» »

Ocenjevanje domačih nalog

Ocenjevanje domačih nalog

1
2
»

m0LN4r ::

Gletje to kar dela otrok doma je odgovornost staršev. To kaj pa v šoli pa od pedagoga.
Imamo nekaj vrste staršev:
- tisti ko se postavijo na trepalnice,
- tisti, ki otroku povejo naj se gre učit in delat naloge,
- tisti, ki ga postavijo pred televizijo, računalnik ali na igrišče

Imamo pa nekaj vrst pedagogov:
- tisti, ki se trudijo na vse pretege
- tisti, ki jim za pouk dol visi
- tisti, ki dajo naloge zato, ker v šoli nič pametnega ne delajo in naj doma nadoknadijo

Seznam bi lahko še dopolnjevali.
SKratka otrok, kot otrok je takšen, kot ga starši in pedagogi izoblikujejo. Nažalost so velike razlike med šolami in družinami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SeMiNeSanja ::

m0LN4r je izjavil:


SKratka otrok, kot otrok je takšen, kot ga starši in pedagogi izoblikujejo. Nažalost so velike razlike med šolami in družinami.

Če govorimo o otroku, kot kosu gline, ki ga oblikuješ, potem je tu še bistveni poudarek na tem, da je 'glina' vsakič nekoliko drugačna - od idealne, do tiste, ki je že skorajda presuha in se moraš z njo bistveno bolj truditi, da bi nekaj izoblikoval.

Pri tem pa ne smemo pozabiti, da vrednost izdelka ni nujno zgolj njegova praktična uporabnost - lahko sploh nima praktične uporabnosti, ima pa zato umetniško!

Tako je tudi pri ljudjeh. Pač ne bo vsak postal DR., profesor, znanstvenik, ekonomist, programer,...... eni postanejo tudi umetniki, piatelji, slikarji, fotografi,....Vmes pa imamo še vse tiste 'povprečne Janeze in Špele', kamor spada večina nas.

nekikr ::

Z učiteljico slovenščine sem se pogovarjal nekaj let nazaj (se pravi s tisto, ki je imela nekoč na Vegovi tudi mene). Malo debatirava in mi pravi takole: "Včasih je bil pač nek standard, tisti, ki je znal za 5 je znal za 5, nekdo, ki ni imel pojma je dobil 1, ostali nekje vmes. Danes pa nekdo ne vidi majhnih črk, nekdo velikih, nekdo ima težavo z zbranostjo, drugi je hiperaktiven, tretji ima disleksijo, četrti je malo duševno zaostal in za čisto vse moram imeti prilagojeno učno uro. Drugega, kot da se ukvarjam s posebneži, ki ne spadajo v normalno šolo, ker s tem zbijajo znanje vsem ostalim, ne počnem več. No, to in izpolnjevanje vseh mogočih papirjev, ker se vedno najde kakšen starš, ki bi tožil šolo, ker se njegov leni otrok ne uči. Posledično rabimo za prav vsak korak dokumentacijo. Srednjo šolo pa sedaj naredi čisto vsak, ker drugače starši to iztožijo".
Sem si zapomnil skoraj do črke natančno, ker nisem niti najmanj pričakoval takega odgovora. Prav ima pa v celoti.

negotiator ::

Hvala vsem, ki podpirate moje misli!

Vsem "haterjem", ki pravite, kako je otrok "len, ko gnoj", vam lahko povem, če že res hočete vedeti, da gre za prepisovanje 10-30ih (povprečno 20-25) strani štirikrat tedensko. Ste se zdaj umirili s svojim ponosom in pametovanjem? Otrok, o katerem se govori, nima nobenih posebnih potreb, a, če se pa tole vam zdi normalno, potem sem pa brez besed. Naj se javi kateri od junakov, ki pravijo, da je otrok len, ki je imel toliko, ali več naloge. Pa to gre samo za en predmet, kje je še naloga pri ostalih.
All easy problems have already been solved.

SeMiNeSanja ::

negotiator je izjavil:

Hvala vsem, ki podpirate moje misli!

