» »

Delo v Nemčiji (nasveti)

Delo v Nemčiji (nasveti)

west92 ::

Servus!
Sem Slovenec (21), ki zivi in sluzi svoj kruh v Nemciji. Sve mi gre na jok, ko vidim kaj se dogaja v nasi preljubi dezeli zato bi rad vsaj nekomu pomagal.
Sam sem delal za slovenca na elektro montazi in nisem videl € 3 mesece (na mesec 250ur) nato sem dal odpoved in sel po internetu iskat za delo in se je splacalo. Ceprav imam tudi zdaj tezko delo dobim kar si zasluzim.
Najboljse strani za iskanje dela: KLIK, KLIK, KLIK

Za kakrsnokoli pomoc sem na voljo. Lep pozdrav!
  • spremenil: Mavrik ()

fantasycamp ::

šel bi takoj samo ne znam nemško, mislim malo razumem samo vidim da vedno hočejo deutch zehr gut...

black ice ::

To ni izgovor. Vklopi TV in poišči ORF 1, sedaj so se ravno začela poročila.

west92 ::

fantasycamp je izjavil:

šel bi takoj samo ne znam nemško, mislim malo razumem samo vidim da vedno hočejo deutch zehr gut...


Za v pisarni je obvezna nemscina. Na gradbiscu pa ni niti toliko pomembno. Glavno je, da znas delati.

fantasycamp ::

west92 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

šel bi takoj samo ne znam nemško, mislim malo razumem samo vidim da vedno hočejo deutch zehr gut...


Za v pisarni je obvezna nemscina. Na gradbiscu pa ni niti toliko pomembno. Glavno je, da znas delati.



a to je eno unih del k jest enmu Slovencu plačam mastno provizijo jest pa delam za oreščke?

west92 ::

fantasycamp je izjavil:

west92 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

šel bi takoj samo ne znam nemško, mislim malo razumem samo vidim da vedno hočejo deutch zehr gut...


Za v pisarni je obvezna nemscina. Na gradbiscu pa ni niti toliko pomembno. Glavno je, da znas delati.



a to je eno unih del k jest enmu Slovencu plačam mastno provizijo jest pa delam za oreščke?


Verjemi, da te nemci tudi vzamejo (100% bos imel 6 mesecov probno, ampak placano) ceprav ne ves perfektno jezik glavno je, da znas delat. Ceprav se ti zdi smesno je taksnih primerov ogromno, vem kaj govorim.

fantasycamp ::

west92 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

west92 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

šel bi takoj samo ne znam nemško, mislim malo razumem samo vidim da vedno hočejo deutch zehr gut...


Za v pisarni je obvezna nemscina. Na gradbiscu pa ni niti toliko pomembno. Glavno je, da znas delati.



a to je eno unih del k jest enmu Slovencu plačam mastno provizijo jest pa delam za oreščke?


Verjemi, da te nemci tudi vzamejo (100% bos imel 6 mesecov probno, ampak placano) ceprav ne ves perfektno jezik glavno je, da znas delat. Ceprav se ti zdi smesno je taksnih primerov ogromno, vem kaj govorim.



kje si točno iskal?

west92 ::

fantasycamp je izjavil:

west92 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

west92 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

šel bi takoj samo ne znam nemško, mislim malo razumem samo vidim da vedno hočejo deutch zehr gut...


Za v pisarni je obvezna nemscina. Na gradbiscu pa ni niti toliko pomembno. Glavno je, da znas delati.



a to je eno unih del k jest enmu Slovencu plačam mastno provizijo jest pa delam za oreščke?


Verjemi, da te nemci tudi vzamejo (100% bos imel 6 mesecov probno, ampak placano) ceprav ne ves perfektno jezik glavno je, da znas delat. Ceprav se ti zdi smesno je taksnih primerov ogromno, vem kaj govorim.



kje si točno iskal?


KLIK . Sicer pri meni ni bil problem jezik. Napisi prosnjo za delo in omeni, da si na tankem z jezikom in cakaj. Nimas nic za izgubit.

Invictus ::

Če ti slovenski delodajalec ni plačal za delo v Nemčiji, ga prijavi najprej nemškemu delodajalcu, potem pa še na nemško davčno.

Sem ziher da tega ne bo ponovil ...

Nemci so malo občutljivi, če delavci niso plačani za opravljeno delo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

west92 ::

En nasvet za vse tiste, ki bi radi zasluzili res lep denar je, da si najdejo firmo v nemciji, ki dela v tujini in tudi v nemciji (kot na montazi). Za inzenirje so tudi place 5 mestne stevilke. Osebno poznam enega poljaka, ki je delal par let na montazi v svici preko nemske firme in si je z kesom (gotovino) kupil stanovanje in bmwja.

