» »

Stanovanjski kredit - izračun

Stanovanjski kredit - izračun

«
1
2 3

Malcolm_Y ::

A sem kaj narobe naredil, ali je ta izračun dejansko pravilen/realen?

Aston_11 ::

6% obrestna mera?

Mcsin ::

S to obrestno mero bo kr držalo.

Malcolm_Y ::

Ja, imaš na voljo spremenljivo ali fiksno, pa recimo, da ne bi rad, da me zaradi sprememb euriborja "preseneti" 130% ali še višja anuiteta.

Mislim, recimo, da bi si z mesečnimi dohodki lahko privoščil 800 € obroka, ampak dati za kredit več kot dvakrat več je pa absurdno.

Utk ::

Če daš spremenljivo, te lahko preseneti, ampak če imaš srečo šele čez 5-10-15 let, če daš fiksno, je pa isto kot da te je "presenetilo" še preden si sploh podpisal.

fightfight4 ::

Tko pač je. Saj zato se pa včasih bolj splača iti v najem. Če stanovanje dobiš za 350€, potem je to 60€ ceneje kot moraš za obresti plačevati banki. Seveda ob predpostavki, da potem razliko do mesečnega obroka daješ na stran in šparaš (460€/mesec)...

Isotropic ::

true, sedaj dobis stanovanja za najem ceneje kot v booming casih

fightfight4 ::

Sam vzet tak kredit in nato naslednjih 25 let plačevati 810€ vsak mesec je pa tut orgomen riziko. Mogoč, če maš zaposlite v javni upravi in plačo vsaj 2500€ neto... Drugače ni šans!

Malcolm_Y ::

fightfight4 je izjavil:

Sam vzet tak kredit in nato naslednjih 25 let plačevati 810€ vsak mesec je pa tut orgomen riziko. Mogoč, če maš zaposlite v javni upravi in plačo vsaj 2500€ neto... Drugače ni šans!

Drži. Ne da je toliko denarja, ampak je interes za selitev zelo velik.

In kakorkoli obrnem, tak enormen kredit zdaj pa 25 let švicanja v lastni hiši, ali pa šparanje n let v najetem stanovanju - je*a, kakorkol obrneš.

Oz. kakor koli neumno in morbidno se sliši, edino dediščina lahko koga reši pred tem oderuštvom.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ni isto - bolje je šparat v najetem stanovanju, ker je fleksibilnost v resnici znatno večja, če imaš privarčevan določen znesek in se pojavi dobra priložnost.

Magic1 ::

Juretu dam prav.
Magic

t-zonaz ::

In kako boš šparal, če moraš najemnino plačevat?
Prej ko se odločiš za nakup, boljš je. Boš že sproti reševal probleme če bodo.
t-zonaz

Malcolm_Y ::

Magic1 je izjavil:

Juretu dam prav.

Kdo je Jure?

Problem je, ker od (recimo) 800 razpoložljivih evrov mesečno moram plačevati najemnino, sicer bi šlo pa vse za kredit. In teh 120.000 bi tako našparal šele v 20 letih.

Torej, 20 let v najetem stanovanju, potem pa takoj lastna hiša oz.
takoj lastna hiša in 25 let kredit.

Utk ::

jype je izjavil:

Ni isto - bolje je šparat v najetem stanovanju, ker je fleksibilnost v resnici znatno večja, če imaš privarčevan določen znesek in se pojavi dobra priložnost.

Ja ja, tudi nekatere babe tako razmišljajo, "bom raje sama, bo že prišel princ na belem konju"...potem so pa naenkrat 50 let stare in pride konj v belem jugotu, pa je ravno tako dober.
Niti hiše ne bo dobil čez 10 let slučajno napol zastonj. Če ve kaj bi rad, naj to naredi.

energetik ::

Malcolm_Y je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Juretu dam prav.

Kdo je Jure?

Problem je, ker od (recimo) 800 razpoložljivih evrov mesečno moram plačevati najemnino, sicer bi šlo pa vse za kredit. In teh 120.000 bi tako našparal šele v 20 letih.

