» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
4 / 30
»»

krneki0001 ::

solatjek je izjavil:

Evo, naredil sem USB Windows To Go. Je normalno, da vsebine pogona me vidim na tem USB disku v Windowsih, ki so nameščeni na računalnik? Ko pa zaženem preko USB ne vidim diskovja računalnika. Je to OK, torej narejena kakšna zaščita? Kako potem narediti varnostno kopijo dokumentov oz. TOGO sistema? Očitno moraš imeti še en USB disk in nanj kopiraš?


Ja to je zaščita. Na ključku je vklopljen najbrž še bitlocker.Razlika med windows to go in navadno inštalacijo, ki sem jo pa jaz napisal, pa je da z navadno inštalacijo vidiš vse diske v računalniku.

solatjek je izjavil:

Še vprašanje glede gonilnikov. Na vsakem računalniku, ko se pojavi kakšna nenameščena naprava, moram v Win To GO namestiti gonilnike, je tako? In to samo prvič? Se vindows potem sčasoma tako napolni z gonilniki, da bo delal praktično na vseh mašinah? Se motim?

Ja, tako je.


solatjek je izjavil:

Aja, zakaj ne gre kar klasična namestitev Windows na USB pogon? Saj to bi moralo biti isto kot Windows ToGo?

klasična namestitev ne vem zakaj ne gre, gre pa po navodilih, ki sem jih pripel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harvey ::

krneki0001 je izjavil:

Kaj bi rad naredil - iz windows 8 ad hoc wifi al s telefonom?

Če bi rad wifi točko naredil iz windows 8, je ne boš, ker win 8 tega uradno ne podpira, lahko pa rešiš s programi kot so ConnectifyMe in podobnimi ali pa z malo iznajdljivosti. Ne vem sicer zakaj so to vrgli ven, ker v sedmici si z lahkoto to naredil, ampak...

Kako narest wifi točko brez dodatnih programov:
http://www.howtogeek.com/112050/how-to-...


Rad bi NA Windows 8 priklopil dostopno točno v načinu adhoc, konkretneje Joikuspot, ki teče na Nokia telefonu in ki je deloval bp na Windows 7. Obratno znam pokolovratit z
netsh
.

Nepodpora adhoc v Windows 8 je kot bi se nekdo totalno zajebaval...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Se pravi telefon bo dostopna točka, z win8 se boš pa gor priklapljal in brskal po netu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harvey ::

krneki0001 je izjavil:

Se pravi telefon bo dostopna točka, z win8 se boš pa gor priklapljal in brskal po netu?


Jap, tako je :-).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

A mora bit telefon priklopljen na računalnik?

Probaj software za windows 7 in desni gumb pa compatibility mode.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m47hingi ::

Pozdravljeni,

Sem pred inštalacijo win8 pa me zanimajo vaši načini inštalacije.

Operacijski sistem, programi na SSD disk, ostalo pa na HDD (2 x hdd v raid 1 polju)

Pri win 7 sem delal po tem vodiču:

http://www.overclock.net/t/1156654/sean...

in še premik Users in Program data map po tem vodiču(audit mode in relocate.xml file)

http://www.overclock.net/t/1245721/guid...

Sploh deluje to z win8?

Tudi, če ima kdo kak link do česa boljšega oz. bolj smiselnega se priporočam.

Obstaja tudi win8 verzija zgornjega vodiča

http://www.overclock.net/t/1240779/sean...

Lonsarg ::

VELIKO manj baterije kot WiFi hotspot na mobitelu je deljenje internetne povezave preko Bluetooth. Obstaja Microsoftov standard za tako bluetooth povezavo, reče se mu Bluetooth PAN. Sam ne vem če obstaja software za tvojo Nokio.

harvey ::

A mora bit telefon priklopljen na računalnik?


Ne, na telefonu zaženeš wifi hotspot. Potem pa greš na prenosniku pod brezzične povezave in se povežeš ter lepo deliš mobilni internet.