Vsem "haterjem", ki pravite, kako je otrok "len, ko gnoj", vam lahko povem, če že res hočete vedeti, da gre za prepisovanje 10-30ih (povprečno 20-25) strani štirikrat tedensko. Ste se zdaj umirili s svojim ponosom in pametovanjem? Otrok, o katerem se govori, nima nobenih posebnih potreb, a, če se pa tole vam zdi normalno, potem sem pa brez besed. Naj se javi kateri od junakov, ki pravijo, da je otrok len, ki je imel toliko, ali več naloge. Pa to gre samo za en predmet, kje je še naloga pri ostalih.

Kot starš lahko otroka opravičiš izostanka v šoli.
Lahko tudi otroka opravičiš, da ne more opraviti nalogo v zadanem obsegu.
Lahko pa 'znoriš' in v zvezek za domače naloge napišeš, da otroku ne doviliš opravljanja določene naloge, ker nima nič skupnega z izobraževalnim procesom in je njen namen zgolj in izključno šikaniranje otrok(a).
Lahko še bolj 'znoriš', in zadevo eskaliraš do razrednika, ravnatelja, šolske inšpekcije.

Ti kot starš najbolj veš, kaj za ene naloge tvoj otrok dobi naložene in v kolikšni meri jih je možno opraviti - o tem mi tu na forumu ne moremo soditi. Jaz vsekakor zaupam v tvojo trezno presojo in sem popolnoma prepričan, da se v tvojem primeru ne gre za dajanje potuhe otroku.
Vsekakor pa je nedopustno, da otrok dela domače naloge do 10h zvečer, nazadnje še zjutraj prej vstane, da bi še dokončal zadeve, ki jih zvečer ni več mogel.
Za odrasle je zakonsko predpisano, koliko časa sme trajati delovnik in koliko počitka mora imeti med dvema šihtoma. Otroci pa tega nimajo nikjer zapisano - se pa zna zadeva hitro izroditi tudi v to smer, če ima otrok veliko nalog, pri pouku manjka, ker se udeležuje dodatnih aktivnosti in potem mora še to snov prepisovati, poleg tega pa se še učiti za teste in spraševanja. Ne govorim o lenih otrokih - tak 'delovnik' se lahko zgodi tudi otroku, ki ima same petice in je hujši garač od vseh teh pametnjakovičev, ki tu govorijo o lenih otrokih.

TheJack ::

Strinjam se, da takšna količina prepisovanja nima nobenega smisla. Očitno je učitelj nekoliko čuden oziroma brez idej.
Bonis nocet, qui malis parcit.

SeMiNeSanja ::

Ne samo, da je učitelj brez idej - gor je bilo govora o PISA študiji, ki je pokazala, da so naši učenci med najmanj motiviranimi v celotnem OECD področju.
Nalaganje prepisovanja za domačo nalogo pa definitivno samo še poslabšuje motivacijo.
Poleg tega na ta račun otrokom zmanjka časa, ki bi ga potrebovali za učenje, posledica pa so potem slabše ocene pri drugih predmetih.
Dovolj argumentov, da lahko kot starš kratko malo prepoveš otroku opravljanje takšne naloge. Če pa učiteljici kaj ni prav, se pa lahko dobita pri ravnatelju in prediskutirate, ali imaš pravico prepovedati otroku opravljanje takšne naloge.

nekikr ::

Tole je malo za lase privlečeno. Boš skeniral eno tako domačo nalogo in jo naložil semle? Prepisovanje 100 strani tedensko je namreč dobra tema za kakšen Preverjeno. Da ni to 5 malenkost daljših nalog, pa se mulcu ne da reševat in je zdaj bogi?

m0LN4r ::

Če dela matematko, pa na dolgi postopek njegov problem, naj napiše samo rešitev zravn al pa 1-2 koraka bi mogla bit dovolj ostalo na pamet.

Tak smo mi nekoč delal, ker je trebalo šparat s kredo, papirjem pa svinčnikom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Tole je malo za lase privlečeno. Boš skeniral eno tako domačo nalogo in jo naložil semle? Prepisovanje 100 strani tedensko je namreč dobra tema za kakšen Preverjeno. Da ni to 5 malenkost daljših nalog, pa se mulcu ne da reševat in je zdaj bogi?

