» »

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

2mlavric ::

Zdravo!

Imam en problem in bi prosil, če bi mi kakšen majstr pomagal.
Problem je sledeči, kupil sem rabljene brez navodil Logitech z5500 5.1.
Zdaj mi pa očitno ne uspe pravilno zvezat zadeve.

Imam pa preko dvd predvajalnika zvezano kateri ima optični izhod.
Se pravi imam tako, da gre optični kabel iz dvd-ja na kontrolno enoto, potem pa mora priti še en činč-banana kabel iz računalnika v dvd ali imam prav?

Slednji kabel sem priklopil iz zelenega audio izhoda na računalniku na dvd audio vhod (AV1).
Ali imam prav?

Zdaj se sliši samo brnenje in nič zvoka, če optični kabel izključim se brnenje konča.

V čem je problem majstri?


Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč!
Lahko noč in lep pozdrav!

Ale3š ::

kaj imaš to dvd predvajalnik receivrt. Kabel iz računalnika mora priti na ojačevalec of zvočnikov.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Kocka ::

Računalnik (zeleni činč) prikljči direktno na ojačevalnik - tudi na zeleni činč. Ojačevalnik ima 3 činč vhode in zraven eno majhno drsno stikalo, ki ga daš v položaj "3x stereo". S tem narediš to, da postanejo činči trije neodvisni stereo vhodi (namesto skupen 5.1 vhod - če nimaš takšne zvočne kartice na računalniku). DVD povežeš preko optike tudi na ojačevalnik.

Na daljinskem upravljalniku imaš gumb "Optical", ki ga pritisneš za poslušanje DVD-ja. Za računalnik pa pritisneš na tipko "Direct". Podi pozoren, ker lahko pritisneš tipko "Direct" 3x za povrstjo in s tem izbiraš, kateri činč od treh je izbran. Na zaslonu ojačevalnika bo pisalo: Stereo1, Stereo2 ali Stereo3. Stereo1 je zeleni činč.

2mlavric ::

Najprej hvala obema!
Še posebej tebi kocka za lepo napisan odgovor.

Ampak še vedno mi nekaj ne štima.

Imam optični kabel iz http://www.service.targa.co.uk/dokument... v kontrolno enoto od zvočnikov.
Prav tako kot sta napisala zeleni činč iz računalnika na kontrolno enoto zeleno, stikalo mam ma stereo 1-3.
Ko na daljincu od zvočnikov al pa na kontrolni enoti od zvočnikov pritisnem direct, se lcd display od kontrolne enote ugasne.
Če dam na optical še vedno samo brni.

Matično imam sledečo:
http://www.mimovrste.com/artikel/238011...

Moram kj še dvd naštimat? čemu sploh služi dvd če je zvok direktno iz računalnika na kontrolno enoto?
Morda nastavitev na realtek managerju?

Prosim še za malo pomoči, kje sem ga polomil?

Ale3š ::

Najprej poglej ,da si optinčni kabel priključil v vhod optical in , prav tako mora osnovna plošča podpirati vhod optical out, če tega nima boš moral povezat prek navadnih chincov .Vhod optical out oddaja rudečo svetlobo , ker potuje #(zvok prek svetlobe#). Tvoja osnovna plošča na linku pa tega izhoda nima torej potrebuješ http://de.fotolia.com/id/45035887 chinch kabel.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

2mlavric ::

Kako pa ta kabel zvežem?

Tisti ki je sam gre v zeleno na računalniku, na drugi strani konektorja pa na kontrolno enoto kam pa ?

beta1 ::

Na hitro ti bom razložil:

Na PCju iz zvočne kartice spelješ 3 analogne stereo kable na enoto tvojih zvočnikov Logitech Z5500. Torej Front poveži na Front, Back na Back in Center/Sub na Center/Sub.

DVD predvajalnik pa poveži preko optičnega izhoda na optični vhod na enoto tvojih zvočnikov Logitech Z5500.

Potem pa izbereš na tvoji glavni enoti zvočnikov kateri Source (PC ali DVD) ti bo predvajalo.

Upam da boš uspel povezat, drugači pa najdi nekoga, ki ti bo to namesto tebe naredi.

2mlavric ::

Beta hvala, zdj sm naredu tako, sam kaj pa un stikalo a more bit 6ch direct al stereo 1-3?
Pa kaj dam pol pod effect stereo?

Ale3š ::

Probaj vse načine kateri ti bolj odgovarja
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

2mlavric ::

hehe sj bi, sam mi še zmeram ne dela :S

to ne morš verjet.
3 kabli iz računalnika v kontrolno enoto pa ne dela.

Kaj bi biu vzrok k dam direct ne zazna vhoda.
effect:detecting...