VELIKO manj baterije kot WiFi hotspot na mobitelu je deljenje internetne povezave preko Bluetooth

Tega nisem prakticiral, ker je precej bolj enostavno s prvo varianto, glede porabe baterije pa tudi ni neke sile za občasno pregledovanje pošte in mal po klikanja po straneh.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

k4harvey in kaj tukaj ne dela? Meni se win8 čisto lepo konekta na nokio ali windows mobile in lahko brskam po netu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harvey ::



Takole, poveže se No Internet Access, rumen klicaj v desnem kotu, po klikanju med lastnostmi pridobi en x IP 169.x.x.x

Evo ravnokar stestiral (isti telefon, isti program, iste nastavitve na telefonu) na prenosniku z Ubuntu 12.04.1 deluje bp, klik, poveže in internet na presniku dela.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Samo nastavitve ti morajo nekaj srati. Drugače mora to delat brez problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Kaj je pod Details... ?
Kake so nastavitve (Properties) ?
Diagnose kaj pametnega ugotovi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Kaj pa kake WEP ali WPA nastavitve?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harvey ::

Samo nastavitve ti morajo nekaj srati. Drugače mora to delat brez problemov.


Očitno bo res nekaj levega posredi. Čeprav sem vse preklikal, enable/disable, reinstall, update drivers. Wlan dela z ostalimi (infrastrukturnini) dostopnimi točkami normalno.

Kake so nastavitve (Properties) ?

DHC na automatic, prav tako DNS, ko gledam nastavitve vidim, da pridobi nek povsem čuden IP iz poola, ki nima veze z dostopno točko na telefonu.

Diagnose kaj pametnega ugotovi?

Nič, da nimam DNS in me vrže na drug WLAN :-) in tako reši.

Kaj pa kake WEP ali WPA nastavitve?

Dostopna točka je open tako da nimam kaj nastavljati.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Daj na dostopno točko password pod wpa in probaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

axee ::

A kdo ve, kaj točno se ohrani pri upgrade iz Windows 7? Upgradam samo zaradi odzivnosti sistema (sem malo občutljiv na to), ampak bi clean install vzel še cel dan nastavljanja, imam kar nekaj VST-jev in drugih pluginov za inštalirat, 1001 knjižnica, mklnik-i za ogromne knjižnice na HDD, in to je res toliko dela, da upgrade edini pride v upoštev.

Imam nekaj programov, ki niso "inštalirani" (razni plugini), ampak so samo narejene pravilne mape v AppData (imel sem težave z nekim VST-jem in je to edini način), ali to ostane?

Če se kdo spozna detajlno na te zadeve prosim za pomoč, če se mi sploh splača upgradat.

Lonsarg ::

Upgrade kolikor vem poteka tako, da inštalira vse zadeve, ki jih imaš v starem sistemu v tanovega. Torej raznih ročno kopiranih ali modificiranih stvari v windows folderju ti ne bo kopiral, bo sveža zadeva. Vse kar je v dodaj/odstrani pa seveda ja, oziroma ti bo upgrade asistant javil za vse probleme, zaženi ga.

axee ::

Skrbi me nekaj ročno modificiranih fajlov v Program filesih in v AppData, v samem Windows folderju če se ne motim je nekaj dll datotek od Nik-ovih pluginov, ampak to ni problem. No bom probal, pa da vidimo kako bo. Upgrade assistant mi samo svetuje, da odstranim Virtual Clone Drive, ostalo naj bi bilo OK.

MrStein ::

Backup, pa probaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cordoba ::

A kdo ve, kako se naštima full screen na second screen? Se pravi imam priklopljen tv, ki pa ni čez cel zaslon. V w7, sem štimal pod nastavitvami grafične, tukaj pa ne najdem...

Lonsarg ::

Aplikacije so full screen na tistem monitorju, kjer jih odpreš, ali mogoče kaj drugega misliš ti? Opcija extended, ali pa klonirani zaslon je drugače v win8 pod device charmom, če si to mislil.

cordoba ::

Ne, da imam čez cel zaslon. Zdaj sem kupil lcd tv, ki ga uporabljam za second screen, pa ni na celmu zaslonu, ampak je razpotegnjena slika in ne najdem nastavitve, da bi dal fit screen...

solatjek ::

Zanima me še, kakšna je razlika med hitrim zagonom in mirovanjem? Se mi nekako dozdeva da jo to eno in isto. Namreč če imam priključen USB disk in zaustavim sistem, pri izklopljenem računalniku disk odstranim in ga nazaj vklopim, mi on v raziskovalcu kaže, kot da je disk še vedno prisoten, a nedostopen. Enako se zgodi pri mirovanju. ČE pa hitri zagon izklopim, pa se obnaša sistem enako kot WIn7.

