» »

TV prepolovi hitrost interneta

TV prepolovi hitrost interneta

mulc007 ::

Je to normalno da ko prižgeš Siol BOX se hitrost interneta (download) iz 10 zmanjša na 5 Mbps?







?

xda develope ::

ce imas samo 1 komunikator ni normalno ce imas 2 pa je...kolikor je meni znano se modem connecta z vecjo hitrostjo od oglasevane vendar tebi deluje toliko kolikor placujes.

Utk ::

In toliko koliko gre prek kabla.

mihec87 ::

Glede na to da ti pade na 5Mbps si vklopil hd kanal pa modem se ti poveže z 11Mbps...Če ni dovolj linije ti tv zareže v dl hitrost-welcome na bakru..

lukslo ::

To je normalno, vsaj tako so mi odgovorili, ko so se zaceli pojavljati problemi s kockanjem TV-ja. Meni so kar na modemu omejili max hitrost sinhronizacije kot je dolocena v paketu, pa ce tudi linija sama dopusca vec.

Tilen ::

mulc007 je izjavil:

Je to normalno da ko prižgeš Siol BOX se hitrost interneta (download) iz 10 zmanjša na 5 Mbps?

?


To je normalno in odvisno od kanala, ki ga gledaš. HD kanali poberejo več kapacitete in v kolikor na tvoji lokaciji ni dovolj pasovne širine, si jo internet in IPTV delita.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bambam20 ::

Na bakru je , na optiki pa koliko je men znano ne.

mulc007 ::

Šel sem pogledat kolk hitrosti pobere HD in kolk navadni kanal.
Hd je iz 10 zmanjšal na 5,1, navaden pa na 7,6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Napajalc ::

Če je 10Mbps max kar premore linija/žica potem je normalno da se TV zažre v to prepustnost. Dvomim da te golfajo, če te potem odnaroči in posebej naroči internet, čez en teden posebej TV.
011011100111010101100010

hojnikb ::

preveri kaksna je maks sinhronizacija za tvojo parico
#brezpodpisa

mulc007 ::

Kje dobim podatek kakšna je max. sinhronizacija za parico? Pri ponudniku?
Naročen internet imam 10/1 Mbps.
Izmerjen upload je do 0.85.

konspirator ::

Na modemu.
Idealno bi bilo izmeriti sinhronizacijo tako, da modem začasno prestaviš na samo hišno tel. omarico oz na mestu, kjer pride tel. kabel v hišo, s tem eliminiraš vpliv hišne instalacije.
Meni je 1.5 metra ploščatega telefonskega kabla čisto na koncu požrl dober megabajt DL.
--

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Gotovo imaš naročeno hitrost DO 10/1. Če hočeš višjo hitrost, jo boš moral doplačati.

mihec87 ::

MacGyver141 je izjavil:

Gotovo imaš naročeno hitrost DO 10/1. Če hočeš višjo hitrost, jo boš moral doplačati.


Ne..Ker mu že sedaj tv reže v dl hitrost, doplačilo ne pomaga saj linija ne zmore več.....

konspirator ::

Od mesta, kjer pride tel. kabel v hišo, do modema moraš imeti utp kabel (nič štukan), potem bo sinhronizacijo najvišja.
In nobenih telefonskih vtičnic vmes + utp kabel kabel speljan na mestu, kjer zraven ni el. napeljave.
--

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

No bom pa drugače napisal. Telekom ponuja pri ADSL in VDSL samo variabilno povezavo. To pomeni da si internet in TV delita povezavo. Pol pa ni važno, koliko rezerve imaš zadaj. Če si kupil 10/1, imaš 10/1 za internet in TV.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Tilen je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Je to normalno da ko prižgeš Siol BOX se hitrost interneta (download) iz 10 zmanjša na 5 Mbps?

?


To je normalno in odvisno od kanala, ki ga gledaš. HD kanali poberejo več kapacitete in v kolikor na tvoji lokaciji ni dovolj pasovne širine, si jo internet in IPTV delita.

