» »

WD-TV Play ne vidi XPjev

WD-TV Play ne vidi XPjev

ozayrus ::

Pozdravljeni,
sem iskal po temah, pa nikjer ne najdem odgovora in po klikanju cel dan po googlu, mi ostane samo še tale forum. Skratka...

Imam čisto nov WD TV Play. Povezan (žično) je na Linksysov WRT54GL router, na ta router sta žično povezana dva računalnika. En ima naložene xp sp3 (tega WD ne vidi), drugi pa win 7 (tega wd vidi). Routar je povezan ma siolov modem, sam to tak nima veze. Danes se že cel dan ukvarjam s tem, da bi povezal comp z Xpji z WDjem in mi nikakor ne uspe. Med omrežnimi mesti na XPju je WD viden-a to je vse. Startal sem neke servise, gledal za master browser, firewall (sygate) izkapljal in nič ne pomaga. Kaka ideja?

fosil ::

Probaj čist odinstalirat firewall.
Tako je!

ozayrus ::

sem poskusil ravnokar...nič se ni spremenilo :(

fosil ::

Pa imaš na xp-jih sploh vklopljen file sharing?
Tako je!

-žiga- ::

Čisto tako, a si poskusil na računalniku z XPji klikniti na WDja, ki ga vidiš pod omrežnimi mesti? Ne vem zakaj, ne vem kako, ampak pri meni pomaga, če iz druge strani "poke-nem" WDja, če ta ne vidi računalnika. Kar se mi včasih zgodi, ampak imam pa vse na Win 7 in starega WDja.

Highlag ::

Vsi računalniki morajo biti v isti delovni skupini - workgroup.
Never trust a computer you can't throw out a window

ozayrus ::

Sem vse to nastavil in se ne vidi. Poleg tega pa sem ugotovil, da z unega računalnika, ki ga zazna, ne predvaja podnapisov. Slednji delajo preko USBja. Plus tega moraš vse datoteke dati v posebno mapo, ker jih drugače ne najde pa je računalnik pa odprt, uporabniki nastavljeni, dovoljenja nastavljena, itd. ampak deluje zgolj ena mapa na mreži. Občasno, ko sem sprobal youtube in podobno mi je pa kar zamrznil. Zadevo sem že spakiral in gre nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ozayrus ()

Lucio ::

prav zaradi tega sem WDja prodal že dolgo nazaj. Enkrat vidi enkrat ne, na netu je dosti na to temo. Šrot od šrota pač.
Sedaj ima raspbery pi in zadeva dela kot mora!!!

ozayrus ::

Meni so ga pa kar priporočali. Res da sem vzel najcenejši model, ampak za moje potrebe več kot preveč funkcij,... če bi seveda delal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549632 (463) d4vid
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209682 (53145) scipascapa
»

network disovery na ipv6 / ipv4 omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
91776 (1619) Lonsarg
»

WD zunanji disk world edition

Oddelek: Strojna oprema
323727 (2631) Rikiboy
»

Računalniki na wirelles se ne vidijo med sabo (pingaš jih lahko)

Oddelek: Omrežja in internet
131300 (1057) amigo_no1

Več podobnih tem