» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
30 / 30
»
»»

BivšiUser2 ::

Ne, čist je
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BivšiUser2 ::

Metode 1 (ta naprava deluje pravilno), 2 & 3 sem sprobal in niso delovale, z registri se nisem šel igrat, ker sem bil bolj časovno omejen (pa tudi nerad šaram po registrih)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

maticb492 ::

Imam en čuden problem z zunanjim diskom, zgodilo se mi je že 3krat zdaj, in je nadležno:

Zunanji disk menjavam med 2 PCjema in laptopom. Vsi imajo gor isti OS (8.1 Pro).
Ne vem kaj je vzrok ampak včasih se mi čisto zjebejo pravice. Disk se v Moj Računalnik pokaže kot prazen (blank ikona, ne kaže velikosti in ko hočeš odpreti napiše access is denied).

Moram iti v nastavitve in si dodati pravice dostop, potem pa moram iti še "ročno" čez vsako mapo in stisnat "take ownership" (To delam z skripto "take ownership"). Ampak je zelo nadležno ker se ta take ownership in pravice izvajajo lahko udi 10 minut, ker mora iti rekurzivno v vsako posebej (med pisanjem tega posta mi "Windows security" okno veselo laufa....)

Predvidevam da bi se popravilo če sformatiram celoten disk, ampak je 3TB disk, podatkov gor je 2,3TB, in niti nimam jih kam skopirat, ker notranji 4TB je pa tudi preveč poln za vse.

Je sploh kak način da se te pravice zrihtajo brez da sformatiram celotn disk, in da mi ni treba vsake 2 mesca popravljat?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

mihagr ::

Klikni na ikono celega diska z desno tipko, izberi security in pravice za ves disk, najbolje za read/write in lastnik everyone.

maticb492 ::

mihagr je izjavil:

Klikni na ikono celega diska z desno tipko, izberi security in pravice za ves disk, najbolje za read/write in lastnik everyone.


To sem zdaj naredil ja, ne spomnem se točno kateri "groupi" sem dal pravice nazadnje. Upam da se ne ponovi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

globoko grlo ::

Sem opazil, da mam skor pouhn C in widim eno CSC mapo v c/windows folderju veliko 20GB.
A lahko to zbrišem?
V CSC folderju je en folder "v2.0.6" in znotraj tega še 2 fodlerja in 2 fajla. Noben od teh folderjev al pa fajlov nima niti 1 MB.

A mogoče kdo ve kaj bi to bla za ena zadeva?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BorutK-73 ::

Jaz imam isto na Win 7, s tem da ne morem odpreti mape "v2.0.6".

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Na mojem win7 je so tudi ti fajli, a vsebina CSC je velika le 8 KB.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

globoko grlo ::

Sem mal brskal in to naj bi bili falji, ki smo jim določili status offline files. Sicer se full folka jebe s tem, enim je to požrl tut 90 GB in maš rešitve od boot in safe mode pa register popravljat itd.

Men je pomagal enablanje offline files in takoj za tem disejblanje off files ter reštart in je folder praktično prazn.

Se mi zdi, da mi je M$ heknu comp.:))
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Spc ::

Ali je to normalno, da si sistem rezervira aktivni RAM (In use) če streamam en veliki file preko networka ? (SMB Direct).
Po 30 minutah mi vzame 99% RAMA zaradi tega ker stream-am video preko file & print sharing-a, ko neham mi ram pade nazaj na 0,9GB uporabe.
 

MrStein ::

A kdo razume kako Weather app deluje?

Odprem start screen in na tile piše 26 stopinj.
Čez sekundo se spremeni v 24.
Potem odprem app s klikom na tile in v app-u piše 23 stopinj.
Grem nazaj ven in v tile piše 24 stopinj.

Tu že od nekdaj tako deluje. A je tako težko napisati dve vrstici kode:
- load data from server
- display it
?

(vsi podatki so za isto lokacijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

D3m ::

Danes prešel iz Win7 na 3 prenosnikih na Win8.1 za novejši OS in boljši izkoristek HW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

melvin ::

Classic shell naloži, ti bo malenkost bolj domače :)

D3m ::

Ne rabim, hvala.