Tudi jaz bi rad videl kako zgleda naloga, kjer je večino dela prepisovanje.

Vendar tudi prepisovanje ni brez razloga dokler je v nekinormalni meri.

Ameriški sistem, kjer se zadeve samo obkrožujejo, mi sploh ni všeč. Ker je edina spretnost, ki je otrok dobi, risanje križcev ali krožcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tody ::

Koliko od vas je recimor šlo v bližnji preteklosti na pošto? Ko vam je teta rekla da izpolnite obrazec,... Koliko od vas je bolelo zapestje ko ste morali napisat tri vrstice? :) Svoje mnenje o domačih nalogah pa sem že povedal :)

nekikr ::

Dokler ne skenira teh 100 strani (ali pa vsaj 25, se pravi eno samo domačo nalogo) je nesmiselno debatirati naprej.

m0LN4r ::

Tody je izjavil:

Koliko od vas je recimor šlo v bližnji preteklosti na pošto? Ko vam je teta rekla da izpolnite obrazec,... Koliko od vas je bolelo zapestje ko ste morali napisat tri vrstice? :) Svoje mnenje o domačih nalogah pa sem že povedal :)

Na roke misliš?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

imagodei ::

Tody> "recimor"

Kaj pa je to za ena beseda? Večkrat jo vidim zapisano na S-T, pa mi ni jasno, kaj naj bi to bilo?

@SeMiNeSanja:
A si ti zgolj v svetu staršev? Videti je, da o šolskih problematikah veš precej več kot en povprečni roditelj.

Sicer pa:
S slovenskim šolskim sistemom je nekaj hudo narobe. Očitno je, da je šolski sistem Marije Terezije nekoliko preživet, ampak rešitve tega se lotevamo narobe. Večanje obsega snovi, nivojski pouk, ukinjanje šol s prilagojenim programom... Zadnja v vrsti pridobitev je ponovna prestavitev začetka šole na kasnejši čas. Da ne omenjamo, kako je to povezano organizacijsko z začetkom službe pri tistih, ki imamo manjše otroke ali pa so otroci zaradi oddaljenosti odvisni od prevoza staršev - očitno gremo nezavedno spet po poti "American Way", kjer so otroci cel dan v šoli, službe imajo temu prilagojen delavni čas (9-17), če ima otrok še kakšne popoldanske obveznosti (ki so v tem primeru že kar večerne), pa mu gre praktično ves dan za šolo, nalogo, učenje in dodatne dejavnosti.

Nekaj mora popustiti - otrok rabi tudi igro, sprostitev, žogobrc in košarko, plezanje po drevju - skratka, malo svobode. Odvisno od starosti je tudi prav, da mu omogočimo uporabo računalnika. Ne moremo od otroka pričakovati, da bo 100% časa v dnevu preživel tako, kot mu narekujemo drugi. Nekje mora popustiti.

Danes je moderno otroku postaviti diagnozo ADHD, pa disleksičen, pa težave z zbranostjo... Kot pravim, zaprimo otroke od 9-17 v šole, nabutajmo jim preostali čas z dodatnimi dejavnostmi, čim več domače naloge in potem bodimo čudeni, da se jim trga...
- Hoc est qui sumus -

Furbo ::

Tody je izjavil:

Koliko od vas je recimor šlo v bližnji preteklosti na pošto? Ko vam je teta rekla da izpolnite obrazec,... Koliko od vas je bolelo zapestje ko ste morali napisat tri vrstice? :) Svoje mnenje o domačih nalogah pa sem že povedal :)


Na pošti jih vzameš 100 in jih lepo napišeš doma. Ali natisneš. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tody ::

m0LN4r recimor --> kot je --> naprimer je pa očitno narečna zadeva od recimo

recimo, da začne goreti. Kaj boš najprej naredil / recimo, na primer, da mi posodiš pet milijonov. Koliko naj ti vrnem čez eno leto

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

m0LN4r ::

Se mi zdi, da si nekaj spregledal, tak čist mimgrede.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SeMiNeSanja ::

@imagodej - ne, nisem v svetu staršev, ampak te osnovnošolske fore dajem skozi že v tretje, ob tem, da imamo za najmanjšega odločbo o usmerjanju (zaradi avtističnih posebnosti).