Mr.B ::

Vse kar spada v delo "v pisarni", je znanje Nemškega jezika OBVEZNO, razen če je mednarodna firma, ki ima uradni jezik nekaj drugega, ampak tudi tam zahtevajo vsaj osnove Nemščine. Če se prijaviš na tako delovno mesto, je verjetnost da boš dobil delo, nekako tako verjetno, kot če bi se prijavil na slovenski zavod za delovno mesto.
Prav tako se je nesmiselno sploh prijavljati na delovno mesto, kjer je samo omenjena komunikativnost in karkoli pogovarjanje s stranko, če ne znaš Nemško.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Isotropic ::

west92 je izjavil:


Sam sem delal za slovenca na elektro montazi in nisem videl € 3 mesece (na mesec 250ur) nato sem dal odpoved in sel po internetu iskat za delo in se je splacalo. Ceprav imam tudi zdaj tezko delo dobim kar si zasluzim.

ce si delal prek s.p., je itak placilni rok 90 dni.
kaj pa delas sedaj?

BlaY0 ::

Če je dal odpoved, potem valda ni delal kot s.p.?

west92 ::

Bila je d.o.o. (dolzni okoli in okoli) firma. Sedaj je ni vec, so jo zaprli, ker je sef dobil kazen 20000€. Delal sem kot elektro monter.

Aljaz1980 ::

Smem vprašati kaj delaš sedaj?
Koliko potem dobiš ven neto na mesec?
Ter kako se da kaj preživeti s tem zneskom?

Zgodovina sprememb…

west92 ::

Aljaz1980 je izjavil:

Smem vprašati kaj delaš sedaj?
Koliko potem dobiš ven neto na mesec?
Ter kako se da kaj preživeti s tem zneskom?


Sedaj sem isto elektromonter. Na mesec dobim 2000 neto. 400€ za 1 in 1/2 sobno stanovanje (vse ze vkljuceno), nekaj za hrano in cigarete tu pa tam kaksno oblacilo in na mesec grem parkrat ven. Ostane okoli 600 do 800€. Da se preziveti, ce si sam.

wolf123 ::

Jaz imam tudi zelo veliko žejo da bi šel delat v tujino.
Trenutno hodim v tretji letnik mehatronike, ampak žal je edini jezik ki ga obvladam angleščina :(

west92 ::

wolf123 je izjavil:

Jaz imam tudi zelo veliko žejo da bi šel delat v tujino.
Trenutno hodim v tretji letnik mehatronike, ampak žal je edini jezik ki ga obvladam angleščina :(


Nemscina naprimer sploh ni tako tezka in huda kot vsi govorijo. Vklopi televizijo in beri naglas, to je najboljse.

Isotropic ::

west92 je izjavil:


Sedaj sem isto elektromonter. Na mesec dobim 2000 neto. 400€ za 1 in 1/2 sobno stanovanje (vse ze vkljuceno), nekaj za hrano in cigarete tu pa tam kaksno oblacilo in na mesec grem parkrat ven. Ostane okoli 600 do 800€. Da se preziveti, ce si sam.

v katerem mestu pa?

Okapi ::

Trenutno hodim v tretji letnik mehatronike, ampak žal je edini jezik ki ga obvladam angleščina
In zakaj se ne začneš učiti nemško? Ker si len, bolj počasne pameti ali imaš kakšen tretji izgovor?>:D

O.

Isotropic ::

mogoce pa tecaji stanejo...

Okapi ::

Ker dandanes druge variante za učenje ni, ne?

O.

Isotropic ::

mah, so v dosti pomenih slabse...
pa ti nic ne pomagajo konec koncev, ker (vsaj kot inzenir) rabis potrdilo o b1 znanju jezika.

Okapi ::

Ja, če se potrudiš, vedno najdeš nek izgovor, da se ti ni treba učiti:-) Nimam časa, je predrago ... V resnici se pa lahko čisto dobro naučiš nemško, če gledaš nemške programe na tv in bereš nemške stripe ali časopise.

O.

__Devil__ ::

^

Rosetta Stone je odličen program za učenje nemščine in ostalih tujih jezikov.

BlaY0 ::

west92 ::

Isotropic je izjavil:

west92 je izjavil:


Sedaj sem isto elektromonter. Na mesec dobim 2000 neto. 400€ za 1 in 1/2 sobno stanovanje (vse ze vkljuceno), nekaj za hrano in cigarete tu pa tam kaksno oblacilo in na mesec grem parkrat ven. Ostane okoli 600 do 800€. Da se preziveti, ce si sam.

v katerem mestu pa?