Sem prej imel testno na enem laptopu za prilagajanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jedateruk ::

Imam en nov program, pa mi napiše, da manjka api-ms-win-crt-stdio. Sem ga šel poiskati in dal v mapi system32 in syswow64, ampak nič ne pomaga, še vedno program napiše, da to manjka. Ta api-ms-win-crt-stdio naj bi se namestil, če bi imel visual c++ 2015 redistr'. Tudi tega mi ne uspe namestiti, napiše napako 0x80240017. Sem šel gledati vsepovsod in menda bi moral imeti nameščen windows update 2919355. Za popiz... je, da mi tudi tega noče namestiti, napiše, da je napaka 8024200D.
Iz www.microsoft.com/sl-SI/download/detail... sem prenesel ta update, nisem pa še šel v namestitev tega, ker me zanima, če lahko kdo od vas kaj pomaga. Imam win 8.1 64.
Nekje sem prebral, da bi moral, ko bi dal api-ms-win-crt-stdio v system32 in syswow64, izvesti neke komande v cmd. O tem piše na http://www.dll-error-fix.com/api-ms-win... . Je to prav?

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Tistega od prej mi ne pusti popraviti, pa bom dal sem.
Nekje sem prebral, da bi moral, ko bi dal api-ms-win-crt-stdio v system32 in syswow64, v cmd kot administrator izvesti te komande:
"%windir%\System32\regsvr32.exe api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll" in "%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll"
Na www.dll-error-fix.com/api-ms-win-crt-st... kaže še več komand, ampak to verjetno ni treba, ker tega dll-ja verjetno še nimam v registru.
Je prav karkoli od tega narediti?

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Ni to edini forum, kjer to pišem, povsod je enak odgovor.

MrStein ::

Sem na enem PC reinstaliral win 8.1 (64 bit, EUFI mode) in vidim totalno preveč agresiven power saving.
Po nekaj minutah izklopi monitor in diske, po nekje pol ure pa gre PC v sleep.

Še laptop nima to tak agresivno.

A je to neki čuden novi default? Ker prej, ko je tudi bil Win8.1 (istim, le v legacy BIOS boot načinu) tega ni bilo.

Power plan je "Balanced". Če ga spremenim na "High performance" ni neke razlike.

(da lahko ročno vse timeout-e spremenim vem, zanima me vzrok)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

Ročno nastavi - nadzorna plošča - možnost porabe energije.
Delo krepa človeka

MrStein ::

**********************************************************
* --> da lahko ročno vse timeout-e spremenim vem <-- *
**********************************************************
Res, a eni sploh ne berete nič?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Zakaj potem sprašuješ, tako pač je, imaš zato možnost ročne nastavitve.
Kaj pa ko ti pri instalaciji na novih prenosnikih, vse postavi na sleep mode in sem dobil v roke prenosnik, ki leto in pol ni bil ugasnjen?
Te default so pač neke nelogične ameriške nastavitve, ki jih zastopijo samo izdelovalci programske opreme.
Jaz že od nekdaj, ko naštimam računalnik, ročno nastavim porabo energije, glede na želje uporabnika.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Še komu jumplista za Notepad nagaja?
Katerikoli vnos izberem, javi, da tega fajla ni več.

Recimo včeraj delam z enim txt fajlom, danes ga ni več. (ni ga v jumplist, oziroma javi, da ni več na disku, ampak na disku seveda je)

Par dni nazaj je še delovalo (vsaj za nekaj fajlov, vseh nisem preklikal).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

opeter ::

Jaz uporabljam Notepad++, vse .txt ipd. datoteko sem nastavil, da mi odpira.

Imam pa z Windows 8.1 en drug problem in sicer, da mi računalnik not zaspat. Gre spat, potem pa se čez nekaj sekund spet prebudi. Tečno.
Pa tudi za komponente ni najboljše.

Sem preveril mrežno kartico, vse je izklopljeno:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Lojzze ::

Mene pa zanima če se licenčni Win 8.1 dajo nadgradit na win 10 normalno?

hvala lp

opeter ::

Lojzze je izjavil:

Mene pa zanima če se licenčni Win 8.1 dajo nadgradit na win 10 normalno?

hvala lp


Zaenkrat še in sicer do konca decembra 2017:
https://www.cnet.com/how-to/microsoft-w...

Vprašanje je tudi, kakšno licenco imaš. OEM je vezan na strojno opremo, FPP pa se lahko prenaša iz računalnika na računalnik.
https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Ne vem pa, če se prodajajo Windows 10 upgrade variante.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Eliaz ::

Imam en čuden problem z zunanjim diskom, zgodilo se mi je že 3krat zdaj, in je nadležno:

Zunanji disk menjavam med 2 PCjema in laptopom. Vsi imajo gor isti OS (8.1 Pro).
Ne vem kaj je vzrok ampak včasih se mi čisto zjebejo pravice. Disk se v Moj Računalnik pokaže kot prazen (blank ikona, ne kaže velikosti in ko hočeš odpreti napiše access is denied).