Kaj bi to blo?
Zdj k mam analogno prkloplen ne rabm še dvd-ja ane?


Kaj je to zdj fora drugo zvočno kartico, nastavitve v realteku?
Pomoč prosim :)

Ale3š ::

http://www.logitech.com/repository/1411...

http://www.logitech.com/repository/1411...

Vhod zvoka iz računalnika poveži na zadnjo stran od control centra male škatlice na kateri izbiraš glasnost itd. Za control center pa potrebuje še povezati z kontrolnim kablom z zvočnikom .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

2mlavric ::

Aleš hvala ti za pomoč.

Use kar sm probu, edin da se kj sliš zvok sam ni dobr zvok brni zraven pa sploh ni naglas je pa takole:

Iz računalnika iz zelenega izhoda mam trojni razdelilec se prav iz 1 v 3 kable kateri grejo v DVD AV1. (Jack-Banana)

Optični kabel gre pa iz DVD out v Logitech kontrolno enoto.

Edin zdj se sliš muska samo zanič ni to uredu, prosim če veste kaj morm popravt da bo špilal tko k je treba.

Če sm pa povezu analogno direktno iz računalnika na Logitech kontrolno enoto, se prav Front na front, rear na rear, sub/center na sub/center je pa čista tišina???????


Pomoč???

Hvala vsem :)

Ale3š ::

Zakaj si otežuješ stvari :) ok sedaj pa poizkusi sledeče tvoja zvočna ima kolikor vem samo tri vhode plav,zelen in pa roza. Zelen vhod je za zvočnik, plav je za mikrofon in roza ej za slušalke kolikor vem. Sedaj pa izklopi pretvornik ,ki ti razdeli iz enega vhoda v 3 vhode. Eden chinch vklopi v zelen vhod na zvočni kartici druga dva kabla pa priklopi na vhod kontrolne enote zeleni in črni priključek tam ko piše stereo , če še ni zvoka in premakni drsnik na kontrolni na streo če ne dela pa na 6.1 channel . Pravtako pojdi vnastavitve od zvočnikov in nastavi. Poglej še ,da nimaš vklopljene funkcije mute , ki ti zablokira zvok .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

2mlavric ::

Aleš svaka čast, hvala za pomoč.

Zdj mam samo iz dvd-ja optični kabel v logitech in k dam cd v dvd mi zvočniki špilajo :) Samo če je brez glasnosti in skos se sliši tiho brnenje (ko je naglas se ne sliši, vem pa da brni ker sem dal volume + pa brez muske.)

Zakaj mi to brni kdo ve????


Zdj iz računalnika v logitech mi pa ne dela, nič se ne sliši, k dam na kontrolni enoti direct stereo1, mi piše effect:detecting... kaj je to???


Naj bi pa mogl tud takole delati:
Iz računalnik zeleni izhod v 2 činč konektorja katera gresta v dvd audio vhod (rdeč in bel) potem iz dvd optika v kontrolno enoto in naj bi delalo, meni pa ne?

Vprašanje pa je js mam trojni razdelilec iz zelenega izhoda na računalniku se prav jack na eni strani na drugi strani kabla 3 činč ženski, a je možn da rabm met razdelilec k ma na drugi strani samo 2 činč ženska konektorja in da mi zato popači in izgubi zvok ali to nima veze???



Lp

Ale3š ::

Če bo tole kaj pomagalo . Odpreš google chrome in klikneš na povezavo potem pa v chromu označiš ,da naj prevede povezave.Več kot toliko ti žal ne morem pomagati sem pa začuden ,da ostali uporabniki slo techa ne pomagajo pa bi lahko pomagali ampak se jim neda. Firbcev je polno odgovorov pa bolj malo .Nismo vsi vsevedi .
https://www.google.si/search?q=how+to+c...
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

2mlavric ::

Bom še probavu ja nimam kj, to maš prov, najlaži je sam prebrat pa dol it...

Aleš šeenkrat svaka čast hvala ti, super si, fajn bod :)

LP

cosmicsuper ::

Če sm prav vidu ima tvoja zvočna na matični tudi spidf izhod, kar pomeni, da lahko računalnik in zvočnike povežeš digitalno, potrebuješ pa kabel, ki bo imel na eni strani bananco (za v zvočno, pomoje tud piše tam spidf)na drugi pa činč (na recieverju piše coax). Ta način ti omogoča "passthrough" in je enakovreden opitčni povezavi, tako boš lahko neposredno predvajal dolby digital in DTS, verjetno pa boš moral kaj nastaviti tudi na računalniku. Kabel, kupil sicer pred leti, so imeli npr. v bigbangu.

2mlavric ::

Tudi tebi hvala za informacijo, sam rad bi prklopu s temi kabli k juh trenutno mam pa jih mam ceu kup pa ne rata...


lp

kratos ::

Čakaj, kaj bi ti pravzaprav rad naredil ?