Torej, 20 let v najetem stanovanju, potem pa takoj lastna hiša oz.
takoj lastna hiša in 25 let kredit.
Vsako leto, ko imaš depozit in ne kredita, se na koncu ogromno pozna. Je pa res, da moraš v času depozita še najemnino plačevat.
Ne vem, meni se zdi več kot 2-kratnik kredita ogromno za preplačat.
Recimo če vzameš 50k€ s spremenljivo mero na 8 let, ga preplačaš "samo" še dobrih 10%. To čaka mene v kratkem.

Šimpanz ::

Jaz plačujem 350 eur kredita že 7 let pa ne vem če bi ga še enkrat vzel (ma zdaj mi ga itak banka sploh ne bi dala). Ko je recimo žena zgubila službo, pa pri dveh otrokih smo dva meseca kar tenko piskali. Pri 800 eur kredita bi globoko zagnjurili.
Če greš na zavod ne dobiš 800 eur se pravi, da ne moreš niti fleta plačevat, kar pomeni da ti ga vzamejo.

Malo tudi premisli ali je stanovanje vredno 240k eur (kajti toliko ga boš plačal), se pravi da če ga boš hotel čez 20 let prodat za 120k, imaš takoj še 120k minusa.

Malcolm_Y ::

Šimpanz je izjavil:

Jaz plačujem 350 eur kredita že 7 let pa ne vem če bi ga še enkrat vzel (ma zdaj mi ga itak banka sploh ne bi dala). Ko je recimo žena zgubila službo, pa pri dveh otrokih smo dva meseca kar tenko piskali. Pri 800 eur kredita bi globoko zagnjurili.
Če greš na zavod ne dobiš 800 eur se pravi, da ne moreš niti fleta plačevat, kar pomeni da ti ga vzamejo.

Malo tudi premisli ali je stanovanje vredno 240k eur (kajti toliko ga boš plačal), se pravi da če ga boš hotel čez 20 let prodat za 120k, imaš takoj še 120k minusa.
Saj to je to - izgleda, da je vseeno bolje 10 let na tesno živet in čimveč prišparat, pa pol z enim 50k kreditom skor bajto met.

Res pa noben ne ve, kaj bo čez 10 oz. 20 let.

jype ::

Utk> Ja ja, tudi nekatere babe tako razmišljajo, "bom raje sama, bo že prišel princ na belem konju"...potem so pa naenkrat 50 let stare in pride konj v belem jugotu, pa je ravno tako dober.
Utk> Niti hiše ne bo dobil čez 10 let slučajno napol zastonj. Če ve kaj bi rad, naj to naredi.

Jaz verjamem, da dobro ve, kaj bi rad.

Verjamem pa tudi, da se mu niti sanja ne, kaj se bo dogajalo, ko bo on imel fiksen strošek s kreditom, ki ga bo zelo težko reprogramiral v primeru nevšečnosti.

Če si najemnik in daješ na stran, se vedno lahko vrneš na kavč v hišo staršev, ali pa v skrajnem primeru kupiš star avto in tam not spiš.

Če imaš obveznosti do banke in jih ne moreš poravnati, ti pridejo zarubit premoženje in nimaš praktično nobene fleksibilnosti, izgubo pa precej večjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

49106 ::

Šah mat.

energetik ::

jype je izjavil:

Če imaš obveznosti do banke in jih ne moreš poravnati, ti pridejo zarubit premoženje in nimaš praktično nobene fleksibilnosti, izgubo pa precej večjo.
Če se ne motim, imaš prej čas, da probaš sam prodat. Verjetno ne pridejo rubit po 1 tednu od neplačila obroka.
Je pa tveganje ja. Meni se je splačalo čakat nekaj let v starem stanovanju, ki mi ni všeč, ampak bo pa zato zdaj kredit že skoraj smešno nizek.

P.S: ena varianta "kredita" brez obresti je, da nabaviš v 3.g.f in potem v roku par let dokončaš bajto. Seveda moraš teh par let še biti v najemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

GGGGG ::

Koliko stane najemnina za enakovredno stanovanje? Koliko stroškov boš imel z lastno nepremičnino? Koliko lahko prihraniš, če razliko vsak mesec nalagaš nekam, kjer dobiš recimo 3% obresti... Si te in podobne zadeve že pretuhtal?

