» »

Dober software za HTPC

Dober software za HTPC

Sergio ::

Hello.

Razmisljam, da bi si doma postavil HTPC. Kupil bi en sorazmerno tih in sorazmerno poceni racunalnik, gor bi gnal WinXP.

Zanima me, kater softver bi bil najbolj primeren za upravljanje s tem HTPC preko daljinskega upravljalnika?

Glavni cilj tukaj bi mi bil gledanje filmov in serij, ki jih imam povezane preko SMB shara na svojem osebnem racunalniku.

Moderator, ce sem falil oddelek, me prosim premakni :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bjelakrez ::

a mislis media center edition windowse?

softver za daljinca je najbols girder (ksna stara verzija, z novejsimi ne dela tko k treba al neki tazga...js sm komi zbrsku 3.3.8, ti lahko posljem ce ces), s katerim sprogramiras daljinca. receiver za daljinca pa nardis sam (ni velik dela) po temle vodicu. tm je tut povezava na plugin za girder za ta homemade receiver. daljinc je lahko kakersenkoli, z vsemi dela.

damirj79 ::

Namesto Windows Media Center uporabi Media Portal, teče na WinXP. Pa še zastonj je.

McNato ::

Preberi si temo o Xboxu. Najceneje in najbolj učinkovito. Nanj seveda naložiš XBox media center.

Sergio ::

Xbox je drag IMO. Za pol denarja dobim cist spodobno masino. Ali ne?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jerry2000 ::

XBOX dobiš za 30 jurjev modan in je super kot player najboljši! Samo ZADEVA NE SNEMA!!!

Za snemanje je meni najboljši ShowShifter. Ga lahko remote nastavljaš, pa preko mobilca, če imaš dodatek WebShifter. Pa še SLO sporede se da nastaviti preko Webshifterja, da imaš na TV-ju kaj je na sporedu, kot na Kiss 558 mašini :-) Kiss je seveda mašina, Showshifter pa rabi računalnik. Jaz imam Digimatrix.

Če te zanima kaj več piši, jaz se ukvarjam in pišem o HTPC za razne SLO revije sicer.
Jerry and Tom

Johansen ::

Ammm, niti pod razno, ce pa ze, potem bo to bolj slaba masina... XBox te pride okoli 30K-35K (ce pristejes se remote), priporocljivo pa je vgraditi se malo vecji disk in potem je to to. Kot so ze napisali je problem v tem da nimas tunerja in ne mores snemat, torej ga ne mores uporabit kot nadomestek rekorderja. Ampak kot player je pa definitivno dalec pred vsem, kar sem jaz videl. XBox imam v spalnici, v dnevni sobi pa PC (instaliran Meedio) + projektor, ampak odkar mam Xbox, filme gledam samo se v spalnici :) Zadeva res seka. Ce pa zelis imetu PC, bos samo za malo boljso graf. kartico (Media Portal recimo zahteva DX9 compliant kartico) vsaj 15-20k, potem pa se mb, procesor... ne vem, ne vidim te racunice...

damirj79 ::

MediaPortal ne zahteva posebne grafike, en star Radeon9000 čisto OK poganja. Windows Media Center pa ravno popolnoma tekoče ela na taisti grafični kartici. Prednost HTPC pred Xboxom je na večih področjih, po mojem bistvenih. Xboxu manjka razširljivost, TV tuner, možnost dobrih zvočnih kartic itd. Je pa dober za igre, baje

McNato ::

XBOXa ne rabiš razširjat 5.1 DTS je že zraven samo kabel kupiš, tudi večji disk ni potreben če je povezan v mrežo, saj gledaš filme preko SMB share. Je sprejemljivo tih za v dnevno sobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

mainman ::

-DJ-: Uporabljaš MediaPortal? Meni stvar dela probleme in sicer mi žre 100% CPU-ja. Imam naslednjo konfiguracijo:

athlon xp 2400
512mb rama
2x Haupauge PVR 150MCE
160Gb diska
Radeon 9250.

Pojma nimam kaj je narobe samo stvar žre 100% CPU in je slabo odzivna. Poskusil sem tudi GV-PVR, ki pa dela normalno samo je problem pri importu tv kanalov.

Sorry, da sem si malo sposodil temo.

Sergio: Lahko poskusiš tudi MythTV, ki bazira na linuxu. Imaš celo distribucijo KnoppMyth, ki ima vse stvari že integrirane. Simple install pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol EPG Web Parser

Oddelek: Programska oprema
52302 (1665) papak69
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218477 (9652) OK.d
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41760049 (22115) umexteacher
»

Multimdijski center

Oddelek: Programska oprema
51058 (939) BIG_Yack
»

HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
151746 (1345) luli

Več podobnih tem