» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
141 / 141
»
»»

Buggy ::

Ko das ven novo 16GB RAM palcko dela. Kaj pa ce das staro ven in probas samo z novo?
Ce samo z novo ne dela potem je jasno RAM fuc in ga vrni.

Kroos ::

Je kdo prenašal Windows 10 Pro (Retail verzija), ki ga je imel aktiviranega z digitalno licenco, iz starega PC-ja na nov PC?

Sledil sem navodilom na Tom's hardware in podobnih straneh, kjer je omenjeno, da moraš zagnati Troubleshooter, nato pa dati, da si zamenjal hardware in ti ponudi reaktivacijo na novem PC-ju. V tistem obrazcu, kjer izbiraš sistem za reaktivacijo, vidim le star PC, novega pa ne. Oba sistema sta Win 10 Pro, nista pa nameščena iz istega ISO-ta. Je to problem? Bi moral star PC poformatirati ali kako drugače deaktivirati Win licenco tam, da jo lahko uporabim na novem PC-ju?

Ta Win 10 je bil nadgrajen iz Win 8.1, ki sem ga leta nazaj dobil iz MSDNAA.

Eliaz ::

Win 8.1 pozabi, ker je brez podpore. 10 ali 11. Najbolj smiselno je izvesti nadgradnjo na 10, da prideš brezplačno do aktivacije. Ali programi in dokumenti ostanejo ali ne, lahko izbereš na začetku namestitve - vstavi DVD ali USB ključ in poženi setup.exe.

Kroos ::

Nisem nameraval uporabljat Win 8.1, pač pa pravim, da je bila verzija obstoječih Windows nadgrajena iz 8.1 na 10, ko so se izvajale nadgradnje pred leti. Govoril sem tudi z Microsoft podporo in pravijo, da MSDNAA licence niso prenosljive, čeprav piše, da so retail. Sem pustil licenčne Win 10 na starem PC-ju, ki se bo uporabljal v druge namene, sam pa sedaj uporabljam Win 11.

milci58 ::

Kako odpravim ta napis v windows 10 nekatere nastavitve upravlja vaša organizacija?

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

milci58 ::

Ja sem probal pa še vedno piše windows 10 nekatere nastavitve upravlja vaša organizacija.

polozweii ::

Ali win 10 samodejno pregleda zunanji preko USB priklopljen disk in pošlje stvari ki se mu ne zdijo pristne v karanteno?
Če da, kje se da preverit če je to vklopljeno/izklopljeno?

sbawe64 ::

Da, gleda preko windows defenderja.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

polozweii ::

sbawe64 je izjavil:

Da, gleda preko windows defenderja.


Stvari ki mu niso všeč tudi dejansko odstrani iz diska da jih potem niti v drugih OS ne moreš več videt oziroma so za vedno izgubljene?

pegasus ::

Koliko časa se vam namešča KB5033372 ?

Gledam ga že ene 20min, pa je prišel celo do 44% ...

Han ::

Odvisno od platforme (procesorja, diska, spomina). Na 15 let starem Centrino prenosniku brez SSD je trajalo več kot pol ure, na Core i9-9900K in SSD pa okrog 5 minut.

polozweii ::

Sprašujem da ne bom kasneje ugotavljal da na zunanjem disku manjkajo stvari, disk z OS pa bo medtem že sformatiran.

Han ::

Izklopi sprotno zaščito in dodaj izjemo za črko zunanjega diska... Sprotno zaščito Polkna namreč po določenem času vklopijo nazaj.

k4vz0024 ::

Po posodobitvi Win 10 sistema, nikakor ne morem nastaviti, da bi ob odprtju pokrova slika iz zunanjega monitorja "preskočila" na zaslon prenosnika. Pred temi MS posodobitvami, se je slika ob odprtju pokrova prenosnika, ostala na zunanjem monitorju. V nastavitvah niti ne morem odkljukati, da naj bo zunanji zaslon primarni.

Pri nastavitvah, kaj naj se zgodi ob zapiranju pokrova prenosnika sem nastavil ničesar. V čem je problem?

smbg ::

Ve kdo kako izbrisati bližnjice do bivših mapiranih omrežnih povezav?

Sem probal že hackati po registru pa mi ne uspe najti tega.

Slika stanja:
https://ibb.co/JcKx9Y3

EDIT Sem že našel:
Potrebno je narediti:

mountvol Y: /D

potem pa še ubiti explorer.exe in ga ponovno zagnati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smbg ()

polozweii ::

-Imata Win XP in Win10 že v osnovi vgrajen program proti zlonamernim programom -anti malware ?

- Če ja, ali ta deluje po difoltu ali ga je treba prej vklopit?

- Kako tak program deluje?
1. Tako da znotraj Windowsa blokira dostop do fajla, sam fajl na zunanjem disku pa ostane nedotaknjen?
2. Tako da fajl uniči na zunanjem disku zato ob priklopu na neki drugi OS ta fajl ne bo več deloval?
3. Drugače?

sbawe64 ::

Win 10 ima windows defender, ki tako datoteko avtomatsko vrže v karanteno (na zunanjem disku je torej ni več).
2020 is new 1984
Corona World order

polozweii ::

Je možno da je taka datoteka včasih del programa zato se ga ne bo več dalo inštalirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

MIHAc27 ::

XP antivirusa nima vgrajen že v osnovi. 10 ga ima. Lahko se ga onemogoči.

Če prenašaš program skupaj z kakim crackom, ga bo na 10 skoraj zagotovo pohopsalo in vrglo v karanteno. Program ponavadi potem ne bo delal kot mora. A je zadeva res neverna ali ne je težko reči.

mtosev ::

Microsoft Windows 10 ESU subscriptions will start at $61 per year
https://www.notebookcheck.net/Microsoft...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

anjica ::

Ponastavite nastavitve zaslona, preveri nastavitve napajanja, preveri nastavitve projekcije. To je sam nekaj rešitev. drugače pa bo kakšen računalničar zagotovo rešil težavo, ga nesi kar k enemu, ki ga imaš blizu
««
141 / 141
»
»»