» »

TV Tuner za DVB-C Terratec Cinergy C PCI HD

TV Tuner za DVB-C Terratec Cinergy C PCI HD

«
1
2

delfinus ::

Imam vprasanje, ce ima kdo v lasti DVB-C TV kartico za PC od Terrateca ali kaj podobnega za DVB-C? Gre se za Terratec Cinergy C PCI HD. Kartica na PCI vodilu. Kartico sem pravkar instaliral, mi jo prepozna OK, instaliral gonilnike. Sedaj sem dal iskat kanale in traja in traja. Naslo ni se nic zaenkrat bo pa se iskalo cca 2 urci. Je to normalno?

Stran do kartice: KLIK
  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Sem ze nekaj malega ugotovil in zgleda, da tole skeniranje in nastavljanje digitalnih tunerjev ni tako trotl ziher kot sem si predstavljal.
Torej, v Terratec Home Cinema programu je potrebno dati iskanje po Scan by Frequency Band. Nato je potrebno definirat Symbol Rate (KS) in tam vpisat 6875. Nato sem postavil se Modulation type na QAM64 in sem dal iskat single frekvenco 434,000MHz. Naslo mi je nekaj TV kanalov in mislim, da vse radijske. Cel spekter pa se nisem iskal, ker je bila ura prepozna. To pa danes po sluzbi. Verjetno bo na ta nacin naslo tudi preostale kanale.

Sem pa za zanimivost vceraj v tistih treh silnih urah iskanja, ko sem iskal zgolj po regiji Europe odkril zgolj 3 kanale, ampak so to bili HD kanali, ki pri Turnsku sploh niso v programski shemi. Gre se za en nemski kanal, potem ASTRA HD+ in pa ORF1 HD.

Ce ima kdo se kaksne izkusnje nasvete z optimizacijo nastavitev se priporocam, ker se mi zdi, da mi slika na trenutke mal bremza.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

No sem dal iskat celotni spekter z nastavitvijo Symbol rate na 6785 in pa modulacija QAM64 in mi je naslo vse programe (tej he cca 117) in pa se celo vrsto radijskih postaj.
Sedaj pa imam se eno vprasanje. Ugotovil sem, da imam pod Win XP nekaj malega packet losa. To se pravi da mi tu pa tam kdaj slika bremzne ali pa se pojavijo za kak trenutek kvadratki. Sem pa isto poskusil pod Visto, ker imam dual boot, tam pa tega problema ni. Gonilniki so pa enaki na obeh sistemih. Verjetno gre tu za kak problem v kombinaciji z drugimi gonilniki ali dekoderji, kodeci, ki so instalirani na Win XP. Ste imeli morda kdaj podoben problem?

lp, davor.

delfinus ::

Hoj, no zgleda, da bom imel v tej temi monolog, ampak nima veze tudi ta problem s trzanjem slike (packets loss) sem uspesno odpravil. Malo sem se poglabljal v nemske forume, ker ta kartica je pac najbolj razsirjena v nemskem prostoru. Zadnja verzija gonilnikov za Terratec Cinergy C PCI HD v kobinaciji z ATI Catalysti 9.5 ali 9.6 ima probleme in slika trza na vsake 10 do 20 sekund. Pod 9.4 deluje normalno! Pod win XP imam tako trenutno instalirano zadnjo verzijo gonilnikov za Terratec tuner (1.1.0.601) in pa Catalyste 9.4. V kratkem bom preskusil tudi starejso verzijo gonilnikov za Terratec (tisti, ki so prisli zraven na CDju) in Catalyste 9.7, ko pridejo ven.

Ce je pod Visto isto zal nisem preizkusil. Zaenkrat imam na Visti naslednjo kombinacijo, ki tudi deluje brez problema: Gonilnik za Terratec TV tuner, ki so bili poleg na CDju (leto 2007) in pa Catalyst 9.6.


Sicer pa je ta tuner odlicna zadeva in je ociten upgrade iz analognega in ga priporocam. Daljinec je super odziven, program Terratec Home Cinema pa tudi soliden, ko je enkrat vse nastavljeno. So pa kot vidim se tudi marsikaksne alternative, ki jih bom v prihodnje malo preskusil.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

tintorel ::

Ti kar piši, izkušnje vedno prav pridejo....

