plačeval če so tam al pa ne, ker so še vedno državljani Slovenije in se bojo sredstva tako ali tako prenašala tja pa če jim je prav al pa ne. In da bo NLB šel adijo je resnično edina opcija, da gre cela država v stečaj imo. Sam sem bil pred leti pri NLB in sem še vedno. Kar se mene tiče kot komitenta nimam nekih kritik, ker je storitev bila do sedaj čist na nivoju in storitve so vsaj kar se bankomatov tiče najbolj ugodne, ker jih imajo daleč največ -> najmanj stroškov pri dvigih. Sej ima ene par drugih podobne pogoje ampak ne pa vse.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PaX_MaN ::

VLCREAPER je izjavil:

Zanima me katera je po vašem mnenju najbolj stabilna banka v Sloveniji.

Do 100k€ so vse stabilne.

fantasycamp ::

LOL, NLB ne bo, sej so isto mislili z državnimi bankami v Grčiji pa je šlo....

Noben politik ni tok neumen da reče da ne bo, vedo pa da je velika možnost, pomoje je boljš it čez mejo pa dat v kako bolj stabilno in več let delujočo...

na koncu nič ni 100% samo kako nam gre bi bolj rekel SMEHA, in tud zagotovilo do 100000€ se mi zdi smešno in čudno...

Že to da določeni poslanci imajo denar v tujini je čisti primer zaupanja v lastno državo in njene interese...

bluefish ::

fantasycamp je izjavil:

in tud zagotovilo do 100000€ se mi zdi smešno in čudno
To zagotovilo je še kako resno in nič kaj čudno.

stb ::

RejZoR je izjavil:

Men je bil hecen folk, ki je takoj letel stran od NLB češ, ne bomo podpiral tega državnega požeruha. Pozabljajo pa da jo bojo plačeval če so tam al pa ne, ker so še vedno državljani Slovenije in se bojo sredstva tako ali tako prenašala tja pa če jim je prav al pa ne. In da bo NLB šel adijo je resnično edina opcija, da gre cela država v stečaj imo. Sam sem bil pred leti pri NLB in sem še vedno. Kar se mene tiče kot komitenta nimam nekih kritik, ker je storitev bila do sedaj čist na nivoju in storitve so vsaj kar se bankomatov tiče najbolj ugodne, ker jih imajo daleč največ -> najmanj stroškov pri dvigih. Sej ima ene par drugih podobne pogoje ampak ne pa vse.

Je pa vsak njihov komitent dodaten razlog za vsako dodatno dokapitalizacijo.
Argument "Dodatna milijarda za rešiti banko s 500.000 komitenti" vs. "Dodatna milijarda za rešiti banko s 50.000 komitenti" izgledata precej drugače.

bluefish je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

in tud zagotovilo do 100000€ se mi zdi smešno in čudno
To zagotovilo je še kako resno in nič kaj čudno.

To "zagotavlja" država, ki se spogleduje z bankrotom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Invictus ::

PaX_MaN je izjavil:

VLCREAPER je izjavil:

Zanima me katera je po vašem mnenju najbolj stabilna banka v Sloveniji.

Do 100k€ so vse stabilne.

Samo v teoriji ...

Slovenska država nima denarja za poplačilo prihrankov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

Nima ga niti za odplačilo obresti starih kreditov iz tujine, kaj šele za glavnico.
No važno da jamči za vloge državljanov do 100 k eur :)).Samo da so ovce pomirjene.

Najbolj stabilna banka v Sloveniji je Kešbanka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Smurf ::

fantasycamp je izjavil:


na koncu nič ni 100% samo kako nam gre bi bolj rekel SMEHA, in tud zagotovilo do 100000EUR se mi zdi smešno in čudno...

Ampak to je posledica tvojega nepoznavanje bancnega sistema.

Da tega ne bi morala izplacati BS in ECB, bi se moralo zgoditi res nekaj izrednega (v takem primeru bo tvojih 100kEUR itak zadnja skrb). V vsakem primeru je stvar nekaj velikostnih razredov bolj varna, kot imeti denar doma v stumfih.

P.S tisti, ki niste naredili domace naloge. Se enkrat, da ne bo pomote, ta denar jamci tudi Evropa ne zgolj Slovenija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

s6c-gEL ::

Še dobro da ljudje ne vedo, kaj je frakcijsko bančništvo 8-).

P.S tisti, ki niste naredili domace naloge. Se enkrat, da ne bo pomote, ta denar jamci tudi Evropa ne zgolj Slovenija.