Je normalno za določene operaterje. Povprašaj še pri drugih, če bodo na istih kablih počeli isto. Nekateri ne. Alternativa je nabava krožnika za TV.

mihec87 ::

MacGyver141 je izjavil:

No bom pa drugače napisal. Telekom ponuja pri ADSL in VDSL samo variabilno povezavo. To pomeni da si internet in TV delita povezavo. Pol pa ni važno, koliko rezerve imaš zadaj. Če si kupil 10/1, imaš 10/1 za internet in TV.


Ne vem če bo držalo, če gre preko linije 20Mbps potem bo laufal tv in internet z 10Mbps če je linija manj bo rezalo v dl hitrost..

Meni se modem poveže z 13Mbps
-ko je tv ugasnjen je dl 10Mbps
-ko prižgem tv na hd kanal je dl 7Mbps

Pri kolegu ki je blizu centrale tv sploh ne skače v dl hitrost..


Če bi bilo kot ti praviš bi imel
-10Mbps dl pri ugasnjenem tv-ju
-4Mbps pri prižganem tv-ju na hd kanalu

MacGyver141 ::

Pri nas je variabilna povezava zmeraj tako delovala, pa smo vmes povečal iz 20Mb na 25Mb.

lukslo ::

No na telekomu je tako kot je MacGyver rekel, na začetku ko smo prešli na Telekom se je modem sinhroniziral kolikor je pač linija delovala (cca. 40/15) če se prav spomin in TV ni odžirala od interneta. Na lepem pa so sinhronizacijo na modemu omejili na naročeno v paketu in sicer 15/2, tako da sedaj TV odžira razpoložljivo hitrost internetu.

6151 ::

Jaz sem na telekomu in imam internet 40/10, sinhronizacija 60/25, TV ne odžira od hitrosti interneta. (VDSL2, 400m od centrale)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Miran5 ::

Meni na optiki dela še preveč,imam pri amisu internet 100/20 mb,sem priklopo smart tv in ima signal 150mb.

shadeX ::

Na Amisu vklop TV komunikatorja avtomatsko zniža DL speed interneta. Sem na bakru in linija ne omogoča več. Se pravi je popolnoma normalno - so nas tudi na to opozorili.

xda develope ::

6151 je izjavil:

Jaz sem na telekomu in imam internet 40/10, sinhronizacija 60/25, TV ne odžira od hitrosti interneta. (VDSL2, 400m od centrale)

to je pa ali bullshit al so ti pa po napaki dal tako veliko hitrost sinhronizacije. Sam imam 20/5 pa se sinhronizira z 24/5, pravtako 400m do centale. Ceprav itak kmalu optiko dobim jo ze napeljujejo po vasi

6151 ::

Naroči 40/10 pa poročaj kakšno sinhronizacijo dobiš. Na žalost ne bomo dobili optike vsaj v naslednjih nekaj letih ne, tako da sem kar zadovoljen.
Sem pa imel včasih 30/5 in je bila točno takšna sinhronizacija kot hitrost interneta.
Imaš mogoče kable zelo slabe kakovosti da samo 24/5 dosegaš?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

xda develope ::

6151 je izjavil:

Naroči 40/10 pa poročaj kakšno sinhronizacijo dobiš. Na žalost ne bomo dobili optike vsaj v naslednjih nekaj letih ne, tako da sem kar zadovoljen.
Sem pa imel včasih 30/5 in je bila točno takšna sinhronizacija kot hitrost interneta.
Imaš mogoče kable zelo slabe kakovosti da samo 24/5 dosegaš?

dobri so kabli saj se pri amisu včasih zgodi da pozabi z koliko se nora sinhronizirati in potegne 60+ vendar le za kratek čas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočljiva hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
233408 (2318) opeter
»

Telekom hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
253627 (2513) Skyman
»

Siol Internet

Oddelek: Omrežja in internet
221933 (1445) ivan01
»

Hitrost siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
165528 (4817) kradljivci
»

SiOL par vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
101199 (959) šernk

Več podobnih tem