Sam imam izkušnje z http://www.terratec.net/en/products/Cinergy_HTC_USB_XS_HD_57290.html in to ne najboljše. Obupna odzivnost itd...

BigHugo ::

Sam imam Cinergy_HTC_USB_XS_HD in v navezi z DVBviewerjem na Visti dela prav perfektno.
LP BigHugo

delfinus ::

Poskusil sem pod Win XP in novimi Catalysti 9.7 in vsemi moznimi driverji od Terratec Cinergy C PCI HD tunerja in ne deluje tako kot je treba. Sem sel nazaj na kombinacijo zadnji driverji od Terrateca 1.1.0.601 in Catalysti 9.4, kjer je vse OK. Zgleda pa, da pod Visto ni teh problemov.

lp, d.

delfinus ::

Lahko potrdim, da novi ATI Catalyst gonilniki 9.9 odpravijo problem s trzanjem slike v Terratec Home Cinema, ce se gleda TV pod Win XP.

lp, d.

_obby ::

V petek sem nabavil to le kartico, vendar se nisem nic probal. Rad bi pa da mi bo vse lepo delovalo z MediaPortal in digitalno od Triere (lokacija Dravsko polje). Poročam kako in kaj...

tig3r025 ::

To kartico uporabljam z Mediaportalom in mi delajo vsi programi od UPC, kateri so free-to-air. Sicer imam zraven tudi CI modul, ampak še nisem nabavil CONAX-a, tako da za scrambled kanale ne vem, ali delujejo ali ne. Ima kdo kakšne izkušnje in kater CONAX imate?

_obby ::

Za enkrat se nimam nic izkusenj s tem... Ko bo kaj vec HD kanalov bom nabavil. Mi prosim zaupas katere verzije pa imas mediaportala, driverjev od kartice in graficne, ce imas ATI. Meni na enih parih kanalih slika kar stoji npr. Eurosport... drugace zelo dobro deluje.

tig3r025 ::

mediaportal 1.1.0 beta 1, grafična nvidia 7600gt in zadnji driverji. tut men sta eurosport2 in national geo štekala, mogoče še kakšen program (zamrznjena slika), potem pa sem izbral ffdshow codec za predvajanje in zdej dela normalno.

Okrog novega leta načtujem htpc z i5 750, radeon 4770 in 4gb rama, potem bo pa lavfala zadeva... :)

_obby ::

mislim da ni potrebe po takem hardware-u... meni dela vse dobro na e4500, 2Gb ram, radeon 4350... npr. HD filmi (mkv) dela tekoce, tudi previjanje, CPU je max obremenjen tam nekje do 40%...

tig3r025 ::

vem, sem bral po forumih, ampak... just to make sure :) mislim uporabljat htpc tudi namesto kakšnega playstationa, v bistvu ''vse v enem'' zadeva...

tig3r025 ::

-obby, še nekaj da te vprašam. Ti mediaportal najde vse tv programe (105), ali samo 92? Meni pri verziji 1.1.0. beta najde samo 92 programov, nobenega pa pri mislim da 522 in 530 khz.

_obby ::

najde mi jih 104 (verzija 1.1.0 beta) ... drugace pa tisto z zatikanjem in zmrznjena slika nic ne pomaga ce dam na drug kodek... katero vezijo ffdshow pa uporabljas... jaz sem dal gor najnovejsega, pa nic. ko bom doma, pa pogledam koliko in kateri kanali so v tem obmocju... javim...

ce imas se kaksno idejo glede zatikanje slike, se priporocam... sam se nisem imel kaj dosti casa da bi se s tem igral... opazil sem le, da ko imas opcijo izbrati vec avdio kanalov, vec jezikov, mi jih pri teh kanalih, ko je zmrznjena slika da kar nekaj, tudi do 5 razlicnih.

tig3r025 ::

ffdshow uporabljam svn, ki je prišel ven 10. septembra, bom pogledal kera verzija je to, ko pridem domov. sicer pa sem tudi za zvok pri TV izbral, da uporablja ffdshow audio, si to probal?

