» »

Starši, ki uničujejo svoje otroke

Starši, ki uničujejo svoje otroke

«
1
2 3

TheJack ::

Vrtec. Otrok steče k mami, ki je pravkar prišla ponj in togotno vpije: »Mami, mami, vzgojiteljica me je postavila v kot! Uaaaa!«
»Ja, vaš sin je udaril tisto deklico. Postavili smo ga v kot za par minut, da se je umiril«, pojasni vzgojiteljica.
Mami gre od 0 do 100 v pol sekunde: »Kaj?! Kdo pa ste vi, da boste kaznovali mojega otroka?! Moj otrok je priden in lepo vzgojen in se ne bi nikoli tepel! Da nikoli več ne storite tega, drugače grem takoj do ravnatelja!«

Osnovna šola. Učiteljici zazvoni telefon. Pogleda številko in zavije z očmi. »Dober dan! Moj sin je pravkar prišel domov objokan. Menda je bil vprašan in je dobil trojko, čeprav je vse znal! Kakšna šola pa ste vi?!«
»Gospa, znanje, ki ga je pokazal, je bilo komaj za tri....«
»Cel dan se je včeraj učil. Jaz vem da vse zna! Mi starši dobro vemo, kakšna učiteljica ste! Sprašujete stvari, ki jih sploh dobro ne razložite! Mi je sin vse povedal! In jaz svojemu otroku verjamem! Prosim, da se takšne stvari ne dogajajo več, drugače bom o vašem načinu ocenjevanja spregovorila na svetu staršev!« [klik]

Srednja šola. Roditeljski sestanek. »Sin mi je danes povedal, da ste mu vzeli kontrolno in napisali eno. Kaj se to pravi?!«
»Gospa, vašega sina sem dobila pri prepisovanju. Roke je imel popisane, gledal je v torbo v zvezek in prepisoval. Šolska pravila...«
»Vam bom jaz dala šolska pravila! Kako si mu upate vzeti kontrolno, če nimate nobenega dokaza, da je res prepisoval? Jaz sem se s sinom pogovorila in zagotovil mi je, da ni prepisoval! On se pridno uči in jaz vem da vse zna! V osnovni šoli je bil stalno odličen, pri vašem predmetu pa je naravnost blestel! Kakšen pedagog pa ste?! Saj bo izgubil vse veselje do vašega predmeta (ki ga ima sicer zelo rad!), ker se tako spravljate nadenj! Zahtevam, da njegovo kontrolno korektno ocenite, če ne želite, da se obrnem na šolsko inšpekcijo! Veste, moj mož se je že pozanimal pri odvetniku! Tudi on je rekel, da mu brez dokaza ne morete kar vzeti kontrolne! Le pazite se!«

…....

Vam je znano? Niso vsi starši taki. Verjetno jih je le manjšina. Ampak vseeno. Tudi o tem je treba pisati. Največje žrtve takšnih staršev namreč niso vzgojiteljice in učiteljice, ampak lastni otroci. Starši imajo v bistvu le eno samo nalogo; pripraviti svojega otroka na življenje in realni svet. To med drugim pomeni, da jim morajo privzgojiti védenje, da se je za kakršenkoli uspeh potrebno potruditi. Da v resničnem življenju nič ne pade z neba in da je za uspeh potrebno garati in se marsičemu odpovedati. Če starši svoje naloge ne opravijo, svoje otroke obsodijo na trpljenje in neuspeh, ko le-ti padejo v resnični svet.

Včasih se to zgodi že ob vstopu na faks (če ni ravno tak, v katerem lahko padeš le po stopnicah). Se bodo taki starši hodili kregat tudi z univerzitetnimi profesorji? Menda se tudi to že dogaja....

Sicer pa pospremimo fanta iz uvoda čez faks. Takšni študentje imajo polna usta pravic. Imam pravico do tega, do onega, študentske pravice, gor, študentske pravice dol... Le o dolžnostih nikoli nobene. Prepiri s profesorji, izsiljevanja... Kakšna taka študentka se je pripravljena pri profesorju celo zjokati, da le pride do šestke. Karkoli, le potruditi se takšni ljudje niso pripravljeni. Oziroma ne. Oni so prepričani, da se obupno trudijo in dajejo vse od sebe, saj se jim nikoli pred tem ni bilo treba za nič potruditi. Uspeh je do takrat pač padel z neba. Priskrbela sta ga očka in mamica. Če dajo od sebe 10 %, je to za njih skrajna meja.

