» »

Višina plače za življenje v Sloveniji

Višina plače za življenje v Sloveniji

Temo vidijo: vsi

Invictus ::

Sakin je izjavil:


Kdo pa pravi, da moraš hodit ven na kave in večerje? V Bruslju lahko ješ super pri kakšnih priseljencih iz eksotičnih držav, kjer plačaš polovico manj (oz. še manj), pa boš jedel super zadeve. Konec tega meseca spet letim gor in ko bom nazaj, ti napišem dobre place :)

Ko boš šel v Bruslju v predelu kjer je poceni hrana, boš to 2x premislil. Četrtina Bruslja tako postaja skoraj pravi geto. Kar malo se sprehodi okoli Gare du Nord, pa povej.

Ni ravno okoliš kamor bi nekdo peljal svojo družino na neko večerjo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Roadkill ::

Kok mi je zabavno, ko vas spet polovica govori o neto, polovica pa o bruto plačah. Kot vedno.
Ü

bluesman ::

Saj je jasno, da ljudje pišejo o neto zneskih. Gre za denar, ki ga ima družina za preživetje skozi mesec.

marvin42 ::

bluesman: ko se govori pa o plačah v tujini, so pa na vrsti bruto zneski, takoj zatem primerjava z našimi neto plačami, itd...
Mostly Harmless

jype ::

Ne, se ne - ne v tej temi, kjer govoriš o stroških življenja.

Isotropic ::

ce mas reseno stanovanjsko vprasanje, si z 1k lahko kar car v vsakem slo mestu... ce ne, pa ne.

Roadkill je izjavil:

Kok mi je zabavno, ko vas spet polovica govori o neto, polovica pa o bruto plačah. Kot vedno.

problematicni so uni, ki ne locijo med neto in neto+dodatki (ki jih obicajno pojes in prevozis)

thramos ::

A neto plače pa ne ješ in voziš? In piješ, kupuješ gate, zdravila ...

Isotropic ::

od teh dodatkov ti bolj ali manj nic ne ostane, tko da jih bolj tezko stejes v placo.

GGGGG ::

V tujini teh dodatkov praviloma ni, za vožnjo in hrano pa vseeno plačuješ. Če so, so obdavčeni enako kot plača in se dejansko štejejo v plačo.

LeQuack ::

Isotropic je izjavil:

od teh dodatkov ti bolj ali manj nic ne ostane, tko da jih bolj tezko stejes v placo.


Facepalm.
Quack !

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

od teh dodatkov ti bolj ali manj nic ne ostane, tko da jih bolj tezko stejes v placo.

Ko se jih ne bo plačevalo, tako ali tako ne bodo šli v plačo.

Bodo ljudje namesto da hodijo ven na kosilca za eno uro, v službo prinesli sendvič od doma. Ali kaj za pogret.

Trenutno sem v Nemčiji, pa si lepo folk prinese hrano od doma, in jo pogreje. pa ni slabo plačan. Ampak ne zapravlja vsak dan 6-7 EUR za kosilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Žal nekaterim od plače ostane malo ... zakaj bi jo sploh šteli?

Mavrik ::

Offtopic ste.
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

Ko se jih ne bo plačevalo, tako ali tako ne bodo šli v plačo.

Bodo ljudje namesto da hodijo ven na kosilca za eno uro, v službo prinesli sendvič od doma. Ali kaj za pogret.

Trenutno sem v Nemčiji, pa si lepo folk prinese hrano od doma, in jo pogreje. pa ni slabo plačan. Ampak ne zapravlja vsak dan 6-7 EUR za kosilo.

Za telefon plačat 30-40 evrov, še za internet 40, ni panike, za vsak dan toplo malico 80 evrov na mesec (pri nas je pač 4 evre, ne 6-7), bi pa moral bit problem al kaj? Tu se ne bom zgledoval po Nemcih NIKOLI. In kaj naredijo ko pridejo domov? Še eno pogreto stvar zmečejo vase in grejo spat. Bravo. Raje ostanem balkanc.

