» »

Crkovanje varčnih žarnic

Crkovanje varčnih žarnic

mk818764 ::

Zdaj pa mam že tega dost. Vsaki pol leta moram menjat varčne žarnice. Pa to bi moralo delat leta, ne pa da menjavam na pol leta.
Uporabljam od Sylvanie, ker imajo edine belo svetlobo, dočim tiste iz baumaxa svetijo rumeno.
Ampak kvaliteta je za kurac. Kje lahko dobim kvalitetne varčne žarnice, ki svetijo belo?
Uporabljam E27, 23W.

ttommy ::

A jih zamenjaš pod garancijo?
Gamer

Hayabusa ::

Kakšna je izmerjena napetost na vtičnici (multimeter) ?

philips warm white so ene take.
http://www.philips.co.uk/c-p/8727900926...
http://www.philips.co.uk/c-p/8718291216...

http://www.osram.com/osram_com/products...

Preveri ponudbo v Merkurju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mk818764 ::

garancijo? Phe, na škatli piše da delajo 10 let pod pogojem da svetijo dnevno 2,7 ure. Vse skupaj 10.000 ur, samo je daleč od tega.
Napetosti nisem meril.

jype ::

Kaj si predstavljaš pod "bela svetloba"?

Yohan del Sud ::

Sem imel isti problem z navadnimi in novimi žarnicami ene dve leti (prižgal luč, žarnica crknila, sigurno vsaj 1x na kvartal). Na koncu (ko je že cel prostor smrdel po ozonu) se je izkazalo, da je bila fuč (kurcšlus) napeljava za zidom. Še dobro, da bajta ni pogorela.
www.strancar.com

Hayabusa ::

Duhec ::

A na okovju piše, da so za 220-230V ali za 230-240V?

MadMicka ::

Tele varčne žarnice niso ravno narjene, da bi jih prižigal in ugašal na par minut. Meni tudi crkujejo bolj pogosto, kot so prej tiste navadne. Zdej jih pa kr puščam prižgane, pa naj svetijo, če jim tako bolj paše.

jype ::

Jaz imam super izkušnje z Osram Duluxstar 6000K (imam še prve, prižigajo se 10-20x na dan in svetijo okoli 3-8 ur dnevno).

mk818764 ::

Napeljava je stara cca 40 let. Sem v bloku. Drugače vse dela b.p. samo crkovanje žarnic pa mi že presega. Crkujejo pa po celem stanovanju. Danes mi je spet crknila v kopalnici. Je pa res, da se malo več prižiga in ugaša.
Na škatli piše da so narejene za 230-240V in 185mA

Mi zna kdo zračunat koliko v € porabijo žarnice če gorijo recimo:
Imam 8 varčnih žarnic pri vseh prostorih. Ne vem koliko gorijo. Recimo, da vseh 8 žarnic gori vsaka po 1 uro na dan(verjetno katera več, katera manj. Pol si že znam pomnožit z 2 pa da vidim koliko sploh te žarnice porabijo). Vse so 23W.

koyotee ::

Z varčnimi je tako: kakor so deklarirane velja samo v primeru, da vsakič ko jo prižgeš, gori vsaj eno uro. Niso pa narejene za vklop/izklop za par minut.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Duhec ::

Tako na palec ti pokurijo največ 2 centa na dan. :)

MeGreat ::

http://www.ebay.com/itm/21W-E27-High-po...

Jaz sem vse varčne zamenjal s temi. Ugodna cena, pa tudi problemov z prižiganjem ugašanjem nimajo. Realna moč je 7w in nekako nadomesti 12w cfl varčno

matevzm2 ::

Ikea sedaj prodaja poceni led zarnice. Manjse bucke od fluorescencnih varcnih, se prizgejo takoj in barva je v redu.

