» »

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ?

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ?

1
2
3 4

fantasycamp ::

rokigoki1 je izjavil:

Delal 16 let v slovenski industriji kot dipl.ing. tehnične smeri, zadnja mesecna plača je znašala 815 eurov.
prijatelj z poklicno solo na slovenskih železnicah 1500neto, drug prijatelj na neki razvojni agenciji 1500neto, naslednji prijatelj zaposlen javni upravi v civilni zaščiti 1300neto.
Dokurcilo...poslal diplomo na avstrijsko verifikacijo, po dveh tednih preko agencije dobil službo v Magni Steyr, po treh mescih dobil pogodbo za nedoločen čas.
Plača 1900 eurov neto+160 eurov potnih stroškovl+4000 eurov letno regres in božičnica+750 eurov dobicka ter za 750 eurov magninih delnic+2150 eurov letno za otroka+ 5-20% popust v malodane vsh avstrijskih trgovinah, ker sem zaposlen v Magni( za vse zaposlene v Magni in ne veste za to stvar, bone za popuste dobite pri Betriebsratu v pisarni.) Dobiš denarno pomoc pri rojstvu otroka oz. smrti svojca....itd.

v Sloveniji sem bil deležen žaljivk ter mobinga nadrejenih, tukajšni avstrijski šef me nagovarja z Herr, in se vsakodnevno rokuje z mano...vedo motivirati, službeno literaturo prebiram doma, ter se učim in dajem vse od sebe za zahvalo podjetju, katero mi omogoca vec kot zadovoljivo materialno življenje.



moral bi zbrat denar in dat to na naslovnico kakega časopisa....

black ice ::

Zakaj bi moral plačati iz lastnega žepa, da preostalim zapečkarjem v Sloveniji dokaže, kar nekateri vemo že dlje časa? Prej bi mu časopis moral mastno plačati za dobro RL zgodbo.
Rokigoki1, veliko sreče. Nameravaš 'obiskati' tudi druge podružnice ali boš ostal v Avstriji?

fantasycamp ::

black ice je izjavil:

Zakaj bi moral plačati iz lastnega žepa, da preostalim zapečkarjem v Sloveniji dokaže, kar nekateri vemo že dlje časa? Prej bi mu časopis moral mastno plačati za dobro RL zgodbo.
Rokigoki1, veliko sreče. Nameravaš 'obiskati' tudi druge podružnice ali boš ostal v Avstriji?


zato ker oni tega ne bodo storili, nočejo da večina ve...

black ice ::

Že, vendar še vedno ne vidim razloga zakaj bi bil dolžen plačati iz lastnega žepa za objavo zgodbe. Kvečjemu bi (za lastno veselje) lahko napisal kakšen prispevek na ST ali svojem blogu.

fantasycamp ::

black ice je izjavil:

Že, vendar še vedno ne vidim razloga zakaj bi bil dolžen plačati iz lastnega žepa za objavo zgodbe. Kvečjemu bi (za lastno veselje) lahko napisal kakšen prispevek na ST ali svojem blogu.


Noben ni nič dolžan pač zanimivo je koliko je takih zgodb ki se sploh nikoli ne najdejo v novicah in Delu, očitno vladna garnitura noče da ljudje vedo kako bolje je drugod in kako lahko je oditi če veš kaj in kako...sploh za kvaliteten kader ki tukaj puši ****** za male pare.

Tukaj se tudi vidi koliko novinarjev je pod pritiskom ki ni etika ali novinarski kodeks obnašanja.

F-montaže ::

Iščejo se monteri kovinskih konstrukcij.
Izkušnje z delom na terenu so nujne.
Znanje nemščine je zaželjeno.
Za več informacij nas kontaktirajte na f-montaze@outlook.com ali tel : 040161691

latrell1233 ::

Pozdravljeni,

Iščem delo v Avstriji in se odzivam na tvoj oglas na tem forumu.Po izobrazbi
sem strojni tehnik in slišal sem da dosti ljudi dela v Magna Steyr kar tudi mene
zelo zanima, lahko pa je tudi katerokoli podobno delo kot strojni tehnik.

Resnično bi bil vesel kakršnekoli informacije.

-Kai- ::

