» »

Word - sklicevanje na tabele, slike..

Word - sklicevanje na tabele, slike..

salabajs ::

Zdravo.

Imam word-ov dokument. Vsebina je razdeljena glede na poglavja (1.0, 1.1, 1.2...). V poglavjih se nahajajo npr. slike, ki imajo napis npr Slika 4.1.

Vprašanje.. Jaz se v vsebini sklicujem na slike.. npr "Slika 4.1 prikazuje...." Jaz sedaj vnašam ročno številko 4.1, problem je potem če popravljam in vstavim še kaj pred to.. Potem morem skozi vso besedilo in preverjat številke ter jih popravit.

Verjetno se da to narediti, da avtomatsko popravi vse številke?! Kako..

Lp

Amateur0006 ::

Pod vsako sliko moraš dati:
Sklici-Vstavi napis
in nato imaš spodaj "možnost oštevilčevanja" in nastavi kakor želiš

harvey ::

Uporabiš kot že povedano Captions.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

salabajs ::

Zdaj ne vem če smo se prav razumeli..

Jaz sem vstavil napise pod slike, tabele itd. Imam lepo nastavljene številke glede na poglavja (npr. Slika 4.1, Slika 4.2 itd).

Mene sedaj samo zanima, ko imam besedilo in sklicujem na (omenjam) to sliko - da ta številka nebi bila vnesena ročno. Primer:

Imam neko besedilo.. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam congue lectus justo, in tincidunt est mattis ac. Na sliki 4.1 vidimo.. Integer et bibendum urna. Suspendisse potenti. Nunc elit ante, sagittis sit amet arcu quis, suscipit tristique arcu.

Jaz bi sedaj rad, da se ta številka v tekstu tudi sama posodobi (v primeru, da se tudi v napisu pod sliko).

Highlag ::

Open office ima to pod insert/cross reference (navskrižno sklicevanje), potem pa izbereš na kaj točno bi se rad skliceval (sliko, odstavek, naslov ....).
Never trust a computer you can't throw out a window

salabajs ::

Hvala za odgovor. Sem našel enako rešitev tudi v Word-u. Mi vstavi sedaj polje npr "Tabela 2.1". Potem pa lahko kliknem gor pa izberem posodobi polje in posodobi vse skupaj (tekst in številko). Mislim da bo kar ok. ;)

Hvala za pomoč.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726490 (15654) mojca
»

Napaka RAM-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
243484 (3178) teidy
»

EXCEL- kopiranje funkcije

Oddelek: Programska oprema
141165 (955) Newholland
»

Pomoč v wordu

Oddelek: Programska oprema
86212 (6062) killzone
»

Word: slika (sklic | napis) v besedilu omenjen ?

Oddelek: Programska oprema
77998 (7442) mikeyq

Več podobnih tem