Priklopil DVD player na zvočnike tako da ti bodo filmi delali na 5.1 zvočnikih ? Zakaj še računalnik rineš zraven, kaj bi rad s tem naredil ?


btw: brnenje ko daš na glas je problem zvočne kartice, nič drugega ti ne preostane kot nakup nove/boljše če te moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

2mlavric ::

Js mam trenutno samo dvd povezan z zvočniki preko optičnega kabla in tako poslušam musko in mi brni, zvočna kartica v dvd preslaba???

Rad bi pa da bi musko predvajal iz računalnika a mi to ne uspe.

Brnenje se sliš tud če mam na minimalno glasnost al pa če mam na maksimum je enaka jakost brnenja iz vseh zvočnikov vključno z nizkotoncem. (to sem preizkusil brez predvajanja glasbe)
A pol je preslab dvd predvajalnik?

Iz računalnika mi pa ne potegne.
Dvd je vmesnik med računalnikom in zvočniki ker jaz nimam na zvočni optičnega izhoda dvd ga pa ima.

Zheegec ::

Ja, če je med računalnikom in DVD navaden jack priključek, potem je vzrok brnenja najbrž tam.

kratos ::

Če je stvar izključena neha brnet ?

Pa zakaj imaš dvd vmes med računalnikom ter zvočniki, nebi imel raje dvd priklopljen z optičnim kablom, računalnik pa analogno z 3mi činči (oz. če imaš samo 1 vhod potem samo zelen činč) in samo enostavno menjaš optical/direct na daljincu ko potrebuješ dvd oz. računalnik ?

To da zvočniki brnijo na različni glasnosti enako glasno mi je izredno čudno in mi smrdi po defektnih/pokvarjenih zvočnikih.
Če pride do motenj signala bi ti pri zviševanju/zniževanju glasnosti to spreminjalo.

Si drugače že preizkusil če recimo priklopiš analogno na telefon oz. na neko drugo output napravo ? in preizkusi še predvajat preko AUX vhoda na telefon, če ti zvočniki brnijo tudi sedaj je nekaj narobe z njimi.
In seveda še preizkusi z drugimi kabli - tudi to je lahko problem, posebej pri optičnih kablih, ker ljudje nevedo da se nesme pretirano zvijati takih kablov ker se vlakna poškodujejo in je kabel takoj zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

2mlavric ::

Naj še enkrat pojasnim stanje:

Povezano mam optični kabel iz dvd v zvočnike to je to. brni mi skos enako. Če optični kabel potegnem iz dvd-ja ali kontrolne enote od zvočnikov potem neha brneti.

Pravim da bi rad povezal preko činč kabla zelenga iz računalnika da bi meu direct samo mi ne zazna.
K dam na kontrolni enoti directt mi piše effect:detecting????

Zheegec ::

Hja, najbrž pokvarjeni priključki, oziroma kontrolna enota.

Ale3š ::

Ale3š je izjavil:

Če bo tole kaj pomagalo . Odpreš google chrome in klikneš na povezavo potem pa v chromu označiš ,da naj prevede povezave.Več kot toliko ti žal ne morem pomagati sem pa začuden ,da ostali uporabniki slo techa ne pomagajo pa bi lahko pomagali ampak se jim neda. Firbcev je polno odgovorov pa bolj malo .Nismo vsi vsevedi .
https://www.google.si/search?q=how+to+c...


Preizkusi še naslednje:


||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

2mlavric ::

Aleš hvala ti, problem rešen sm vrnu zvočnike, zdj pa morm druge dobit :)

lp

Ale3š ::

Pravilno si ravnal še dobro ,da jih je vzel nazaj . Najboljši je kupit nove če pa kupuješ rabljene jih pa pred tem temeljito stestiraj.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

2mlavric ::

Ja prov maš.
Zdaj k jih poznam, saj sem imel z njimi prvič opravka zdaj poznam pasti in bom pozoren ko bom kupoval druge.
Novi so zelo dragi, tako da ne pridejo upoštev.

Me pa zanima če kdo pozna še kakšne podobne zvočnike, saj te sem vendarle preizkusil in res pokajo nizkotonec sploh... :)

Zheegec ::

Z906 so njihovi naslednjiki, zelo podobna zadeva sicer. Kakšni kvalitetni zvočniki so pa dosti dražji na žalost :(

2mlavric ::

ja te sm vidu sam majo švohnej wufer :P
teli z5500 so mi res hudi :)

pa tud sam izgled se mi pr z5500 zdi precej lepši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2mlavric ()

Zheegec ::

Ja, samo imajo Z906 malo bolj soliden zvok. Kakšni "hudi" zvočniki so pa 1000€ in več.