Pozdravljeni.
Po parletnemu delu v Sloveniji, plačilu med 900 in 1000€ za oddelanih 200-215 ur, sem delal dobro leto za slovenskega delodajalca na Dunaju.
Sem električar, kar se tiče elektrike znam malodane vse:od industrijskih priklopov, sestavljanja krmilnih omaric po načrtu, sestavljanja hišnih omaric, kompletno kabliranje, priklopi, montaža hišnih inštalacij po načrtih, izdelava konstrukcij za potrebe elektroinštalacij, znanje nemškega jezika-pogovorno, ker jebi ga, v šoli sem se učil angleško.
Pa ni bilo plačanega dopusta, če si šel na bolniško si moral denar nazaj prinest in podobne umazane finte. Samo sem z istim številom ur zaslužil od 1800-2100€, ni pa bilo nobenih stroškov s prevozom in bivanjem, kar je bil eden izmed plusov.
Po par idejah, da bi šel delat direktno za avstrijce, sem od mojih nadrejenih vedno dobil črnogled odgovor, da kar naj probam,samo z mojjim znanjem nemščine ni šanse pa še ne jemljejo Slovence z manj kot 5 let terenskih izkušen.
Sem letos spomladi probal srečo na eni personalfirmi, ki je bila pred par leti nagrajena za najbolj priljubljeno pri zaposlenih(neka nagrada na podlagi feedbacka). Si rečem probat ni greh in prosim punco za pomoč pri sestavi CVja in prošnje, saj mi gre pogovorno bolje, kot pisno. Dobim odgovor naj se oglasim na sedežu. Sprejel me je sam direktor podjetja(ne tajnica ali kakšen kadrovnik), že v samem startu ga prosim za razumevanje, da moja nemščina šepa pa tudi, če lahko on govori v slovnični nemščini in ne štajerskem dialektu. Led prebit po dveh, treh minutah, trema mimo, pogovarjala sma se uro in pol pa sem samo dvakrat vmes nekaj v angleščini razložu, izpolnila celoten seznam kaj znam delat ter ponudba za zaposlitev v manj kot dveh tednih.
Za 156 ur imam plače z dodatki med 1800-1900€, decembra bom vložil še za pendenpavschalle(predvidoma izplačili aprila 2014) v znesku okvirno 2100€ za 7 mesecev in božičnica 1700€. Če ostanem na firmi, 2014 znašajo pendenp.3600€ ter božičnica + regres v skupnem znesku 3400€, kar potem na letni ravni znese povprečni mesečni prihodek približno 2450€. Upam, da bom čez tri mesece diplomiral, kljub temu, da lahko imam diplomo za okras v toaletnih prostorih, saj pri nas z diplomo moje tehnične stroke ne bi iztržil več kot 1300 na mesec z malo več delovnimi urami kot tu.

Me pa mika, da bi šel v Magno kot električar, če tudi za kakšen evro nižje plače, vendar boljšega delovnika.

mk818764 ::

-Kai- je izjavil:

Pozdravljeni.
Po parletnemu delu v Sloveniji, plačilu med 900 in 1000€ za oddelanih 200-215 ur, sem delal dobro leto za slovenskega delodajalca na Dunaju.
Sem električar, kar se tiče elektrike znam malodane vse:od industrijskih priklopov, sestavljanja krmilnih omaric po načrtu, sestavljanja hišnih omaric, kompletno kabliranje, priklopi, montaža hišnih inštalacij po načrtih, izdelava konstrukcij za potrebe elektroinštalacij, znanje nemškega jezika-pogovorno, ker jebi ga, v šoli sem se učil angleško.
Pa ni bilo plačanega dopusta, če si šel na bolniško si moral denar nazaj prinest in podobne umazane finte. Samo sem z istim številom ur zaslužil od 1800-2100€, ni pa bilo nobenih stroškov s prevozom in bivanjem, kar je bil eden izmed plusov.
Po par idejah, da bi šel delat direktno za avstrijce, sem od mojih nadrejenih vedno dobil črnogled odgovor, da kar naj probam,samo z mojjim znanjem nemščine ni šanse pa še ne jemljejo Slovence z manj kot 5 let terenskih izkušen.
Sem letos spomladi probal srečo na eni personalfirmi, ki je bila pred par leti nagrajena za najbolj priljubljeno pri zaposlenih(neka nagrada na podlagi feedbacka). Si rečem probat ni greh in prosim punco za pomoč pri sestavi CVja in prošnje, saj mi gre pogovorno bolje, kot pisno. Dobim odgovor naj se oglasim na sedežu. Sprejel me je sam direktor podjetja(ne tajnica ali kakšen kadrovnik), že v samem startu ga prosim za razumevanje, da moja nemščina šepa pa tudi, če lahko on govori v slovnični nemščini in ne štajerskem dialektu. Led prebit po dveh, treh minutah, trema mimo, pogovarjala sma se uro in pol pa sem samo dvakrat vmes nekaj v angleščini razložu, izpolnila celoten seznam kaj znam delat ter ponudba za zaposlitev v manj kot dveh tednih.
Za 156 ur imam plače z dodatki med 1800-1900€, decembra bom vložil še za pendenpavschalle(predvidoma izplačili aprila 2014) v znesku okvirno 2100€ za 7 mesecev in božičnica 1700€. Če ostanem na firmi, 2014 znašajo pendenp.3600€ ter božičnica + regres v skupnem znesku 3400€, kar potem na letni ravni znese povprečni mesečni prihodek približno 2450€. Upam, da bom čez tri mesece diplomiral, kljub temu, da lahko imam diplomo za okras v toaletnih prostorih, saj pri nas z diplomo moje tehnične stroke ne bi iztržil več kot 1300 na mesec z malo več delovnimi urami kot tu.

Me pa mika, da bi šel v Magno kot električar, če tudi za kakšen evro nižje plače, vendar boljšega delovnika.