GregiB ::

Moj predlog...

za 10 let pojdi v najem, npr. 350€/mesec, razliko do obroka (800€), torej 450€sak mesec dolgoročno deponiraj... Tako v 10 letih prišparaš 54.000 € + natečene obresti... Hipotetično že 1/2 hiše... potem pa vzameš za ostanek kredit na 10-15 let, imel boš ugodnejše obresti, hitreje boš odplačeval glavnico in te bo vse skupaj stalo cca. 140-150K €... (ob predpostavki, da se cena nepremičnine ne bo bistveno spremenila)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Utk ::

Če jemlje kredit za 120 jurjev mora itak imet vsaj 50 že v kešu. Razen če so včeraj odprli banko, ki ti da 100% hipoteko. Koliko je meni znano, so v zadnjih par letih ogromno takih bank po svetu zaprli, ne pa odprli.
Za nekoga je 800 evrov velik obrok, za drugega pa ni.
Na 25 let pa res nima smisla, sploh ne po fiksni obrestni meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Beki89 ::

Ja... Ker banka ti nikoli ne bo dala 100% vrednosti... Tako da če je nepremičnina 100k € moras imet kar dobr delež nasparan...

Isotropic ::

Malcolm_Y je izjavil:


In kakorkoli obrnem, tak enormen kredit zdaj pa 25 let švicanja v lastni hiši, ali pa šparanje n let v najetem stanovanju - je*a, kakorkol obrneš.

ce mas punco, ki ima v redu zaposlitev, je obrok kredita se cist ok. je pa to sorazmerno poceni za hiso (na ok lokaciji), ce nimas par 10k ze od prej...

beki in utk, mogoce vesta, koliko rabis met v gotovini v takem primeru?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Nekatere banke še vedno dajejo hipotekarne kredite za 80% vrednosti nepremičnine. Recimo Unicredit. Je pa to 4 mesece stara informacija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Beki89 ::

http://www.deloindom.si/financiranje/po...

Tukaj so lepo razložil...
Je res da je 1 leto star članek ampak glede na čase v katerih smo ni ravno prislo do sprememb ..

fosil ::

jype je izjavil:

Če si najemnik in daješ na stran, se vedno lahko vrneš na kavč v hišo staršev, ali pa v skrajnem primeru kupiš star avto in tam not spiš.
Če imaš obveznosti do banke in jih ne moreš poravnati, ti pridejo zarubit premoženje in nimaš praktično nobene fleksibilnosti, izgubo pa precej večjo.

Tudi če si lastnik greš lahko spat v avto in stanovanje oddajaš in s tem odplačuješ kredit.

Sicer pa pri vsej stvari veliko vlogo igra gibanje cen nepremičnin.
Če so cene nizke in bodo v prihodnosti narasle, se splača stanovanje kupit.
Če so cene visoke in bodo v prihodnosti padle, se splača najet.

Pred petimi leti se torej nikakor ni splačalo kupit stanovanje, ker so cene do danes padle.
Boljše bi bilo najet.

Danes pa je vprašanje ali bodo cene še padale, ali so že dosegle dno.
Za to pa posvetuj s stekleno kuglo ;)
Tako je!

kixs ::

Seveda cene se niso dosegle dna. To je vendar jasno. Dokler se kriza pri nas ne konca, ko se bo brezposlenost zacela mocno zmanjsevat, na cca 80.000. Potem bo govora o koncu krize. Cene stanovanj pa takrat spet ne bodo kar zacele mocno rasti. S trenutno vlado smo vsaj 3-4 leta proc od tega - ali drugace povedano vsak dan dlje.

lp

jype ::

fosil> Tudi če si lastnik greš lahko spat v avto in stanovanje oddajaš in s tem odplačuješ kredit.

Ja. Tudi prodaš lahko in odplačuješ kredit. Včasih.

Če imaš pa 50k prihranjenih in si v najemu, pa teh 50k ne izgubiš, ko greš živet v avto. Ohraniš neodvisnost od tega kar počnejo drugi, skratka.