2mlavric ::

to nič ne rečem, še nisem slišal jih, samo na slikah vidim pa podatki, drgač pa js ne rabm neki ne vem kaj, že te z5500 k sm jih doma poslušu so zame high society :) tko da ja to so makina, tko da bom te kupu al pa podobne z906 pa mi ne potegne :)

Ale3š ::

Sem gledal you tube in imajo za moje pojme z 906 slabši zvok in bas od z 5500 na žalost .Tako ,da imaš prav verjetno se bodo še kakšni pojavili na bolhi in si bolj pozoren pri nakupu ,da kupiš dobro zadevo pa je zadeva rešena. Torej ko si pri prodajalcu rečeš ,da hočeš videt kako funkcionalni so pri predvajanju glasbe in filmov. Potem ji še sam preizkusiš pri njemu razne funkcije itd.

Če se pakljub temu odloćiš za novejše

http://oskarveliki.si/index.php/logitec...
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

2mlavric ::

Aleš prov maš ja predhodniko so bolši, tko da morm potrpežljivo počakat na drugo priložnost :)
hvala ti za ves trud in pomoč, takih k si ti bi mogl bit več, taki k si uzamejo čas in RES pomagajo :)


LP

Ale3š ::

ampak žal neuspešno xd :) . Ni za kej :)

In še z 906 iz druge prespektive + pomagam samo dolečenim , ker sem videl da si vredu .

||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

boncinab ::

2mlavric je izjavil:

Aleš hvala ti, problem rešen sm vrnu zvočnike, zdj pa morm druge dobit :)

lp

Živjo.....nekako mi je zgodba znana. Včeraj sem kupil zvočnike Z5500 in imam podoben problem. A je možno, da sem jaz kupil potem te zvočnike? Tudi meni hrešči zadeva, je pa res...da samo ko zadevo dam bolj na glas. Nevzdržno hreščanje. Nekako se sprašujem, če je kriv optično kabel...Mi zaupaš, kje si ti kupil te zvočnike.....da niso to slučajno taisti zvočniki?

Lp,
Borut

2mlavric ::

zgleda da so tud uredu, samo mene še zmer vleče na z5500 hehe :D

Borut sm ti poslal na ZS.
Drgač pa če bo kšnmu tud v pomoč.
Js sm dost bral po forumih pa sm velikrat zaseldu, da iz teh in tud iz drugih zvočnikov brni, pa tud poč lahko usake tok časa. Eni pravjo da se jim to dogaja, k na primer nekdo v hiši vklop pralni stroj, neonsko luč in pol pridejo motnje po električni napeljavi vse do zvočnikov in rezultat je brnenje in posledično tudi možnost pokanja.

Na teh zvočnikih k sm jih js meu sm tud dejankso sliši pok, dejansko glup zvok in moteč.
Rešitev naj bi bilo več. UPS, to je neka zadeva k ti uravnava nihanje napetosti, da ne brni potem v zvočnikih, lahko je optičn kabel zanič, zvočna kartica, napajalnik, al pa sam ojačevalnik zvočnikov defekten. Drugi pa spet pravijo da nimajo nobenih problemov.

Moje osebno mnenje je, da je velika verjetnost da je nekaj z zvočniki (bodi si kontrono enoto, ojačevalnik, napajalnik)
Razen če je štrom v bajti zvezan res zanič, kar pa ni ravno dosti verjetno.


LP

2mlavric ::

Borut zdj pa podi pozoren.
a teb hrešči samo če daš bolj na glas.
men je hrešćalo vedno z isto jakostjo, neodvisno na spremembo glasnosti, naredi preizkus.
Brez da predvajaš glasbo spremeni jakost glasnosti in poslušaj če kaj brni iz zvočnikov meni je iz vseh brnelo z isto jakostjo, kot sem omenil neodvisno od spremembe glasnosti.

Js sm meu iz DVD optični kabel v zvočnike, če sm pa optični kabel izklopu se je brnenje končalo.

lp

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500???

zgornji link zakaj šumi, kako odpravit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2mlavric ()

2mlavric ::

Da ne bom nove teme odpiral pa bi kr tle vprašal:

A kdo ve nekje sem zasledil, da če ti naprimer subwoofer al pa kontrolna enota crkne, da morš komplet novo kupt, ker se subwoofer in kontrolna enota povežeta preko svojih ID.

Ali to drži??

Mišljeno je za komplet Z5500.


LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048307 (16801) Matej_K
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626883 (14139) psytoma
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310542 (9817) T-Majo
»

logitech z-5500 in povezava z tv

Oddelek: Zvok in slika
81563 (1384) aleš72
»

Gledanje tv preko soround zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
172524 (2282) Cjek

Več podobnih tem