Imamo možnost zanj zahtevati zmanjšan obseg domačih nalog, vendar smo to možnost zavestno odklonili, da s tem nebi spodbujali lenobe. Nimam pa popolnoma nobenega zadržka, da bi mu napisal opravičilo, če kdaj dejansko nebi mogel naresti domače naloge.
Mali je sicer po uspehu med najboljšim v razredu in letniku, na šolskih tekmovanjih vedno med najboljšimi tremi,...
Morda gre kateremu od staršev v nos, da sme teste pisati dlje kot njihov 'normalni' otrok - toda če se želi realno ocenjevati znanje, potem jaz ne vidim nobene krivice pri tem.

Je pa drug problem - odkar so takšni 'zavistni' starši pogruntali, da imajo otroci z usmerjanjem določene ugodnosti (ki naj bi jim izenačile možnosti z ostalimi otroki), so začeli za svoje otroke, ki jim nič ne manjka, pridobivati takšne odločbe. Včasih so jih vpisovali v neke športne klube, da so dobili status športnika in preko tega ugodnosti, danes pa se zlorablja usmerjanje za pridobivanje ugodnosti. Pri tem pozabljajo, da s tem dejansko odžirajo sredstva ki so za to namenjena tistim otrokom, ki to usmerjanje dejansko potrebujejo.

Usmerjanje namreč niso zgolj neke ugodnosti (da lahko dlje pišejo teste, zmanjšan obseg domačih nalog,...), temveč tudi (če ne predvsem - vsaj zame) možnost dostopa do pomoči specialnih pedagogov in posebnih dejavnosti, ki jih ti organizirajo, da bi tem otrokom pomagali premagovati težave, s katerimi se zaradi svojih posebnosti srečujejo. Moram reči, da smo doslej imeli na šoli izvrstno specialno pedagoginjo, ki je nam in otroku OGROMNO pomagala.

Te dejavnosti se pogosto križajo z obstoječim urnikom, tako da otrok manjka pri rednem pouku, kar potem pomeni, da mora doma poleg domačih nalog še prepisovati snov, ki so jo sošolci med tem jemali in se doma naučiti, kar so se sošolci v šoli. Naš je tako v lanskem letu manjkal pri 50% urah angleščine, kar bi lahko za marsikoga predstavljalo ogromno dodatno težavo. K sreči našemu angleščina 'leži' in smo to uspeli nadoknaditi doma, tako da zaradi tega ni bil prikrajšan za dobro oceno.

Če kdo na splošno misli, da je tem otrokom s posebnostmi kaj olajšano, se kar precej moti. V marsikaterem oziru morajo bistveno več garati, kot ostali otroci. Če pa kakšen učitelj zaradi tega jamra, pa to zame pomeni samo to, da nima popolnoma nobenega posluha za otroke. Tudi brez programov usmerjanja bi moral imeti posluh za posebnosti vsakega otroka in ga poskušati spodbujati, da jih premaga. Istočasno pa ga bi moral tudi spodbujati, da pokaže svoje močne strani. Skratka, moral bi biti človek - ne pa uradnik, ki je plačan za to, da vpisuje ocene v redovalnico. Če je učitelj človeški, se z njim da vse zmeniti, če pa je uradnik, potem pa bog pomagaj - ubogi otroci. Ne vem, kaj je tako teškega, da kot učitelj npr. ne zahtevaš od otroka, ki jeclja, da ti recitira Krst pri Savici? Zdrav človeški razum bi moral učitelju dati vedeti, da kaj takega od otroka ne more pričakovati. Tako, kot učitelj telovadbe ne more pričakovati, da bo otrok z gipsom na nogi šel teči kros.