Hvala, da si delil to zgodbo z nami. Mi je dala za mislit.

tislar ::

Kako je s tem, če nimaš izkušenj razen študentska dela dobiš takoj delo ali ne, zvezi strojništva? Tukaj mi ponujajo delo, da bi začel v proizvodnji in nato nadaljeval v vodjo sem namreč dipl. inž. strojništva. Raje bi šel isto v Avstriji ampak nevem, če je tako možno in nemščina mi gre bolj pogovorno pisno osnovno?

Okapi ::

Ti lepo vzemi to, kar ti tu ponujajo. Vsak dan boš imel še vedno 5 ur časa za učenje nemščine in iskanje boljše službe v Avstriji.

O.

black ice ::

Čestitam Kai. Ven po znanje in izkušnje, nato pa nazaj razturat v kokoško. :)
tislar, se pridružujem Okapiju. Vendar pazi, da ne boš obtičal.

Isotropic ::

iz cesa bos diplomiral, kai?

Kako je s tem, če nimaš izkušenj razen študentska dela dobiš takoj delo ali ne, zvezi strojništva? Tukaj mi ponujajo delo, da bi začel v proizvodnji in nato nadaljeval v vodjo sem namreč dipl. inž. strojništva. Raje bi šel isto v Avstriji ampak nevem, če je tako možno in nemščina mi gre bolj pogovorno pisno osnovno?

ce ne znas nemsko, bo kot inz. bolj tezka.
je pa kar obicaj, da kot dipl. naredis 3-6 mesecev v proizvodnji. niti ni nujno, da bo to vedno samo enolicno "radnicko" delo (pobiranje komadov iz stroja za plastiko na normo), kakor se pac zmenis. malo iniciative ne skodi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

tislar je izjavil:

Kako je s tem, če nimaš izkušenj razen študentska dela dobiš takoj delo ali ne, zvezi strojništva? Tukaj mi ponujajo delo, da bi začel v proizvodnji in nato nadaljeval v vodjo sem namreč dipl. inž. strojništva. Raje bi šel isto v Avstriji ampak nevem, če je tako možno in nemščina mi gre bolj pogovorno pisno osnovno?

V tujini oz. bolj natančno v nemških deželah je še vedno aktualno vajeništvo. To samo pomeni da hočejo da se spoznaš tudi z deli, ki so na nižjem nivoju.

Če boš kasneje delal kaj bolj važnega, potem boš tudi vedel kaj delajo delavci. Meni se zdi da te hočejo predvsem izobrazit, po diplomi boš pa tako dobil bolj zahtevno službo.

Kar se tiče dela v nemško govorečih državah, je dostikrat dovolj angleščina tudi za bolje plačana dela. Od mene trenutno niso zahtevali nemščine. Ni pa baš neka tarifa (400 / dan). Jih pa nič ne moti da se malo lomim z nemščino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mk818764 ::

@Invictus
Kje pa delaš, če ni skrivnost?

Invictus ::

Hamburg

Za firmo ki ima za stranke nekaj večjih telekomov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Invictus je izjavil:

Ni pa baš neka tarifa (400 / dan).


Kaj predstavlja teh 400? V kateri stroki pa delaš in približno kaj, če ni skrivnost.

krneki0001 ::

Kolega je delal 3 mesece preko agencije iz Ptuja v Nemčiji. Na pogodbi je plača 1800 evrov bruto, na plačilni listi pa je bilo 300 evrov in pripis, da je na porodniškem dopustu, na računu pa nič. Namesto 5400 bruto za 3 mesece je dobil nič, pa še stroške je imel s prehrano in prevozom do gor. In enako je dobila celotna skupina 15ih ljudi, ki so šli delat na isto gradbišče preko iste agencije.

Policija nič ne more, inšpektorji nič ne morejo, doma pa žena brez službe in majhen otrok (6 mesecev). Kaj lahko naredi?

Osebno bi agencijo zakuril, šefa in zaposlene pa polomil in spravil na invalidske vozičke. Ampak potem bi moral pa odgovarjat kot da sem človeku kaj naredil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

SkIDiver je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ni pa baš neka tarifa (400 / dan).


Kaj predstavlja teh 400? V kateri stroki pa delaš in približno kaj, če ni skrivnost.

Predstavlja dnevno tarifo v delovnih dneh. Glede na to da je v povprečju 20 dni na mesec, je kar v redu. Sem pa delal že za več in manj.

Kot sem napisal, delam za podjetje, ki ima za stranke velike telekome. Delam pa na nadzoru omrežja. Oz. bolje obdelavi podatkov za nadzor omrežja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Če je tarifa v € za 8-10 ur...uffff.

Invictus ::

SkIDiver je izjavil:

Če je tarifa v € za 8-10 ur...uffff.