Apple ::

Jst nikoli več ne bi kupil stanovanja ali hiše... Raje bi bil najemnik...

Kot najemnik lahko zamenjaš n nepremičnin kadar hočeš... Včasih ti sosedje niso všeč, včasih si najdeš službo na drugem koncu Slovenije; ko še nimaš otrok, imaš najeto majhno stanovanje, z vsakim otrokom najameš mal večje stanovanje, etc... In na koncu se ne rabiš zaj... s prodajo stanovanja...
LP, Apple

shadeX ::

Po eni strani res, ampak jaz tega ne bi delal celo življenje. Pomisli. Če si danes star naprimer 25 let, bi imel pri 50 letih že svoje stanovanje. Če pa si pa 25. let najemnik pa samo mečeš denar skozi okno. ( Predpostavimo da plačaš 450€ za najemnino, si do 50. leta vrgel stran 135k € ).

Jaz pač gledam tako, drugi mogoče drugače.

GGGGG ::

shadeX, nič ne mečeš skozi okno.

Če imaš slučajno teh 120k eur našparanih lahko vzameš stanovanje v najem, 120k eur investiraš in iz obresti pokriješ velik del najemnine.

Če nimaš 120k in moraš vzeti kredit pa plačuješ skoraj 6% obresti in obrok, ki je cca. 2x višji od najemnine.

Potem so tukaj še stroški s stanovanjem oz. hišo, ki so neizogibni. Menjava strehe, fasade, oken, oprema... Če greš v novo hišo lahko takoj, ko odplačaš kredit vzameš novega za obnovo.

GregiB ::

shadeX je izjavil:

Če pa si pa 25. let najemnik pa samo mečeš denar skozi okno.

Temu metanju denarja skozi okno se reče plačevanje storitve, ki jo koristiš.... Debat o pro et kontra najemu - nakupu je bilo na tem forumu že ogromno...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Isotropic ::

GGGGG je izjavil:


Potem so tukaj še stroški s stanovanjem oz. hišo, ki so neizogibni. Menjava strehe, fasade, oken, oprema... Če greš v novo hišo lahko takoj, ko odplačaš kredit vzameš novega za obnovo.

za najemno stanovanje pa lastnik obicajno ne skrbi kaj veliko...

GGGGG ::

Odvisno kako imaš določeno v pogodbi in koliko si siten. Tudi od tega kje je stanovanje. Če je v bloku, kjer večina stanovalcev hoče novo streho ne bo noben veliko spraševal.

Isotropic ::

ja, mislil sem bolj okna pa to. pa belo tehniko.
tut na 20 let staremu plinskemu stedilniku se da kuhat, sam ne lih tuk dobro kot na novi steklokeramicni plosci.

Apple ::

še vedno si štedilnik lahko sam kupiš... Odvisno od višine najemnine...
LP, Apple

GGGGG ::

Opremo pa že kupiš novo. V vsakem primeru moraš stanovanje opremiti. Če si not 5 let se zadeva zamortizira, sicer pa lahko tako ali tako večino stvari preseliš v novo stanovanje.

Invictus ::

Seveda bi ljudje najeli stanovanje, opremljeno za najboljšo opremo za 300 EUR.

Po tujini dobiš prazno stanovanje. Niti žarnic ni notri. Kupit moraš vse pohištvo. Sicer tole malo varira po državah in pokrajinah, recimo nekje mora biti notri osnovna kuhinja, ampak to je to. No, kopalnica je urejena.

Ko najameš stanovanje, se najprej zapelješ do Ikee in nabaviš manjkajoče zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Sam sem tudi vedno iskal zgolj osnovno opremljena stanovanja (kopalnica, wc). Pri zadnjem so mi recimo prispevali še okoli 800 evrov za kuhinjo.
(to govorim za stanovanja v tujini)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

St235 ::

Predvsem pa je EOM 6,77% bolno visoka številka. Pri trenutni vprednosti Euribora je to najmanj 2x realnega EOM. Če vzameš kredit s spremenljivo obrestno mero in plačuješ sedaj realni EOM 3% imaš še OGROMNO maneverskega prostora preden prideš do 6,77. Mislim, da se lahko vsi strinjamo da je popolnoma nerealno da bi se EURIBOT dvignil za 4-5% v naslednjih par letih. Predvsem pa ko se bo euribor tako dvignil, ne bo težav z reprogramiranjem kredita. Ravno tako je dosti boljše, da pol časa plačuješ 3% EOM in pol časa 9% EOM kot, ves čas 6%.

libreus ::

Ja, najemnina je v določeni meri super, aaaampak ...

