» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
2 / 30
»»

Rotaidal ::

Katero verzijo windows 8 imaš?

Predno namestiš gonilnike, nastavi compatibility na windows xp ali windows 7.

Gonilniki http://support.creative.com/Products/Pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Sandi1987 ::

Windows 8 Professional x64 SLO (Original).

krho ::

Brezplačna alternativa tudi za poslovno okolje za image viewer fuckup?
Govorim o tem, da je viewer po novem metro app in ne moreš iz mape iz katere si odprl sliko s tipkovnico izbirati naslednje/prejšnje slike...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Uros!no ::

Še vedno imaš opcijo odpiranja z Windows Photo Viewer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

frudi ::

Sandi1987 je izjavil:

Imam zvočno kartico Creative SB X-Fi Fatality XtremeGamer Sound Card in moram vedno ponovno namestiti gonilnike, ko zaženem oziroma resetiram računalnik. Ali obstaja kakšen popravek za Windows 8?

Za Windows 8 potrebuješ beta gonilnike, ki jih zna biti malo težje najti na Creative strani. Da ti prihranim nekaj živcev - tule so
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MrStein ::

Win8 se "paca" že več let, verzija za developerje je zunaj že več kot eno leto, oni pa še vedno driverja nimajo?
Aja, govora je o Creative...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

krho je izjavil:

Brezplačna alternativa tudi za poslovno okolje za image viewer fuckup?
Govorim o tem, da je viewer po novem metro app in ne moreš iz mape iz katere si odprl sliko s tipkovnico izbirati naslednje/prejšnje slike...


Metro Appi lahko dostopajo do knjižnic, tako da če so vse stvari v knjižnicah je treba samo zadevo prav sprogramirat, pa se bo dalo tudi to.

krho ::

Če MS misli, da bom vsako mapo, ki ima več kot eno sliko metal v knjižnico potem se moti..

P.S drugače je pa že uroš rekel, da še vedno obstaja Windows Photo viewer. Bull shit je le to, da na desktopu turijo nov ui, kateri na žalost ni vreden pol pi.de mrzle vode
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

McClane ::

Mene pa zanima kje se najde ali pa nastavi da vidiš konkretno sporočilo napake? Sedaj ti Windowsi enostavno narišejo blue screen, napišejo da je prišlo do napake, naj se comp resetira in...to je to. Nobenega detajla, kot je bilo v prejšnjih verzijah.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Mavrik ::

Saj tudi prej ni bilo detajla, ki bi bil kaj vreden. Pogledat moraš crash minidump z debuggerjem/BSOD viewerjem, ki se po defaultu naredi v Windows\Minidump direktoriju. Če se ne, moraš to vklopit v Advanced System Settings.
The truth is rarely pure and never simple.

McClane ::

Prej je vsaj številko napake izpisalo in se je dalo pogooglati, tole zdaj mi ne pomaga nič, saj sploh ne vem kje začeti gledati za napake.. Brskanje z debuggerjem ali pa ne vem kakšno kopanje po datotekah pa se mi nekako ne zdi normalno za navadnega uporabnika.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

MrStein ::

Hmm, meni je kot zadnjo vrstico v BSOD izpisalo nekaj v stilu "If you want more information, google for : DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

(ne dobesedno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

Ja, ponavadi je vsaj nekaj v tem smislu izpisalo, zdaj pa razen vljudnega obvestila o crashu računalnika, ni nič na kar bi se lahko oprl.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

abyssus ::

Lp,
tudi sam razmišljam o prehodu na Windows 8 in me zanima nekaj: imam prenosnik ASUS N73SV in sem šel na ASUS-ovo spletno stran gledat, če sploh imam na voljo gonilnike za moj prenosnik. Presenečeno ugotovim, da očitno gonilnikov sploh ni. Prenosnik ima spodbudno konfiguracijo, ter vsekakor ni tako star, zato res ne vem, zakaj gonilnikov ni. Zaj pa me zanima, je pametno iti probat namestit Windows 8 in videt, koliko driverov bo šlo gor ali ne? Nočem po nepotrebnem izgubljat časa za to, zato me zanima vaše mnenje. Je morda kdo na omenjen prenosnik ŽE namestil Windows 8?