Recimo, da tak otrok (ja, še vedno je otrok!) celo diplomira. Sedaj se uboga para znajde na trgu dela. Nekateri od njih imajo to »srečo«, da so očkoti in mamice tako vplivni, da jim lahko zrihtajo fino službico. Taki ljudje potem vedrijo in oblačijo v službi, v kateri so običajno popolnoma nekoristni. Hkrati se seveda stalno pritožujejo, kako hudo morajo delati.

Večji reveži so tisti, pri katerih se vpliv (in zaščita) staršev neha s srednjo šolo. Ker so popolnoma nepripravljeni na resnični svet, pri iskanju službe kmalu obupajo. Seveda so vsega krivi drugi, oni nič (mama se strinja). Če slučajno dobijo kakšno službo, jo hitro izgubijo (ponavadi gredo kar sami), saj se jim zdijo zahteve delodajalca popolnoma nore in nemogoče. Ker so prepričani, da uspeh pade z neba, se niso sposobni potruditi in res kaj dati od sebe. Za njih se takrat začne kalvarija, prepričani so, da so za njihove težave krivi drugi, iskreno so zmedeni (prej je vse samo padlo z neba!), zakaj njihov »trud« ne obrodi nobenih sadov. Začnejo se depresije, niso sposobni oditi od doma, ostanejo pri starših. Nekateri med njimi se čez par let poberejo, saj jih življenje nauči tisto, česar jih starši niso: da se je za uspeh potrebno potruditi. Nekateri se ne poberejo nikoli. Zagrenjeni so, jezni na cel svet, ki jim po njihovem dela krivico. Vsega so krivi drugi. Če že najdejo kakšno službo, je od njih več sitnosti kot koristi. Napadajo sodelavce, v kolektiv vnašajo nemir, vsega so krivi drugi...itd. Tudi v zasebnem življenju ne funkcionirajo; ne kot partnerji, ne kot starši.

Naj bo dovolj. Če se je kdorkoli v zgornjem pisanju prepoznal (kot otrok, ali kot starš) naj mu bo to vzpodbuda, da nekaj spremeni.
Bonis nocet, qui malis parcit.

bluefish ::

TheJack je izjavil:

Največje žrtve takšnih staršev namreč niso vzgojiteljice in učiteljice, ampak lastni otroci.
Žrtve so pravzaprav tudi drugi otroci. Zaradi pritiska in vplivanja manjšega procenta staršev na učni in vzgojni proces se iz generacije v generacijo nižajo splošni kriteriji.

vostok_1 ::

Unknown_001 ::

Večji reveži so tisti, pri katerih se vpliv (in zaščita) staršev neha s srednjo šolo. Ker so popolnoma nepripravljeni na resnični svet, pri iskanju službe kmalu obupajo. Seveda so vsega krivi drugi, oni nič (mama se strinja). Če slučajno dobijo kakšno službo, jo hitro izgubijo (ponavadi gredo kar sami), saj se jim zdijo zahteve delodajalca popolnoma nore in nemogoče. Ker so prepričani, da uspeh pade z neba, se niso sposobni potruditi in res kaj dati od sebe. Za njih se takrat začne kalvarija, prepričani so, da so za njihove težave krivi drugi, iskreno so zmedeni (prej je vse samo padlo z neba!), zakaj njihov trud ne obrodi nobenih sadov. Začnejo se depresije, niso sposobni oditi od doma, ostanejo pri starših. Nekateri med njimi se čez par let poberejo, saj jih življenje nauči tisto, česar jih starši niso: da se je za uspeh potrebno potruditi. Nekateri se ne poberejo nikoli. Zagrenjeni so, jezni na cel svet, ki jim po njihovem dela krivico. Vsega so krivi drugi. Če že najdejo kakšno službo, je od njih več sitnosti kot koristi. Napadajo sodelavce, v kolektiv vnašajo nemir, vsega so krivi drugi...itd. Tudi v zasebnem življenju ne funkcionirajo; ne kot partnerji, ne kot starši.