Spajky ::



The Light Bulb Conspiracy ... dokumentarec >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gavran ::

Tudi jaz priporočam LED. "Varčne" niso vredne pol k..ca...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

menjalnik ::

Zanimivo mi mamo že par let po bajti vse varčne pa nobena ne "umre" v svoji sobi mam najcenejšo možno varčno žarnico iz Mercatorja pa jo "trpinčim" in se dostikrat prižge in ugasne pa dela!:D Za tole lučko na pisalni mizo bom pa led žarnico nabavil sam da bo kakšna akcija

Gregor P ::

... s ta prvimi varčnimi je sploh bila zabava, ko si moral počakati še nekaj deset sekund do par minut, da je sploh na polno zasvetila in si potem recimo imel malo mračno depresivno situacijo do takrat:'( ... sicer pa mi varčne žarnice crkujejo ravno tako pogosto kot so prej navadne (v večih državah, stanovanjih približno enako, tudi tam kjer imam povsem novo napeljavo kot tam kjer je stara že vsaj 5 let kot tam kjer je stara vsaj 20 let);(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

solatko ::

Meni dve žarnici v predsobi, kjer gorijo od cca 6-23, crknejo na leto in pol, do dve leti. Drugje, kjer se prižigajo in ugašajo večkrat, pa do enega leta.
Navaden (poceni) so šle mesečno, največ dva.
Delo krepa človeka

mk818764 ::

Duhec je izjavil:

Tako na palec ti pokurijo največ 2 centa na dan. :)


Ena ali vseh 8?

Kaj če si omislim led moram zamenjat celo luč ali obstajajo da v te obostoječe žašraufam not?

Hayabusa ::

Če vzameš ono s pravim navojem vse ostane isto.

Duhec ::

mk818764 je izjavil:

Duhec je izjavil:

Tako na palec ti pokurijo največ 2 centa na dan. :)

Ena ali vseh 8?...

Če žarnica porabi res samo 23W (0,023kW), porabi v eni uri 0,023kWh.
8 žarnic * 0,023kWh porabi skupaj 0,184kWh.
1kWh = od oka (0,08 Eur/kWh + priključna moč, omrežnina...) cca. 0,12 Eur/kWh
0,184 x 0,12 = 0,02 Eur

mk818764 ::

Hvala za izračun. Pol pa naj kar gorijo cele dneve :)

Duhec ::

Khm, 0,184kWh x 24 ur = 4,42 kWh/dan x 0,12 Eur/kWh = 0,53 Eur/dan. :)

mk818764 ::

no, ja, jaz sem razmišljal drugače :)
0,02€ za 1 uro vseh 8 žarnic, mislim, da mi gorijo nekje cca 3 ure na dan(vseh 8 ne, ker v spalnici skoraj ne prižigam pa še kje), tako da dnevno stane 0,06€*30 dni je 1,8€/mesec

b3D_950 ::

Na te 23W moraš še dodat jalov moč, ki jo tud plačaš.

induktivno breme in elektrarne

Duhec ::

Jalove energije se ne obračunava za normalna gospodinjstva, tudi števca nimaš za to.
Večji porabniki pa imajo ta dodatni števec. Jalova gre pretežno v naprave, ki za svoje delovanje uporabljajo magnetno polje (magnetenje), tako močni elektromotorji, ornk transformatorji itd..
V normalnih gospodinjstvih je to zaneamrljivo, prej je več kapacitivnih bremen, po spominu, vsi switching napajalniki. :)

T0RN4D0 ::

b3D_950 je izjavil:

Na te 23W moraš še dodat jalov moč, ki jo tud plačaš.

induktivno breme in elektrarne



Nop, jo ne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Cervantes ::

Men so CFL-ke tudi crkavale kot po tekočem traku.
Da ne omenim OSRAM - Linestra jajc, ki sem jih imel v kuhinji in predsobi.
Zdaj sem vse skupaj zamenjal z ledicami i led-stripi in imam že ene pol leta mir, pa še poraba je nekoliko padla.

MIHAc27 ::

ttommy je izjavil:

A jih zamenjaš pod garancijo?


Good luck with that. Jaz sem hodil z enimi Phillipsovimi žarnicami naokrog, ki sem jih hotel zamenjati pod garancijo. Tistih 3 leta kar obljubljajo je samo, dobesedno kar obljubljajo koliko časa naj bi žarnica delala in ne dejanska garancija kot jo poznamo.

Zrelo za prijavo, če me vprašate.

Wrop ::

Na vprašanje, če ima katera sijalka garancijo, mi je zaposleni v Merkatorju izjavil, da ima garancijo samo ena sijalka. Vse ostale jo niso imele.

Tista z garancijo je bila Osramova, mislim da 17 W. Garancija pa je veljala 1 leto.
Seveda te nisem kupil, ker je imela premajno svetilnost in povrhu še rumeno svetlobo.

