» »

katere proteine kupiti

katere proteine kupiti

«
1
2 3 4

leti123456 ::

vprašanje imam katere proteine jemati

star sem 16 let

sem bol suhe sorte

hodil sem v fitnes kakšne 3,4 mesce sedaj pa 3 mesece doma treniram skleci,drog,uteži,vaje za sixpack,tek,kolo,sobno kolo

sedaj imam proteine od herbalife

rabil bi proteine ki učinkujejo pri pridobivanju mišične mase in pri pridobivanju kakšnega kilograma

ali se mi bolj splača kupiti kreatin?

b00mer ::

Zivjo

Tut js sm zaceu pr tvojih letih :)
Zdej se mi ful, da pisat... :)

1. PREHRANA
2. PREHRANA
3. PREHRANA
4. PREHRANA
5. TRENING
6. PROTEINI IPD..

- Ce bi rad pridobival na misicni masi, se moras obvezno drzat prehrane(ce se bos drzal vsaj polovico spodaj napisanega bos pridobival kg ).
- V kolikor bi rad pridobil na moci in misicni masi ti priporocam fitness, doma trenirat z lastno tezo je tko tko bl kikiriki. Po domace..problem je v tem, da se misice "navadijo" dvigovanja iste teze in posledicno ne rastejo, ker jih ne "strgas"..za to je fitness kul, ker jih lahko obremenis z vecjo tezo od lastne.
- Proteini...katerikoli whey bo ok .
- Kreatin...no go...si se premlad in nima smisla..glede na to da nimas prehrane, treniras sele cca 5 mesecev ?



LETS GO:

1. Najprej zracunas koliko kcal potrebujes na dan . Primer ti imas npr. 70kg
(Tale formula je poenostavljena..)
70 * 35 = 2450
Teli vrednosti pristejes se 1000 kcal = 3450 kcal na dan. Se pravi toliko kalorij moras vnesti, da bos pridobival misicno maso.

2. 3450kcal vneses v recimo 6 obrokih kar pride 3450/6 = 575 kcal na en obrok.
1g beljakovin ima 4kcal
1g OH ima 4kcal
1g Mascob ima 9kcal

Ti potrebujes za 70kg 210g Beljakovin (dnevno)...razdelis na 6 obrokov je 35g. 35g *4kcal = 140kcal.
Se pravi od 575 - 140 = 430kcal ostane se za OH in M
Vsak obrok nej bi mel 20g M = 180 kcal
35g B = 140 kcal
20g M = 180 kcal
OStane ti se 255kcal za OH = 255kcal/4kcal = 63g OH

S pomocjo spodnjega linka si sestavis obroke.
http://www.vitalni.si/vsebina/24/0/45/E...

Beljakovine mesni izdelki(bl ptice :)) ) tune,jajca,skuta,...
OH..zelenjava, ovseni komsici, sadje, riz, testenine..
M..olivno,laneno, ribje olje, lesniki, mandeljni

LP

D3m ::

leti123456 je izjavil:

vprašanje imam katere proteine jemati

star sem 16 let

sem bol suhe sorte

hodil sem v fitnes kakšne 3,4 mesce sedaj pa 3 mesece doma treniram skleci,drog,uteži,vaje za sixpack,tek,kolo,sobno kolo

sedaj imam proteine od herbalife

rabil bi proteine ki učinkujejo pri pridobivanju mišične mase in pri pridobivanju kakšnega kilograma

ali se mi bolj splača kupiti kreatin?


Kakšne proteine pa imaš od Herbalife? Samo Formula 1 ali tudi Formula 3?
|HP EliteBook|R5 6650U|

iDare ::

Skensli HL.... Čisti nateg!

Primerjaj cene od HL-ja in pa od kakšne trgovine s športno prehrano aka Maxximum, The nutrition, Proteini.si .....

Boš vidu kakšna je razlika!