Super, namesto enega bolnika bosta jamčila dva 8-O.

http://workforall.net/SocialModel.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Smurf ::

s6c-gEL je izjavil:

Še dobro da ljudje ne vedo, kaj je frakcijsko bančništvo 8-).

Predvsem ljudje ne vedo, koliksen del denarja predstavlja NLB v primerjavi s celotno Evropo.

To je priblizno tako kot, da bi se zavarovalo 1000 avtomobilov po 1000€, nekdo bi pa trdil, da zavarovalnica ne more odplacati razbitega avta za 10k€, zato ker je tisti za avto placal zgolj 1000€.

kmetek ::

Vsi bi morali za 1 dan vse iz bank vzeti ven, pa da jih potem vidimo.

Spajky ::

Ko ti inflacija (napihovanje denarne mase!-"štampanje para"= vpisovanje cifer v kompe brez pokritja!) razvrednoti tvojo valuto=posledica (prikriti davek!), ti nič drugega ne pomaga kot "pretapljanje v plemenite kovine! !!! Koliko bo vredno 100k€ čez 10 let? (vsaj pol manj!) Obresti sedaj ne dohajajo niti tretjine realne stopnje rasti cen!! € je izgubil cca.40% v resnici v zadnjih 5-6 letih ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

kmetek je izjavil:

Vsi bi morali za 1 dan vse iz bank vzeti ven, pa da jih potem vidimo.

instant sesutje :)

Spajky je izjavil:

Ko ti inflacija (napihovanje denarne mase!-"štampanje para"= vpisovanje cifer v kompe brez pokritja!) razvrednoti tvojo valuto=posledica (prikriti davek!), ti nič drugega ne pomaga kot "pretapljanje v plemenite kovine! !!! Koliko bo vredno 100k€ čez 10 let? (vsaj pol manj!) Obresti sedaj ne dohajajo niti tretjine realne stopnje rasti cen!! € je izgubil cca.40% v resnici v zadnjih 5-6 letih ...

plemenite kovine glihtako lahko zgubijo vrednost..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Smurf ::

@kmetek
Al pa si vse hise zazgemo, YOLO! Potem pa naj to Slovenija resuje!

@Spajky obrestne mere so bile v zadnjiih letih zmeraj visje od inflacije. Pa mimogrede cene zlata v zadnjih letih tudi precej bolj skace kot vrednost Evra (v 2 letih je izgubil 20% vrednosti, inflacija je bila pa koliko 2% obe leti?).

fantasycamp ::

Smurf je izjavil:

fantasycamp je izjavil:


na koncu nič ni 100% samo kako nam gre bi bolj rekel SMEHA, in tud zagotovilo do 100000EUR se mi zdi smešno in čudno...

Ampak to je posledica tvojega nepoznavanje bancnega sistema.

Da tega ne bi morala izplacati BS in ECB, bi se moralo zgoditi res nekaj izrednega (v takem primeru bo tvojih 100kEUR itak zadnja skrb). V vsakem primeru je stvar nekaj velikostnih razredov bolj varna, kot imeti denar doma v stumfih.

P.S tisti, ki niste naredili domace naloge. Se enkrat, da ne bo pomote, ta denar jamci tudi Evropa ne zgolj Slovenija.


res se ne spoznam tok,maš prav, samo če je tvoj denar v likvidni obliki trgovanja, kar takoj ko ga daš njim je ga tudi prvega porabijo, zato pa ko hočeš vzet keš ven rabijo nekaj časa da ga dobijo...

tako da če ima kdo denar doma še vedno stoji, nima obresti samo ko gre banka v stečaj ne dobiš nič...

Mislim pa da je nepremičnina ki jo lahko oddaš ali zemlja ki jo lahko obdeluješ ko je resna kriza nekaj najbolj koristnega, vsaj nekaj imaš od tega, če pa inflacija uniči valuto in je zlato samo zlato bo hrana in nepremičnina nekaj kar imaš korist...

Smurf ::

Hmmm? Ce jaz hocem dvigniti ves svoj denar, lahko to naredim v 24 urah?

Ce si pa mislil, na cakanje ko propade banka, pa ja imajo, ne vem, okoli 20 dni da poplacajo, pac je nekaj papirologije, ki jo je treba naresti. Izplaca se ti pa iz zavarovanje, ki ga imajo vse banke (najprej iz Banke Slovenije, ce ne gre, iz Evropske Centralne Banke).