Tistih 10.000 ur delovanja, si pa lahko vtakneš tam, kjer nikoli ne posveti svetloba. Meni do sedaj nista zdržali niti eno leto oz. vprašanje, če sta sploh delovali 1500 ur. Seveda brez pogostega prižiganja in ugašanja. Prihranil sem takorekoč skoraj nič.

mk818764 ::

Tisti kateri uporabljate led(E27), dajte nasvet kere kupit. Na ebayu gledam pa večinoma prodajajo po 10komadov, kar pa ne upam tvegat, saj ne vem če bo delovalo kot treba.
Pa tudi ne poznam kaj je uredu. Vsak nasvet dobrodošel.

Cervantes ::

Jaz sem uporabil v glavnem E-14, za lustre in stenske svetilke, za E-27 pa nekaj podobnega, kot je na linku zgoraj.
Vse made in prc, bila je silna razprodaja in jako ugodne cene, do zdaj mi ni crknilo še nič.
Kupil sem pa na dealextreme.com, v štirih pošiljkah (zaradi naše carine), brez poštnine, kake 3-4 tedne je trajalo.
Aja, firma je bila miniinthebox.com.

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Imam že vsaj tri leta cenene varčne iz Dipota po celem stanovanju in še niso odpovedale. Bile so smešnih 1 EUR po komadu na neke razprodaji.:))

francek1 ::

Cervantes je izjavil:

Jaz sem uporabil v glavnem E-14, za lustre in stenske svetilke, za E-27 pa nekaj podobnega, kot je na linku zgoraj.
Vse made in prc, bila je silna razprodaja in jako ugodne cene, do zdaj mi ni crknilo še nič.
Kupil sem pa na dealextreme.com, v štirih pošiljkah (zaradi naše carine), brez poštnine, kake 3-4 tedne je trajalo.
Aja, firma je bila miniinthebox.com.

Daj linke LED-ik, s katerimi si najbolj zadovoljen.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Cervantes ::

Ti dam linke, sam mal. Da mi osvobodijo comp, tile copy/pasti so na telefonu malo zoprni, sploh če nimam na nosu očal.

energetik ::

mk818764 je izjavil:

Tisti kateri uporabljate led(E27), dajte nasvet kere kupit. Na ebayu gledam pa večinoma prodajajo po 10komadov, kar pa ne upam tvegat, saj ne vem če bo delovalo kot treba.
Pa tudi ne poznam kaj je uredu. Vsak nasvet dobrodošel.
Najceneje je, da nabaviš une Budget v Šparu, majo pa precej dobre (tudi spiralne) v Merkurju. Namreč 2-3x dražje ne odtehtajo toliko večje cene z življenjsko dobo. Jaz dražje kupujem le močnejše 23-32W, ki poceni ne obstajajo.
Aja, če rabiš bele (4000 ali 6500K?) imaš povsod Osram DST in DSST 4000K, potem pa v Baumaxu in Šparu Philips Tornado 6500K.

Glede prižiganja/ugašanja - CFL se splača pustiti prižgano nekje 5-20min, odvisno od nabavne cene. V tem času je poraba elektrike cenejša od nabavne cene/vklop. Dražja kot je, dalj časa se jo splača pustiti. Torej če veš, da boš hodil iz prostora v prostor, se jih pusti prižgane. Jaz jih ugasnem le, če vem da me zihr ne bo dol časa v nekem prostoru (npr. ugasnem v dnevni sobi, če grem kuhat kosilo; oz. v kuhinji, če grem gledat film).
V kopalnici imam pa no-name za 2EUR/komad in jih normalno prižigam/ugašam, saj bodo že v 4 mesecih prinesle nazaj nabavno ceno glede na klasiko, toliko bodo pa zihr zdržale.
Sicer pa ne vem, kaj vam toliko crkujejo, meni svetijo 23W Osram DST 4000K v dnevni sobi že 6 let, vsak dan povprečno 5h, prav tako navadne Osram, ki jih talal Elektro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mk818764 ::

kupil tole in tole.
Bom videl kako in kaj ko dobim.

mk818764 ::

Danes dobil TOLE
Sveti super.kako dolgo pa bo držalo pa bomo videli


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8624095 (8861) čuhalev
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121239 (90163) BigWhale
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927100 (22426) BlaiseM
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6324056 (22623) gruntfürmich
»

EU prepoveduje navadne žarnice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
32124598 (15763) MrStein

Več podobnih tem