Ne pozabi pit velik vode! ;)

Heisenberg ::

evo malo za motivacijo, prehrano, načrt vadbe...

http://www.bodybuilding.com/fun/arnold-...

D3m ::

iDare je izjavil:

Skensli HL.... Čisti nateg!

Primerjaj cene od HL-ja in pa od kakšne trgovine s športno prehrano aka Maxximum, The nutrition, Proteini.si .....

Boš vidu kakšna je razlika!

Ne pozabi pit velik vode! ;)


Torej je vse skupaj nateg? In Maxximum in podobno.

Naj nam raje pove kako se prehranjuje in če pije dovolj vode.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Ali še bolje. Naj se usede individualno in se pogovori s kakšnim kondicijskim trenerjem ali nutricistom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

Pri teh letih je za pecanje žensko bolj pomembno, da se znaš izražati in da si vsaj približno pismen, kar OP ni, kot vrsta proteinov, ki jih dobiš s pravilno in pestro prehrano.

D3m ::

Sploh ni omenjal ženske. Lahko samo smatramo ;).
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Recimo pri naših puncah naredimo program za prehrano. Trenutno uporabljamo HL. Lahko pa uporabljajo tudi konkurenčne izdelke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

iDare ::

D3m je izjavil:

iDare je izjavil:

Skensli HL.... Čisti nateg!

Primerjaj cene od HL-ja in pa od kakšne trgovine s športno prehrano aka Maxximum, The nutrition, Proteini.si .....

Boš vidu kakšna je razlika!



Ne pozabi pit velik vode! ;)


Torej je vse skupaj nateg? In Maxximum in podobno.

Naj nam raje pove kako se prehranjuje in če pije dovolj vode.


NAUČ SE BRAT!

Rekel sem, da je HL nateg.... Očitno si HL fan in ker je to vera, boš itak zagovarjal! Ampak več kot očitno če primerjaš cene HL in pa cene od drugih trgovin s športno prehrano boš opazil kakšna je razlika!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iDare ()

D3m ::

Sem prebral vendar si tako dvoumno napisal, da se sprašujem, če ni jemanja obeh praškov povzročilo kaj več škode na vaših možganih.

Pa ni se ti treba obremenjevati kje jemlje izdelke, če jih sploh OP pravilno konzumira.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Aston_11 ::

D3m je izjavil:

Sploh ni omenjal ženske. Lahko samo smatramo ;).
Ni omenjal, vendar verjetno dedcem se ne bo šel hvaliti s postavo ;) Da pa bi se napihoval zaradi lepšega, pa nima smisla. Imamo veliko več bolj zdravih športov. Recimo pecikle.

iDare ::

Primer:

Herbalife... ( glej proteinske napitke - PAZI - 783G!!!! cena 45EUR )

http://www.hujsanje-diete.si/narocilnic...

Maxximum shop... ( 41EUR samo za whey 2.2 kg! , vitamini, minerali in pa OH so pa itak cheap... )

http://www.maxximum-shop.com/?a=1154&m=...

My point?

Za ceno Herbalife praška ~800g dobiš Nx več enakih izdelkov, če jih nabaviš v trgovini s športno prehrano.

Janac ::

piščanec

leti123456 ::

hvala vam
rad bi se malo *nabildal* in pridobil kakšen kilogram ker sem bol suh

hvala b00mer za to

iz hl bi rad šel zato ker je zelo frag glede na količino

sam rad bi pa kakšen link konkretno katere proteine na jemlem?

pravijo da je ta dober za mišice in tudi za kakšen kilogram pridobit ker vsebuje veliko vsega
http://www.sportnaprehrana.com/misicna-...

sam se ne spoznam na to zato prosim pomagajte malo

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

proteine od herbalife? kaj za vraga je pa to? to so te nategnili 100%, v smislu da si preplačal 10x.
pač nabaviš kakršenkoli whey izolat in ješ hrano, bogato z beljakovinami.
če si že visok, potem lahko bolj intenzivno treniraš, sicer raje počakaj še kakšni dve leti, se nikamor ne mudi.