Torej v primeru, da pa imas vec kot 100k€, se ti takoj poplaca do 100k€, nad tem zneskom pa dejansko cakas na specificno Banko, da le ta poplaca dolgove do tebe (kjer se pa lahko zgodi, da ne dobis celotnega premozenja).

Torej je trditev, da ce gre banka v stecaj, da ne dobis nic, napacna.

RobertDev ::

V Sloveniji ni stabilne banke, tudi NLB ne. Lahko poplačajo 100k€ ampak so tu izredne razmere blizu katerih smo, kar pripelje do črednega nagona, ko se dovolj ljudi ustraši, in bi morali izplačati 10x po 100k€, lahko samo čakaš na svoje €...

Smurf ::

RobertDev je izjavil:

V Sloveniji ni stabilne banke, tudi NLB ne. Lahko poplačajo 100kEUR ampak so tu izredne razmere blizu katerih smo, kar pripelje do črednega nagona, ko se dovolj ljudi ustraši, in bi morali izplačati 10x po 100kEUR, lahko samo čakaš na svoje EUR...

In zakaj ne bi morali placati 10x po 100kEUR?

Pac NLB bi propadel (se to vprasanje), ampak denar bi dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

harmony ::

kmetek je izjavil:

Vsi bi morali za 1 dan vse iz bank vzeti ven, pa da jih potem vidimo.

Tudi ce bi bilo to mozno, je neizvedljivo. Bi ze pri 10% folka zmanjkalo denarja.

Danes je denar le premetavanje stevilk na TRR.

fantasycamp ::

RobertDev je izjavil:

V Sloveniji ni stabilne banke, tudi NLB ne. Lahko poplačajo 100k€ ampak so tu izredne razmere blizu katerih smo, kar pripelje do črednega nagona, ko se dovolj ljudi ustraši, in bi morali izplačati 10x po 100k€, lahko samo čakaš na svoje €...


moram rečt da se tukaj strinjam, zelo težko je verjet da če bi se veliko ljudi to odločilo da bi tako kot je Smurf rekel izplačila dogajala takoj.

Denarja nimajo tiskanega v obtoku v enakem razmerju...
vprašanje je če propadeš kot država ali bi EU pomagala ali bi se nas odkrižal in bi rekli prevelik problem...

A. Smith ::

Smurf je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

Še dobro da ljudje ne vedo, kaj je frakcijsko bančništvo 8-).

Predvsem ljudje ne vedo, koliksen del denarja predstavlja NLB v primerjavi s celotno Evropo.

To je priblizno tako kot, da bi se zavarovalo 1000 avtomobilov po 1000€, nekdo bi pa trdil, da zavarovalnica ne more odplacati razbitega avta za 10k€, zato ker je tisti za avto placal zgolj 1000€.


Dej pejt jim to na Ciper povedat, boš?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Smurf ::

ECB ima na racuno 350miljard €, NLB je malenkost (mislim, da je depozitov 4.4miljarde). Garancij ne mores kar tako spremeniti cez noc, pa tudi, ce bi jih lahko ni v interesu ECB. V primeru, da bi kar naenkrat ugotovilo, da ECB ne stoji za svojimi garancijami bi se sesulo zaupanje v evro, kar bi povzrocilo bistveno vecjo skodo, kot izplacilo drobiza NLBju.

Se enkrat, v tem primeru se uporabi denar, ki ga ima ECB (ni to denar v obtoku).

@A.Smith na cipru so vse vloge do 100k€ ostale nedotaknjene, next.

s6c-gEL ::

ECB ima na racuno 350miljard EUR, NLB je malenkost (mislim, da je depozitov 4.4miljarde)

Primer, kako banka iz 100 eur naredi 1000:
http://ambasador21.wordpress.com/2009/0...


4.4 milijarde / 100 000 = 44 000 varčevalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Smurf ::

Kaj ima veza tvoj link tukaj ne vem. Da nisi eden izmed tistih, ki je gledal kaksen amaterski dokumentarec zdej pa povezuje stvari, ki nimajo s tem nicesar.

Tudi z drugo tocko ne vem kaj hoces povedati. Koliko bi bilo navideznih varcevalcev, ce bi vsak imel na banki 100k€? Kar nam pove kaj?