Invictus ::

Kaj je narobe s pogretim pasuljem? Če si že balkanc?

Pač zapravijo denar za druge stvari. ne za neko kvazi kosilo iz menze.

Očitno ne veš kako Nemci živijo ... Lepo delajo 8 ur, ostali del dneva pa uživajo ...

Meni je to čisto O.K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Hrano v gostilni se preplača ene 3x najmanj, ampak važn da je "topla" ane.
Quack !

Smurf ::

Hrane v gostilni ti ni treba skuhati in prihranis na casu(=denarju).

gruntfürmich ::

Isotropic je izjavil:

ce mas reseno stanovanjsko vprasanje, si z 1k lahko kar car v vsakem slo mestu... ce ne, pa ne.

torej to poenostavljeno pomeni da imaš plače 1,5kEUR :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Kaj je narobe s pogretim pasuljem? Če si že balkanc?

Pač zapravijo denar za druge stvari. ne za neko kvazi kosilo iz menze.

Očitno ne veš kako Nemci živijo ... Lepo delajo 8 ur, ostali del dneva pa uživajo ...

Meni je to čisto O.K.


Dodam še to, da je njihov davčni sistem tako naravnan (če ima mož recimo visoko bruto plačo), da veliko žensk izkoristi možnost, da je po rojstvu 2-3leta doma in se to ne pozna bistveno na prihodkih gospodinjstva (otrok ne gre v jasli, gre pa v vrtec po 3. letu) ali penziji - pozna se pa seveda na kvaliteti življenja cele družine, posebaj otrok - , tako da veliko srednjega delavstva starih od 20-45 takoalitako čaka juhca/zrezek/pire/solata/štrudl ko pridejo dam ob 16h.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

micka15 ::

tko k je jype reku v prvem postu - nekje 3k (odvisno kje v slo)

poweroff ::

Da po 5 letih obudim temo... ker se je situacija v Sloveniji v 5 letih pač spremenila.

Torek, koliko potrebuje mesečno za življenje oseba, ki ima v lasti hišo na podeželju, lasten avto, v službo pa se vozi v mesto? Kaj če ima zraven še majhnega (šoloobveznega) otroka?
sudo poweroff

D3m ::

Odvisno od želja.

Sama rabiva za okoli 1300EUR za račune in hrano (2 otroka, 2 avta).

Ostalo gre na varčevanje in vikend luksuz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SimplyMiha ::

dva avta


:|

Marsičesa se morate še naučiti o racionalizaciji življenjskih stroškov.

poweroff ::

Če živiš v hribih kjer ni javnega prevoza sta dva avta kar nujnost...
sudo poweroff

poweroff ::

Pecikelj je sicer fajn, samo ne ob pol metra snega in ko je treba otroka 10 km v šolo vozit vsak dan.
sudo poweroff

SimplyMiha ::

Ni čudno, da na cesti videvam ljudi same v svojih avtomobilih. Če ima pa zgleda vsaka družina po dva avta pa še eno igračko avto za skobacajčka.

Pol pa se hudujejo čez zastoje...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

bluesman je izjavil:

Jaz sem imel v mislih 2 X 1000 €. Mislim, da bi s tem moral shajati dobro. Ideja je, da gremo v svoje stanovanje, zdaj imamo na voljo popolnoma opremljeno stanovanje pri njenih starših zgoraj. Razumemo se odlično, vendar bi bilo dobro imeti svoje stanovanje, ker smo zdaj navajeni živeti sami. Če bi se odločili, da bi živeli pri njenih starših bi 2000 € bilo več kot dovolj za udobno življenje. V nasprotnem primeru pa bi tudi po moje kar dobro vozili.

Ob teh dohodkih je pomemno vedeti, da je to tipično slovensko življenje, kjer dosti zelenjave in sadja dobimo doma. Pa v trgovini malo gledamo budget znamke itd.