leti123456 ::

Hexx ::

Nisi prilepil celega linka ampak verjetno bodo katerikoli gainerji ali proteini od proteini.si boljši glede količina/cena kot pa HL :)

Hayabusa ::

Aston_11 je izjavil:

D3m je izjavil:

Sploh ni omenjal ženske. Lahko samo smatramo ;).
Ni omenjal, vendar verjetno dedcem se ne bo šel hvaliti s postavo ;) Da pa bi se napihoval zaradi lepšega, pa nima smisla. Imamo veliko več bolj zdravih športov. Recimo pecikle.

Ni lepšega kot vdihavati benzen in saje dizlov.Mednožje ti bo hvaležno.

leti123456 ::

GamerBoy ::

Hayabusa je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

D3m je izjavil:

Sploh ni omenjal ženske. Lahko samo smatramo ;).
Ni omenjal, vendar verjetno dedcem se ne bo šel hvaliti s postavo ;) Da pa bi se napihoval zaradi lepšega, pa nima smisla. Imamo veliko več bolj zdravih športov. Recimo pecikle.

Ni lepšega kot vdihavati benzen in saje dizlov.Mednožje ti bo hvaležno.


Kaj ti to na jajcih sediš ? Potem si z eno vožnjo povzročiš več bolečin kot sem si jih jaz v nekaj letih pedaliranja... Ven iz hiše pa z gasmasko hodiš, da ne vdihuješ smradu ?

ontopic: Če imaš težave s količino hrane, da je ne moreš pojesti dovolj v kaloričnem smislu vzameš gainer (ki ima primešane OH). Če ne, vzameš čimbolj čisti whey in lepo zraven za OH kakšne testenine, riž itd...

Proteini sicer niso nuja, naredijo pa takšno prehrano cenejšo kar se tiče eur/B.

p.s. Ne zanemarjaj počitka, lahko samo kolesarje pogledaš kakšne noge imajo eni (precej majhne glede na količino vožnje), ker si ne dovolijo popolne regeneracije, nekaterim je to tudi cilj, ker mišice niso vedno želene v kolesarstvu, sploh v gorskem.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Xserces ::

leti123456 je izjavil:

https://www.proteini.si/sl/beljakovine-...

ups to so toti


če poznaš kšnga ki dila myprotein dobiš 5kg proteinov za cca 55EUR
http://www.myprotein.com/sports-nutriti...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

leti123456 ::

cena ni tako zelo važna
bol pomembna mi je kvaliteta in učinkovitost

sedaj se odločam še med temi
kaj priporočate glede po kvaliteti in učinkkovitosti
ima kdo kakšne izkušnje z temi

https://www.proteini.si/sl/proteini-sir...

http://www.sportnaprehrana.com/misicna-...

http://www.the-nutrition.com/store/inde...

http://www.the-nutrition.com/store/inde...

Janac ::

zakaj ne bi piščanca? ribe?

innerspace ::

OP, raje se fokusiraj na hrano(tisto, kar jes cez dan), proteine oziroma gainer pa spij po treningu z utezmi.
Ce imas kesh si kupi kake multivitamine in omega3, ob nekem normalnem prehranjevanju je to najboljsa opcija za misicno rast.

Aja, od zgornjih bi sam vzel AminoWhey ali TheWhey, okus po zenji(A.W. je super piskot).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Xserces ::

Vidm da imaš predstavo o proteinih tako kot vsi ljudje ki nevejo da protein pomeni beljakovina... Ti kot nek rekreativc neboš opazil razlike med temi proteini... zato tukaj učinkovitost itd odpade. Drugače pa myprotein so kvalitetni.

Katere koli vzameš neboš falil... potem je samo še na okusu kateri ti bolj paše.

Janac je izjavil:

zakaj ne bi piščanca? ribe?