Saj sem napisal da je bolj slaba. Ja uffff ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

opeter ::

krneki0001 je izjavil:

Kolega je delal 3 mesece preko agencije iz Ptuja v Nemčiji. Na pogodbi je plača 1800 evrov bruto, na plačilni listi pa je bilo 300 evrov in pripis, da je na porodniškem dopustu, na računu pa nič. Namesto 5400 bruto za 3 mesece je dobil nič, pa še stroške je imel s prehrano in prevozom do gor. In enako je dobila celotna skupina 15ih ljudi, ki so šli delat na isto gradbišče preko iste agencije.
Policija nič ne more, inšpektorji nič ne morejo, doma pa žena brez službe in majhen otrok (6 mesecev). Kaj lahko naredi?
Osebno bi agencijo zakuril, šefa in zaposlene pa polomil in spravil na invalidske vozičke. Ampak potem bi moral pa odgovarjat kot da sem človeku kaj naredil.


Jap, tako je to z raznimi agencijami in podobnimi slovenskimi firmami, ki pošiljajo svoje "zaposlene" bolj na Sever.

Ravno prejšnjič sem bral v enem oglasniku, da neka (slovenska) firma nuca okoli 60 električarjev za delo za določen čas (cca. 3 mesece) nekje v Nemčiji, plača pa je kao odvisna od kvalitete opravljenega dela.

Ali pa tole (delo v tujini):
http://sobotainfo.com/oglasi/ogled/1061...

Preberite besedilo. O uporabi "slovenščine" raje ne bi. Kaj pravite na samo vsebino?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kaboom ::

ime agencije? kaksno delo je opravljal?

krneki0001 je izjavil:

Kolega je delal 3 mesece preko agencije iz Ptuja v Nemčiji. Na pogodbi je plača 1800 evrov bruto, na plačilni listi pa je bilo 300 evrov in pripis, da je na porodniškem dopustu, na računu pa nič. Namesto 5400 bruto za 3 mesece je dobil nič, pa še stroške je imel s prehrano in prevozom do gor. In enako je dobila celotna skupina 15ih ljudi, ki so šli delat na isto gradbišče preko iste agencije.

Policija nič ne more, inšpektorji nič ne morejo, doma pa žena brez službe in majhen otrok (6 mesecev). Kaj lahko naredi?

Osebno bi agencijo zakuril, šefa in zaposlene pa polomil in spravil na invalidske vozičke. Ampak potem bi moral pa odgovarjat kot da sem človeku kaj naredil.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

black ice ::

krneki0001 je izjavil:

Kolega je delal 3 mesece preko agencije iz Ptuja v Nemčiji. Na pogodbi je plača 1800 evrov bruto, na plačilni listi pa je bilo 300 evrov in pripis, da je na porodniškem dopustu, na računu pa nič. Namesto 5400 bruto za 3 mesece je dobil nič, pa še stroške je imel s prehrano in prevozom do gor. In enako je dobila celotna skupina 15ih ljudi, ki so šli delat na isto gradbišče preko iste agencije.

Policija nič ne more, inšpektorji nič ne morejo, doma pa žena brez službe in majhen otrok (6 mesecev). Kaj lahko naredi?

Osebno bi agencijo zakuril, šefa in zaposlene pa polomil in spravil na invalidske vozičke. Ampak potem bi moral pa odgovarjat kot da sem človeku kaj naredil.

Zato pa vedno trobim, da se slovenskih agencij za delo v tujini izogibajte. Plača je nad povprečjem slovenske, a za njihove razmere (in v primerjavi s tem koliko zaračunajo stranki) smešno nizka, verjetnost plačila delavcu pa se giblje pod 50%. Hvala, ampak ne hvala.

Na srečo še nisem imel opravka s takšnimi patroni. Če bi imel... ne vem, raje ne bom komentiral.

Kaboom je izjavil:

ime agencije? kaksno delo je opravljal?

Verjetno električar ali kaj v povezavi s strojništvom. Ta dva profila sta najbolj iskana. Bom raje tiho, naj nebivedu pove. Možno, da sem pošteno brcnil v temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Isotropic ::

itak. alpa varilec, montaza ipd.
saj taki profile itak vedno iscejo take firme, da jih posljejo tja.

krneki0001 ::

opeter je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kolega je delal 3 mesece preko agencije iz Ptuja v Nemčiji. Na pogodbi je plača 1800 evrov bruto, na plačilni listi pa je bilo 300 evrov in pripis, da je na porodniškem dopustu, na računu pa nič. Namesto 5400 bruto za 3 mesece je dobil nič, pa še stroške je imel s prehrano in prevozom do gor. In enako je dobila celotna skupina 15ih ljudi, ki so šli delat na isto gradbišče preko iste agencije.
Policija nič ne more, inšpektorji nič ne morejo, doma pa žena brez službe in majhen otrok (6 mesecev). Kaj lahko naredi?
Osebno bi agencijo zakuril, šefa in zaposlene pa polomil in spravil na invalidske vozičke. Ampak potem bi moral pa odgovarjat kot da sem človeku kaj naredil.


Jap, tako je to z raznimi agencijami in podobnimi slovenskimi firmami, ki pošiljajo svoje "zaposlene" bolj na Sever.

Ravno prejšnjič sem bral v enem oglasniku, da neka (slovenska) firma nuca okoli 60 električarjev za delo za določen čas (cca. 3 mesece) nekje v Nemčiji, plača pa je kao odvisna od kvalitete opravljenega dela.