Žalostno pa je, da se oglašajo posamezniki, da 'takšni' otroci ne sodijo v normalno šolo. Tem otrokom nič ne manjka, so takšni, kot smo jih imeli tudi mi v razredu, ko smo hodili v šolo. S to razliko, da jim takrat nihče ni nudil pomoči, ki bi jo potrebovali, pa so zato kasirali eno nezadostno za drugo, čeprav bi morda lahko ob ustrezni podpori bili celo odličnjaki.
Istočasno pa tudi za sošolce ti otroci predstavljajo pridobitev, ker na ta način spoznavajo, da si vendarle nismo vsi enaki in so dosti bolj tolerantni, če to razumejo.

m0LN4r ::

Je pa drug problem - odkar so takšni 'zavistni' starši pogruntali, da imajo otroci z usmerjanjem določene ugodnosti (ki naj bi jim izenačile možnosti z ostalimi otroki), so začeli za svoje otroke, ki jim nič ne manjka, pridobivati takšne odločbe.

Tako, korupcija staršev in zdravnikov je na zelo visokem nivoju. Al ga poznajo starši ali sorodniki ali mu pa pomahajo z bankovcem, da se napišejo določene anamneze.
To potem otrok "skuži" pozneje in začne to izkoriščat še v srenji in na faksu.

Malo povprašajte naokoli, na kak način se vpišejo večina študentov v višji letnik. Najboljše nekoga, ki bere te gluposti. Jaz sem imel srečo nekoga takega spoznat in tudi tiste, ki hodijo k zdravniku po anamneze: "študent navaja... težave s..." dr. Janez Novak za protiuslugo.

Prej je blo več slabih ocen (od 1 do 5 razpršeno) v osnovni in nikoli niso starši nič gnjavili. Zdaj pa majo krnaenkrat vsi podobne ocene znanje je pa zelo različno.
Če dans komu daš 1 al 2, so drugi dan starši že v šoli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

negotiator ::

nekikr je izjavil:

Dokler ne skenira teh 100 strani (ali pa vsaj 25, se pravi eno samo domačo nalogo) je nesmiselno debatirati naprej.


Gre za prepisovanje tistega, kar v šoli napišejo (tolikokrat, dokler se ne doseže želenega števila strani). Skeniral in govoril, katera šola je to, pa ne bi, ker nočem, da kak učitelj tukaj gleda tole in spozna, da se piše o njem ali njegovem sodelavcu.
All easy problems have already been solved.

nekikr ::

Ja, seveda. 25 strani prepisovanja dnevno zahtevajo, ampak to je taka skrivnost, da nočeš niti skenirati, kaj šele da bi povedal kje in kdo. Ne verjamem, da je res, ker bi to sodilo na sodišče, tako bizarno bi bilo. Če pa je si pa kriv izključno sam in veseli me, da si na tem, če si res. Če bi moj otrok moral prepisovati 25 strani dnevno ali pa dobiti cvek bi to hitro uredil. In ne tako anonimno in brez jajc kot ti. Najbolje, da si tiho še naprej, lepo anonimno pišeš po forumih, sigurno se bo stvar uredila. Ker eni učiteljici se pa res ne smeš zameriti ;)

negotiator ::

nekikr je izjavil:

Ja, seveda. 25 strani prepisovanja dnevno zahtevajo, ampak to je taka skrivnost, da nočeš niti skenirati, kaj šele da bi povedal kje in kdo. Ne verjamem, da je res, ker bi to sodilo na sodišče, tako bizarno bi bilo. Če pa je si pa kriv izključno sam in veseli me, da si na tem, če si res. Če bi moj otrok moral prepisovati 25 strani dnevno ali pa dobiti cvek bi to hitro uredil. In ne tako anonimno in brez jajc kot ti. Najbolje, da si tiho še naprej, lepo anonimno pišeš po forumih, sigurno se bo stvar uredila. Ker eni učiteljici se pa res ne smeš zameriti ;)


Brez skrbi, jaz tole že urejam in ni treba, da zato kažem identiteto...
All easy problems have already been solved.

nekikr ::

