» »

Računalnik "delno" zmrzne

Računalnik "delno" zmrzne

abyssus ::

Že nekaj časa imam problem z računalnikom. Težava je resnično čudna. In sicer, miško lahko premikam, z ALT+TAB se recimo lahko sprehajam med odprtimi okni, a sistem je imun na miškin klik. Celotna opravilna vrstica je nedejavna, torej če kliknem recimo na Chrome, se le-ta ne odpre. Miška zagotovo deluje pravilno, saj recimo, če odprem kakšno okno in potem znotraj njega kliknem, je videti, kot da sem kliknil nekje na namizju. Tam pa seveda spet ne morem delati ničesar. Ponavadi potem zapiram vse odprte aplikacije/ostala okna in računalnik počasi pride k sebi. To pa ne velja za Metro menu oziroma start menu. Tam uporabljam aplikacije za Pošto, Vreme ter nekaj manjših iger. Vsako od teh lahko odprem, potem pa ne morem delati več ničesar ker spet miška ne deluje. Sledi še torej samo ponovni zagon sistema. Upam, da sem dobro opisal težavo, ki me spravlja ob živce.

Uporabljam Win 8.1, ki sem ga namestil iz čiste nule, nameščen je pa na SSD disk, zraven pa laufa še 500GB HDD disk. Težava se ne pojavlja od samega začetka, vendar ne morem ugotoviti, kdaj se je dejansko začela pojavljat tako da krivca načeloma nimam. Sem malce googlal in očitno še imajo ljudje podobne težave:
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Tukaj piše, da bi lahko zadevo rešil z troubleshoot app-om, vendar jaz ne morem izbrati iz tistega dropdown menuja ničesar, ker klik ne deluje. Še ima kdo kakšno rešitev tukaj morda?

Hayabusa ::

Napiši konfig sistema + starost.
Daj bios na privzete nastavitve.

Disk je v redu ? Kako dela OS v safe mode ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70491371630 (9105) Buggy
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490436154 (1835) jedateruk
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262106512 (85295) MrStein
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27084220 (68607) phone8
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23676045 (16686) tilinho20

Več podobnih tem