» »

žaljenje dijakov v srednjih šolah

žaljenje dijakov v srednjih šolah

dijak ::

lep pozdrav

Že nekaj časa se mi dogaja da me profesor žali:

1. govori da sem nevzgojen itd.
2. naredil sem vse kar je hotel pa mi je zaključil dve
3. med poukom se ne smem niti zasmejati niti na glas vprašati
4. vsi v razredu delamo "ko nori" na internetu vaje, ki jih je res ogromno, delamo čisto druge reči, ne tiste ki bi morali(primer: hodiš na glsbeno šolo, pri njem bi se učil za tehnika)
To se večinoma dogaja meni, zanima me kaj menite vi oziroma kako ukrepati.

ps: katera šola in kateri profesor naj ostane skrivnost

Jebac18 ::

marsikater profesor reče človeku da je nevzgojen pač v tistem trenutku se ne spuščaš na njegov nivo in ga preprosto ignoreraš pod 2 ga pač prašaš zakaj samo dve...

dijak ::

-sem se šel pritožiti do ravnateljice glede ocene pa je rekla da za prvo konferenčno obdobje ni treba zganjat panike

sem se šel pritožit do ravnateljice pa je rekla, da ni treba zganjat panike ker je komaj prvo konferenčno obdobje samo vseeno je nepravično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dijak ()

thramos ::

Vprašaš starše, zakaj niso poskrbeli za tvojo vzgojo.

St235 ::

To da nekomu rečeš da je nevzgojen ni nujno žalitev, lahko je zgolj opis dejanskega stanja.
Oceno lahko izpodbijaš na komisijskem preverjanju konec leta.
Med poukom se od dijakov ne pričakuje da se smejete in pogovarjate.
Domače naloge in vaje so vezane na program predmeta. Močno dvomim, da vas pri glasbeni vzgoji uči elektronska vezja.

Ne vidim razloga zakaj bi skrival šolo in profesorja. Če stvar tako boleče očitna kot jo opisuješ potem jo je sigurno zaznal še kdo. Če si pa edini ki ima s tem problem se pa spomni na un vic ko bosanec voziv napačno smer po avtocesti.

MeGreat ::

ja med poukom se ne smeš smejat ne vem kaj je tukaj čudnega? Najbrž je tebi ful vredu če se en smeje ko ti govoriš

ravsek ::

Ne vem no, samo po mojih izkusnjah so vsi tisti, "ki jih profesorji kar iz ljubega miru ne marajo", za to krivi sami. Ponavadi zaradi izrazitega "jebesemizatavaspredmet" odnosa ali pa na splošno nekorektnega odnosa s tistim, ki predava. Ne vem, ce si zgolj eden izmed 30-35 v razredu, res ne verjamem, da se bo prfoks zapicil ravno vate in te non-stop imel na piki. Zdaj, ce se pa na tak ali drugačen način mečeš ven in špilaš frajerja, potem pa jebiga, pozri se to.

lexios ::

Kaj zdj bo pa na vsake par dni kakšen dijak objavil kako naj ukrepa proti učitelju, ko je (po krivici, seveda) dobil slabo oceno, ga učitelj/ica žali, ko mu reče da je nevzgojen, čudno "pristopa"...?:)) Krucifix, še malo pa vas niti grdo pogledati ne bodo več smeli!

Oprostite izrazu - vase zagledane permisivno (ne)vzgojene pičkice ste!

@Dijak, pogrešaš opisno ocenjevanje?

Kurzweil ::

Zgleda si ta prav primerek današnje generacije, mi smo včasih še s kakšno šibo dobili med prsti, pussyji današnjega časa pa bi že tožili predavateljico. Srednja šola ni obvezna, še manj pa da te učiteljica posluša kako se pogovarjaš koliko si med vikendom spil in za dodatek še smeh. Še enkrat ti povem da si kot deklica, kaj hodiš ravnateljici, učitelju povej v obraz, da se drugače obnaša do tebe kot drugih...

Glede na to da ti deva dvojke, nemore poslušati kako govoriš in se smejiš sredi predavanj bi rekel da si verjetno "razredni biser"...

predlagam da greš na vrhovno sodišče, zahtevaš še imuniteto in si najameš čeferina, seveda vse na stroške svoje mamice... jao...

dijak ::

veste po pravici povedano se mu ne upam povedati v obraz saj sem slišal že zgodbe da je potem učenca dobil na piko oz. je učenec dobil ukor razrednika
....moram še povedati da je ta edini profesor med vsemi ki je najbolj resen, ukazovalen in brihten, star je okoli 50 let itd. lahko mu pa res naslednjič z mirnim tonom povem
kar si mislim, če bo pa kaj težil se bomo pa s pestmi naprej pogovarjal, glede tistega "neuzgojen" kako bi se vi počutili če bi nekdo vašim otrokom govoril da so
neuzgojeni, najbrž nebi bili veseli, torej ČE MI UČENCI, DIJAKI, ŠTUDENTJE LAHKO UČITELJE SPOŠTUJEMO LAHKO TUDI ONI NAS

bluefish ::

kar si mislim, če bo pa kaj težil se bomo pa s pestmi naprej pogovarjal
Jadi jadi ja.