Hvala in lep pozdrav.

Lonsarg ::

Windows 8 je komaj izšel. Optimist, če pričakuješ, da bodo proizvajalci tvojega laptopa šli stestirat driverje za Windows 8, oziroma da bi premaknili svojo rit pa kaj na spletni strani updajtali.

Updajtat, da piše pod Windows 7 driverjem tudi "windows 8" je v bistvu vse kar morajo naredit, ker driverji so za Vista/Windows7/Windows8 razen redkih izjem enaki.

abyssus ::

Ne vem, ASUS je pripravil spletno stran, na katerem je vse lepo razloženo, kako z Windows 8 in tako naprej. In tam je ogromen seznam prenosnikov, na katerem pa mojega ni.

Sandi1987 ::

Ali obstaja kakšen popravek za Windows Vista/7/8 za Viper Racing? Horn ima čuden zvok.

Sandi1987 ::

Dela. Namestiti je treba 1.2.4 Patch in zvok normalno dela.

http://www.members.shaw.ca/nhra/xp.html

AvtoR ::

Ali obstaja še kak pameten mail odjemalec (poleg Tunderbirda) za Windows 8.
Poskusil sem z vgrajenim v Win 8, pa se mi noče povezati na Siol - ima samo IMAP opcijo, Siol pa samo Pop3! Poskusil sem namestit Window live mail, pa se mi sploh ne zažene... Probal še enkrat sveže instalirat pa je enako.
Kaka ideja?

mitkos ::

Mene zanima zakaj mi, ko grem v store, prikaže le peščico programov, ki jih lahko instaliram? Uporabljam originalne WIN 8 Pro ANG.

Ganon ::

mitkos je izjavil:

Mene zanima zakaj mi, ko grem v store, prikaže le peščico programov, ki jih lahko instaliram? Uporabljam originalne WIN 8 Pro ANG.


https://slo-tech.com/forum/t524254/p377...

vprasodg ::

RockyS je izjavil:

Kako to da mi v store prikaže samo par aplikacij?

Če še koga muči kako prikazat vse aplikacije v windows 8 store, je tu lepo in slikovito opisan postopek: KLIK
Imaš vprašanje, ki bi ga rad zastavil?
Ali odgovor na že objavljena vprašanja?
Obišči www.vprasanjainodgovori.si

MrStein ::

MrStein je izjavil:

 WTF?

WTF?



To opažam od Viste (ali vsaj sedmice) dalje že ne vem koliko let.
Na praktično vsakem sveže instaliranem sistemu.
U čemu je štos?

Na XP tega ni bilo.
So nekaj zafurali in se jim preprosto ne da popraviti?

Sem prejšnji teden malo pogledal na razstavljenih laptopih v eni večji trgovini.
Tam polovica jih ima ta problem (od tistih, ki niso lockani in sem lahko probal pognat CMD).

unsolvedmysteries.press
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

axee ::

Meni tudi to para živce.. pa kot da nihče ne ve nič o tem.

ank ::

Kot, da je tako težko nastaviti velikost fonta. Sicer bi lahko že pri MS-ju nastavili večji default, ampak potem, ko to enkrat nastaviš, ostane.

MrStein ::

Saj nastavljeno je prav... eh, saj je že bilo napisano, nima smisla ponavljat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fosil ::

Si sam instaliral winse ali imaš gor predinstalirane?
Tako je!

Enron x86 ::

Sinoči sem ugotovil, da se v Windows 8 ne da nastavljat privzete MIDI-naprave. V Visti in 7 je bilo mogoče preko nastavitev v registru, zdaj pa še tega ni. Tako ostane samo Microsoftov software synth, na strojnega na zvočni kartici pa lahko očitno kar pozabim ...

@Sandi1987, tudi sam sem obupal, zato računalnika ne resetiram več, ampak ga vedno dam v spanje. Nastavitve zvočne kartice se v tem primeru ohranijo.

