» »

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger

«
1
2 3
...
5

jvolk ::

Ponavlja se vedno več enakih težav, zato bo tu en kratek FAQ.

Pred postavljanjem vprašanja v stilu "WTF msn ne dela" preverite status omrežja: klik.



Prenos in namestitev

Kako odpravim napako med namestitvijo »Namestitev programa MSN Messenger ni uspela, koda napake: »1603««?

Kako odstranim MSN Messenger, če imam težave?

Kako lahko dodam stik na svoj seznam v programu MSN Messenger?


Povezljivost

Kako odpravim napaki 81000301 ali 81000306?

Kako odpravim napako 81000370?

Kako odpravim napake 81000365, 8100035b ali 80072EFD?

Kako odpravim napako 81000303?

Kako odpravim napako 81000362?

Zakaj se moja neposredna sporočila v MSN Messengerju v oknu za pogovor prikazujejo počasi?


Zasebnost

Kako lahko omejim nepooblaščen dostop do mojih osebnih podatkov, ko uporabljam internet in MSN Messenger?

Kako lahko zavarujem svojo zasebnost?

Kako lahko neznanim osebam preprečim, da mi pošiljajo neposredna sporočila?


Varnost

Varnost in virusi: Kako vam MSN pomaga pri zavarovanju računalnika


Splošno

Kako aktiviram funkcijo rokopisa?

Kako lahko preprečim samodejni zagon MSN Messengerja?

Kako odstranim imena iz okna za vpis?

Kako preneham dobivati napako »V Messenger ste se vpisali v drugem računalniku«, ko se ne vpisujem drugje?

Zakaj ne morem predvajati mežikov ali videti dinamičnih prikaznih slik?

Kako stikom onemogočim, da mi pošiljajo dregljaje?

Kako lahko preprečim stikom, da mi pošiljajo mežike?

Zakaj dobim to sporočilo o napaki, ko poskušam predvajati mežik: »Mežika trenutno ni mogoče predvajati. Poskusite drug mežik.«?

Kako lahko dodam stik na svoj seznam v programu MSN Messenger?

Vir: http://messenger.msn.com/Help/

Katere porte uporablja MSN messenger?

- Prenos datotek: 6891-6900 (TCP)
- Zvok: 6901 (TCP in UDP)



Modifikacije

  • Zelo priljubljen MSN dodatek je Messenger Plus! Live
    Pri namestitvi Windows Live Messenger _ne priporočamo_ namestitve t.i. "sponzorskega programa". Se pravi:

    Za Plus! live lahko potegnete slovenski prevod.


  • Če se hočete rešit vse nesnage (oglasi, logo, slikice, nepotrebni gumbi, ... posežite po A-Patch.
    Download:


  • preklical razglas: bluefish ()

simnov ::

Jaz sem pozabil geslo kako naj go dobim nazaj

Goldee ::

Ko odpreš messengerja in vidiš vpisno okno, imaš spodi pod Username-om in password-om še ene par možnosti in ena izmed njih je tudi "Forgot your password?". Naprej pa verjetno znaš sam ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

simnov ::

ja saj to je problem nimam rezervnega emaila

jvolk ::

Rezervnega?

Si mislil reči, da nimaš več dostopa do emaila katerega koristiš za MSN? Potemtakem ti ni pomoči.

aco111 ::

Ja rezervnega, tistega, ki pošlje e-mail server geslo, v primeru da pozabiš od svojega maila.

Glede pa pridobitve gesla, pa žal ne gre. Je pa isto geslo kak za prijavo v email inbox.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Freezy ::

Kako se lahko v WLM vpišeš z gmail ali email accountom? Vedno mi javi napačno geslo oz. up. ime. Dosti mojih kontaktov se lahko vpiše z temi accounti. Ima kdo rešitev?

aco111 ::

Tvoj mail registriraš tukaj !

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Freezy ::

Najlepša hvala, deluje:D

aco111 ::

Np, like to help. :D

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

scorpioxx ::

Mene pa zanima ali obstaja kaki dober program ki bi lahko bil alternativa za messenger...

jvolk ::

Miranda mogoče?