Če so te tvoje napovedi resnične, bo v prihajajočih generacijah kar precej takih drisk. Saj se strinjam, ampak v SLO to še niti ni taka kriza, ker tako preseravanje z odvetniki in delanjem štale za vsako malenkost se grejo kvečjem kaki fine gosposke srajce ki imajo večvrednostni kompleks (imajo veze, malo boljšo službo, fina družba, fancy gor in dol...) Sam to kar ti omenjaš so itak že ekstremi, ki zanikajo lastne napake in jih mečejo na druge: rezultat je znan. Pravijo da jabolko ne pade daleč od drevesa in to potem pušča posledice ne potomcih.

No v glavem, mogoče se tebi samo zdi, da je tolk teh ekstremnih familij ker se tolk ven mečejo, sam procent pa ni glih zaskrbljujoč, pa saj si to že omenil.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mr.B ::

Ne, samo znanje bo plačljivo, manj dostopno itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Po kaki logiki bo znanje plačljivo in manj dostopno?
Govorimo specializirano znanje?

jype ::

Vse, kar lahko v zvezi s tem storite je, da podpirate tudi (nikakor izključno - otroci še bolj potrebujejo vašo podporo, a ne ko počnejo neumnosti) učiteljice in učitelje, tudi vzgojiteljice in vzgojitelje, ko gre za vaše otroke.

Čeprav znaten del teh ni dovolj profesionalnih, da bi si zagotovil avtoriteto pred otroci, je to predvsem posledica ravnanja staršev, opisanega zgoraj. Avtoriteta ljudi, ki so odgovorni za otroke, je zelo pomemben del zdravih odnosov v šolah.

Najprej

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobran...

eventuelno pa

http://www.delo.si/novice/slovenija/zak...

Za državo zna biti tak eksces kar zoprn, ker je otrokova pravica, da nekdo poskrbi zanj, kadar starši "ne potrebujejo zdravnika", hkrati pa imajo dilemo tudi takšni starši, ker zelo težko sprejmejo, da čeprav svoje skrbi prepuščajo svojemu božanstvu, kar se države tiče ne morejo nanj prenesti svojih odgovornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

vostok_1 je izjavil:

Po kaki logiki bo znanje plačljivo in manj dostopno?
Govorimo specializirano znanje?

Vsako znanje.

jype ::

vostok_1> Po kaki logiki bo znanje plačljivo in manj dostopno?
vostok_1> Govorimo specializirano znanje?

Fantje si želijo, da bi morali otroke razslojevati že na podlagi premožnosti staršev, ker si ne želijo plačevati kvalitetnega šolstva za vse.

Mr.B ::

Ne vsako znanje, je free. Predvsem danes je znanje do neke mere free. Le izjemno visoko "napredno" zanje stane. Ostalo, pa glejte, kar delam jaz v profesionalnem svetu, lahko dobim preko uradnih kanalov, ali pa vsebino najdem sam...
Problem je da se vsem po malem jebe, pač dokler je otrok zadovoljen je vse ok... khm, ampak tu potem pride odgovornost
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

jype je izjavil:



Najprej

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobran...

eventuelno pa

http://www.delo.si/novice/slovenija/zak...



Direkt za na psihiatrijo.

In primer z nekoliko drugačno vero:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/stars...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

arnecan1 ::

49106 je izjavil:

jype je izjavil:



Najprej

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobran...

eventuelno pa

http://www.delo.si/novice/slovenija/zak...



Direkt za na psihiatrijo.

In primer z nekoliko drugačno vero:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/stars...

Imate prav, otroke vzet. Hja,ali pa to. Kaj pa pomaga tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

Yacked2 ::

Za vrtec se ne spomnim, sem pa v OŠ imel sošolca, čigar starši so pritiskali na učileljice za višje ocene, dodatne popravne roke... kolikor vem, je v SŠ padel 1 letnik, kar je bil seveda šok saj je iz prav dobrega/odličnega uspeha padel na dno.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

TheJack ::

jype je izjavil:

Vse, kar lahko v zvezi s tem storite je, da podpirate tudi (nikakor izključno - otroci še bolj potrebujejo vašo podporo, a ne ko počnejo neumnosti) učiteljice in učitelje, tudi vzgojiteljice in vzgojitelje, ko gre za vaše otroke.

Čeprav znaten del teh ni dovolj profesionalnih, da bi si zagotovil avtoriteto pred otroci, je to predvsem posledica ravnanja staršev, opisanega zgoraj. Avtoriteta ljudi, ki so odgovorni za otroke, je zelo pomemben del zdravih odnosov v šolah.


S telim se najbolj strinjam.

