» »

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine?

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine?

««
9 / 9
»
»»

Massacra ::

Osebno me ti traktorji sploh ne zanimajo.

Je pa dejstvo: težko boš oponiral nekaj 100 evrom davščin ob dejstvu, da polovico tvoje dejavnosti stoji na subvencijah. In da voziš traktor vreden spodobnega meščanskega stanovanja!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Aston_11 ::

Obsceno je, da imajo nekateri stanovanja v vrednosti traktorja!

Matako ::

Massacra je izjavil:

Osebno me ti traktorji sploh ne zanimajo.

Je pa dejstvo: težko boš oponiral nekaj 100 evrom davščin ob dejstvu, da polovico tvoje dejavnosti stoji na subvencijah. In da voziš traktor vreden spodobnega meščanskega stanovanja!


Mogoče bi te pa morali zanimati. Glede na to da si v poslu z "dejstvi".

A, g. Nabijalski? Pa brez zamere.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Verjetno je kritika Ourselves letela na kmete kulake, slovenske veleposestnike s 5 hektarji obdelovalne površine, ki se prevažajo v traktorjih s klimami in se iz zaprtih kabin v katerih hranijo zlatnike, režijo ostalim, ki morajo peteršilj gojiti na okenskih policah.

Massacra ::

Kaj nabijalski? Delovni meščanski folk se vozi v "kripah", dobiva minimalno plačo (pa še majček zraven), stanovanje odplačuje 20 in več let...

Kdo nabija? Kmet, ki ima par 100K evrov nepremičnin (in premičnin) in dobi letno par 10K eur subvencij? Najbrž.

Jaz ne nabijam!

Aja: pa kmet s 5hektarji zemlje sploh ni kmet. Recimo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Karaya 52 ::

Pomoje si še kakšno nulo pozabil. Primer kmeta z Gorenjske. Iz zlata (99,9999%Au) si je naredil traktor in dobil miljavžn € subvencije.

Matako ::

Ja friend.. potem pa hajd na deželo. Potem pa še subvencije... ni vrag, da se najde tistih 50k za _novega_ New Holland T5 (velik mofo, idealen za proteste...) 200k pa raje prišparaj za cestnega Lambota, ki bo gotovo kmalu sledil. Ne unega za na njivo.

Na kmetih denar leži na njivi. Kaj čakaš?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Aston_11 ::

Posplošuješ. Meščani so taki z dobrimi in taki s slabimi dohodki. Taki z dobrimi so recimo pokupili pol Krasa in pol Hrvaške. Kmeti s več 100 k nepremičnin in letnimi subvencijami 10 k so redki in niso vsi taki. Pa tudi če jih imajo, ima večina meščanov z lastnim stanovanjem 100 k vredno stanovanje. Ali več. S tem, da kmeti s svojimi nepremičninami nekaj delajo, meščani pa svirajo in se pizdakajo nad kmeti, ki imajo za 100 jurjev njiv in gozdov in vmes za ta denar še gospodarsko poslopje.

Massacra ::

O kmetih in kmetovanju nimate pojma dečki :P

Aston, zelo posplošuješ!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Karaya 52 ::

Glejte jih, bogatune, kako se šopirijo z luksuzom za 200k€. V demokratičnem socializmu bo traktor družbena last. S tem strojem se je uničilo ogromno delovnih mest zato je čas, da gremo naprej v prihodnost z lopato in motko. Motka dobro, traktor slabo.

Massacra ::

Ti trije traktorji, ki itak delajo zgubo na 5hektarjih obdelovalne površine - po Karayu 52 - so daleč predragi!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Karaya 52 ::

Ti praviš da delajo izgubo, Ourselves misli drugače. Se pa strinjam s podtonom njenega govora, da kmetje lahko plačajo višje davke, ampak morajo prodati traktorje. Država si bo vzela, kar je njenega, Ourselves je bila jasna. Če nočejo celega traktorja prodati, pa ga naj vsaj pol. Po X, Y ali Z osi.

Zgodovina sprememb…

Massacra ::

Karaya 52 je izjavil:

Verjetno je kritika Ourselves letela na kmete kulake, slovenske veleposestnike s 5 hektarji obdelovalne površine, ki se prevažajo v traktorjih s klimami in se iz zaprtih kabin v katerih hranijo zlatnike, režijo ostalim, ki morajo peteršilj gojiti na okenskih policah.


Ne, ti praviš, da delajo zgubo. A morda delajo profit na 5ha obdelovalne zemlje? In ja, traktorji na sliki imajo klimo. In traktor-radio. In zatemnjena stekla. Takšna ali drugačna!8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Aston_11 ::

Živ luksus. Prav bi bilo, da bi štrajkali na lojtrniku z dvema podhranjenima kravama. Kmet pa res ne sme imeti lastnine, saj ne dela nič.

Mr.B ::

Bodo pa kak traktor, öe ga niso kupili na subvencije, tudi prodali. Vsaj ne bomo PRVI na svetu po ütevilu traktorjev na prebivalstvo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aston_11 ::

Ne smemo biti v ničemer prvi, se ne spodobi.