Blazz ::

RejZoR je izjavil:

Men je bil hecen folk, ki je takoj letel stran od NLB češ, ne bomo podpiral tega državnega požeruha. Pozabljajo pa da jo bojo plačeval če so tam al pa ne, ker so še vedno državljani Slovenije in se bojo sredstva tako ali tako prenašala tja pa če jim je prav al pa ne. In da bo NLB šel adijo je resnično edina opcija, da gre cela država v stečaj imo. Sam sem bil pred leti pri NLB in sem še vedno. Kar se mene tiče kot komitenta nimam nekih kritik, ker je storitev bila do sedaj čist na nivoju in storitve so vsaj kar se bankomatov tiče najbolj ugodne, ker jih imajo daleč največ -> najmanj stroškov pri dvigih. Sej ima ene par drugih podobne pogoje ampak ne pa vse.


Več ko bo banka imela komitentov, več bo lahko posojala, in če se gredo posojila na lepe oke in prijateljske družinske vezi, tega pač eni ne mislimo podpirati. Stečaj NLB še ne pomeni stečaj države, res pa je, da je država pod nobeno ceno ne bo pustila v stečaj. In ker se NLB ni zresnil (država ga ni uredila) je pomoje bolje da ima manj komitentov in bolj vezane roke pri svojem 'poslovanju'...

Drgač pa glede storitev za komitente, imajo daleč najdražje, še za vezane vloge ti nudijo sramotno nizke obresti. In ja, vidi se da gledaš samo z enega vidika bančnih avtomatov... lahko pa ti povem, da ima precej drugih bank ali zastonj vse dvige v EU na vseh možnih bankomatih, ali pa vsaj 3-4 prve dvige na tujih for free... tako da tudi tu NLB ni najbolj ugodna..

http://www.zps.si/osebnefinance-3.html

ajde najdi kombinacijo, k bo NLB najbolj ugodna :)

Smurf ::

Jaz imam zastonj klik (ki je kar se tice spletne banke dalec pred ostalimi) in zastonj osebnega svetovalca, ki mi uredi vecino stvari, da mi ni treba cakati v vrsti (ljudje na okenckih pri NLBju so res katastrofalni), trenutno ima depozite med bolj ugodnimi. Pac tudi NLB ima svoje pluse.

Ne pravim pa, da je banka najboljsa izbira za vse. Recimo poslovni racun imam zato na delavski hranilnici.

Blum ::

BKS.

mihec87 ::

"klik (ki je kar se tice spletne banke dalec pred ostalimi)" :|Bi se dalo debatirat..

Smurf ::

Mozno, cisto vseh se nisem poiskusil.

c00L3r ::

Vloge so varne do 100k€? Za njih jamči država?

V teoriji ja, v praksi pa ne najbolj. Denar od države se nahaja na računih NLB. Če NLB propade, od kod bo država vzela denar za poplačilo vlog?

Smurf ::

c00L3r je izjavil:

Vloge so varne do 100k€? Za njih jamči država?

V teoriji ja, v praksi pa ne najbolj. Denar od države se nahaja na računih NLB. Če NLB propade, od kod bo država vzela denar za poplačilo vlog?

Si sploh prebral to temo, preden si sel tole pisati?

futune ::

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

plemenite kovine glihtako lahko zgubijo vrednost..
Ti ne razlikuješ med ceno in vrednostjo!

Vrednost npr.zlata: pred 2k leti si je Rimljan za eno unčo nabavil obleko, danes pa praktično enako ...

Smurf je izjavil:

... obrestne mere so bile v zadnjiih letih zmeraj visje od inflacije. ... cena zlata v zadnjih letih tudi precej bolj skace kot vrednost Evra ..
pod ena: Niso! (za tvoj "denar" na računu). Za denar (kredit), ki ti ga pa dajo banke, pa komaj (glede na realno kupno moč bankovcev)

Pod dva: Cena zlata (NE vrednost!) na tržišču varira vmesno glede določene faktorje. Takšne hude variacije cene kot zadnje 2 leti pa so posledica manipulacije tržišča! (prej je bila cena nad proizvodno, zdaj pa je pod njo!)

pred 5 leti : cena 650€/unča, danes 950€/unča = razlika +40%. Ker je vrednost praktično konstantna, pomeni, da je bilo spuščeno v obtok toliko "denarja" več in ker se bo dviganje cen (razvrednotenje keša) kot vedno zgodilo s časovnim zamikom!, bodo tudi rastle z zamikom obrestne mere, še posebej na vaš dolg banki. Torej poplačajte svoje kredite čimprej !!!