Ker ga moraš pojest 1 kilo da dobiš toliko g B kot v 40g proteinih.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

GamerBoy ::

Ok "malo" pretiravaš, ker piščanec(prsa) ima >20g(B)/100g. Po drugi strani je še vedno res, da so B iz praškov cenejši...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

heero ::

se si bolj suh si kupi gainer iz proteini.si
in pa kreatin za napihovanje.
+ to da imas doma urejeno prehrano

jaz ko sem hodil v fitnes sem vsak dan ko sem prisel iz treninga pojedel 5 beljakov rumenjake sem vrgel v smeti vcasih skuto (mu ljubljanske mlekarne) zmesal z tuno ali na ponvi z kokosovo mastjo piscancija prsa
nic dodatkov pa mi vseeno gdo rece da sem se nabil ko prasec(po pol leta) to je spet odvisno od genetike

probaj normalno hrano + kreatin ce ne bo nic po 1 mesecu pa dodaj se gainer
pa une vitamine in minerale,omega3 ne kupovat to je brezveze (razen ce imas dosti denarja)raje cim vec svezega in cim manj tablet in praskov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

Matija82 ::

heero je izjavil:


jaz ko sem hodil v fitnes sem vsak dan ko sem prisel iz treninga pojedel 5 beljakov rumenjake sem vrgel v smeti


Bohpomagej, res :D

OP, obrni se na maxximum forum. Zelo na kratko - kupi si neke osnovne beljakovine (ali od Maxximuma ali od the nutritiona ali iz myprotein.co.uk), pozabi na gainerje, timing vnosa, števila obrokov itd in samo jej veliko in dviguj. Prav in težko.

leti123456 ::

ima kdo tele naštete ali jih je uporabljal??

Matija82 ::

leti, če želiš informacije glede specifične znamke uporabi iskanje, ali še bolje, Google. Kot smo ti že povedali, v tej začetniški fazi je brezveze biti izbirčen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

CMpunk ::

Torej je vse skupaj nateg? In Maxximum in podobno.

Ja.

Unknown_001 ::

Hebo konj kako znanost delate.
Tule malo pobrskaj sploh kar se prehrane tiče.
https://sites.google.com/site/bodybildi...

Proteine pa od kakšnega priznanega proizvajalca Weider,... ipd. Sej v teh priznanih trgovinah imajo samo dobro robo tole po treningu enkrat rukni in to je to.

Nobene super logike.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

OP po parih mesecih a so že kakšni rezultati? Glede na to, da si že treniral. In kako si treniral?
Za bolj elegantno postavo ali nabildano?

Primer:
Daljše vaje z lahkimi uteži ali hitre vaje z težkimi utežmi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Xserces ::

OP zgleda misli da če bo jemal proteine da bo v enem mescu omara. Vsaj jst si tako predstavljam ko govori o najbolših in kakovostnih proteinih in seveda denar ni pomemben :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Mu ne pomagajo tudi proteini/beljakovine za 1000EUR, če ne zna uporabljati in vzdrževati telo je bolje, da s tem preneha. Bo več škode naredil znamkam katere konzumira ali bo konzumiral, da stvar ne deluje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

leti123456 ::

vem da za vidne rezultate bom mogel še kar veliko trenirati

in nisem neki tako ko mislim da bom po 1 tedno ali pa mesecu postal zelo nabildan

ampak če kupujem in se odločam za nakup hočem med kvaliteto tak človek pač sem

o fitnesu pa vemm kar veliko več kot si vi mislite saj sem ga 4 mesece treniral z inštruktorjem za pravilnost vaj

na prateine se pa ne spoznam zato nemorem govoriti kaj več o tem zato sem vprašal za nasvet



d3m ja vidni so majhni rezultati kljub temu da na začetku nisem jemal protine
sem tudi bol suh zato se rezultati še prej poznajo

D3m ::

Torej kako delati vaje veš. Ne veš pa kako se prehranjevati. Vprašaj za nasvet trenerja ali v trgovini katera prodaja izdelke.