Če te tako moti označba za nevzgojenega, potem mu to lepo povej. Kar pa se ostalega napisanega v prvem postu tiče, pa se nimate kaj pritoževati.

St235 ::

Dijak, z zadnjim postom si dokazal da si točno to kar ti je rekel: NEVZGOJEN. Opis dejanskega stanja pač ne more biti žalitev. Bomo se s pestmi pogovarjal... daj ne kvasi neumnosti pa namesto, da visiš na forumu kdaj domačo nalogo naredi. Še premalo je resnih, ukazovalnih in brihtnih profesorjev, ki bi vzdrževali vsaj malo avtoritete pred posranimi maminimi sinčki, ki z odvetniki hodijo na govorilne ure.

lexios ::

kar si mislim, če bo pa kaj težil se bomo pa s pestmi naprej pogovarjal, glede tistega "neuzgojen" kako bi se vi počutili če bi nekdo vašim otrokom govoril da so
neuzgojeni, najbrž nebi bili veseli, torej ČE MI UČENCI, DIJAKI, ŠTUDENTJE LAHKO UČITELJE SPOŠTUJEMO LAHKO TUDI ONI NAS


Kaj pa si misliš?
Aha, kr s pestmi, kot so te vzgojili, ne?
Kaj ste torej vi; učenci, dijaki ali študentje?>:D
Kako že kažete spoštovanje do učiteljev?;((

Zgodbice o takšnih biserih, kot si (mogoče) ti, dijak, slišimo večkrat! Daj ti raje malce sam pri sebi premisli zakaj so g. učitelj rekli da si nevzgojen, preden vzamemo na sum, da je nevzgojen g. učitelj! Bo šlo?

arozma ::

Glede na napisano bi rekel da ima profesor prav. Tako, da se raje namesto s profesorjam pogovori s svojimi starši. In pa najprej razčisti pri sebi. Prej ko boš uvidel, da si dejansko nevzgojen bolje zate.

dijak je izjavil:

ČE MI UČENCI, DIJAKI, ŠTUDENTJE LAHKO UČITELJE SPOŠTUJEMO LAHKO TUDI ONI NAS

Saj teorijo zgleda da razumeš. Zgleda pa, da ti dela praksa probleme.

Aston_11 ::

meni se to ne zdi nič posebno žaljivega.

Saintek ::

Iz prve roke slišim zgodbice iz osnovne šole kako se dan danes lahko učenci delajo norca iz učiteljev itd itd. To kar danes pravite šoli je ena navadna kozlarija, ki ni podobna ničemu. Včasih, če si kateremu učitelju kaj rekela si še kako dobil čez kepo pa si lahko samo tiho bil, a danes pa bi vsi samo tožili in delali v šoli kar vam je volja, posledic zato pa nebi nosili. Iz osnovnih šol, zadnja leta prihajo generacije, ki so v 90% zabite (žalosto a res) in to vse zaradi tega, ker je država omejila pravice učiteljem in jim naložila toliko papirologije, da se še lahko samo s tem ukvarjajo, učenci pa lahko delajo kar se jim zljubi. Bog ne daj, da kakšen učitelj karkoli reče čez učenca, saj je zato lahko takoj tožen, opomnjen itd itd. Eh brezveze. :)

kivi113 ::

1. Verjetno nisi edini nevzgojeni človek, in gre za osebni napad. Če ti je profesor to rekel 1x ali 2x, je morda povedal resnico, če pa stvar ponavlja, pa se ne morem strinjati z njim.
2. Verjetno nisi storil vse, kar bi on hotel. Storil si samo tisto, kar si ti mislil, da je on hotel, pa še to ne vsega. ;)
3. Verjetno te je želja po smejanju pri njegovem predmetu že minila. Kakšna je pa kazen, če se zasmeješ? :D Koga ne smeš na glas vprašati kaj? Učitelja? Če rabiš spraševati sošolce, se jih vpraša potiho ali preko papirčkov.
4. Preprosto težko verjeti..

Zberi pogum in se sestaj s profesorjem na govorilnih urah/pred zbornico/whatever/ ter ga vprašaj, kaj pravzaprav želi od tebe, obenem pa izrazi željo in interes po boljšem sodelovanju in željo po znanju in razumevanju stvari.