Iz tega sklepam, da je hitri zagon sistema v win8 v bistvu funkcija mirovanja oz. hibernacije in je zato privzeto izklopljena. Se motim?

Lp

Janac ::

cordoba je izjavil:

Ne, da imam čez cel zaslon. Zdaj sem kupil lcd tv, ki ga uporabljam za second screen, pa ni na celmu zaslonu, ampak je razpotegnjena slika in ne najdem nastavitve, da bi dal fit screen...


Overscan maybe?

Janac ::

Mogoče kdo ve rešitev za tole:



OS je originalen.

bluefish ::

Ja, ful se vidi.

Ni potrebe, da nam kažeš celotno namizje. Ob aktivnem oknu klikni ALT + Print Screen, pa prilepi le sliko napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

Evo ti:

bluefish ::

Kaj bi sploh rad naredil oz. kaj si delal, da je prišlo do napake?

Janac ::

Rad bi prišel v mapo, saj je razvidno.

Kaj sem delal nič, včeraj sveže namestil OS in zgleda bom danes spet mogo formaterat pa nalagat.

bluefish ::

Morda dela na W8, spodnje je iz W7.

Briši Music, nato pa z desno klikni na Libraries in izberi Restore default libraries.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

Deluje, najlepša ti hvala!

Morda poznaš še vzrok?

bluefish ::

Ne.

Če nek postopek napako odpravi, se niti ne ukvarjam z vzroki. Škoda časa.

MrStein ::

A je še kdo opazil, da so programi, ki niso instalirani ampak so nekje na disku, štartani v napačnim current directory, če jih pinaš na task bar ali pa štarteš preko iskanja v start meniju (oz start screen-u al kak se po novem imenuje)?

Torej program štarta, potem pa zajamra, da config fajla ne najde, ki je zraven, v isti mapi kot exe fajl.

Če ga zaženem z dvoklikom v Explorerju dela prav.
Če grem (CD) v command prompt v njegov folder in ga poženeme, dela prav.
Če iz command prompt poženem, a da nisem v tistem folderju, ne dela, javi isto, da ne najde konfig fajla.

Če ga pravilno poženem, in zapinam na task bar, končam in potem poskušam pognati preko zapinane ikone, spet ne dela.

Enako če odprem start menu (screen) in ga tam poiščem med Files, spet ne dela, ista napaka.


Se mi zdi, da pod Win7 ni bilo tega problema.
Nasploh to ful "diši" na bug, saj zakaj bi pognal program z CWD nekim drugim, ne pa tistim, kjer se EXE fajl nahaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fosil ::

Kaj pa če daš bližnjico na desktop?
Tako je!

MrStein ::

Tisto dela.
("Start in" je nastavljen že po defoltu na pravo mapo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

Opazil sem da mi nekaj požira prostor na sistemskem disku z Win 8. Particija je velika 60GB in vse mape in programi na tem disku mi zasedejo cca. 30 GB.
V Raziskovalcu pa mi kaže da je prostega še cca. 8 GB?? Virusov ni, hibernacija je izklopljena, prostor za restore pointe je omejen.. ne vem več, kaj bi bilo narobe? Pred časom je bilo prostega več nato pa postopoma čedalje manj, par dni nazaj vem zagotovo da je bilo prostega 10 GB...
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

krneki0001 ::

system restore - backupi?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Sem naredil test file test.cmd na desktopu z vsebino:
cd
pause

če dvokliknem, izpiše C:\Users\stein\Desktop
To je enako na Win7 in Win8.

Če pa odprem start meni/screen in vtipkam ime "test.cmd" ter poženem (na Win8 moram še preiti na "Files"), pa na win7 spet izpiše C:\Users\stein\Desktop, na win8 pa C:\Windows\System32

Pinano verzijo pa nisem uspel testirat, ker se požene CMD.exe, ne pa ta skripta.

