» »

Nakupi preko eBaya po neto cenah

Nakupi preko eBaya po neto cenah

Osprey ::

Imam podjetje, ki je davčni zavezanec in sem v postopku prijave na eBay. Zanima me naslednje:
1. če na eBayu kupim izdelek od podjetja v EU, menda lahko plačam neto znesek računa, ki je tudi zapisan na računu, ki se glasi na podjetje. Bo mi v tem primeru, ko sem tako registriran na eBayu, sistem že samodejno kazal neto zneske? Če ne, kako jih potem lahko plačam preko Paypala v neto, ne bruto znesku?
2. kako je z dražbami? Zneski dražb se vedno vnašajo v bruto zneskih. Mi bo podjetje, ki je prodajalec, od končne (zmagovalne) cene avtomatsko odbilo davek in izstavilo neto račun, ki ga bom prav tako lahko plačal preko Paypala?

Ima kdo kaj izkušenj s temi zadevami??

mat xxl ::

Vse je odgovor NE in pa, samo po predhodnem dogovoru z prodajalcem, ki pa ti to lahko nudi samo, če je pravna oseba in če mu ti plačaš direktno po predračunu z računa svojega podjetja, nikakor drugače brez DDV ne gre , pa še to ti jih večina reče hvala..... ker imajo lahko velike probleme, če kaj ne klapa. Torej stvari, ki niso nove na licitacijah se tako ne da kupovati. Lahko pa se tako domeniš za druge stvari, vendar po mojih izkušnjah, če kupuješ za manj, kot 200 eur, se sploh pogovarjati ne bodo želeli za brez ddv, je preveč rizika, pre malo zaslužka, preveč dela, poročanja....

Kako si se ti registriral, Ebay zanima bolj pri prodajah ! BTW sam par krat letno nakupim, še za kar nekaj firm, ki jim nato prodam dalje neoriginal kartuše, po zelo nizkih cenah, vendar je pri njih pogoj 250 eur netto, + plačilo izključno samo preko podjetja po predračunu na njihov račun in nikakršen Paypal ali kaj drugega. Ker edino tako imajo dokazilo, da je neka firma iz SLO res naročila in plačala in bo tudi naredila interkomunitarno nabavo in v Slo obračunala dajatve in ustrezno poročala o poslih v Intrastatu, ker sicer njih čez kako leto doleti kontrola......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934296 (3648) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311735 (3479) opeter
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612700 (4300) vilonja

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101080 (45627) Tilen
»

ebay in carina

Oddelek: Pomoč in nasveti
173508 (2807) amigo_no1

Več podobnih tem