Izkušnje so do zdaj pokazale, da je življenje v Sloveniji še vedno bolj prijetno kot v Belgiji npr., kjer se vse vrti okoli denarja. Saj se tudi v Sloveniji, vendar v vaški gostilni kava stane 3 X manj kot v Belgiji.


Ne razumem najbolj... torej šparal bi na hrani in doma jemal zelenjavo pri starih, hkrati pa kavice in dopusti in 2x počitnice =) Ni logike.

Se pa pridrožujem predhodnikom... če ni kredita/najemnine je lajf nad 1.000€ NETO/meec čisto fajni v SLO...

Jaz in moja recimo skupaj zaslužina NETO+malica+prevoz cca. 1650€... sva v garsonjeri najemniški in prihraniva še 250€ mesečno... čeprav imam bajto ki jo lahko vzamem mi več pomeni bližina šihta.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Se pravi v zgornjem primeru 1 odrasel, en otrok, lastna hiša in avto), bi se dalo živeti? Za silo ali udobno?
sudo poweroff

D3m ::

SimplyMiha je izjavil:

dva avta


:|

Marsičesa se morate še naučiti o racionalizaciji življenjskih stroškov.


V tem sva zate profesorja. Ampak glede na slab javni prevoz in jaz služba od 8/16 ure, žena s.p. od 13/21 ure.

Sta 2 avtomobila nuja.

poweroff je izjavil:

Se pravi v zgornjem primeru 1 odrasel, en otrok, lastna hiša in avto), bi se dalo živeti? Za silo ali udobno?


Odvisno kaj je zate udobje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

poweroff ::

Ja, udobje je vedno subjektivno... ne znam cisto definirat
sudo poweroff

D3m ::

Pri meni je tako. Skupaj zasluživa med 3500/4500 EUR odvisno od meseca.

Stroški + hrana je 1300EUR + stroški s.p., kar ima žena.

Kar ostane od skupnega gre vsaj cca. 1000 na varčevalni nekaj na življenjska zavarovanja, ostalo pa vikend zabava z otroci (bazen, dogodki, pijača, restavracija,...)

P.S.

Skupni prihodek se je dvignila za cca. 100% zaradi ugodnih gospodarskih razmer. Prej sva imela 2000EUR skupno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

energetik ::

poweroff je izjavil:

Da po 5 letih obudim temo... ker se je situacija v Sloveniji v 5 letih pač spremenila.

Torek, koliko potrebuje mesečno za življenje oseba, ki ima v lasti hišo na podeželju, lasten avto, v službo pa se vozi v mesto? Kaj če ima zraven še majhnega (šoloobveznega) otroka?
Zelo približno 1k€ pri nas. S tem da je 2x vrtec. Ko bosta v OŠ, bo pa malica.
Če bi bil še drugi avto, bi se pa še za par 100€ dvignilo. Zaenkrat gre hvalabogu samo z 1.

Assass1n ::

poweroff je izjavil:

Da po 5 letih obudim temo... ker se je situacija v Sloveniji v 5 letih pač spremenila.

Torek, koliko potrebuje mesečno za življenje oseba, ki ima v lasti hišo na podeželju, lasten avto, v službo pa se vozi v mesto? Kaj če ima zraven še majhnega (šoloobveznega) otroka?

Elektrika pozimi 60 poleti 80 (bojler)
Smeti+voda 50
Internet 33
Rtv 12.75
Zavarovanje 230/leto
Davek 120/leto
Kurjava peleti 1300-1500/sezono nov-april

Iz glave, otrok nimava :) . Toliko stane za dva če si sam pomoje malo manj ampak ne velik.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mr.B ::

Assass1n je izjavil:

poweroff je izjavil:

Da po 5 letih obudim temo... ker se je situacija v Sloveniji v 5 letih pač spremenila.

Torek, koliko potrebuje mesečno za življenje oseba, ki ima v lasti hišo na podeželju, lasten avto, v službo pa se vozi v mesto? Kaj če ima zraven še majhnega (šoloobveznega) otroka?