Ali pa tole (delo v tujini):
http://sobotainfo.com/oglasi/ogled/1061...

Preberite besedilo. O uporabi "slovenščine" raje ne bi. Kaj pravite na samo vsebino?


No en izmed teh "električarjev" je bil ta kolega. V Nemčiji so plačali 2000 evrov na enega delavca tej firmi na mesec, on je imel obljubljeno na papirju 1800 evrov na mesec, firma pa jim ni plačala nič. Se je pozanimal preko odvetnika v Nemčijo in so oni vse do zadnjega centa plačali naši posredniški firmi.

Danes se dobim z njim, pa mi bo povedal ime firme, tako da bom potem ime tudi javno objavil. Pa ne samo tukaj gor, še na ene 50 drugih forumov da bo mal "reklame".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dlaskas ::

Dan,
sm se prjavu ker vidim da kr velik ljudi ve vsaj neki o magni. vglavnem mam eno vprašanje ali 2.
mam, oz. meu sem šanso da se zaposlim v magni, ampak se je vse skupaj mal zakompliciral. nočem lih v detajle, bi pa rad zvedu ime agencije, ki ma čez magno in samo potrditev oz. informacijo, če dejansko zaposlujejo trenutno. sva s kolegom mela kontakt v firmi pa ga zdej več ni in bi sama probala kej narest.

drgač pa.. avstrija pa nemčija (in skandinavija) so procentualno najbol delovne. v smislu da nimajo neke velike brezposelnosti(5%-). ne razumem zakaj je tolk težko dojet, da tm delavce dejansko cenijo do neke mere in jim dajo dost dnara za živet oz. jih plačajo tolk k so vredni. js za varjenje konstrukcij pa cevi pa nvem še česa dobim v slo 600-900(optimistično), v avstriji prek NJIHOVIH agencij in zavoda pa 2000 pa še gor. pa ne mi z dream on, kr poznam kr ene par ljudi k živijo s tem dnarom gor ko carji. kaj šele v slo.
loh greš v avstralijo zlato kopat pa ti dajo 15000 na mesec s tem da loh usak dan umreš in po 5-10h letih maš pluča huj k kadilci. delaš pa kaj 9 mescov pa si pol 3 al 6 fraj.
loh greš na norveško na naftne ploščadi delat pa dobiš 4000+, na večjih pozicijah še več, delaš pa 2 tedna gor dol ene 3 mesce pa pol po pauzi spet.
šanse maš pousod. rabš mal izkušenj pa mal zdrave pameti da veš kje iskat, oz. da dojameš da slovenci niso nek "lep" narod denarno. osebno mam že familijo tko da tut nemorm in nočem nekam na drug konc sveta lih delat za nvem kolk cajta, teh 150km pa že preživim.

upam da nism koga užalu, LP

-Kai- ::

Isotropic-diplomiral bom iz gradbeništva. Manjkajo mi še 4 izpiti ter diploma, tako, da upam, da do spomladi zrihtam to. Čeprav ne vem kaj naj si s tem pomagam.
Je pa v Avstriji težje dobit kakšno pomembno delovno mesto. Potem gre za kombinacijo izobrazbe, izkušenj, tekočega znanja jezka, predvsem pa sreče(da te na kakšnem razpisu že povabijo na firmo, mogoče celo na probo,...). Malo se tudi ppozna pri njih, da so nacionalisti.
Je pa ena stvar-v preteklih 11 letih sem delal za približno 10 delodajalcev(če štejem še študentska dela daljših obdobij) pa na nobeni firmi nisem niti približno tak malo delal kot zdaj za Avstrijce. Njihov moto je, da iztrošen ali poškodovan delavec ne koristi firmi. Je pa res, da kljub temu, da vsi delajo bolj "na izi", delajo vsi. Ne tako kot je pri nas praksa-od desetih 3 delajo kot nori, ostali pa so za število in pitje kave.

Dlaskas, naftno ploščad bi ti odsvetoval, ker poznam nekoga ko je delal. 5800 neto plačila, oddelal je pol leta(kot je bilo v pogodbi) podaljšat pa ni hotel. Navzven se lepo sliši- 3tedne dela, 10 dni pavze, ko je pavza podjetje zagotovi prevoz do mednarodnega letališča. Tam si sicer moraš sam plačat povratno karto do doma. On je delal 350km od škotske obale. Povratna karta do Graza ga je prišla 112€, kar je praktično zastonj.
Se do sedaj sliši dobro? Verjetnos se-pa slabe strani? Delovnik je 12-18 ur, čisto odvisno od stanja in vremena, šikaniranje na vsakem koraku, dva sodelavca so celo posilili na ploščadi, samo okolje pa je baje hudo depresivno.