V glavnem, nekaj so zasrali glede tega na win8.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

niso, ampak moraš ti v settingsih nastavit začetni in work direktorij. Če ga nisi nastavil je privzeto C:\Windows\System32, kjer pa najbrž nimaš teh programov.

Tudi v win 7 deluje identično.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

McClane ::

krneki0001 je izjavil:

system restore - backupi?


že prej pobrisano,tako da to ni to, danes mi je spet nekaj požrlo par sto megabajtov
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

levaky ::

Poženi FolderSize problem in poglej, kaj ti zaseda plac. Morda shrani print screen in primerjaj z naslednjim dnem..

Matej

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:

niso, ampak moraš ti v settingsih nastavit začetni in work direktorij. Če ga nisi nastavil je privzeto C:\Windows\System32, kjer pa najbrž nimaš teh programov.

Tudi v win 7 deluje identično.

Kje se to nastavi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Ko delaš link imaš polje "Start in:" in tam se vpiše lokacija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

emaa93 ::

Okej tudi jaz mam težave...laptop, HP, star komaj nekaj dni, pa ga poskusim danes prižgati in mi napiše: SELECTED BOOT IMAGE DID NOT AUTHENTICATE. Če sem pritisnila esc ali enter, se mi je računalnik znova ugasnil. Brala sem nekaj o tem na internetu, vendar full recover ni pomagal, sedaj sem naredila še hard disk test in je baje opravljen (torej pri vsem je pisalo PASSED)...ampak težava je še zmeraj tu, tako da nimam pojma, kaj naj sedaj naredim. Kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: emaa93 ()

Duhec ::

emaa93 ::

Očitno tudi to ne deluje...sem dala enable legacy boot mode in disable secureboot in je tisto okno zginlo, samo sedaj mi pa piše tole:

Your PC needs to be repaired
The digital signature for this file couldn't be verified.
Error code: pač koda

You'll need to use the recovery tools on your installation media, if you don't have any installation media (like a disc or USB device), contact your system administrator on PC manufacturer.

Seveda zraven nisem dobila nobenega CDja, sepravi sploh ni druge opcije kot da si to priskrbim?

emaa93 ::

Imam isto težavo kot tale:

http://www.tfw2005.com/boards/video-gam...

Spodaj mu je nekdo komentiral, da ne potrebuje recovery DVD-ja, amapak da ga lahko ustvari sam preko operacijskega sistema pri Windowsi 8...toda kako, če sploh ne morem prižgati računalnika oz. priti do namizja?

Duhec ::

Hm, pa je bil sistem (Win7, Win8) že tovarniško inštaliran ob nakupu prenosnika?
Če je bil, potem ima disk rezerviran prostor (HP recovery particija) kjer je nahaja tovarniška inštalacija celotnega sistema z vso HP solato zraven.
To dosežeš, če pred bootom stiskaš F11 in pojavi se ti možnost ponovne tovarniške inštalacije, seveda z opozorilom, da se bodo vsi podatki, ki so do sedaj na disku izbrisali !
Ko se Win sistem v celoti naloži ti ponudi nekje v programju tudi izdelavo Recovery DVDjev.
Če pa sistem ni bil prednaložen potem se obrni na dobavitelja tvojega op. sistema, da ti priskrbi ustrezen DVD medij.

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:

Ko delaš link imaš polje "Start in:" in tam se vpiše lokacija.

Sem mi je zdelo, da nisi prebral vprašanja.

Če zapinaš program na task bar, ali ga najdeš preko Start menije, nič od tega ne obstaja.
V primeru da naredim shortcut, pa seveda dela, sem tudi napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

emaa93 ::

Je bil inštaliran ja. Hvala vam, zadeva je že rešena. Sem morala na novo inštalirati windowse in ja, vse se mi je zbrisalo, ampak sem na srečo imela vse na dodatnem disku, tako da velike škode ni. :)
««
4 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270150 (62400) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140004 (33381) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080944 (65331) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237134 (20598) AlkaZar

Več podobnih tem