Elektrika pozimi 60 poleti 80 (bojler)
Smeti+voda 50
Internet 33
Rtv 12.75
Zavarovanje 230/leto
Davek 120/leto
Kurjava peleti 1300-1500/sezono nov-april

Iz glave, otrok nimava :) . Toliko stane za dva če si sam pomoje malo manj ampak ne velik.

Avto, bencin, hrana, obleke, cigarete ?, koliko daš na leto za vzdrževanje vrednosti hiše.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Assass1n ::

Hrano kupuje punca, avto imam za 1000€, porabim kakšne 80€ bencina za oblečt si kupujem redko ne kadim. V hišo gre počasi, večjih investicij še nisem delal, popravljam sproti kar si iz minimalcem lahko privoščim. Pa nimam kej jamrat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mr.B ::

Assass1n je izjavil:

Hrano kupuje punca, avto imam za 1000€, porabim kakšne 80€ bencina za oblečt si kupujem redko ne kadim. V hišo gre počasi, večjih investicij še nisem delal, popravljam sproti kar si iz minimalcem lahko privoščim. Pa nimam kej jamrat.

Ok, koliko pa to sproti obnavljam stane.. Kaj ko boš v upokoju, bo tvoj dohodek, recimo 50% tega kar danes zaslužiš. Bo šlo tudi takrat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

poweroff je izjavil:

Da po 5 letih obudim temo... ker se je situacija v Sloveniji v 5 letih pač spremenila.

Torek, koliko potrebuje mesečno za življenje oseba, ki ima v lasti hišo na podeželju, lasten avto, v službo pa se vozi v mesto? Kaj če ima zraven še majhnega (šoloobveznega) otroka?

V tem scenariju se po mojem preživi tudi z 800 € plače, torej 1.600 €. Pa seveda otroški dodatki, subvencioniran vrtec ali prehrana v šoli... Preživi se pa solidno z 1.000 €. Precej lepo se pa živi z 1.500 € plače. Z 2.000 € plače za 8 urni delavnik se pa živi že kar nadstandardno.

Seveda se pa pojavi problem, če se obnovi hiša, če se kupi nov avtomobil ali pa se omislita 2 avta, če se rodi 2 ali celo 3 otrok, če gre en otrok študirat v Ljubljano ali celo tujino... Potem je 800 € plače na osebo premalo in tudi 1.000 € ne zadošča, če se pas krepko ne zategne.

SimplyMiha ::

Spregledali ste res veliko past, ki vas utegne stati vsega.

Hiša navsezadnje le ni tako samoumevna, kot hitro ugotovi vsaka nesrečna družina, ki jo prizadene požar, zemeljski plaz itd.

D3m ::

Imamo zavarovanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Načeloma ljudje rabijo za življenje toliko, kot zaslužijo plače.
Kje je meja, da se začne denar nabirati, pa se malo razlikuje od človeka do človeka, zato je to težko reči. Recimo pri 5 - 10k evrov neto. Mesečno, da ne bo pomote.

Assass1n ::

Mr.B je izjavil:

Assass1n je izjavil:

Hrano kupuje punca, avto imam za 1000€, porabim kakšne 80€ bencina za oblečt si kupujem redko ne kadim. V hišo gre počasi, večjih investicij še nisem delal, popravljam sproti kar si iz minimalcem lahko privoščim. Pa nimam kej jamrat.

Ok, koliko pa to sproti obnavljam stane.. Kaj ko boš v upokoju, bo tvoj dohodek, recimo 50% tega kar danes zaslužiš. Bo šlo tudi takrat.