Kar se pa tiče statistike: "inflacijska" stopnja se sicer računa matematično približno pravilno, samo sestava "košarice" je pa politična (kakor komu paše) odločitev. Od tu torej razlika med deklarirano in realno "inflacijo" ... Vi kar verjemite politikom >:D... A vi sploh veste, koliko je obrestna mera na bankah za vloge na vpogled? 0,1% letno (en promil!=praktično NIČ za 12mesecev)

Ps.: sam sem v dosedanjem življenju doživel kar nekaj razvrednotenj papir.denarja (legalizirana kraja sredstev!) zaradi inflacije, pa se mi zdi, da se znova pripravlja kaj podobnega za cel svet ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pirat ::

c00L3r je izjavil:

Denar od države se nahaja na računih NLB


Ajej, ocitno nimas pojma

Glugy ::

Spajky je izjavil:


pred 5 leti : cena 650€/unča, danes 950€/unča = razlika +40%. Ker je vrednost praktično konstantna, pomeni, da je bilo spuščeno v obtok toliko "denarja" več in ker se bo dviganje cen (razvrednotenje keša) kot vedno zgodilo s časovnim zamikom!, bodo tudi rastle z zamikom obrestne mere, še posebej na vaš dolg banki. Torej poplačajte svoje kredite čimprej !!!

Kar se pa tiče statistike: "inflacijska" stopnja se sicer računa matematično približno pravilno, samo sestava "košarice" je pa politična (kakor komu paše) odločitev. Od tu torej razlika med deklarirano in realno "inflacijo" ... Vi kar verjemite politikom >:D....


Torej praviš da je za 46& se dvignila cena v petih letih. Torej je bila inflacija glede na zlato 9,2% letno oziroma 0,76% vsak mesec.
Primerjava z uradno statistiko ( http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?... ) :
Letna rast cen v marcu 2014 0,6-odstotna, mesečna inflacija 0,8-odstotna.

Nevem če je mogoče sam ta mesec tako ampak so si številke kr blizu prave. Razen če jaz s svojo kmečko pametjo ne razumem najbolj statistike?

hojnikb ::

Seveda je lahko taka "visoka" inflacija, če pa model predpostavlja, da je zlato skozi ta leta skos držalo enako vrednost :\
#brezpodpisa

arnecan1 ::

pirat je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Denar od države se nahaja na računih NLB


Ajej, ocitno nimas pojma

Ni potrebe po zajedljivosti.:|

hojnikb ::

Glugy je izjavil:

Spajky je izjavil:


pred 5 leti : cena 650€/unča, danes 950€/unča = razlika +40%. Ker je vrednost praktično konstantna, pomeni, da je bilo spuščeno v obtok toliko "denarja" več in ker se bo dviganje cen (razvrednotenje keša) kot vedno zgodilo s časovnim zamikom!, bodo tudi rastle z zamikom obrestne mere, še posebej na vaš dolg banki. Torej poplačajte svoje kredite čimprej !!!

Kar se pa tiče statistike: "inflacijska" stopnja se sicer računa matematično približno pravilno, samo sestava "košarice" je pa politična (kakor komu paše) odločitev. Od tu torej razlika med deklarirano in realno "inflacijo" ... Vi kar verjemite politikom >:D....


Torej praviš da je za 46& se dvignila cena v petih letih. Torej je bila inflacija glede na zlato 9,2% letno oziroma 0,76% vsak mesec.
Primerjava z uradno statistiko ( http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?... ) :
Letna rast cen v marcu 2014 0,6-odstotna, mesečna inflacija 0,8-odstotna.

Nevem če je mogoče sam ta mesec tako ampak so si številke kr blizu prave. Razen če jaz s svojo kmečko pametjo ne razumem najbolj statistike?

Bo treba nazaj v šolo, ko se je učila statistika in pa predvem procentn račun :)
#brezpodpisa

Glugy ::

no dobr mi pa ti povej kakšna bi mogla bit inflacija če bi bila po zlatu gledan in ne "politično" ker si očitno dovolj pametnejši :)

hojnikb ::

40% gotovo ni, kot pravijo zarotniki :\

https://www.stat.si/indikatorji_preracu...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Smurf ::

Spajky je izjavil:

Ti ne razlikuješ med ceno in vrednostjo!
Vrednost npr.zlata: pred 2k leti si je Rimljan za eno unčo nabavil obleko, danes pa praktično enako ...

Ne izumljat novih izrazov. Vrednost zlata na trgu = cena zlata, razen ce si ti nanj custveno navezan na specificen kos in ga noces prodati, potem je lahko zate vreden vec. V ekonomiji je to enakovreden izraz, ti ga pa zaradi mene lahko uporabljas po svoje.

