» »

Hitrost interneta-siol

Hitrost interneta-siol

cosmicsuper ::

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve.
Pred približno 1 letom smo doma prešli z lastovke na siol (postavitev pomožne centrale v bližini). Ne spominjam se ravno natančno, ampak mislim, da je takrat telekomov serviser nekako izmeril maksimalno hitrost na 16 oz. 18MB. Pred kratkim, natančno nekaj dni pred ledenim dežjem, se je hitros povišala s približno 16,5 Mb na maksimalnih 20,še malo čez, kar je trajalo par dni. Od izpadov elektrike dalje pa je maksimalna hitrost zopet okoli 16MB. Na telekomu mi niso znali pojasniti zakaj. Hec je v tem, da živimo v hiši-dvojček in stric, ki je prešel na telekom pol leta za nami, dosega max hitrost 20MB. Je ista telefonska omarica, najbrž različne parice (ne vem kaj to točno je:)). Na telekomu so mi sicer dejali, da je hitrost odvisna od večih dejavnikov (predvsem parica in kakovost kablov do modema) in da se trenutno modem poveže s 16,7MB, sicer pa je linija odprta na 21MB. Sem mislil, da je sinhronizacija nastavljena na 16,5MB, pa očitno temu ni tako.
Zanima me, kakšni so možni razlogi za povečanje hitrosti in nato za padec hitrosti. Ali je možno, da nas telekom "nateg.", ali je bilo vse skupaj le splet ugodnih okoliščin?
Katere naslednje korake priporočate, če sploh kakšne?
Ne me narobe razumet, sem zelo zadovoljen tudi z 16,5 MB, ampak če je možno 20MB zakaj pa ne. Aha še to, kar verjetno že veste,gre se za ADSL.

Hvala za odgovore,

Boštjan.

p.s.
ne spoznam se najbolj na te zadeve

hojnikb ::

še mate kake tvje gor ?
#brezpodpisa

cosmicsuper ::

Ja, 3 Tvji so. Hitrost je izmerjena ob izklopljenih boxih, računalnik pa je z modemom povezan z UTP kablom.

GupeM ::

To je res kar precej odvisno od mnogih dejavnikov. Ob izpadih elektrike (ko sem zadevo gnal na agregat) sem dosegal precej boljše hitrosti (verjetno manj obremenjeno omrežje).

MrStein ::

Manj sosedov na internetu, manj motenj med telefonskimi kabli. (ti kabli pridejo skupaj v tak sveženj in teko grdo "skupaj" do centrale. Tu se DSL signali kar motijo med sabo.)

Za test probaj v kakem manj obremenjenem delu dneva, če bo tudi kaj hitreje.
Dopoldan na kaki deloven dan ali podobno. Ali kje sredi noči.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917590724 (1169) MrStein
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293161437 (13304) kixs
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30662792 (28851) Lonsarg
»

TV prepolovi hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
254656 (3927) xda develope
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22255898 (44457) Senitel

Več podobnih tem