Mimogrede, če kdo (še vedno) rad strelja kure (Moorhuhn Winter Edition), si skopirajte tale wrapper za DirectDraw http://bitpatch.com/ddwrapper.html in v konfiguracijski datoteki nastavite Direct Draw Emulation na 1.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

fosil je izjavil:

Si sam instaliral winse ali imaš gor predinstalirane?

Katere?
Na ta PC sem sam, na druge ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

forplan ::

Ima kdo podobno težavo:

V odsotnem času se pravi cca. 10 po zadnjem premiku miške, začne računalnik nekaj delat kar porablja disk in procesor. Če miško zopet premaknem se to opravilo takoj neha.
V bistvu sploh nebi vedel da se kaj dogaja, če nebi imel prenosnika in tako slišim, da ventilator dela hitreje in s tam je računalnik glasnejši. Če odprem task manager mi ne pokaže, da bi kakšen proces uporabil veliko časa.

Poizkusil sem že izklopiti "maintenance" pod Action center, kjer sem nastavil določeno uro kdaj se lahko vklopi. Pod task scheduler, sem izklopil pravila, ki so pod maintenance in tudi ko napiše kdaj je bil nazadnje izvršen maintenance je izpred 1 tedna.

Izklopil sem antivirus imam Eset smart security

Izklopil sem tisti windows defender pa antivirus kar pač ima vse

Sedaj sem pa brez idej kaj bi lahko bilo...
Ima kdo poodobno težavo
da se strinjam

bluefish ::

Defrag, superfetch, indexing,...

forplan ::

Defrag: je nastavljen tedensko, glede na to da še nimam teden dni win8 še ni bil zagnan

indexing: Imam nastavljeno samo start mapo v njej najde nekaj čez 200 dokumentov po moje ne obravnava to vsakič ko ej rač. odsoten

superfetch?

restore tudi imam izključen

Predvidevam da dale nekaj velikega ker tudi ko sem ga pustil delal tudi po 3 ure skupaj z istim tempom
da se strinjam

emmentaler ::

Tile windowsi so obup.....žal mi je še tistih 15€ da sem kupil originalne...katastrofa....
Po mesecu uporabe so počasni...Pa zelo pazim kaj nalagam gor, niti en program ni naložen, katerega res 100% ne potrebujem.
WiFi se sesuva konstantno. Kaže da je signala 5 črtic, samo net ne dela...oz. dela na telefonu, na compu pa ne. Ne pomaga izpis, ali da onemogočiš adapter....pomaga samo restart...
90% win app-ov ne deluje več. Ko gor klikneš se zažene in takoj ugasne....Pomaga samo da app zbrišešin ga na novo naložiš...
No, zdaj da to pišem sem moral 10xprisilno zaustavit comp. Pojma nimam kaj je krivo, a ko se ražunalo prižge, se logiram in se pokaže črn zaslon. Včasig me celo spusti v metroja a tam potem zmrzne in lahko samo držim power knof 5s....totalno brezveze....
Bom poskusil z win restore.....Win refresh ne pride v upoštev, saj taj si raje stare crackane win7 gor naložim, ki so delali 3 leta brez problema....
Najrajš bi šel na FB pa napisal par sočnih na stran od Mikrošofta....banda pokvarjena!
O čem je prej tekla debata ne vem, sam moral sem napisat vse te prigode z novim winsi...Če ima kdo kakšno rešitev za omejene probleme, bi jih bil vesel....
Tsti ki pa še niste na win8, si pa naredite uslugo in jih ignorirajte......saj so slabši kot Vista ali winME....
lp

krneki0001 ::

emmentaler je izjavil:

Tile windowsi so obup.....žal mi je še tistih 15€ da sem kupil originalne...katastrofa....
Po mesecu uporabe so počasni...Pa zelo pazim kaj nalagam gor, niti en program ni naložen, katerega res 100% ne potrebujem.
WiFi se sesuva konstantno. Kaže da je signala 5 črtic, samo net ne dela...oz. dela na telefonu, na compu pa ne. Ne pomaga izpis, ali da onemogočiš adapter....pomaga samo restart...
90% win app-ov ne deluje več. Ko gor klikneš se zažene in takoj ugasne....Pomaga samo da app zbrišešin ga na novo naložiš...
No, zdaj da to pišem sem moral 10xprisilno zaustavit comp. Pojma nimam kaj je krivo, a ko se ražunalo prižge, se logiram in se pokaže črn zaslon. Včasig me celo spusti v metroja a tam potem zmrzne in lahko samo držim power knof 5s....totalno brezveze....
Bom poskusil z win restore.....Win refresh ne pride v upoštev, saj taj si raje stare crackane win7 gor naložim, ki so delali 3 leta brez problema....
Najrajš bi šel na FB pa napisal par sočnih na stran od Mikrošofta....banda pokvarjena!
O čem je prej tekla debata ne vem, sam moral sem napisat vse te prigode z novim winsi...Če ima kdo kakšno rešitev za omejene probleme, bi jih bil vesel....
Tsti ki pa še niste na win8, si pa naredite uslugo in jih ignorirajte......saj so slabši kot Vista ali winME....
lp


1.) S tvojim hardwerom je nekaj zelo zelo narobe.
2.) če ni hardware, potem si ti totalen nesposobnjakovič, ki ne zna ugotovit, da je nekaj narobe s hardwerom.

Zakaj:
- windows 8 meni na enaki konfiguraciji delajo od augusta do sedaj enako hitro kot prvi dan, pa je na mašini vsak dan kak nov program naložen za testiranje.
- imam windows 8 na mašinah, kot so atom N270, ki je eden izmed prvih atomov, pa laufajo odlično in brez problemov ter veliko hitreje kot so prej na takem hardweru laufal windows 7.

Do sedaj sem windows 8 sprobal vsaj na 50 različnih računalnikih, od prenosnikov, netbookov, home theathre, do workstationov in na vseh procesorjih (atom, P4, C2D, Ix) in edino kjer sem imel probleme je bila mašina s starejšima XEON procesorjema (fizično 2 različna procesorja na eni plati.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

tomzzi ::

A ima kdo podoben problem? To sem namreč tudi jaz opazil. Trenutno nimam print screena a je zadeva vsekakor opazna...

Slabša kakovost fotke na ozadju kot je sicer... In zgleda niti nisem edini.

http://www.eightforums.com/graphic-card...

pierch ::

Še z moje strani eno vprašanje.

Ob nakupu prenosnika sem dobil pred instalirane Win8. Seveda je bilo instaliranih en kup programov od proizvajalca, ki jih ne rabiš (bloatware, crapware po domače).

Sedaj pa bi rad na novo naredil clean install Win8.

Kako je z licenco? A lahko uporabim bilokateri image Win8 enake verzije in vtipkam kodo, ki sem jo lahko dobil šele z programom Belarc Advisor, saj na nalepki tega ni?

Win8 omogočajo tudi t.i. "Reset", kjer se pobriše vse in na novo namestijo Win8. Je kdo to sprobal? A se pri ponovni instalaciji iz recovery particije namesti tudi crapware?

Dokler nisem ziher, da dobim "clean install" se tega ne bi lotil.
Pierch

krneki0001 ::

Pri resetu ostanejo samo win8 in nič drugega, še dodatne driverje ti dol pobriše, zato si driverje sedaj posnami z neta na en ključek, da jih boš potem lahko uporabil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Če so OEMi kaj šarili po datotekah od windowsev in spremenili, kako reset funkcija deluje, potem je vse mogoče. Tak da upaj da niso:)

Lonsarg ::

Če sem prav razumel ata Googla ti refresh/reset funkcija ne bo odstranila bloatwera...

pierch ::

Bo treba sprobat in videt.
Mogoče kdo ve ali lahko uporabim drugi image za namestitev ter mojo OEM kodo?
Pierch

meganboj ::

pozdravljeni inštalirasem to 8 sedaj pa imam eno težavo z free igricami iz marketa ,igrice so se normalno ištalirale ko pa jih zaženem se delno zaženejo pol pa vse skuja vrze nazaj v metro meni je kaka rešitev za to

vprasodg ::

TUKAJ sem spisal vodič kako namestiti Windows 7/8 kar preko USB ključka, korak po korak.