... kaj pa bo boš enkrat starejši? Kako si boš lahko privoščil najem stanovanja s pokojnino, ki je morda ne bo? Seve zato vsi razmišljajo/mo o lastniškem stanovanju oz. nepremičnini.

GGGGG ::

Iz tistih 100 ali 200k keša, ki ga prihraniš s tem, ko plačuješ najemnino.

Heisenberg ::

a boste eni živeli 100let ?!?!?
Zakreditirati se za 25let ? NI ŠANS!

Najem je super! Še posebej če imaš srečo in naletiš na dobre lastnike, ki skrbijo za nepremičnino!

Jaz plačujem za najem 400EUR z vsemi stroški!
Da bi plačeval za kredit recimo 200EUR pomeni da bi prišel do tega stanovanja v dveh ali treh življenjih. Jebeš to slovensko miselnost da moraš biti na svojem, ti časi so mimo, raje grem 2x na leto na dopust pa ponoči mirno spim, kot pa da me je strah kaj bo ko bom brez službe.

pa da ne pozabim fleksibilnosti. Vedno več ljudi - tudi sam , razmišljam o tujini! Kaj mi bo potem stanovanje v SLO s hipoteko? Če ga prodam bom izgubil okoli 10% najmanj...ko ga prodam, recimo v petih letih

težki časi so pred nami, folk ne se zakreditirat!
krediti so moderno suženjstvo nič drugega !

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

GGGGG je izjavil:

Iz tistih 100 ali 200k keša, ki ga prihraniš s tem, ko plačuješ najemnino.


najemnino ja. bedarija. ne smeš niti jabolka posadit na vrtu brez da bi prosil za dovoljenje, pa še to je precejšna možnost da boš zavrnjen.

Če drugače ne gre pač vzameš nekaj v najem in poizkusiš varčevat, sicer pa čimprej na svoje.

Heisenberg je izjavil:


pa da ne pozabim fleksibilnosti. Vedno več ljudi - tudi sam , razmišljam o tujini! Kaj mi bo potem stanovanje v SLO s hipoteko? Če ga prodam bom izgubil okoli 10% najmanj...ko ga prodam, recimo v petih letih


če razmišljaš to pomeni da verjetno glede tega ne boš nič naredil. Če bi dejansko hotel, bi že šel. Tako pa širokoustiš kot večina.

dodatno: plačevati 10 let najemnino nekomu, da te potem brez najmanjših težav vrže na cesto ko se mu zljubi...ni ravno OK. Ravno tako nepremičnine ne moreš urediti kot želiš, pri vsem si odvisen od nekoga drugega. Se kaj pokvari in moraš prosit da popravijo, je treba streho menjat in moraš prosit nekoga. Je treba okna menjat in moraš prosit nekoga...ki verjetno tega ne bo storil ker se mu jebe ker ne živi tam.

Če kupiš stanovanje vredno 120.000 eur, boš zanj plačal 240.000 eur očitno. To je isto kot če si 50 let v najemniškem stanovanju za 400 eur mesečno...samo da si na svojem.

šah mat v glavnem. Težka izbira, sem tudi sam na tem in nevem še čisto točno kaj je dejansko bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

libreus ::

Heisenberg je izjavil:

a boste eni živeli 100let ?!?!?
Zakreditirati se za 25let ? NI ŠANS!

Najem je super! Še posebej če imaš srečo in naletiš na dobre lastnike, ki skrbijo za nepremičnino!