Ali uporabljaš Win 7?, ker pod Win 7 mi je našel vse programe, v Visti pa samo 92 (manjkajo MTV dance, MTV 2...). Ampak se sedaj ne spomnim, zakaj sem šel nazaj k Visti, nek razlog je bil ravno zaradi Mediaportala... :)

_obby ::

Uporabljam XPje. Bi uporabljal win7, samo mi driverji ne delujejo dobro za zvočno, Viste pa ne maram :)

Kolk sam vem ima mediaportal še neke težave z win7, ampak mislim da je to blo z verzijo 1.0.2.

tig3r025 ::

evo ffdshow verzija 3065, 30. avg 2009 (ni 10. september...). Aja že vem, v Win 7 mi ni delal TV mini guide, vedno se mi je mediaportal sesul, zato sem prešaltal nazaj na visto. Sicer kakšnih drugih večjih težav v W7 ni bilo. Pa saj bojo tudi to s časoma popravli, je v enem letu mediaportal zelo napredoval.

_obby ::

ja mas prav, vedno boljsi je, ni kaj... okej ostalo sprobam in porocam...

delfincek = a ti mogoce uporabljas to kartico v navezi z MP-jem... povej kaj...

delfinus ::

Obby ne. Sploh nisem bil seznanjen s tem Mediaportalom do sedajle, tko da tnx za info. Zgleda, da se bom s tem lahko pospilal kaj cez vikend.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Nalozil sem nove ATI Catalyst 9.10 pod Windows XP in je vse OK pod THC (ni izgubljenih frejmov in skakanja). lp, d.

tig3r025 ::

ima mogoče kdo z novimi driverji težave, da mu program (Mediaportal ali pa Terratec Home Cinema) ne najde vseh programov? UPC naj bi imel v ponudbi sedaj okrog 120 programov, meni jih pa najdeta oba samo okrog 95. Probal sem tako v Visti kot na Win7.

delfinus ::

No sicer sam nisem updejtal driverjev, samo THC sem posodobil na novejso verzijo, ohranil sem nastavitve od prej, pa so ostali vsi programi se zaenkrat. Si poskusil rocno Symbol rate nastavit pa iskat in modulacijo QAM? lp, d.

tig3r025 ::

Programe sem iskal ročno pa ni bilo nič (symbol rate 6875, QAM 64, skip steps 8000, frekvenca od 418 mhz dalje. Problem je, ker do frekvence 512 mhz mi najde vse programe, naprej pa nobenega več. Se pravi do 560 mhz nula!

Bom danes instaliral prejšnje driverje, pa da vidim če bo kaj drugače.

Popravek: očitno mi 546 dela, ker se spomnim da imam disney, cinemax in discovery ID.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tig3r025 ()

Cveto ::

Naš kablaš zahteva za digitalni sprejem "dekoder". A se da to gledat samo s to kartico, ali je treba še kaj posebej odklepat? Se to sploh da?

delfinus ::

Dekoder rabis samo za placljive programe. Terratec ima tudi tovrstno CI modul, kamor vstavis kartico za te placljive programe. Vse ostale free programe pa lahko gredas svobodno in so dosegljivi tako kot, ce bi imel TV z DVB-C tunerjem.

tig3r025 ::

ugotovil problem... nisem pravilno updatal driverje :) sedaj mi najde povsod vse programe.

Jaffa ::

Meni na Terratec Cinergy C PCI HD nikakor ne uspe poiskati vseh programov. :8) Če iščem po posamezni frekvenci, potem mi jih najde. Če pa dam skozi celotni spekter in nastavim, tako kot je napisano, pa ne najde nič, niti radijskih ... Uporabil sem pa TerraTec Home Cinema V MediaPortal pa ne vem, kaj nastaviti ... Help. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gensi ::

Pozdravljen, tudi meni Terratec Cinergy HTC USB XS HD pri skeniranju skozi ves spekter ne najde kanalov (pri posamezni nastavitvi je nekaj programov mogče najti, nekaj programov se najde tudi pri iskanju po regijah - ne vseh!!!).