Zakaj je pa ne bi? Mislim, če je res (v kar močno dvomim), potem bi bilo edino pošteno, da poveš vsaj na kateri šoli se to dela. Oprosti ampak trenutno izpade kot da je tvoj otrok navaden lenuh, ki je dobil šus, ker ni naredil domače naloge, zdaj pa očka išče po forumih pravico o tem kateri zakon bi lahko učiteljici naprej vrgel, da otroček ne bi dobil enice in bi bil razvajen še naprej (dokler ne pride pred delodajalca, ki mu vse to vrže v obraz in ga napoti na zavod za zaposlovanje). Stanje je katastrofalno zato, ker nihče ne zmiga svoje riti in se eni jebeni učiteljici v osnovni šoli noče zameriti (s tem da je sama kriva in primer za na TV, v kolikor je res tak). Prav vam je, samo to lahko rečem takim brezjajčnežem.

SeMiNeSanja ::

@nekikr - veš kaka razlika je glede tega v mestih ali pa na 'obrobju' oz. 'vasi'?

Medtem ko v mestih starši prihajajo z odvetniki v šolo in se pritožujejo tudi čez stvari, čez katere niti pomisliti nebi smeli, da bi se pritoževali, tega na vasi ne boš doživel.

Na vasi te bo prej še kakšen starš od sošolca zajebal in trdil, da je njegov otrok pa prav srečen, da ima toliko naloge, da jo opravlja z lahkoto,.... po domače povedano - učiteljici bo lezel v tazadnjo, da bodo komaj noge še ven gledale - v upanju, da bo njegov otrok zaradi tega imel kakšno prednost pri učiteljici. Tega prilizovanja je kolikor ga hočeš in mi gre močno na jetra, saj ima za posledico, da mimogrede narediš budalo iz sebe, če hočeš s prstom pokazati na določene napake.

Sicer pa smo tudi tu že slišali glasove, da otrokom še premalo nalog nalagajo, da bi jih bilo treba še malo.....

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

nekikr je izjavil:

Zakaj je pa ne bi? Mislim, če je res (v kar močno dvomim), potem bi bilo edino pošteno, da poveš vsaj na kateri šoli se to dela. Oprosti ampak trenutno izpade kot da je tvoj otrok navaden lenuh, ki je dobil šus, ker ni naredil domače naloge, zdaj pa očka išče po forumih pravico o tem kateri zakon bi lahko učiteljici naprej vrgel, da otroček ne bi dobil enice in bi bil razvajen še naprej (dokler ne pride pred delodajalca, ki mu vse to vrže v obraz in ga napoti na zavod za zaposlovanje). Stanje je katastrofalno zato, ker nihče ne zmiga svoje riti in se eni jebeni učiteljici v osnovni šoli noče zameriti (s tem da je sama kriva in primer za na TV, v kolikor je res tak). Prav vam je, samo to lahko rečem takim brezjajčnežem.



Poglej - to, kako bom jaz uredil to zadevo, sploh ni tvoja stvar in ni niti vprašanje, zaradi katerega je bila tema prvotno odprta. Če misliš nekomu pamet solit in govorit, kako je po tvoje prav, ti jaz lahko rečem: "hej, skoči pred avto, da ne boš tak brezjajčnež...". Če tvoj IQ ni dovolj visok, da bi lahko razmislil o posledicah, ki jih razkrivanje identitete prinese, potem mi je pa prav žal zate, ampak tega tvojega načina žal ne bom upošteval, pa ne rabiš še nadaljevati s pripombami. To, kar omenjaš, sploh ni vprašanje te teme.

PS: Zakaj bi SPLOH skeniral strani? Ne vem, kaj te toliko firbec matra, strani so strani, kaj pa piše na njih, pa je le vprašanje tistih, ki "firbec pasejo"... Lahko pa povem, da se je tudi učitelj, ki daje to kazensko nalogo pohvalil, da bodo do konca šolskega leta porabili kar nekaj zvezkov.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Medtem ko v mestih starši prihajajo z odvetniki v šolo in se pritožujejo tudi čez stvari, čez katere niti pomisliti nebi smeli, da bi se pritoževali, tega na vasi ne boš doživel.