V bistvu se ne splača, ker za isti ali pa celo večji zaslužek, lahko greš iz stroke delat za avstrijsko firmo. Jaz sem imel pred prvomajskimi prazniki ponudbo za avstrijsko firmo it v St.Petersburg, kjer se je delal nek farmacevtski obrat. Sistem 3tedni dela-9dni pavze. Delo od pon-sob, vse plačano po predpisih(nadure, dnevnice, firma plača povratno letalsko karto,...) kar je po izračunih zneslo okrog 6000€, če si bil pripravljen delat še 2 nedelji, ko si gor fraj skoraj 6500€. Delo je bilo ponujeno za 3 mesece, po zaključku bi se lahko šlo delat še v Soči za 12 mesecev.
Še višji zneski se dajo dobit za delo preko Avstrijcev v Južni in srednji Ameriki(kolikor sem jaz zvedel od njih je dnevnica za Brazilijo 152€). Avstrijcem ni za it, če pa imaš znanje iz svoje stroke pa poleg še govoriš angleško si takoj primeren.
Pa še to-za vsako delo preko Avstrijcev, kejr je delovno mesto več kot 300km oddaljeno od avstrijske meje, se od osnovne bruto plače ne trga absolutno nič.

-Kai- ::

dlaskas-Magna trenutno išče na veliko. Če se ne motim je največja šansa preko Integre, ker je lastnik te live firme včasih delal v upravi Magne(a so to samo govorice ne vem). Je pa res, da 95% delovnih mest je za proizvodnjo-torej za trak. Če naletiš, da si dodeljen v proizvodnjo Minija imaš 3 izmensko delo. Pomembno je, da zguraš prve tri mesece. Takrat baje toleranca pade in te že malo bolj sprejmejo. Težko pa bi se opredelil, kako je z delom-eni govorijo, da je zajebano, drugi spet, da ni. Ne poznam delovnih navad teh ljudi, da bi lahko na podlagi teh besed ocenil dejansko stanje.
Če bi se zdaj zaposlil, mislim, da ti celo pripada cela božičnica(kolega je leta 2011 začel delat 14.septembra pa je decembra dobil 2900€).
Pa še ena stvar-na nekaterih obratih se dela 8,5 ur-15min za to, da se ne odbija malica in 15 min, da se kao pokrije praznike-recimo, če je v četrtek praznik, se v petek ne dela. Zadnjič sem govoril s kolegom ko dela na G-Klasi pa je rekel, da Peugeot RCZ in Mini kljub temu delata na takšne dni(2-4 dni an leto imajo takšne) delata te dni z obrazložitvijo, da je gužva z naročili.

dlaskas ::

kai,
kot prvo, zelo lepa hvala za odgovor! :)
in ja, tist kontakt k sm ga meu je reku, da bi šou delat na mini linijo. osebno mi visi nekam kaj delam, samo da mam delo. tud vsa ta dejstva, da je bol na izi vse poznam. realno sm velik bol delaven ko to, samo ne mislim se prtoževat za 2000€ :)
tud vem da 3 mesce maš določeno pol nedoločeno, polk tega je blo tud rečeno, da je bajta za delavce v šentilju tk da ni panike, z obzirom da sva s kolegom iz lj, mava pa tut v gradcu stanovanje, če je nuja.
men je samo pomembno da dobim delo. v slo lahko sam sanjam, avstrija je pa realna trenutno. če dejansko dobim šiht bom z velkim veseljem "gurau" dokler je treba. najmajnši problem s tem dnarom :)
jebo mam zdej samo kr ne vem točno kam je šou moj CV in slika itd. rečeno je blo da treba poslat na agencijo in je ta tip s firme(kontakt) vse to vzeu na usb klučku, prevedu in poslau sam. zato, v bistvu, mislm klicat gor pa spraševat po agencijah na keri je pa gdaj pa kako. je ta isti tip tud povedu da morm samo še pogodbo podpisat in pol delat začnem v roku enga tedna.
to bi moral bit čez 3 dni v pon.. je blo vse tut fajn kr je biu vsaj negdo s firme zravn in daju vtis, da bi se lahko zmenu bol direktno kot pa prek neke agencije. sicer to je samo moje mnenje kr so v slo agencije bol za okras ko ne.

glede tistih naftnih ploščadi ipd., to je blo bol okvirno. mi je čist jasno da je sama depresija in živo sranje gor. sem govoru s par ljudmi sam načeloma niso mel takih problemov spet. ja usi so bli veseli k so nehal, so pa rekl da je blo vredno.. glede posiljevanja bi se tut sam raj izognu, logično, denarno pa če tko pogledaš ni tolk slabo.
sm tud vidu oglas za job na eni angleški strani za kontrolorja varjenja na neki novi ploščadi na norveškem. mislm da je blo za 3 mesce dela okol 50-70GBP na uro. delaš isto 12-18ur(bolj 18) 3 mesce konstantno z mogoč dnem pauze na tedn. samo pa dobiš slabih 150-200000€ ane. pa še bolj al majn 20 ljudi je polk tebe gor. dokler ne rečeš da je dobr zvarjen nemorjo delat nč.
že tko pa varilc dobi na norveškem okol 4000-5000€ po tamalem. skandinavija je dabest za te zadeve(in 85% vseh drugih zadev). samo maš pa rizik in dajo ti tolk dnara tut zato k je skos tema in se jim folk kolje na redni bazi... osebno raj 6500 za +2 nedelji. :)
uglavnem js se ti ful zahvaljujem za info, zdej usaj vem da ni "too good to be true". prva stvar v pondelk kličem na te zadeve zjutri.
pa če se ne slišmo do nadaljnega, upam da se vsaj vidmo gdaj oz. v fabrki če gre skos. :)
LP!