Kybernetes ::

Hey,

moja frendica ma problem z MSN Messenger Live (ma tut Plus), občasno ji neha pošiljat kr je napisala. Vse se ji drgač shran v message log, sam tist s katerim se pogovarja ne vid nč...
Pregledu sm FAQ pa nism najdu prave rešitve, mogoče edin tisto k prav da spyware lahko upočasni prkazovanje psebnih sporočil, sam kaj k je z ad-awarom spucala use pa še zmer teži.
Upam da kdo ve kaj bi lahko blo narobe, ker mi ženska teži =)
Hvala!

Mirč ::

imam en problen,ko se pogovarjam po msn z mikrofonom z sogovornikom in ko zaprem oz,zaključim pogovor mi msn zmrzne in je potrebno vnovič vpisovanje ,kako rešit ta problem, da msn nebi zmrzoval ko se pogovarjam po mikrofonu drugače dela ok
lp

kole ::

LP!
Meni se že dva dni dogaja tole:
Ko se s svojim računom vpišem v Msn Messenger LIve, sem notri kakih 5 sekund,nato pa mi use skupaj vrže ven ter javi napako. Če se vpišem s katerimkoli drugim računom, vse dela normalno. Kdo ve kaj je narobe?

Mag!C ::

Probaj se upisat na svoj naslov na kakem drugem compu:P

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

1. Zanima me, če hotmail ponuja IZVOZ seznama stikov - tako pri hotmail računu kot pri MSN-ju? Če, kako naj to naredim?

2. Npr., da je moj MSN naslov 1@hotmail.com. Če imam na tem naslovu 10 stikov, in so me vsi sprejeli/dodali. Ko izvozim seznam stikov in jih uvozim na naslov 2@hotmail.com, bom z naslova 2 automatsko že lahko videl stanje vseh tistih stikov?
www.gamma.si

giko97 ::

Pri messengerju zeli pri zagonu igre z nasprotnikom instalacijo za nek dodatni program(?) z imenom "messenger stats client" in "messenger checkers objects" od microsofta, nanasa pa se kot se mi dozdeva na nek ActiveX controls (kaj sploh je to?). Zadevo skusam instalirati med izvajanjem messengerja, ker se mi takrat to pokaze, vendar se ne zgodi nic, na koncu samo napise, da se igra ni nalozila ali je nek critical error 2. Sem iskal ta activeX po raznih www straneh, pa jih je ogromno v tem smislu, vendar nobena na oko ustrezna (vse imajo zraven v imenu se kaksne dodatke). Kaj torej manjka za yagon igre? Hvala

Barrac00da ::

Prej sem imel MSN 7.5 in potem enkrat vidim da ima nekdo barvast PSM (personal message) in ga vprašam kako to naredi in seveda potem poskusim to še jaz in stvar deluje. Čez par dni se nisem več mogel vpisati na MSN, ker je javilo da storitev začasno ni na voljo. Ob kliku na "popravi" je našlo napako na vratih za ključe, jo potem kot nekako popravilo ampak še vedno se nisem mogel vpisati. Odstranil sem MSN, naložil WLM, poskusil še marsikaj, ampak vedno je javilo isto napako.
Sedaj je nekaj mesecev kasneje in formatiral sem računalnik in naložil WLM in vse je delalo normalno. Potem pa se danes spomnim, da bi poizkusil, če tudi v WLM deluje barvasti PSM in takoj ko jaz vpišem sporočilo v barvasti obliki me izpiše iz MSNja in ne morem se več vpisati. Spet mi javlja isto napako - storitev začasno ni na voljo. Koda napake 80004005.
Izbrisal sem nekaj ključev iz registra, ki so nekako povezani z PSM ampak nič ne pomaga. Odstranil sem WLM in namestil WLM 8.1 beta, pa še vedno ne pomaga... Ne vem več kaj še storiti. Če lahko kdo pomaga, bi bil res vesel.

edit: problem sem sedaj rešil s tem, da sem izbrisal še par map na računalniku (v Documents and settings/User/) ki imajo kaj veze z messengerjem.