Ena zlata sredina je vedno prava. Tole mestno teženje, da na koncu vsak lenuh pride skozi je totalno zgrešeno. Tole na vasi imate pa tudi prekleto slabo urejeno. In če je stanje slabo ga probaš popraviti (kar ne gre z anonimnim teženjem po forumih).

Poglej - to, kako bom jaz uredil to zadevo, sploh ni tvoja stvar in ni niti vprašanje, zaradi katerega je bila tema prvotno odprta.

Imaš prav, se opravičujem. Uredi kot pač boš.

Lahko pa povem, da se je tudi učitelj, ki daje to kazensko nalogo pohvalil

Čakaj...kazensko? Kako misliš kazensko? 5 x na teden po 25 listov kazensko? What did your kid do? Se malo zapletaš zdaj ali si se samo narobe izrazil?

m0LN4r ::

Ja kaj učitelju je fakiča pokazal in zdaj mora delat naloge, starš pa se buni. Standard. Otroci nikol ne povejo po pravic kaj se doagaja v vrtcu in šoli in ponavadi so totalna nasprotja, kar se obnašanja tiče.
Doma: angelček
V šoli oz. ko ni staršev blizu: pa je demon oz. nadoknadi

jingjang in obratno seveda tudi ni redkost, pa dvolični starši tudi ne
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

To je sama potuha...

negotiator ::

Pa saj to ni res...



Vsi kar na polno usekate, kako je otrok neka budala kao, ki kaže fakiča profesorju, pa kaj vam je? Tega "mulca" vi sploh ne poznate in si upate take ven metat...

@nekikr

ja, ker ostale budale v razredu klepetajo in se nenormalno vedejo, idiotski profesor pa število strani kar dodaja, vsakič ko se začne klepet... in z veseljem še oceni z negativno, če ni vsega...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Pri nam, če nimaš DN dobiš 130%

m0LN4r ::

negotiator je izjavil:

Pa saj to ni res...

Vsi kar na polno usekate, kako je otrok neka budala kao, ki kaže fakiča profesorju, pa kaj vam je? Tega "mulca" vi sploh ne poznate in si upate take ven metat...
@nekikr
ja, ker ostale budale v razredu klepetajo in se nenormalno vedejo, idiotski profesor pa število strani kar dodaja, vsakič ko se začne klepet... in z veseljem še oceni z negativno, če ni vsega...

Poskusi prebrat vse, kot celoto (ne se zapičit v eno besedo/del stavka in nehat) in ne dobesedno razumet (pa samo na sebe se spomnit) in bo povsem drugače izpadlo. Malo bolj na široko pa to.
Sploh nisem na tebe mislil in ni na tebe letelo, ampak na vzorec v sloveniji. Mater, ti si na sebe vzel in se nato spomnil prvi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SeMiNeSanja ::

Če smo čisto realni, ne more nihče nikogar prisiliti, da bo nekaj naredil.
Vprašanje samo to, kakšne bodo posledice 'nepokorščine'.

Vsaka šola ima svoj šolski red in vzgojni načrt. Mislim, da domače naloge niso posebej obdelane v zakonu o osnovni šoli, se jih pa zato (praviloma) omenja v šolskem redu kot eno od obveznih dolžnosti otrok.
Šolski red je lahko malo bolj površen, lahko pa tudi bolj dorečen v nekaterih točkah.
Tako npr. OŠ Vrhovci navaja tak člen:

Opravljanje domačih nalog in prinašanje šolskih potrebščin
Učenec odgovorno in pravočasno naredi domačo nalogo.
Domača naloga je na osnovni šoli Vrhovci obvezna.
Učitelj redno spremlja opravljanje doma čih nalog posameznega učenca v svoji evidenci. Če učenec dva krat ne opravi domače naloge, učitelj o tem obvesti starše in jih pozove, da
učenec naredi domačo nalogo do naslednje šolske ure.
Če tega ne opravi, se učenca vključi v dežurstvo, ki bo razpisano po pouku enkrat tedensko, kjer opravi neopravljene obveznosti. Če se učenec temu izogne , se skliče sestanek s starši, učiteljem, razrednikom in svetovalno službo.
Po enakem postopku učitelj ravna v primeru , če učenec ne prinaša šolskih potrebščin.