Jaz plačujem za najem 400EUR z vsemi stroški!
Da bi plačeval za kredit recimo 200EUR pomeni da bi prišel do tega stanovanja v dveh ali treh življenjih. Jebeš to slovensko miselnost da moraš biti na svojem, ti časi so mimo, raje grem 2x na leto na dopust pa ponoči mirno spim, kot pa da me je strah kaj bo ko bom brez službe.

pa da ne pozabim fleksibilnosti. Vedno več ljudi - tudi sam , razmišljam o tujini! Kaj mi bo potem stanovanje v SLO s hipoteko? Če ga prodam bom izgubil okoli 10% najmanj...ko ga prodam, recimo v petih letih

težki časi so pred nami, folk ne se zakreditirat!
krediti so moderno suženjstvo nič drugega !

Strinjam s tabo! Ampak kaj boš, ko boš živel le s pokojnino? A bo zneslo plačevati tako najemnino, kot živeti dostojno?

GGGGG ::

Če ti je prioriteta v življenju saditi jablane si pač kupiš hišo oz. parcelo. Ali pa si najdeš lastnike, ki ti ne postavljajo neumnih omejitev.

Sicer tole velja predvsem za tiste, ki živijo v hišah. Tisti, ki živijo v bloku tako ali tako ne sadijo jablan.

Strinjam s tabo! Ampak kaj boš, ko boš živel le s pokojnino? A bo zneslo plačevati tako najemnino, kot živeti dostojno?


Seveda bo. Na banki boš imel lep kupček denarja.

Večji problem je, ko se znajdeš v lastniški nepremičnini z majhno pokojnino, pa nimaš niti za osnovno vzdrževanje. Če si v hiši si itak fucked. Če si v stanovanju pa se blok odloči, da bo treba menjati streho, pa tudi ni prijetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

gruntfürmich ::

točno tko. najemnina je zakon.
ampak v sloveniji NE! ker je folku neumno devat 300EUR nekomu, če pa bi to lahko deval za kredit. toda...
v resnici nobeden nima denarja za takojšen nakup, zato pa je potrebno uzeti kredit. tega seveda 2× preplačaš. ter si postal suženj banki & šefu.
potem pa je še ta groza, da večina ljudi niti ne dobi kredita. potem pa gledamo folk ki je še pri 30-h doma. in še vedno sanja o svoji nepremičnini. seveda hiši, ker 'ni navajen' in 'ne more' živeti v bloku. ter seveda da daje nekomu za najemnino...
skratka podn od podna!!!
ampak hej, v sloveniji je to itq nekaj najbolj normalnega!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

GGGGG je izjavil:

Če ti je prioriteta v življenju saditi jablane si pač kupiš hišo oz. parcelo. Ali pa si najdeš lastnike, ki ti ne postavljajo neumnih omejitev.

Sicer tole velja predvsem za tiste, ki živijo v hišah. Tisti, ki živijo v bloku tako ali tako ne sadijo jablan.

Strinjam s tabo! Ampak kaj boš, ko boš živel le s pokojnino? A bo zneslo plačevati tako najemnino, kot živeti dostojno?


Seveda bo. Na banki boš imel lep kupček denarja.

Večji problem je, ko se znajdeš v lastniški nepremičnini z majhno pokojnino, pa nimaš niti za osnovno vzdrževanje. Če si v hiši si itak fucked. Če si v stanovanju pa se blok odloči, da bo treba menjati streho, pa tudi ni prijetno.


in kaj je drugače kot če vzame kredit 400 eur mesečno za 50 let?

Ja, ti bodo rubli če ne boš mogel plačevat. ok. samo kako je to drugače kot če tega denarja že v začetku nimaš ker da daješ najemodajalcu????

Preprosto: če si 50 let v najetem stanovanju in plačuješ 400 eur mesečno boš v 50 letih vrgel v smeti 240.000 eur. od tega ne boš imel nič. če pa plačuješ kredit pa boš čez 50 let zagotovo imel vsaj 120.000 eur vredno nepremičnino.

Also, če izgubiš službo lahko greš živet k staršem, če so še živi, svojo nepremičnino pa daš v najem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465202 (11550) Lonsarg
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713246 (6010) Invictus
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109103 (62076) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162905 (132850) thramos

Več podobnih tem