Zgodovina sprememb…

iNDigo_Child ::

A ve mogoče kdo, zakaj sem, kljub temu da sem nedosegljiv, na msn-ju drugih ljudi, ki jih imam med stiki, prikazan, kot da sem NA POTI (MSN 7.5) oz. na PRENOSNI TELEFON (WLM)? Nedosegljiv sploh ne morem biti, ko se pa dam na Navidez nedosegljiv, pa se tudi sam sebe vidim, kot da bi bil na PRENOSNEM TELEFONU na msn-ju, čeprav nisem. A veste, kaj bi bila težava?
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

c00L3r ::

Ve kdo kje MSN Messenger shranjuje smeškote/emotions/čustvene simbole? Rad bi jih prenesel iz enega računalnika na drugega.

PiPi FiLiPi ::

Imam sledeče probleme z Windows Live Messengerjem ... klik (sem že enkrat pisal, pa se mi zdi velik bolj pregledno samo link dat, kokr pa še enrkat pisat, če to ni kul, povejte, pa bom editu post).

Če ma kdo kakšno idejo za rešitev problema ..... :\

EDIT: disregard, zdej je magično začel delat. Mogoče je pa MS le kej uštimu :)

Zgodovina sprememb…

dadooo ::

Torej tudi jaz bi rabil pomoč. Ammm ko kliknem na vpiši me se tista dva možička vpisujeta v neskončno, me sploh ne vpiše:
Slika1


Ko pa kliknem na prekliči, pride neko čudno besedilo:
Slika2




(probal sem še enkrat namestit, a brez uspeha.)
Rač. je bil včeraj formatiran.:)

Vikking ::

ima še kdo danes težavo z napako 81000306?, mislim da je napaka na njihovi strani.

Uros!no ::

Jaz sem jo imel 2 dni nazaj. Poskusi Fix MSN messenger login error 8-)

sidd ::

Manual solution

First open a run window by clicking start, then run. Now, type the following command and press enter:

regsvr32 softpub.dll Wintrust.dll Initpki.dll Rsaenh.dll Mssip32.dll Cryptdlg.dll

If you use Windows XP you should open another run window after running the previous commands then type the following command:

regsvr32 Dssenh.dll Gpkcsp.dll Slbcsp.dll Sccbase.dll


klik

drugače pa kr nekaj no...
no idea for signature
signed
I

sidd ::

delete the following registry branch:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MSNMessenger

tole pa definitivno dela! Zbrišite vse od msn-ja, pa bo. Tud plus! če mate....

lp
no idea for signature
signed
I

MTm2H37rqt7B ::

Imam en problem, pa ne poznam resitve. Z punco imava recimo video konferenco. Ko ji posljem kaksen URL, ga ona klikne... a nazalost ji takrat zrmzne WLM in jo disconnecta. Ce video povezave ni, se to ne dogaja. Ima kdo kaksno idejo?

=_adler_= ::

Moj problem z msn live (pa tud prejšnjimi različicami) je v tem da mi še nikol ni nobena igrca delala. A zna morda kdo problem odpravit? lp

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

imam en problen,ko se pogovarjam po msn z mikrofonom z sogovornikom in ko zaprem oz,zaključim pogovor mi msn zmrzne in je potrebno vnovič vpisovanje,kako rešit ta problem, da msn nebi zmrzoval po končanem pogovoru.
lp

c00L3r ::

Meni pa Live Messenger ne dela v Visti. Ko se hočem vpisat, mi aplikacija zamrzne. Sploh ne morem več Messenger-a izklopit. Še PC-a ne morem vgasnit/restartat, ker se windowsi potem v neskončnost odjavljajo. Ima kdo kako idejo?

rokec_mx ::

Vprašal bi, če mogoče kdo ve za programček, s katerim lahko preveriš ali je nek stik samo navidez nedosegljiv in ali te je blokiral in podobno...

Vem, da sem ga že imel enkrat na compu, ampak se ne spomnim imena..