Če je le mogoče bi prosil, da bi kdo zapisal kakšne nastavitve je potrebno narediti, da se "vidi" preko Telemach-a vse razpoložljive kanale.

Vnaprej hvala za pomoč in lep pozdrav.

Jaffa ::

Lahko nekdo izvozi nastavitve za MediaPortal in Telemach?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gensi ::

@Jaffa; Program mi ni našel kanalov, ker je bila v prvem polju (Frequency) vnesena vrednost 0. Ko sem spremenil vrednost na prvo izbro (=50500), v zadnjem polju (Frequency) pa zadnjo vrednost, je iskanje obrodilo sadove. :))

Jaffa ::

Jaz sem imel prav vpisano, pa mi vseeno ni našel nič, če sem dal iskati celoten spekter, sem moral ročno stisniti, da preišče vsako frekvenco posebej. Tako mi je našlo okoli 80 programov, ampak program mi v W7 kar naprej zablokira. Zato bi pa rad poskusil še MediaPortal, ampak tam mi pa nekako sploh nič ne najde, karkoli naredim . . .
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

delfinus ::

Hoj, trenutno zal nisem doma, da bi s prve roke lahko povedal. No meni deluje tako pod Win Xp kot Windows 7 brez problema. Sam sem dal iskat programe v spektru od .... do...., pac glede na to kaksne frekvence ima Turnsek. Ce das iskat cel spekter ti isce epohalno dolgo. Nastavil sem tgudi Symbol rate na 6875 pa QAM 64. Imate zadnje gonilnike pa zadnjo verzijo Terratec Home Cinema. No sicer pa je alternativa se tale program, ki tudi preizkuseno deluje na Terratecu. DVBViewer KLIK..

lp, d.

skymania ::

Kaj ve kdo slučajno če je telemach zakodiral še ostale programe ? Z mojo terratec cinergy hd xs sem prej lahko spremeljal skoraj vse kanale, ki sem imel naročene. Od včeraj naprej jih sprejmem samo ene 17 (večina tujih , sat1 itd.). Naši pop tv, kanal a itd. so prikazani na seznamu kot scrambeled.

terratech ::

Pozdravljeni,

Prosim vas za pomoč pri nastavitvi TV kartice - TerraTec Cinergy C PCI HD CI DVB-C.
Ponudnik kabelske TV je Telemach (DVB-C).

V kolikor podam iskalne kriterije:
Scan a frequency band
Frequency 50500 to 858000
Step size: 8000
Symbol rate: 6875
Modulation Type: QAM 64

Iskanje ne obrodi nobenega rezultata (piše: Make sure that the antenna is connected to your Receiver hardware.).

Če dam v poizvedbi:
Scan by region
Region: Finland (DNA)

iskanje vrne nekaj rezultatov (23 kodiranih TV programov (ogled je mogoč) in 4 nekodirane radijske programe).

Če npr. izvedem poizvedbo po frekvenčnem področju 434000:
iskanje vrne 7 rezultatov (TV programov)

Ali morda kdo ve kako izvesti iskanje, da bi dobil vse zadetke naenkrat?
Hvala in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

largie ::

Frequency (kHz) from 418000 to 538000, step size 8000
Symbol rate in Modulation Type je ok, 6875 in QAM 64.

terratech ::

@largie: hvala za odgovor.
Čudno pa se mi zdi, da iskanje celotnega razpoložljivega frekvenčnega spektra ne da rezulata (prejšnja kartica je imela drugačen rezulata).
L.P.

terratech ::

Pozdravljeni,

Ali morda še komu pri predvajanju za nekaj sekund prekinja programe, ki so kodirani?
Npr.: SLO1 deluje brez prekinjanja, pri VH1 Classic se predvajanje dokaj pogosto prekinja.

Telemachov tehnik je izmeril kvaliteto signala - na drugih TV-jih ni prekinitev.
Za nasvet kaj postoriti, se vnaprej lepo zahvaljujem.

korenje3 ::

mene pa zanima, če je možno predvajat dvb-t na TerraTec Cinergy C PCI HD kartici?
mogoče z kakšnim hackom ipd?

delfinus ::

Ne zal ni mogoce. lp, d.