Massacra ::

In na hektarje obdelovapnih površin. Daleč prvi na svetu po številu traktorjev!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Karaya 52 ::

Ne vidim citata, ki mi ga očitaš. Sam sem Alenkino kritiko razumel kot kritiko kulakov, veleposestnikov, ki se po njivah vozijo v zlatih kletkah s haremom na prikolici, potem pa jamrajo, da ne morejo plačati 5-10× večjega davka.

Massacra ::

Ja no, subvencije pa le dobivajo: za kmet. površine, za pridelke, za mehanizacijo, za gorivo...

Kaj zdaj, delavec v Iskri in rudniku daje eno plačo še kmetu, ali kako država davke pobere?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

In kaj zdaj, če zasebni sektor daje eno plačo javnemu?

Massacra ::

5-10x večji davek?! 8-O

49106 je izjavil:

In kaj zdaj, če zasebni sektor daje eno plačo javnemu?


In eno kmetu, ne pozabit!

Kqj je zdaj prerok, samo moje poste bi brisal? Uuu, objektinost pa taka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

49106 ::

Z vsakim prispevkom, se ti zniža iq ;)

P.s.: nisem jaz persona non grata :P

Če subvenbcije niso na mestu, se jih ukine. Ne pa obdavčiti, tisto kar smo subvencionirali. Bodo jutri začeli obdavčevati sončne celice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Massacra ::

Messiah ->Če sobvenbcije niso na mestu, se jih ukine.

Vidiš, tukaj pa ti dam zelo prav. Sistem subvencij je za cca. 300-400 mio prepotraten. S(m)o že zračunali in dali politikom prerez. Pa se je kaj zgodilo? Nič! A se bo kaj? Khmmm... nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Karaya 52 ::

Massacra je izjavil:

Ja no, subvencije pa le dobivajo: za kmet. površine, za pridelke, za mehanizacijo, za gorivo...


Če se hočeš ukvarjati s kmetijstvom, se moraš ukvarjati s subvencijami. Če se ti ne boš, se bodo pa drugi in boš bankrotiral. Tako da moraš to vprašanje ŽAL nasloviti na državo in EU, ker vodita politiko subvencij.

5-10× višji davek. Jp. Ker toliko več bodo plačevali za hleve v katerih so stroji, ki mleko spreminjajo v zlato (Au 99,9999%). Poleg katastra pa prihaja še dodaten davek.

Ampak glavno, da smo po besedah Alenke pred Nemčijo in Estonijo in da povprečna družina ne bo plačalo niti približno toliko kot gospodarstvo (kmetijstvo poleg).

Massacra ::

Daj ti raje tukaj cifre, koliko so plačevali do sedaj za hleve in koliko bodo po novem.
(če so do sedaj, karikiram, plačali 0,1 cent na m2 in bodo sedaj 0,5 centa, bodo še vedno plačali malo).

Karaya 52 ::

Po prvih izračunih, ki so jih opravili na KGZS, naj bi za povprečno veliko slovensko kmetijo (stanovanjska hiša, hlev, kozolec in 6,4 hektarjev obdelovalnih površin) davek na nepremičnine znašal najmanj 1.000 evrov.


Torej veliko več kot tvoj "mestni delavec s kripo". Že to, da daješ za primerjavo tiste "z dna", nakazuje na prisotnost bolezni negativne selekcije (ne se sekirat, z Alenko je isto). Večini "mestni delavec s kripo" ni ultimativna življenska ambicija. Ne nas dol tlačit. ;)

Zgodovina sprememb…

Massacra ::

Karaya 52 je izjavil:

Po prvih izračunih, ki so jih opravili na KGZS, naj bi za povprečno veliko slovensko kmetijo (stanovanjska hiša, hlev, kozolec in 6,4 hektarjev obdelovalnih površin) davek na nepremičnine znašal najmanj 1.000 evrov.


Torej veliko več kot tvoj "mestni delavec s kripo". Že to, da daješ za primerjavo tiste "z dna", nakazuje na prisotnost bolezni negativne selekcije. Večini "mestni delavec s kripo" ni ultimativna življenska ambicija. Ne nas dol tlačit. ;)


Aja, delavec z kripo pa do sedaj ni plačeval davkov? Koliko prispeva v pokojninsko in zdravstveno na mesec (skupaj z delodajalcem)? (če je vir njegovega dohodka delo v tovarni) In koliko plačuje kmet?

Daj, ne smeši se več s svojimi komentarji (takšni kot so tvoji ves čas te teme, je mojih zadnjih nekaj).

Ps: delavec ne dobi nobenih subvencij, da dela za 700eur v recimo Muri. In še večino hrane si more kupiti in plačati davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Karaya 52 ::

Ne vem kaj še sploh čakaš, kupi zemljo in začni kmetovati, namesto da tičiš v jarku negativne selekcije, kjer so največji carji tisti, ki ne dohajajo povprečja. ;((

Massacra ::

Jaz ne tičim v nobenem "jarku negativne selekcije". Moji komentarji so ogledalo tvojih absurdno-ciničnih zgodbic, ki jih napletaš na tem forumu zato, da imaš sploh kaj delati. In še to, kar delaš - pišeš te AC zgodbice, je popolnoma neproduktivno.