Prosim za informacije

Lp

sidd ::

@rokec_mx: gaim, trillian ;)
no idea for signature
signed
I

forplan ::

Nujno potrebujem pomoč za naslednjo napako:

Po vklopu vsakič začenem tudi Windows Live Messenger vedno je vse delalo O.K..
Pri zadnjem zagonu pa je prišlo do napake (Windows Live Messenger ima težave in se mora zapreti. Opravičujemo se vam za neprijetnost).
Ko kliknem na podrobnosti napake pa omenja KARNEL32.DLL.
Računalnik sem že pregledal z antivirus programom ampak ta ne najde nič. Računalnik sem zagnal tudi v varnem načinu, kjer pa dela MSN brez problema.
da se strinjam

jvolk ::

KARNEL32.DLL ali KERNEL32.DLL?

Ker če je karnel32.dll je že zelo sumljivo :)

matejv ::

ve kdo za kak dodatek, da neki skupini stikov ne bi kazalo tvojega personal msg? pa se recimo da bi lahko celo skupino blokiral brez da bi vsakega posameznika.

jvolk ::

Če imaš msn 7.5 + plus se to še vedno da. Na 8 ne gre več s plusom.

nalims ::

Pozdravljeni!

Prosim, napišite mi kak link, za download live messengerja 8.5 beta!

Hvala!

L.p. :D

nalims ::

Ka zaj!

Mate kak link al ne? :\

Freezy ::

Ne obstaja (še):D

nalims ::

o JA! obstaja obstaja:D

bobsaap ::

Mene pa zanima, če je pri MNS live 8.1 na kakšen način možno tiste velike slike spremeniti v majhne, ker če imam v glavnem meniju nastavljeno na prikaz slikic, so prikazane takšne velike slike in nic vec tiste majhne kot so bile vcasih, in potem ne morem met vecino stikov na eni stranio ampak morem scrolat dol kot mutec,...torej a se da te slike na kak način pomanjšat v tem glavnem meniju, ker mi grejo ti zeleni modeli na zivce in bi slike na vsak nacin rad imel!

Hvala vsem, lep pozdrav!
http://www.slo-fishing.si

>>><<< ::

Ena možnost je da klikneš razvrsti stike tam ob strani in obkljukaš prikaži podrobnosti.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

jerneju ::

Kak messenger priporočate za mobilnike?

iNooby ::

Live msn je vreji ;) klik
Haters gonna hate...

jerneju ::

Hvala, zdele gre na testiranje.

nonenone ::

meni pa live messenger ugaša računalnik, ko ga deinštaliram računalnik dela, to sem probal parkrat vedno isto - ko je messenger inštaliran se ugaša računalnik, ko ga ni računalnik dela normalno, v čem je problem?

Meizu ::

Mah, dej dej, s tem Messengerjem so sami križi. Jst že dolgo časa uporabljam Mirando IM, ki več kot zadovoljivo opravi svoje delo... Dobro, moram priznat da niti približno ni tko fancy kot msn, sam, je pa tolko bolj varna. Je namreč ful oskubljena, in zato požere največ 1MB ram-a, medtem, ko z vsem možnim sranjem nastlan msn potroši celih 53mb rama (vsaj pri meni je blo tko)... Tko, da...Aja, pa še podpira Yahoo messengerje, MSN messengerje, AIM, pa še en kup je tega.... Pa še IRC podpira, mislim da... Tko, da je mislm da Miranda boljša izbira...

Dr Živago ::

Ali kdo ve, kje Windows Live Messenger shranjuje smeške (v meniju so to čustveni simboli), ker bi jih rada dala na internet? Pa nikakor ne najdem. :\

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Tudi mene zanima kje shranjuje smeške?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSN - sprememba maila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1018943 (6128) klemenSLO
»

[INFO]Windows Live Messenger (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
678336 (4543) KTr1sk
»

Legalnost 3rd-party MSN klientov

Oddelek: Loža
152189 (1644) darkolord
»

Težava z MSN-jem

Oddelek: Programska oprema
281403 (1092) Uros!no

MSN 8.0 beta invite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
304121002 (111587) OmegaBlue

Več podobnih tem