V svojem sestavku sicer nisem nič omenil še enega zelo pomembnega dejavnika (bi bil predolg drugače): da je zgoraj opisani permisivni vzgoji popolnoma popustila tudi šolska zakonodaja. Pravice učencev, dijakov, študentov..itd. Vsi imajo tega polna usta. Napovedano spraševanje, prepoved tega, prepoved onega. Učitelji (in do določene, čeprav precej manjše mere, univerzitetni profesorji) imajo velikokrat povsem zvezane roke. Ker šolsko zakonodajo (tu seveda ne mislim (le) zakonov, ampak razne pravilnike...itd.) pišejo ljudje, ki so skrajni zagovorniki "pravic" učencev in dijakov in permisivne vzgoje (99 % le-teh seveda še nikoli ni stalo pred razredom in svojih pravil preizkusilo v praksi). Če želi učenec/dijak oziroma starš zjebati učitelja, lahko to igraje stori. V skrajnem primeru pride z odvetnikom v šolo in userjejo se vsi po vrsti, z ravnateljem na čelu. Rezultat take "vzgoje in izobraževanja" pa so v uvodu opisani osebki.

Pa nikakor ni res, da je to pojav zadnjih nekaj let. Jaz sem v prvi letnik gimnazije vstopil leta 1993 in že takrat so bile tovrstne "pravice dijakov" v naglem vzponu. Le da so bili takrat izgleda starši povečini malce manj nori, saj so imeli za sabo drugačno vzgojo. Danes pa je moja generacija tista, ki ima otroke....
Bonis nocet, qui malis parcit.

Mr.B ::

TheJack,???
ravno ti omenjeni pišejo zakone s populizmom da učitelji pa le ne bodo vzgajali. Učitelje je BK, pač manj dela. Vmes pa je šola izgubila tisti del "vzgojno". No sedaj je to prišlo do obcesov, ampak Lukšić je vzor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

TheJack je izjavil:


Ja, permisivna vzgoja. Samo če dregneš v to, si dregnil v osirje gnezdo.

Sicer pa, danes gredo učitelji in država po poti najmanjšega odpora, npr. pri NIČELNA TOLERANCA DO NASILJA.

Ni vsak primer isti. Vsakega je potrebno posebej raziskati, če se ponavlja, če so problemi od doma, mogoče se je kdo samo branil. V glavnem se strinjam z NIČELNA TOLERANCA DO NASILJA = NIČELNA INTELIGENCA.

Mr.B ::

arnecan1,
Jup samo nekdo je poenačil NIČELNA TOLERANCA DO NASILJ == VZGOJNI UKREPI
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

Mr.B je izjavil:

arnecan1,
Jup samo nekdo je poenačil NIČELNA TOLERANCA DO NASILJ == VZGOJNI UKREPI

Kdo? Ga bomo kamenjali?;)

Mr.B ::

arnecan1,
Sej veš starši, državljani itd, pa ja niso krivi in odgovorni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheJack ::

Ni mi čisto jasno, kaj želita povedati. Šolskih pravilnikov verjetno ne pišejo učitelji, ampak jih pišejo in si jih zmišljujejo razni "pedagogi" in "psihologi" na zavodu za šolstvo. Kot omenjeno, verjetno največ taki, ki niso učili niti ene same ure.

Ne zagovarjam učiteljev. Tudi sam sem jih dal precej čez in vem, da so taki in drugačni. Ampak to je en drug problem, ki se manj tiče vzgoje in bolj izobraževanja. Kdor pa misli, da mu bo mulca vzgojil učitelj v srednji šoli, se je pa bridko zmotil. Do takrat mora biti otrok že vzgojen.
Bonis nocet, qui malis parcit.

jype ::

arnecan1> V glavnem se strinjam z NIČELNA TOLERANCA DO NASILJA = NIČELNA INTELIGENCA.

A potem je nasilje nad otroci negativna inteligenca? Ker nad otrokom ni treba izvajati nasilja, da se lepo obnaša.

arnecan1> Imate prav, otroke vzet. Hja,ali pa to. Kaj pa pomaga tukaj?

Pomaga, da vsem tistim, ki se želijo s svojimi otroci preseliti stran od tega, omogočimo normalno bivanje v sodobni sekularni državi.

TheJack> Ni mi čisto jasno, kaj želita povedati.