black ice ::

dlaskas: Poskusi pri PCP in Hoffman Personal. Nekje konec avgusta se je končal kolektivni dopust in sedaj proizvodnja zopet normalno obratuje. Pohiti, ker novembra, decembra bo težka. Ponavadi te naslednja priložnost čaka nekje konec januarja, februarja.

dlaskas ::

black ice,
ja sej v pondelk prva stvar zjutri probavam, kličem ipd..
Bom poklicu in na PCP kar je biu originalen plan in na Hoffman in Integro. Samo sem rabu okvirno vedet da nebom šou res po spisku od a do ž.

LP

black ice ::

Na žalost ti drugo kot od A do Ž ne preostane. Predvsem nekvalificiranih delavcev je malo morje, zato moraš malo težiti (do neke mere se razume).
Preko telefona ti močno odsvetujem, ker te še najhitreje odpravijo. Raskiraj en dan, se odpelji v Graz in obišči čimveč zaposlovalnih agencij. Ljubljančani bi rekli, da se malo upedenaj, sprintaj več kopij CVja in dokazil, kje vse si do sedaj delal, uredi si potrdilo o stalnem prebivališču v Sloveniji (obišči upravno enoto) in poskusi srečo.

dlaskas ::

ja sej vem, je blo nekak tko. sam je pa pol ta človek iz firme poklicu in reku da je šezmer aktualno, po tem ko ga 3 tedne ni blo na mapi.
kakorkol, mava s kolegom problem kr sva oba bolj "šepajoča" v nemščini. Js sm naredu par tečajev pa znam stavke formirat pa res osnove, sam me pa ornk jebe besedni zaklad. morm za usako drugo zadevo slovar odpirat.. to pa ni fajn za kake take zadeve. zato je bla tut ta opcija, če ne, nebi sploh razmišlu o tujini.

poglej si pod privat btw, mam eno uprašanje, če ti ni odveč.

KRLE ::

Mene zanima za delo v avstriji ali nemciji rd bi delu fizicna dela ce mi lahko kdo pove kako da pridm do tm hvala vam za vnaprej :D

Bolf3nk ::

Znaš nemško? ustno, pisno?

KRLE ::

pa nemsko neznam dobr

pa nemsko neznam lih dobr niti pisni niti usni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KRLE ()

tadejbb ::

Iz osebnih izkušenj povem, da jezik za proizodnjo ni pomemben, saj se vedno najde neki balkanec ki zna itd. Sam sem zaposlen v Avstriji in sicer v proizvodnji, plača znaša 1250-1¸300 neto na mesec. Naj vas ne zavede, avstrici vsi govorijo o bruto plači ne o neto. Zaposlite ni teško dobiti, sam se jo dobil v roku enega tedna od oddaje prošnje, saj je za avstrijo značilno, da ljudje veliko menjujejo šihte. V obziru imejte da vam pripadata še 13. in 14. plača ki znaša minimalno eno vašo plačo. Prevozni stroški so tako, za več kot 60 km v službo prejmete letno 3600 evrov bruto nadomestila od tega prejmete prib. 800 evrov neto cca 72 evrov na mesec neto ostalo je davek, zato pa vam iz 1400 bruto ostane na koncu 1150-1200 neto. NJihova minimalna urba postavha je 8.55 na uro. ali 1150 evrov na mesec. Fizična dela so po večini več plačana cca 1600 bruti( 1400 neto)

V kolikor vaš še kej zanima me lahko kontakltirate preko email: tadej.brodej@gmail.com

Predvideni izračun 1200 neto - prevoz 60 km na smer -malca vam ostane nekje 900 evrov na emsec, kar je nekoliko boljše kot v sloveniji pa če pogčledamo z drugega stališča vsaj šiht dobiš gor:D

Se opravičujem za pravopisne napake sem glih s sihta:D

KRLE ::

a mi kdo lahko zrihta delo v avstriji ker tuki v slovniji je tesko dobiti delo

tislar ::

Ali ve kdo kdaj iščejo delavce v magna steyru?

seba-beba ::

Slučajno se opazil to temo in bi nekaj vprašal (bolj informativne narave, saj se bolj podrobno v samo delo v tujini še nisem poglabljal).

Zanima me torej, če lahko kdo kakorkoli pomaga oz. svetuje glede možnosti zaposlitve v Avstriji z izobrazbo dipl. ing. okoljskega gradbeništva (uni)?
Trenutno še sicer nadaljujem s študijem na magistrski stopnji, vendar mislim, da bi bilo pametno počasi začeti z iskanje službe v tujini, saj v Sloveniji tako ne vidim kakšne prav posebne perspektivne prihodnosti.

