» »

Želim namestiti svoj server vendar z IP-jem v drugi državi

Želim namestiti svoj server vendar z IP-jem v drugi državi

programercek ::

Pozdravljeni,

želel bi namestiti svoj windows server vendar me zanima če jaz zakupim IP v drugi državi in ga potem preusmerim na moj domenski strežnik.
Imel sem v mislih VPN in preko tega potem dobim ip na svojem računalniku ki ga potem vpišem v domenske dnsje.

Je mogoče?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Invictus ::

Raje najemi pravi ali virtualni server kjer imajo kot OS med ponudbo tudi Windowse. Dolgoročno bo cenejše ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

programercek ::

To je problem ker dolgoročno je dražja tvoja varjanta.
Res da nabavim računalnik v tem trenutku za 1500EUR kot se šika, ampak kot Windows z 32Gb rama v tujini te stane najmanj 300EUR ali več na mesec.
Če vzameš še windows pa toliko dražje.
Internetno povezavo itak v vsakem primeru imam dovolj močno, računalnik kupim pa enkrat.
VPS odpade ker imam preveč uporabnikov in že tako moram moč povečati in bi raje šel na mojo varjanto, zato me zanima če obstaja varjanta da bi IP najel in uporabil...

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

IPja ne moreš dobiti, dobiš lahko samo neko napravo, ki ji ga dodeliš. Recimo kak linux vps. Potem lahko furaš openvpn/ipsec do svoje mašine, sforwardiraš vse željene porte in se pretvarjaš, kot da je tvoja mašina na onem tujem IPju. Samo ne vem zakaj bi to počel, ker si s tem nakoplješ kar nekaj dodatne latence.

Invictus ::

Za 1500 EUR ne boš dobil računalnika kot se šika. Če imaš uporabnike ki te plačujejo, potem imaš tako denar.

Zraven si pozabil še na ves backup ... Tudi ta ni zastonj ... Da ne govorim o elektriki ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

programercek ::

To potrebujem iz treh razlogov: prvi razlog je zaradi naše licence (potrebujemo zaradi licence za igre na srečo) in mora biti ip iz države kjer je licenca pridobljena.
Drugi razlog je ta, da se lahko zelo kmalu zgodi tudi kraja podatkov saj v današnjem času ni nikomur za zaupati.
In tretji razlog je ta, da imam lahko za 300€ na mesec 10x boljši server kot mi ga nekdo v tujini ponuja...

Invictus: dobiš, vendar ne v SLO kjer so cene 1x dražje od moje nabavne :)

crniangeo ::

Lahko imaš najet vod iz tujine sam to je drago v tri krasne..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Invictus ::

programercek je izjavil:

To potrebujem iz treh razlogov: prvi razlog je zaradi naše licence (potrebujemo zaradi licence za igre na srečo) in mora biti ip iz države kjer je licenca pridobljena.
Drugi razlog je ta, da se lahko zelo kmalu zgodi tudi kraja podatkov saj v današnjem času ni nikomur za zaupati.
In tretji razlog je ta, da imam lahko za 300EUR na mesec 10x boljši server kot mi ga nekdo v tujini ponuja...

Invictus: dobiš, vendar ne v SLO kjer so cene 1x dražje od moje nabavne :)

Glede na tvoj business ti lahko povem da kršiš zakonodajo države ... Igre na srečo so precej regulirane ...

Če se ti upaš privoščiti, ti kar ...

A iz domačega serverja ti pa ne morejo ukrasti podatkov? Z Windowsov? Optimist ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

programercek ::

Glede na tvoj business ti lahko povem da kršiš zakonodajo države ... Igre na srečo so precej regulirane ...

Prijatelj moj nobene zakonodaje se ne krši, saj igre na srečo ne bodo potekale v USA in Sloveniji. Uporabniki se ne bodo prijavili tukaj.
Imamo recimo UK in vse druge ostale države kjer dovoljujejo. Poleg tega pa bo vsak izmed vas lahko imel lastno stavnico za malo denarja, namesto v vrednosti 45k :)

A iz domačega serverja ti pa ne morejo ukrasti podatkov? Z Windowsov? Optimist ...

Lahko vendar je možnost bistveno manjša, kot da podatke ukrade nek provider...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec stavam na internetu v Slo

Oddelek: Loža
353092 (1947) amigo_no1
»

Izjava slovenskih ponudnikov glede blokade tujih spletnih mest

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4110602 (8486) Hardstyle
»

Mnenje: totalitarni vzgibi slovenskih oblasti pri odnosu do interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
29137221 (29343) driver_x
»

Blokada BetandWin.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817632 (14029) CWIZO
»

Imperij v trgovini s porcelanom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8121448 (1370) roscha

Več podobnih tem