Saj ne vesta. Nimata niti otrok, niti nista nikoli delala z otroci tujih staršev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

korenje3 ::

včasih prav pogrešam komunizem. v osnovni šoli smo morali stegnit roko, učitelj nas je pa nato s šibo udaril po dlani.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

TheJack ::

Mimogrede. Opazil sem, da kar malo počez govorim čez "pedagoge" in psihologe" na zavodu za šolstvo (in na pristojnem ministrstvu). Če bi me kdo obtožil, da govorim o stvareh, o katerih ne vem dovolj, bi imel prav. Ampak vseeno. poznam kar nekaj učiteljev in učiteljic, ki zatrjujejo, da so marsikdaj šolski pravilniki skregani z realnostjo, saj jih pišejo ljudje, ki "situacije na terenu" ne poznajo, saj niso nikoli delali kot učitelji. To sicer ni le problem šolstva. Enako je tudi v "mojem" resorju (pravosodje), saj nam zakone pripravljajo ljudje (tj. ministrstvo), ki so izredno slabo seznanjeni s "situacijo na terenu", komunikacija med tistimi, ki zakone pripravljajo in tistimi, ki jih moramo potem uporabljati, pa je izjemno slaba, da ne rečem nikakršna.
Bonis nocet, qui malis parcit.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> V glavnem se strinjam z NIČELNA TOLERANCA DO NASILJA = NIČELNA INTELIGENCA.

A potem je nasilje nad otroci negativna inteligenca? Ker nad otrokom ni treba izvajati nasilja, da se lepo obnaša.

Ne razumeš, kaj sem napisal. Danes se otrok ne sme braniti pred nasiljem drugim otrokom. Sta oba enako kriva. To sem mislil.

jype ::

arnecan1> Danes se otrok ne sme braniti pred nasiljem drugim otrokom.

To je seveda velik bullshit, ampak nič zato, ti pogosto rad razlagaš o rečeh, s katerimi nisi seznanjen.

arnecan1> Sta oba enako kriva.

Nope.

bluefish ::

jype je izjavil:

Čeprav znaten del teh ni dovolj profesionalnih, da bi si zagotovil avtoriteto pred otroci, je to predvsem posledica ravnanja staršev, opisanega zgoraj. Avtoriteta ljudi, ki so odgovorni za otroke, je zelo pomemben del zdravih odnosov v šolah.
Res je.
Prav lepo se vidi odnos učitelja do učencev in tudi do staršev in obratno, če je učitelj sposoben. V takih primerih so meje oziroma pravila, napisana ali ne, jasno določena in ne prihaja do nesporazumov - vsi poznajo svoje pravice kot tudi dolžnosti.
Ampak jasno, takih posameznikov je malo.

TheJack ::

bluefish je izjavil:

jype je izjavil:

Čeprav znaten del teh ni dovolj profesionalnih, da bi si zagotovil avtoriteto pred otroci, je to predvsem posledica ravnanja staršev, opisanega zgoraj. Avtoriteta ljudi, ki so odgovorni za otroke, je zelo pomemben del zdravih odnosov v šolah.
Res je.
Prav lepo se vidi odnos učitelja do učencev in tudi do staršev in obratno, če je učitelj sposoben. V takih primerih so meje oziroma pravila, napisana ali ne, jasno določena in ne prihaja do nesporazumov - vsi poznajo svoje pravice kot tudi dolžnosti.
Ampak jasno, takih posameznikov je malo.


Tole moram na žalost odločno zanikati. Ne glede na sposobnost učitelja je včasih starš kot buldožer. Nič se ne da dopovedati. Če njegov otrok dobi slabo oceno oz. je sankcioniran zaradi neprimernega vedenja ali goljufanja pri testih, je takoj ogenj v strehi. pri tem ni izključena ne inšpekcija, ne odvetnik. Če šola učitelja podpre, se ponavadi stvar srečno konča. Če ga ne, učitelj potegne kratko, starš pa potem res dobi krila in lahko doseže prav vse. Resnici na ljubo, takih staršev ni veliko. Mogoče eden na sto. Vseeno to dejstva ne spremeni.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Mipe ::

Včasih smo dobili batine, ko smo domov prinesli spričevalo.

Danes jih dobijo učitelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

TheJack ::

Mipe je izjavil:

Včasih smo dobili batine, ko smo domov prinesli spričevalo.

Danes jih dobijo učitelji.





Sem iskal tole karikaturo v slovenščini, ampak očitno imajo tudi drugje enake težave. :D
Bonis nocet, qui malis parcit.

jype ::

TheJack> Ne glede na sposobnost učitelja je včasih starš kot buldožer. Nič se ne da dopovedati.