Invictus ::

Prijaviš se na avstrijski zavod za zaposlovanje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tadejbb ::

Magma zaposljuje čez celo leto najbolj pa v obdobjih pomlad do jesen. Zima je bolj mrtva, ker je tudi avtomobilizem bolj mrtev.

Kar se tiče, da boš dobil službo z diplomo, jo boš če znaš zelo dobro nemško, ker v takem primeru mortaš konstantno kumonicirati. Pripravi se pa, da boš začel na čistem dnu, saj diploma ti tam gori ne pomeni kej dosti, pomaga ti samo pri hitrejšem napredovanju.
Gori ti samo certifikati pomagajo za boljše delovno mesto in licence.

Poglejte malo po njihovih agancijah: guroring.at, jobs.at itd..

PO mojih izkušnja pa izkušnjah od kolegov znancev, si stiskajte prošnje za ogledana dela in nesti osebno v agaencijo ali direkt v firmo, če je firma manjša.ZA večja podjetja kot je magma obvezno preko agencije. Prošnje naj bodo izčrpne , pravt tako kot CV. Dobra prošnja prešnja zaposlitev.

Boško 1986 ::

pozdravljeni. ma gdo izkušnje kak dolgo čakaš preko te lai firme da te pokličejo. jaz sem sicer bil pred tednom dni na integru za magno stayer in mi rekli da me pokličejo.sicer mogel izpolnit obrazec tak da upam da bo . ali še ma gdo kakšen druge informacije da lažje v Magno not prideš???

Invictus ::

tadejbb je izjavil:


Kar se tiče, da boš dobil službo z diplomo, jo boš če znaš zelo dobro nemško, ker v takem primeru mortaš konstantno kumonicirati. Pripravi se pa, da boš začel na čistem dnu, saj diploma ti tam gori ne pomeni kej dosti, pomaga ti samo pri hitrejšem napredovanju.
Gori ti samo certifikati pomagajo za boljše delovno mesto in licence.

Na nemško govorečem področju je diploma prva zadeva ki jo moraš imeti.

Certifikati pa pomagajo.

Vsi ki nakladajo tukaj kako diploma ni pomembna in so pomembne samo izkušnje ... Kje boš pa dobil izkušnje in certifikate brez diplome? Razen če misliš inštalirati Windowse in Office par let kar precej folka tukaj sprejema kot nek visoko kvalificirano delo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rio20 ::

Pozdravljeni.

Imam željo po delu v Magni Steyr. Prošnje sem poslal na naslednje agencije:
- Hofmann
- Integer personal management
- PCP

Na odgovor že čakam več kot 1 mesec.

Zanima me v kolikšnem času odgovarjajo agencije? Je dovolj, da samo pošlješ prošnjo preko e-maila ali je bolje, da obiščem te agencije?
Ima kdo kakšne izkušnje in kakšen predlog?

Hvala.

Isotropic ::

Invictus je izjavil:


Vsi ki nakladajo tukaj kako diploma ni pomembna in so pomembne samo izkušnje ... Kje boš pa dobil izkušnje in certifikate brez diplome? Razen če misliš inštalirati Windowse in Office par let kar precej folka tukaj sprejema kot nek visoko kvalificirano delo.

v slo je kar dosti firm, ki majo diplomante za take in podobne zadeve (tut izven racunalnistva, tehnicne discipline)

black ice ::

Rio20 je izjavil:

Pozdravljeni.

Imam željo po delu v Magni Steyr. Prošnje sem poslal na naslednje agencije:
- Hofmann
- Integer personal management
- PCP

Na odgovor že čakam več kot 1 mesec.

Zanima me v kolikšnem času odgovarjajo agencije? Je dovolj, da samo pošlješ prošnjo preko e-maila ali je bolje, da obiščem te agencije?
Ima kdo kakšne izkušnje in kakšen predlog?

Hvala.

Za vnos v sistem se _moraš_ prikazati tam, da jim pokažeš originalno potrdilo o stalnem prebivališču. Pokličejo te, ko te rabijo, simple as that. Glede na to, da sedaj vsi rinejo v Magno boš mogoče imel več sreče po novem letu.

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

Invictus je izjavil:


Vsi ki nakladajo tukaj kako diploma ni pomembna in so pomembne samo izkušnje ... Kje boš pa dobil izkušnje in certifikate brez diplome? Razen če misliš inštalirati Windowse in Office par let kar precej folka tukaj sprejema kot nek visoko kvalificirano delo.

v slo je kar dosti firm, ki majo diplomante za take in podobne zadeve (tut izven racunalnistva, tehnicne discipline)

So si pač diplomanti sami krivi če imajo nizko samopodobo o svoji izobrazbi.

Ali pa se jim to zdi res višek računalništva ki so ga sposobni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mekisss ::

Magna milsim, da to leto ne bo več zaposlovala, kajti upadla je št. avtojov na proizvodnji.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749502 (19638) DOOM_er
»

Iskanje zaposlitve

Oddelek: Programiranje
359670 (7933) Gambino
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744020 (30234) invisuu
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214102 (12639) trancer01
»

Delo v Nemčiji (nasveti)

Oddelek: Loža
3517020 (14935) rikovpetje

Več podobnih tem