Spajky je izjavil:


pod ena: Niso! (za tvoj "denar" na računu). Za denar (kredit), ki ti ga pa dajo banke, pa komaj (glede na realno kupno moč bankovcev)

Depoziti so nad povprecno inflacijo. Izraz "kupna moc bankovcev" me je pa nasmejal, bankovci nimajo kupne moci.

Spajky je izjavil:


Pod dva: Cena zlata (NE vrednost!) na tržišču varira vmesno glede določene faktorje. Takšne hude variacije cene kot zadnje 2 leti pa so posledica manipulacije tržišča! (prej je bila cena nad proizvodno, zdaj pa je pod njo!)

Ne. Cena zlata je nihala predvsem zaradi razlicnega zaupanja v denarne valute. Zlato je zmeraj bilo nad svojo proizvodnjo ceno (in to precej, drugace ga ne bi kopali).

Spajky je izjavil:


pred 5 leti : cena 650€/unča, danes 950€/unča = razlika +40%. Ker je vrednost praktično konstantna, pomeni, da je bilo spuščeno v obtok toliko "denarja" več in ker se bo dviganje cen (razvrednotenje keša) kot vedno zgodilo s časovnim zamikom!, bodo tudi rastle z zamikom obrestne mere, še posebej na vaš dolg banki. Torej poplačajte svoje kredite čimprej !!!

Na ceno zlata vplivata ponudba in povprasevanje, to pa ni odvisno zgolj od kolicine denarja v obtoku tako, da se tudi tukaj motis (primer: kot ze zgoraj omenjeno lahko spremeni ceno, ze zmanjsanje zaupanje v neko denarno valuto). Tudi predpostavka, da za neko kolicino zlata zmeraj dobis isto je napacna, kar si posredno zapisal ze tukaj ze sam. Inflacija v svetu niti priblizno ni bila 40% v tem casu, ampak je bila manjsa od 10%.

Spajky je izjavil:


Kar se pa tiče statistike: "inflacijska" stopnja se sicer računa matematično približno pravilno, samo sestava "košarice" je pa politična (kakor komu paše) odločitev. Od tu torej razlika med deklarirano in realno "inflacijo" ... Vi kar verjemite politikom >:D... A vi sploh veste, koliko je obrestna mera na bankah za vloge na vpogled? 0,1% letno (en promil!=praktično NIČ za 12mesecev)

Gre za zdalec najboljsi priblizek in je definitivno boljsi od tvojega "men se zdi, da me tle en nateguje, se prav ne more biti to prav!".

Spajky je izjavil:


Ps.: sam sem v dosedanjem življenju doživel kar nekaj razvrednotenj papir.denarja (legalizirana kraja sredstev!) zaradi inflacije, pa se mi zdi, da se znova pripravlja kaj podobnega za cel svet ...

Glede na to kar si tukaj napisal, bi rekel, da si imel predvsem probleme z razumevanjem tega podrocja oz. si precenjeval svoje znanje, potem pa si dobil obcutek, da te je nekdo ukradel.

jype ::

Smurf> Jaz imam zastonj klik (ki je kar se tice spletne banke dalec pred ostalimi)

Ne, daleč za ostalimi je.

feryz ::

Spajky je izjavil:

Torej poplačajte svoje kredite čimprej !!!
Trenutno skupno obrestno mero za dolgoročni kredit imam 1,55 % (10 let).
Tako ugoden ni bil še nikoli! Čemu noreti in poplačevati?
P.S. Obrok je padel za več kot 20%!

Spajky ::

s6c-gEL je izjavil:

http://ambasador21.wordpress.com
Zelo dober blog ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

111111111111 ::

feryz je izjavil:

Spajky je izjavil:

Torej poplačajte svoje kredite čimprej !!!
Trenutno skupno obrestno mero za dolgoročni kredit imam 1,55 % (10 let).
Tako ugoden ni bil še nikoli! Čemu noreti in poplačevati?
P.S. Obrok je padel za več kot 20%!


Kje si ga dobil?

Magic1 ::

Pri nas imate podružnico avstrijske BKS banke, za katero garantira Avstrija in ne Slovenija...
Magic
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139009 (2260) TrumpDonald
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251051 (35386) ZaphodBB
»

likvidacija banke

Oddelek: Loža
122182 (1758) ferdov
»

Ciper bank run in povezani problemi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39169724 (58207) Kamran
»

Obresti

Oddelek: Loža
346973 (6108) BlueRunner

Več podobnih tem