Takrat morajo ostali starši podpreti učitelja. Druge izbire v resnici ni.

TheJack> Če njegov otrok dobi slabo oceno oz. je sankcioniran zaradi neprimernega vedenja ali goljufanja pri testih, je takoj ogenj v strehi.

To je nepomembno. Starš se lahko vsaja, kolikor se želi, pa mu to ne bo nič pomagalo, dokler ustanova učitelja ustrezno zaščiti pred takšne vrste nasiljem.

Mipe> Danes jih dobijo učitelji.

To se dogaja tam, kjer so gejem poroke prepovedane. Tovariš Lightning je ponosen na takšno nasilje.

Mr.B ::

TheJack,
Teh staršev je "dejansko &" oziroma verjetno ogromno.
Verjetno bi lahko poiskla kdo "skrito" statistiko. Koliko na šolsko leto se dogaja pritožb, inšpekcij in tožb. Redko pridejo katere v javnost. Vem da v šolo, kamor hodijo moji geni, imajo na leto dva inšpekcijska nadzora, oziorma tožbe. Khm, samo mora biti demokracija, pa to.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluefish ::

TheJack je izjavil:

Tole moram na žalost odločno zanikati. Ne glede na sposobnost učitelja je včasih starš kot buldožer. Nič se ne da dopovedati. Če njegov otrok dobi slabo oceno oz. je sankcioniran zaradi neprimernega vedenja ali goljufanja pri testih, je takoj ogenj v strehi. pri tem ni izključena ne inšpekcija, ne odvetnik. Če šola učitelja podpre, se ponavadi stvar srečno konča. Če ga ne, učitelj potegne kratko, starš pa potem res dobi krila in lahko doseže prav vse. Resnici na ljubo, takih staršev ni veliko. Mogoče eden na sto. Vseeno to dejstva ne spremeni.
Ja, kot rečeno, odvisno od posameznega učitelja ter seveda tudi šole.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

To je nepomembno. Starš se lahko vsaja, kolikor se želi, pa mu to ne bo nič pomagalo, dokler ustanova učitelja ustrezno zaščiti pred takšne vrste nasiljem.

Mipe> Danes jih dobijo učitelji.

To se dogaja tam, kjer so gejem poroke prepovedane. Tovariš Lightning je ponosen na takšno nasilje.

Imaš prav.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-lo...

jype ::

arnecan1> Imaš prav.

Imam, ja. Škoda, da ne razumeš angleško.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Imaš prav.

Imam, ja. Škoda, da ne razumeš angleško.

Seveda ne razumem. Big white hunter help me, pleazze.:D

jype ::

arnecan1> Seveda ne razumem. Big white hunter help me, pleazze.:D

"Jailed" pomeni "zaprti".

Looooooka ::

Iz enega ekstrema smo sli v drugega.
Vcasih so ucitelji zlorabljali otroke in danes ti isti otroci, ki so v vlogi starsev pac tega ne bodo dopuscali...pa ceprav mogoce ucitelj dejansko ni nicesar kriv.
Kriva je pa socialna sluzba zadnjih 30 let.
Prav jim je. Naj zdaj zrejo drek.

Mr.B ::

arnecan1,
Pa sicer bi ti rekel da če bi bila tema verouk v šolah, bi bil link še nekako relevanten...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

chrispy ::

ma dejte nehat. tut s profesorji je velikokrat nekaj narobe. Imam profesorco, ki naredi samo tolko kolikor je plačana. Kar je treba kaj dodatno razložit. al pa karkoli izven pouka. Se ji bolj kot ne jebe za sistem. Med uro celo enkrat izjavila da bi nas zadušila če bi nas lahk.
šola/učiteljica/letnik pa naj ostanejo skrivnost :)

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Seveda ne razumem. Big white hunter help me, pleazze.:D

"Jailed" pomeni "zaprti".

Ja, saj tisti na Hrvaškem je verjetno tudi dobil kazen. Samo razlika je focn in razbita lobanja. Tam so 4 učitelju skakali po glavi, 5 pa je skril njihove okrvavljene obleke.

jype ::

chrispy> Med uro celo enkrat izjavila da bi nas zadušila če bi nas lahk.

Čemu pa potem opravlja ta poklic?

Ker drugega dela ne dobi?