Ker, ko sem sam iskal kakšen vodič, sem našel samo angleške verzije oz. vodiče, ki so bolj napisani v dveh vrsticah, sem zato spisal enega bolj konkretnega, tudi za začetnike. Objavljam pa ga tudi tukaj, ker bo seveda dostopen večim ljudem.
Imaš vprašanje, ki bi ga rad zastavil?
Ali odgovor na že objavljena vprašanja?
Obišči www.vprasanjainodgovori.si

krneki0001 ::

Windows 7 USB/DVD Download Tool je en bedast program, ki ne deluje vedno pravilno.
Windows 8 maker je boljši
Win8USB - Windows 8 USB Installer Maker
http://apps.codigobit.info/2012/03/wind...

This is a utility that will help you make a bootable USB Pendrive
of Windows 8 installer using its ISO DVD image.

Requirements:
- Windows Vista or superior
- Admin Privileges in order to write USB boot code
- Patience

This tool makes 3 steps
1. Formats your pendrive to NTFS format (REQUIRED)
2. Extracts all files to your USB drive (THIS WILL TAKE LONG TIME!!! VERY LONG TIME)
3. Writes the USB Boot MBR
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GrofMonte ::

Imam sledeč problem, na XP windows sem namestil win8 na disk z dvema particijama, ko sem na C disk inštaliral se mi je druga particija izgubila... Zdaj pa nevem če sem jo pozabil vključit v win 8 ali se izgubi zaradi nekopatibilnosti z XP datotečnim sistemom. Na disku so zelo pomembni podatki zato bi jih želel ohraniti.

Hvala za nasvete!
Lp Grof Monte

krneki0001 ::

Poglej pod Disk Management (z miško v spodnji levi kot in desni gumb, pa dobiš meni). Tam boš videl, če slučajno je particija izklopljena.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GrofMonte ::

Ja particijo mi javi kot zdravo,aktivno ampak v raziskovalcu mi je ne prikaže pod moj Računalnik. Torej particija obstaja in je samo ne v windows pripeta. Kako bi jo pa lahko spravil da bi mi jo prikazovalo z podatki ki so že na njej. Ker z formatiranjem vem kak gre..

Hvala sem rešil :)
Lp Grof Monte

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Za informacijo: Windows 8 Pro ima vgrajeno Hyper-V virtualizacijo, tako da ni potrebe 3rd party produkte instalirati. (razen, če ti seveda Hyper-V ne ustreza...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

hyperV deluje v dveh načinih. Eden je da lahko samo nadziraš virtualke, ki laufajo drugje, drugi pa da lahko virtualke laufaš na svoji mašini.
Vse pa je odvisno od procesorja in procesor mora podpirat SLAT. Če ga ne podpira, potem lahko samo nadziraš virtualke, ki laufajo drugje, če ima tvoj procesor slat podporo pa lahko virtualke laufaš v svojih win8. Server 2012 nima teh omejitev (zato upam, da se bo hitro kdo našel, ki bo povedal, kako se to izklopi še v win8, ker na mojem prenosniku z C2D 9400 procesorjem ne morem laufat svojih virtualk)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AvtoR ::

Laično vprašanje: Ali je Hiper-V Boljši od npr. Virtual Box-a?

krneki0001 ::

Da. Predvsem v tem kaj vse podpira.

VMWare in Hyper-V bi se dalo primerjat, virtualbox je pa izven te kategorije. Ima pa prednost virtualbox v tem, da deluje na vsaki mašini.


Še malo za reklamo. Porihtal sem USB ključ z windows 8 in se windows 8 štarta iz nule do desktopa v 30 sekundah preko USB 2.0 in 9 sekund preko USB 3.0 iz ključka (kjer je tudi nameščen), ter sprobano deluje na večini novejših mašin (nad 1GHZ in 1GB rama), ki ima podporo za usb boot iz biosa. (tudi na macu smo sprobal).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
2 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270752 (63002) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140346 (33723) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916987 (11091) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081525 (65912) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237344 (20808) AlkaZar

Več podobnih tem