» »

Media Center

Media Center

Qushaak ::

Vprašanje je bolj "strojno-programske" narave in ne izključno programske.
Pred seboj imam Toshibo Qosmio, ki ima zraven tudi daljinec (g83c0008a110). Prej je bila gor Vista, sedaj pa Windows 8.1.
Po pregledu Device Manager-ja ni težav z gonilniki, saj ni nikjer "vprašaja" pri kakšni strojni opremi. Tudi glasnost zvočnikov lahko zmanjšujem na prenosniku preko daljinca, kar pomeni, da povezava daljinec-prenosnik dela.
Omenjena Toshiba ima tudi Tv tuner, ki ga v Device Manager-ju pokaže.

Sedaj pa me zanima, kako bi naredil, da bi usposobil še televizijo in prestavljanje preko daljinca. Windows Media Center ne pride v poštev, ampak Samo kak Media Portal, XBMC, OpenELEC in podobni.
Daljinec ima tudi tipko z Windows znakom, ki pa ne sproži nič.

Skratka, kako naj se to spravi v delujoče stanje? Nimam izkušenj s takimi računalniki in daljinci ter tv tuner-ji preko katerih se potem gleda tv.
Hvala za nasvete.

Qushaak ::

Najbrž je to res malo bolj eksotičen hardware vse skupaj kar sem napisal. Samo ali res nihče nima vsaj malo izkušenj kako bi rešil težavo?

zbrisan ::

http://lmgtfy.com/?q=toshiba+qosmio+tv+...

Instructions
1
Turn off your computer and remove the power cable.

2
Connect the antenna adapter to the TV antenna port of the Qosmio.

3
Connect the antenna cable to the antenna adapter's other end.

4
Go to "Start" on your computer and navigate to "All Programs." Go to "Windows Media Center" > "Media Center." You will see "My TV" on the computer screen. You will then be able to browse different channels on your computer.

Qushaak ::

Imam težavo.

V Device Manager-ju mi nič ne kaže, da bi manjkal gonilnik za kakšno napravo. Pokaže Toshibin TV tuner v tem prenosniku.
Nasnel sem MediaPortal 1.6.0 in na TV Server-ju dal skenirati za programi (seveda sem prej priklopil enteno v tv tuner. Žal pa ničesar ne najde. Nimam pa ideje zakaj je temu tako. Napak nobenih ne izpisuje (razen teh, da pri skeniranju na nobeni frekvenci ne najde signala).
Tudi v MediaPortal-u vidim Toshiba DVBT Digital Tuner.

Je kakšna možnost, da sploh usposobim tv?
Hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB TV kartica Gigabyte U7300 Pomoč

Oddelek: Zvok in slika
375142 (1647) mstrax
»

TV Tuner za DVB-C Terratec Cinergy C PCI HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
648491 (2480) joze67
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759352 (21418) umexteacher
»

Dober software za HTPC

Oddelek: Zvok in slika
91606 (1390) mainman
»

HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
151693 (1292) luli

Več podobnih tem