Do tja imam še 30let, sem pa v iskanju nove službe...
Če si do penzije porihtaš kar je na hiši za porihtat da imaš do smrti mir, streho, izolacijo kakšna okna notranjo opremo... Odvisno kok si zahteven. Če sta 2 na minimalni penziji 500€ boš lepo shajal. Če bodo razmere kot danes...kaj nas pa vse še čaka pa ne vemo :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

arnecan1 ::

Assass1n je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Assass1n je izjavil:

Hrano kupuje punca, avto imam za 1000€, porabim kakšne 80€ bencina za oblečt si kupujem redko ne kadim. V hišo gre počasi, večjih investicij še nisem delal, popravljam sproti kar si iz minimalcem lahko privoščim. Pa nimam kej jamrat.

Ok, koliko pa to sproti obnavljam stane.. Kaj ko boš v upokoju, bo tvoj dohodek, recimo 50% tega kar danes zaslužiš. Bo šlo tudi takrat.

Do tja imam še 30let, sem pa v iskanju nove službe...
Če si do penzije porihtaš kar je na hiši za porihtat da imaš do smrti mir, streho, izolacijo kakšna okna notranjo opremo... Odvisno kok si zahteven. Če sta 2 na minimalni penziji 500€ boš lepo shajal. Če bodo razmere kot danes...kaj nas pa vse še čaka pa ne vemo :)

Z 500+500 € penzije ne shajaš lepo. Imaš en avto, šel bi 2x na leto toplice, vnukom bi kupil darilo za Miklavža, vsaj enkrat na leto bi šelna upokojenski izlet.... Na koncu pa ne dobiš niti osnovne oskrbe v domu za ostarele.

Če pa bi imel človek 2000 + 1500 € plače, bi si oba zakonca vsak mesec plačevala v dodatni upokojenski steber in bi imela na koncu penzije skupaj 700-800 €. S tem mislim, da bi vsi imeli zajamčeno penzijo za 40let 500 €, za višjo pa bi si vsakdo vplačeval dodatno še sam, torej večji del bruto plače bi se prelil v neto plačo.

Sedaj pa imamo trajno brezposelne z lastniškim stanovanjem ali hišo, ki je tako ali tako ne morejo vzdrževati sem štejem tudi povprečnega upokojenca). Dajmo brezposelnim socialno stanovanje in minimalno socialno pomoč za preživetje, tistim ki delajo pa visoke plače, da si z kreditom lahko kupijo nepremičnine. Kdor bo imel visoko plačo bo lastnik nepremičnine, lastnik avta, bo lahko plačal vrtec, na vso lastništvo 8vključno z registracijo avta) pa nabijmo visoke davke, na plače pa majhne prispevke. S tem bomo silili ljudi delat, razen tistih 5 %, ki se vedno najdejo v vsaki družbi. Potem bi tudi padli razlogi, da ljudje za malo plačo ne bodo delali.

poweroff ::

Ja, oskrba v domu za ostarele je čisti nateg. Glede na cene, bi moral biti tam hud nadstandard, plače zaposlenih pa enormne. Pa ni videti ne prvega, ne drugega.

Kar se pa tiče pokojninskih skladov pa... zadeve še zdaleč niso statične. Majhna geopolitična sprememba, pa boš namesto v domu za upokojence ležal v strelskih jarkih... ;)
sudo poweroff

Pro_moted ::

Doma za ostarele si lahko privošči samo par % ljudi te države. Lokalni dom ostarelih, tukaj v bližini Ptuja, računa 1700 evrov na osebo, na mesec. Kar šok doživiš, ko prvič vidiš cifro. Za to pa dobiš posteljo z posteljnino, 3 bolj slabe obroke na dan, pižamo in mogoče 20 stopinj ogreto sobo pozimi. Kam spravijo denar, mi ni jasno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

kunigunda ::

gruntfürmich je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Samo 100Eur porabiš na mesec za hrano v Slo ? Kakšna nova Auschwitz dieta ?

sem ni ušteta hrana v sklopu službe. zdaj, seveda pa lahko vrednost 'popoldanske' hrane zelo varira; lahko se preseravaš lahko pa racionaliziraš.