Kakorkoli - prepričan sem, da se nad tako učiteljico starši ne znašajo toliko, kot se nad načelnimi učitelji.

arnecan1> verjetno

Upanje umre zadnje.

Mr.B ::

Looooooka,
Ne smeh je ta, da so bili učitelji dokler se je dalo vplivati pasivni, do dneva ko je bilo prepozno. Sedaj pa ej odvetnik, bo pa ja več vedel od učiteljice gografije, kaj šele da ga bo učiteljica matematike poučevala koliko je 1+1. Jaz kot odvetnik zaslužim 10x toliko, jaz že vem poznanstva in veze...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> verjetno

Upanje umre zadnje.

Upam, da jo je dobil. Sicer pa razišči. Ali pa mu sam presodi. Verjetno je tak naci.;)

jype ::

arnecan1> Verjetno je tak naci.

Ni vsak nasilnež naci, je pa vsak naci nasilnež.

opeter ::

Še nekaj "zanimivega" branja na podobno temo, ko starši vedo, kaj je dobro za njihove otroke:

- RTVSLO, MMC: Center za socialno delo paru iz Škofje Loke odvzel otroke
- Avstralce šokiral najobsežnejši primer incesta do zdaj
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Glugy ::

TheJack je izjavil:

faks (če ni ravno tak, v katerem lahko padeš le po stopnicah).

Tazga faksa kljub raznim zlim govoricam ni. Mogoče je bil pred bolonjsko zdej te pa je velik če... z domačimi nalogami, raznimi seminarskimi in ostalim sranjem sploh pridš do pravice do opravljanja izpita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Mesar ::

chrispy je izjavil:

ma dejte nehat. tut s profesorji je velikokrat nekaj narobe. Imam profesorco, ki naredi samo tolko kolikor je plačana. Kar je treba kaj dodatno razložit. al pa karkoli izven pouka. Se ji bolj kot ne jebe za sistem. Med uro celo enkrat izjavila da bi nas zadušila če bi nas lahk.
šola/učiteljica/letnik pa naj ostanejo skrivnost :)


No daj samo povej če je to osnovna šola ali srednja šola? Ker v srednji šoli bi že moralo biti večini jasno, da učitelj samo povprečno predstavi snov če ti razumeš ali ne razumeš pa je tvoj problem, prav tako je tvoj problem kje si boš iskal literaturo in kako se boš to naučil, ko pride rok moreš znat pa konec.

Takšne izjave so sicer mimo in neprofesionalne ampak ostalo pa je po pričakovanjih. Zdaj če kateri profesor še dodatno pomaga dijakom hvala bogu, ampak to je njegova odločitev.

Pa glede na gradivo v zadnjih letih se lahko iz učbenikov naučiš VSE kar je zahtevano, da o internetu sploh ne govorimo. Prej se naučiš sam iskat in vrednotit informacije lažje ti bo.

Yacked2 je izjavil:

Za vrtec se ne spomnim, sem pa v OŠ imel sošolca, čigar starši so pritiskali na učileljice za višje ocene, dodatne popravne roke... kolikor vem, je v SŠ padel 1 letnik, kar je bil seveda šok saj je iz prav dobrega/odličnega uspeha padel na dno.


Pri nas je prišlo že tako daleč, da so se iz revčka delali norca, da more mama v šolo hodit prosit za ocene. Srednje šole pa ni nikoli naredil...
Your turn to burn!

gruntfürmich ::

nikoli nisem razumel zakaj bi bila avtoriteta učitelja pomembna za procese izobraževanja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> nikoli nisem razumel zakaj bi bila avtoriteta učitelja pomembna za procese izobraževanja?

Ni. Pomembna je za odnose v šoli (ker učitelj nosi odgovornost za učence).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

šola menda ni več vzgojna ustanova. je samo izobraževalna.
zakaj torej avtoriteta?

---Ni. Pomembna je za odnose v šoli (ker učitelj nosi odgovornost za učence).

ne nosi posledice za njihov bonton.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenjevanje domačih nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8316879 (15034) Invictus
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020757 (16314) s6c-gEL

učitelj me je brcnil v trebuh (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16122705 (19885) kuglvinkl
»

žaljenje dijakov v srednjih šolah

Oddelek: Šola
223567 (2623) Aston_11
»

Vzgoja otrok in učiteljeva avtoriteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6210064 (8758) gruntfürmich

Več podobnih tem