München.

vejzodado ::

West92
Vidim da si iz Munchna, tudi sam sem hotel iti v Munchen, ker imam tam 2 sorodnika in delata v neki gradbeni firmi. A je plan zaenkrat malo propadel kajti delata gor že mesec in pol in še nista dobila plače, pa tudi še nevesta kdaj jo bota dobila .... Zdej me pa zanima a si ti šou gor na blef (tako da nobenega nisi poznal) al si meu kšne veze že od prej? Jst mam drugč končano gradbeni šolo ampak nimam neki preveč iskušenj, str sm pa 20 let... jezik mi p tut še negre neki ful dobr, se pa že sam učim neki prek enih programou ... Pa a je res da je tok težko dobit stanovanje v Munchenu kokr pravjo?

LP, Damir

west92 ::

vejzodado je izjavil:

West92
Vidim da si iz Munchna, tudi sam sem hotel iti v Munchen, ker imam tam 2 sorodnika in delata v neki gradbeni firmi. A je plan zaenkrat malo propadel kajti delata gor že mesec in pol in še nista dobila plače, pa tudi še nevesta kdaj jo bota dobila .... Zdej me pa zanima a si ti šou gor na blef (tako da nobenega nisi poznal) al si meu kšne veze že od prej? Jst mam drugč končano gradbeni šolo ampak nimam neki preveč iskušenj, str sm pa 20 let... jezik mi p tut še negre neki ful dobr, se pa že sam učim neki prek enih programou ... Pa a je res da je tok težko dobit stanovanje v Munchenu kokr pravjo?

LP, Damir


Ce delata prek nemske firme je tako (vsaj pri meni je bilo tako), da se prvi mesec ne dobi place, ampak nadomestilo, ki ga delavec na koncu delovnega razmerja vrne. Ce pa delata preko slovenske firme pa lahko pozabita na denar. Ja jaz sem sel na blef, brez vez. In ja tukaj zelo tezko dobis stanovanje ter vedno drazja bodo.

Lep pozdrav!

Isotropic ::

Ce delata prek nemske firme je tako (vsaj pri meni je bilo tako), da se prvi mesec ne dobi place, ampak nadomestilo, ki ga delavec na koncu delovnega razmerja vrne.

zakaj to?

west92 ::

Isotropic je izjavil:

Ce delata prek nemske firme je tako (vsaj pri meni je bilo tako), da se prvi mesec ne dobi place, ampak nadomestilo, ki ga delavec na koncu delovnega razmerja vrne.

zakaj to?


Zato, ker delavec ni brez denarja. Logicno.

Isotropic ::

ne, a ne dobi denarja pac za prvi oddelani mesec? (po enem mesecu in pol, ce je tko kot v slo)
pa v kaksnem predelu M je to stanovanje, ker 400e za vse skup je cenejse kot lj, mb recimo.

kaksni so pa nemci kaj kot folk? al se bolj druzis s kaksno manjsino (slo), ce je kaj tam

Zgodovina sprememb…

west92 ::

Isotropic je izjavil:

ne, a ne dobi denarja pac za prvi oddelani mesec? (po enem mesecu in pol, ce je tko kot v slo)
pa v kaksnem predelu M je to stanovanje, ker 400e za vse skup je cenejse kot lj, mb recimo.

kaksni so pa nemci kaj kot folk? al se bolj druzis s kaksno manjsino (slo), ce je kaj tam


Pri meni je bilo tako, da sem dobil komaj 2. mesec svojo prvo placo. Nevem, naj vprasa sefa kako je na stvari. To je v Bogenhausenu.
Osebno ne poznam nobenega slovenca, me sploh ne zanimajo. Nemci so kul, nasplosno (drugi tujci) so OK.

Slider159 ::

A ve kdo za kako delo v nemciji? Sem ze delu tam imam pa tudi dosti izkusenj (cca 6let).
Nemsko znam bolj slabo ampak se trenutno ucim, delu bi pa u bistvu kar koli sam da je placano :P.
Ce bi slucajn kdo kej vedu naj mi napise tule al pa na mail matevz.uratnik@gmail.com

wurthcolska1 ::

Kako je z zaposlovanjem dipl. strojnih inženirjev v Nemčiji?

rikovpetje ::

Mislim, da je najboljše, da se pozanimaš na njihovi zaposlitveni agenciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099016 (21643) NewHope
»

Selitev v tujino/Nemcijo?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13522979 (16513) PrimoZ_
»

Iskanje zaposlitve v tujini

Oddelek: Programiranje
345635 (4025) TheBlueOne
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744105 (30319) invisuu
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214126 (12663) trancer01

Več podobnih tem