Go-ahead ::

Massacra je izjavil:

Jaz ne tičim v nobenem "jarku negativne selekcije". Moji komentarji so ogledalo tvojih absurdno-ciničnih zgodbic, ki jih napletaš na tem forumu zato, da imaš sploh kaj delati. In še to, kar delaš - pišeš te AC zgodbice, je popolnoma neproduktivno.


Samo informativno? Kaj pa ti delaš? In koliko davka na nepremičnine boš plačeval.

Naj uganem? Nič 2 krat?

Massacra ::

Go-ahead je izjavil:

Massacra je izjavil:

Jaz ne tičim v nobenem "jarku negativne selekcije". Moji komentarji so ogledalo tvojih absurdno-ciničnih zgodbic, ki jih napletaš na tem forumu zato, da imaš sploh kaj delati. In še to, kar delaš - pišeš te AC zgodbice, je popolnoma neproduktivno.


Samo informativno? Kaj pa ti delaš? In koliko davka na nepremičnine boš plačeval.

Naj uganem? Nič 2 krat?


Kot vse kaže, ga boš ti imel kar dosti za plačat! >:D In koliko si ga plačeval do sedaj (za vikendico na morju, v alpskem svetu, za "vilo" v centru Slovenije, za gorice v Slovenskih goricah; morda za firmo v Trzinu oz. Domžalah etc. etc.).

Massacra ::

No, če si pa kmetovalec, pa najbrž tudi veš, kako je bilo in kako bo!

49106 ::

Ps: delavec ne dobi nobenih subvencij, da dela za 700eur v recimo Muri.


Nižjo ko imaš plačo, bolj si subvencioniran pri dohodnini.

Go-ahead ::

Massacra je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Massacra je izjavil:

Jaz ne tičim v nobenem "jarku negativne selekcije". Moji komentarji so ogledalo tvojih absurdno-ciničnih zgodbic, ki jih napletaš na tem forumu zato, da imaš sploh kaj delati. In še to, kar delaš - pišeš te AC zgodbice, je popolnoma neproduktivno.


Samo informativno? Kaj pa ti delaš? In koliko davka na nepremičnine boš plačeval.

Naj uganem? Nič 2 krat?


Kot vse kaže, ga boš ti imel kar dosti za plačat! >:D In koliko si ga plačeval do sedaj (za vikendico na morju, v alpskem svetu, za "vilo" v centru Slovenije, za gorice v Slovenskih goricah; morda za firmo v Trzinu oz. Domžalah etc. etc.).


Hvala za odgovor. Po tvojem so vsi, ki so proti davku lastniki petih vikendov, treh stanovnajskih hiš, ali vsaj bogati kmetje.

Sam sem proti davku predvsem zaradi tega, ker nočem plačevati davkov za polnjenje bančnih lukenj, namesto tistih, ki so prek fiktivnih poslovnih načrtov, pridobivali še kako realne več milijonske kredite in denar poslali v banke v davčnih oazah.

In sedaj boš ti, zagovornik davkov polnil naše bančne luknje in v to silil še mene? Daj, misli malo.

Massacra ::

In kljub temu, da si proti, boš plačeval nekje v sredini EU lestvice! To ni OK? Koliko bi ti?

Je pa res, da je zgovarjanje na...tiste, one, ki so pokradli...največja možna neumnost in s tem davkom in realnostjo nima veze!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

49106 ::

Je pa res, da je zgovarjanje na...tiste, one, ki so pokradli...največja možna neumnost in s tem davkom in realnostjo nima veze!


Ali namiguješ, da so pokradli davkoplačevalski denar? Če ja, kako nima veze z novim davkom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Go-ahead ::

Massacra je izjavil:

In kljub temu, da si proti, boš plačeval nekje v sredini EU lestvice! To ni OK? Koliko bi ti?

Je pa res, da je zgovarjanje na...tiste, one, ki so pokradli...največja možna neumnost in s tem davkom in realnostjo nima veze!


Po tvojem je za državo - banko enako, da denar iz kreditov leži na računih na Sejšelih in je to bolje, kot če daš ta denar Pipistrelu, Seawayu ali kakšni drugi uspešni podjetniški opciji, ki bi zaposlila dodatnih 10,000 ljudi, jim dajala plače, plačevala dohodnino, in ta folk bi plače nazaj porabil doma in ponovno plačeval ddv s svojo potrošnjo.
Ne ti raje imaš 15000 brezposelnih in sebi dviguješ davke in jih z veseljem plačuješ.

Največja možna neumnost, lepa besedna zveza, verjetno so ti jo že večkrat servirali za tvoja dejanja in veleumne trditve.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114188714 (15859) MrStein

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26246369 (41459) bluefish
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541112869 (96331) darkolord
»

Če bi en mesec vsi delali za minimalca

Oddelek: Loža
356903 (5856) Predator ^^
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256157 (49234) amigo_no1

Več podobnih tem