Morda boš za isto znanje potem imel oceno 3 namesto 2. Na dolgi rok, se razume. ;)

mihec87 ::

Imam občutek da ni tako velik problem z profesorjem, kot pa z osebkom ki je odprl tole temo.Če si test rešil za več kot 2 potem ti ne more srat se ti ne zdi?

lexios ::

Iz prve roke slišim zgodbice iz osnovne šole kako se dan danes lahko učenci delajo norca iz učiteljev itd itd. To kar danes pravite šoli je ena navadna kozlarija, ki ni podobna ničemu. Včasih, če si kateremu učitelju kaj rekela si še kako dobil čez kepo pa si lahko samo tiho bil, a danes pa bi vsi samo tožili in delali v šoli kar vam je volja, posledic zato pa nebi nosili. Iz osnovnih šol, zadnja leta prihajo generacije, ki so v 90% zabite (žalosto a res) in to vse zaradi tega, ker je država omejila pravice učiteljem in jim naložila toliko papirologije, da se še lahko samo s tem ukvarjajo, učenci pa lahko delajo kar se jim zljubi. Bog ne daj, da kakšen učitelj karkoli reče čez učenca, saj je zato lahko takoj tožen, opomnjen itd itd. Eh brezveze. :)


...OŠ je dejansko marsikje le še servis za varstvo otrok! Dobesedno - starši svoje ljubljenčke oddajo v varstvo zjutraj in dvignejo po službi! Vmes naj bi jih v OŠ seveda še kaj naučili - problem nastane, ko se izkaže da je otrok pacient! Kakšnih metod se lahko sploh še posluži učitelj?

Menda ga ne more ga vsakič pošiljat k socialni delavki? Bog ne daj da bi motečega učenca poslal iz razreda in se le temu v tem času kaj zgodi! Ga vpraša in kaznuje neznanje z negativno oceno in tako sam sebi dela dodatno delo, (večkrat neplačane) nadure ter komplikacije, ko se na govorilne ure prikaže šokirana mati, ki ne razume in noče sprejeti razlage, da je njen ljubljenček pri glasbi ali športni vzgoji ocenjen z MUUUUUU, ko pa gre vendar za trivialno lahke in brezvezne predmete? Ko se mali psihopat posluži fizičnega nasilja (nad učitljem ali učenci) pa lahko učitelj ukrepa kako že? Kliče policijo? ;(( Ali reskira tožbo? :| Žalostno je, da je, ko potegneš črto, otrok še najmanj kriv! Tovarna norcev...

kivi113 ::

Sicer "dijak" ne hodi v prvi razred, zato pretežen del odgovornosti za "nevzgojenost" leži tudi na državnem vzgojno-izobraževalnem sistemu (se pravi na njegovih dosedanjih šolah) :)

Saintek ::


...OŠ je dejansko marsikje le še servis za varstvo otrok! Dobesedno - starši svoje ljubljenčke oddajo v varstvo zjutraj in dvignejo po službi! Vmes naj bi jih v OŠ seveda še kaj naučili - problem nastane, ko se izkaže da je otrok pacient! Kakšnih metod se lahko sploh še posluži učitelj?

Menda ga ne more ga vsakič pošiljat k socialni delavki? Bog ne daj da bi motečega učenca poslal iz razreda in se le temu v tem času kaj zgodi! Ga vpraša in kaznuje neznanje z negativno oceno in tako sam sebi dela dodatno delo, (večkrat neplačane) nadure ter komplikacije, ko se na govorilne ure prikaže šokirana mati, ki ne razume in noče sprejeti razlage, da je njen ljubljenček pri glasbi ali športni vzgoji ocenjen z MUUUUUU, ko pa gre vendar za trivialno lahke in brezvezne predmete? Ko se mali psihopat posluži fizičnega nasilja (nad učitljem ali učenci) pa lahko učitelj ukrepa kako že? Kliče policijo? ;(( Ali reskira tožbo? :| Žalostno je, da je, ko potegneš črto, otrok še najmanj kriv! Tovarna norcev...


Točno to!

Tarzan ::

Če ne bomo pa s pestmi...

AHAHAHAHAHAHA....

Ne s pestmi, s plosko roko bi jih bilo treba tebi naložiti. Par vzgojnih na tešče, preden si postal vase zagledan, vseveden, aroganten in po vrhu še agresiven mulec.


Profesor ti dela velikansko uslugo. Četudi drugi stran pogledajo in se pokorijo ošabnosti tvoje domišljavosti, o, gospodič. Prej ko se boš sprijaznil z avtoriteto, bolje zate. Ko spoznaš, da imaš včasih koga nad sabo, lahko začneš svoj svet dalje graditi. Če boš priden boš nekega dne mogoče celo postal ta profesor. Ker si še mlad ne dvomim, ko hormoni popustijo, da bo še nekaj iz tebe. Samo najprej se postavi v čevlje profesorja in se vprašaj, bi mi bilo fino poslušati nekega kekca, da dela budalo iz mene in mi jemlje še tisto malo avtoreitete, ki jo imam.

Aston_11 ::

Saintek je izjavil:

Iz osnovnih šol, zadnja leta prihajo generacije, ki so v 90% zabite (žalosto a res)


Kaj je danes lepo vreme razlog za ta optimizem?

Drugače pa je avtor teme odličnjak v kateri gimnaziji ali as srednji šoli, saj so danes iz ne vem katerega razloga vse srednje šole gimnazije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115608 (11152) Phantomeye
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929181 (24664) solatko

učitelj me je brcnil v trebuh (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16122938 (20118) kuglvinkl
»

Vzgoja otrok in učiteljeva avtoriteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6210121 (8815) gruntfürmich
»

Pravilnik v srendnji šoli!!!

Oddelek: Loža
452795 (1989) strictom

Več podobnih tem