Moram iti v nastavitve in si dodati pravice dostop, potem pa moram iti še "ročno" čez vsako mapo in stisnat "take ownership" (To delam z skripto "take ownership"). Ampak je zelo nadležno ker se ta take ownership in pravice izvajajo lahko udi 10 minut, ker mora iti rekurzivno v vsako posebej (med pisanjem tega posta mi "Windows security" okno veselo laufa....)

Predvidevam da bi se popravilo če sformatiram celoten disk, ampak je 3TB disk, podatkov gor je 2,3TB, in niti nimam jih kam skopirat, ker notranji 4TB je pa tudi preveč poln za vse.

Je sploh kak način da se te pravice zrihtajo brez da sformatiram celotn disk, in da mi ni treba vsake 2 mesca popravljat?

Master_Yoda ::

Da malo ressurectam temo: Na Win 8.1 se mi dogaja da ko vstavim USB kljuc mi ga zmounta pod crko, ki je ze nastavljena kot network drive. Tako da moram potem iskati pod kateri network drive mi ga je zmountalo, ter seveda ce je odprt kaksen file iz tistega driva pride do zmesnjave. Ve kdo kako to resiti ?
Dovie'andi se tovya sagain.

opeter ::

Zanimivo. Meni se to ne dogaja.

Poskusi tole in sicer nastaviti fiksno črko za USB pogon(e):
https://www.howtogeek.com/96298/assign-...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Hmm, sem opazil, da sistemski čas zaostaja 2h.
Časovni pas itd... je OK.

Aha, zdaj sem se spomnil. Sem danes/včeraj neki Linux zaganjal. Tisti rad pokvari uro. Šment.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jedateruk ::

Če nastavim Full control za vse skupine v HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl, je to varno pri internetnih stvareh (brskanje, igre....)?

jedateruk ::

Spet jaz o registru. Obstaja kak čistilec registra, ki bi pokazal, kdaj je bilo nekaj, kar bi iskal, ustvarjeno in kdaj spremenjeno v registru, na kateri program je vezan en key/value?

jedateruk ::

Se da kako naštimati, da za določene programe, ki delajo, windows ne gre v spanje?

Han ::

jedateruk ::

Se da izklopiti mali gumb, ki ponovno zažene windows? Ta mali gumb je zraven velikega, za katerega sem že nastavil, da se ob pritisku ne zgodi nič. To sem naredil zaradi 2 leti starega mulca, ki pritiska vse.
Bi se dalo funkcijo malega gumba izklopiti ali vsak spremeniti v spanje?

Han ::

Ga boš moral kar fizično odklopit z reset konektorja na plati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

jedateruk ::

Bom raje nekaj prilepil povrh :)

Raindancer ::

Da obudim temo -

vn službi imamo računalnik s programom win 8.1, in mrcina gor ne spusti nalagat, ker da nimam admin pravic.m Dostopam lahko le z guest accounta, in je treba naložit Silverlight da bo eden izmed z njim podprtih programov laufal.

Problem je, ker je Silverlight a) naložen in b) se ne more posodobit ter c) vedno dobim servirano s strani nadzora uporabniškega računa, da naj vnesem skrbniško geslo in potem kliknem da. Skozi to metodo ne gre, poskus z .bat fajli odpadel. Bi pa rada sodelavka videla, da se ji pusti računalnik v takem stanju kot je, torej čisto brisanje in na novo inštaliranje odpade.
Ali je še kakšen način da dobim admin password recovery ne da bi me mrcina blokirala na vse in z vsake strani?

Hvala in lp,

Raindancer

Han ::

https://superuser.com/questions/952206/...

Ali pa nadgradiš mrcino na Windows 10. :P

Raindancer ::

@Han: Hvala za pomoč.>:D

"Mrcina" je končno dala mir. Se je po čisti sreči našlo geslo, in potem je zadeva laufala. Zanma me pa ena stvar - Silverlight je bil updatan A-OK, in dotični program na adminu dela. Presenečenje pa je bilo, ker na guest-accountu ni samodejno updatal Silverlighta, in me zanima, zakaj ne. Imamo Webroot, in je v obeh accountih laufal, ko se je na adminovem licenciral. Silverlight bi verjetno moral biti enako, ampak majke mi... ta zadeva ne špila, kot bi morala. Ideje?

Hvala in lep pozdrav,

Raindancer

jedateruk ::

Kje je prava serijska za windows 8.1 v teh dveh, ki sem našel v registru?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
Product ID: 00258-90000-86277-AAOEM
Product Name: Windows 8.1
Owner: uporabnik
Serial Number: V8R4J-3QN3X-8GPWF-H6VMX-P36R7

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DefaultProductKey
Product ID: 00259-60600-00001-AA247
Serial Number: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
««
30 / 30
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270151 (62401) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140004 (33381) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080945 (65332) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237135 (20599) AlkaZar

Več podobnih tem