Katero linijo od HL si pa uporabljal, če je to Formula 1 "aka shake" to ni to.
Ali linija 24 ali pa od konkurence WHEY ali podobno in pa posvet z osebo za pravilno uporabo in vzdrževanje telesa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Xserces ::

po 4 mesecih fitnesa neveš nič kako se tvoje telo obnaša. Edino kar veš je kako se izvaja vaje. Vsi proteini ki so na tržišču ali na proteini.si so v povprečju podobni. Govorim samo za whey in ne razne mešanice z dodatkom OH.

potem lahko pridejo v igro tudi druge stvari če se zanje odločiš. npr kreatin in BCAA. Povedal so ti pa tud da malo obišči maxximum stran ker tam je veliko uporabnih stvari. Imaš razne predloge že narejenih fitnes "urnikov". Imaš ogromno receptov kakšna hrana naj bi se jedla oziroma jedilnikov od drugih forumašev.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

D3m ::

OP nisi pa odgovoril kaj hočeš...kakšno obliko telesa. Nabildano ali "elegantno".
|HP EliteBook|R5 6650U|

CMpunk ::

Npr. elegantno:

nabildano:

just decide...what is gonna be, who you're gonna be, and how you gonna do it :D

kozmy ::

Kupi dvojne proteine, izolat (za po treningu) in kazein (za pred spanjem) ter maltodekstrin ali še boljše Vitargo Pure (oglj. hidrati), ki ga primešaš proteinom samo po treningu v razmerju 1:3 ali 1:4, glede na zahtevnost treninga. Samo proteini po treningu niso dovolj.
Če pa neboš imel urejene prehrane in kvaliteten trening, rezultatov ne pričakuj. Čimveč surove zelenjave, sadja, zdravih maščob (oreščki, olja, avokado, ribe itd..), veliko vode in počitka..

heero ::

Matija82 je izjavil:

heero je izjavil:


jaz ko sem hodil v fitnes sem vsak dan ko sem prisel iz treninga pojedel 5 beljakov rumenjake sem vrgel v smeti


Bohpomagej, res :D

OP, obrni se na maxximum forum. Zelo na kratko - kupi si neke osnovne beljakovine (ali od Maxximuma ali od the nutritiona ali iz myprotein.co.uk), pozabi na gainerje, timing vnosa, števila obrokov itd in samo jej veliko in dviguj. Prav in težko.


ja zakaj je to cudno
beljak v jajcu ima okoli 7g beljakovin + 5 jajc (brez rumenjakov)
7 x 5 = 35g
prasek pa je skoraj enako
en obrok(merica) na dan je v vrednosti 35 g beljakovin

zdej pa se odloci kaj bos ali umetno ali naravno

Hayabusa ::

Kakšen tip postave imaš ?
http://www.aktivni.si/ostali-sporti/kak...

leti123456 ::

velik sem malo več ko 175cm
imam 54,3 kg zjutraj na tešče

rad bi bil nekako tako da na plaži in pa prez majice zgleda zelo lepo oz. tako elegantno nabildan

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

potem si suh kot prekla in lahko začneš intenzivneje telovadit, kar bo tudi potrebno ker imajo taki ljudje ponavadi velike probleme s pridobivanjem mase
kot ti je gor povedal, whey izolat+kazein, dobra prehrana in veliko nje, veliko spanja ter veliko visokointenzivnega treninga (uteži, šprinti), medtem ko kak kardio nima smisla ker bo samo zaviral pridobivanje mase

leti123456 ::

ve kdo kakšen konkreten whey izolat
in pa kazein


gledal sem tudi tele piše da je za pridobivanje teže
http://www.sportnaprehrana.com/Whey-Fus...

kozmy ::

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800112170 (1331) J.McLane
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312435 (9750) Malner
»

KATERE PROTEINE (WHEY)

Oddelek: Loža
4818806 (7383) ramiz?!
»

proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515260 (11333) killa bee
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037439 (27844) CleanPower

Več podobnih tem