Neka druga šola ima zapisano tako:
Učenec je dolžan opraviti domače naloge.
Odnos do predmeta kaže učenec s sodelovanjem pri pouku, s sprotnim prinašanjem šolskih potrebščin, potrebnih za nemoteno delo pri pouku.
VZGOJNI UKREP
Če učenec ne prinaša domačih nalog, šolskih potrebščin, pri pouku ne sodeluje, si učitelj to zabeleži in učenca na to opozori. Če opozorilo ne zadošča, učitelj obvesti starše in skupaj z učencem sklenejo dogovor za izboljšanje stanja. Učitelj lahko da učencu tudi dodatne zadolžitve, s katerimi bo pridobival delovne navade. Učitelj predmeta lahko učenčev odnos do predme ta vključi v zaključno oceno.

Ta zadnji del pa je za mene sporen. Še vedno pa je govora o ZAKLJUČNI OCENI - tisti na koncu ocenjevalnega obdobja. Ne vem, če je ravno v skladu z pravilnikom o ocenjevanju.
Kljub temu, pa je vsakomur jasno, da NOBEN učitelj ne bo navzgor zaokrožil oceno, kadar se tak učenec nahaja med ocenama, ampak jo bo zaokrožil navzdol. Ne more pa po moje učencu, ki ima same petice zaključiti s štirico, ker ni delal domačih nalog (dvomim, da bi si upal?).

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

ja, ker ostale budale v razredu klepetajo in se nenormalno vedejo, idiotski profesor pa število strani kar dodaja, vsakič ko se začne klepet... in z veseljem še oceni z negativno, če ni vsega...

Ok, se mi je zdelo, da ni tako kot si napisal. Ker tisto bi bilo naravnost za na TV. Razvajena otročad, ki si v teh časih dovoli vse, ko pa učitelj da domačo nalogo zaradi tega pa jok in na drevo in najbolje da še do sodišča za človekove pravice. To bo še veselo, ko ti razvajeni pamži odrastejo.
Na Vegovi sem imel davno tega profesorja, ki je v takih primerih ravnal takole: ko je bila v razredu debata je začel govoriti potiho. Če se nismo umirili je začel govoriti še tiše. Zelooooo hitro smo pokapirali, da potem padajo enice in je bil v razredu mir. Pa nismo potrebovali staršev, da bi jokali na šoli.
Tvojemu in ostalim mulcem ne bo nič hudega. Naj pišejo vsak dan v zvezek 4 ure in bo po enem tednu mir. Če ne bo, potem nimajo kaj početi v šoli (če je osnovna šola potem ok, bodo že nekako, nato pa za tekoči trak), če je srednja, potem pa itak ni obvezna in gredo za tekoči trak lahko že sedaj. Najslabše kar lahko narediš je pa točno to kar delaš sedaj.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Vsaka šola ima svoj šolski red in vzgojni načrt. Mislim, da domače naloge niso posebej obdelane v zakonu o osnovni šoli, se jih pa zato (praviloma) omenja v šolskem redu kot eno od obveznih dolžnosti otrok.

V zakonu lahko 100x piše da mulcu ni treba delati domačih nalog. Moj jih bo delal. Če ne šolskih, pa moje.

Če bom za koga diktator, prasec, ki otroku ne pusti da se sam razvije, tudi prav.

Sam sem privrženec dela. Domače naloge so najbolj preprosta zadeva za razumevanje in utrjevanje snovi. Ki jo narediš sproti. Sam ne verjamem v te jebene indigop otroke, ki vso znanost kar prelijejo iz vesolja.

Verjamem v to da se je treba vsesti, prebrati in znanje utrditi. In to še drži danes tudi zame, čeprav imam kar nekaj kilometrine, pa se moram včsih usesti in si narediti domačo nalogo da zadevo prav razumem in da jo lahko uporabljam v bodoče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis ocene (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18239453 (34842) gimnazija123
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020880 (16437) s6c-gEL
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929068 (24551) solatko

Več podobnih tem