Sam za kruh das 30eur na uc. Ce hoces se kej gor pa se 50. In to ni topla hrana. Pa prati je tud treba ce ne nosis mami. Bi rad videl raclenjen racun za kero hrano gre kaj.

buttcrack ::

Pro_moted je izjavil:

Doma za ostarele si lahko privošči samo par % ljudi te države. Lokalni dom ostarelih, tukaj v bližini Ptuja, računa 1700 evrov na osebo, na mesec. Kar šok doživiš, ko prvič vidiš cifro. Za to pa dobiš posteljo z posteljnino, 3 bolj slabe obroke na dan, pižamo in mogoče 20 stopinj ogreto sobo pozimi. Kam spravijo denar, mi ni jasno.

nepokreten? ker za semi vitalnega starčka 1.7k je hujši ripoff kot je bil pri better call saulu :)

Invictus ::

Take so cene v domovih.

Tudi v teh zavodih za prizadete se plačuje 1600 EUR/mesec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

kunigunda je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Samo 100Eur porabiš na mesec za hrano v Slo ? Kakšna nova Auschwitz dieta ?

sem ni ušteta hrana v sklopu službe. zdaj, seveda pa lahko vrednost 'popoldanske' hrane zelo varira; lahko se preseravaš lahko pa racionaliziraš.

Sam za kruh das 30eur na uc. Ce hoces se kej gor pa se 50. In to ni topla hrana. Pa prati je tud treba ce ne nosis mami. Bi rad videl raclenjen racun za kero hrano gre kaj.
se bom kar citiral:

energetik je izjavil:

Evo, moj tipični jedilnik:
- zajtrk 100g ovsenih 20c + 3deci sojinega mleka 30c
- malica banana + pomaranča 40c
- kosilo 100g riž 20c + 150g piščanc file 1€ + 250g zelenjave v voku 40c
- malica navadni jogurt 2deci ~20c
- večerja doma spečen kruh par kosov 10c + sojin namaz 20c
Skupaj = 3€/dan x 31dni = 93€

Pijem praktično izključno vodo, ali pa čaj, ki je skoraj zastonj. Je pa res, da bi bila težka takole celoten mesec, ker sigurno se gre vsaj kdaj na kakšno pico itd. Je pa res da se gre velikokrat tudi k tašči ali mami, kjer je pač takrat zastonj.. :D


Sicer pa nas pride domač kruh cca. 70centov na 750g hlebec vključno s štromom. trije ga imamo zadosti za 2 dni. 10€/mesec za tri, ozirom dobre 3€/mesec/osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Pika na i ::

Pro_moted je izjavil:

Doma za ostarele si lahko privošči samo par % ljudi te države. Lokalni dom ostarelih, tukaj v bližini Ptuja, računa 1700 evrov na osebo, na mesec. Kar šok doživiš, ko prvič vidiš cifro. Za to pa dobiš posteljo z posteljnino, 3 bolj slabe obroke na dan, pižamo in mogoče 20 stopinj ogreto sobo pozimi. Kam spravijo denar, mi ni jasno.

Ime Doma prosim.
Ne obstajajo domovi za ostarele. Obstajajo pa Domovi upokojencev in Domovi starejših.

Machete ::

Pika na i je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Doma za ostarele si lahko privošči samo par % ljudi te države. Lokalni dom ostarelih, tukaj v bližini Ptuja, računa 1700 evrov na osebo, na mesec. Kar šok doživiš, ko prvič vidiš cifro. Za to pa dobiš posteljo z posteljnino, 3 bolj slabe obroke na dan, pižamo in mogoče 20 stopinj ogreto sobo pozimi. Kam spravijo denar, mi ni jasno.

Ime Doma prosim.
Ne obstajajo domovi za ostarele. Obstajajo pa Domovi upokojencev in Domovi starejših.


Dobro, da si na to opozorila, ker je ključnega pomena in nihče ni vedel, kaj je mišljeno pod 'dom za ostarele'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11223028 (18882) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44691287 (78880) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117424 (100305) Mato989
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15630355 (24123) krneki0001

Več podobnih tem