Mo5 ::

Delfinus-supr topic, pomagu si mi do prave rešitve za pc tv viewing :)

Edino kar me zdaj mući je naslednje... kako shranim postaje, potem ko jih scan najde in prepiše v zavihek "stations"? Sem probal prenesti jih med favorites, če bi to kaj pomagalo, ampak drugih možnosti ne vidim. Problem je namreč, da ko zaprem nastavitve, postaj ni več tam in jih je potrebno znova skenirat >:D

Prosim, če kdo lahko za ta problem ponudi rešitev :).

lp.

tintorel ::

Kolikor imam v spominu je v Home Cinema ena programerska nerodnost: v zavihku "Scan" moraš preden greš na zavihek "Stations" kliknit "Apply".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tintorel ()

Mo5 ::

10x hvala tintorel

Mo5 ::

uhm, nevem zakaj ampak znova mi je zbrisalo listo postaj, potem ko sem danes zagnal pc.

je še kaka druga rešitev, npr da bi našel datoteko kamor program shranjuje in importal ob odprtju - to bi bilo še vedno hitreje kot pa skeniranje :(

korenje3 ::

a je normalno, da se kanali spreminjajo po 10 sekund ali pa včasih sploh ne preklopi na kanal?

na tvju z dekoderjem se kanali prestavijo v sekundi...

webmaher ::

Kartica je odlično delovala na W7 sedaj imam pa težave na Windowsih 10... vse dela brezhibno ampak samo, ko gre za nekodirane kanale... pri kodiranih kanalih zadeva deluje od 10 -30 minut potem pa se pojavi blue screen... sumim gonilnike...na njihovi strani sem pobral najnovejše, probal tudi z enimi iz leta 2010 pa ista zgodba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

delfinus ::

Hoj,
problemi so z Windows 10 cumulative update v navezavi s Terratec gonilniki 1.1.0.101. Zadeva zacne zmrzovat. Ta verzija gonilnikov pa je nazalost edina, ki imogoca hitro switchanje med kodiranimi kanali. Zadnja verzija 1.1.2.501 sicer deluje, vendar je prehod med kodiranimi kanali vcasih tudi do minute. To je pa tako problem, ki sem ga identificiral ze pred vec kot dvema letoma. Vec tu. Popravka Terratec zal ni izdal, zato ostajam na prvi razlicici gonilnikov, ki deluje.

Ce zelis, da deluje pod Win10 moras odinstalirati KB3185614 cumulative update. Tu gre za septembersko razlicico, lahko pa je tudi druga stevilka, ce tega kumalitvca se nisi instaliral (npr. KB3176492 iz avgusta 2016). Potrebno ga je tudi skriti z orodjem Wushowhide tool skrijes ta update. Vendar slej ko prej bo verjetno prisel nov Windows cumalitve update in zgodba se bo ponovila. Sam ostajam na Win7, tam deluje vse bp z 1.1.0.101 gonilniki. Win10 imam zgolj testno.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

webmaher ::

ja sem videl tisto na dvb viewer forumu... jaz sem jim pisal daj jim še ti... zanikrneži kot vidim so zadnji driverji z letnico 2014... sram jih bilo v dno srca svoje duše :)
S skrivanjem in odstranjevanjem updejtov se pa ne mislim zezat, ker mi zaenkrat vse deluje fantastično dobro, še posebno, ker sem med nameščanjem šel na custom in pometal vse tiste nepotrebne servise ven...

delfinus ::

Hoj, sem pisal pred parimi dnevi jap, potrebovali bi update driverjev, ampak pomoje je malo upanja, ker zadeve ne delajo vec.

lp, d.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413463 (7035) yanz
»

DVB - C/T za PC?

Oddelek: Kaj kupiti
61425 (1246) Alexius Heristalski
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303427 (2860) zzan
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425717 (22285) icek
»

Terratec DVB-C Problem

Oddelek: Zvok in slika
61233 (1175) StruudL

Več podobnih tem