» »

Selitev v tujino/Nemcijo?!?

Selitev v tujino/Nemcijo?!?

1
2
3

Utk ::

Sej jaz tudi ne morem verjeti. Ce to kaj steje.

BlaY0 ::

Odvisno kaj hočeš in kakšne preference imaš. Za moje pojme je življenje v SLO zakon...

TheBlueOne ::

Ni vedno fino, se posebej ko mine prvotno navdusenje. Poznam taksne in drugacne zgodbe, praviloma pa s casom vecina zeli domov.

BlaY0 ::

Moj stil in način življenja je takšen, da mi v SLO daje veliko več kot v DE. Tega nisem vedel dokler nisem zares nekaj časa živel v DE.

Vazelin ::

kaj te je pa motilo?

BlaY0 ::

Motilo v bistvu me ni nič in me še zdaj ne, samo filing mi je boljši v SLO... moje počutje v DE je drugačno. Ampak kot pravim, to je čisto odvisno kakšen tip človeka si, kaj na splošno pričakuješ od življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

FTad ::

BlaY0 je izjavil:

Motilo v bistvu me ni nič in me še zdaj ne, samo filing mi je boljši v SLO... moje počutje v DE je drugačno. Ampak kot pravim, to je čisto odvisno kakšen tip človeka si, kaj na splošno pričakuješ od življenja.


Isto pri meni v AT.

TheBlueOne ::

Imam obcutek, da mersikdo odide v tujino, ker je v Sloveniji tezko zaceti. Ko sem sam bil na tisti tocki, mi je vecina ponujala minimalno placo, eden je prisel do tisocaka, "staresine" se znajo obnasati kakor bogovi, tezijo, da vsak mora zaceti pri metli ipd. Place za tiste, ki ne raskirajo rastejo pocasi, ce sploh...

Tako da na zacetku tujina izpade noro dobra, ker te praviloma spostujejo od zacetka, kakor tudi placajo. Potem pa dobis kaksno ponudbo morda za tretjino manj denarja iz Slovenije, bejb ne lovis vec ali pa si celo najdes kaj v Sloveniji (zelo pogosto), verjetno imas tam vecino starih priajteljev in druzine, potem pa ze malo premislis kaj daje boljsi obcutek.

Sam v tujini ne bi bil, ce ne bi bil tako blizu meje, da niti ne bi bilo razlike, poleg tega pa celo vecina mojih avstrijskih prijateljev govori slovensko, hiso pa bom postavil blize Slovenije kot pa kjer delam. :) V Nemcijo ne bi sel niti za trikratnik trenutne place.

Invictus ::

Mother force is strong in Slovenia ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Mother force is strong in Slovenia ;).

Slovenskih 500km je vec kot nemskih 500km.

Ta force je tako mocen, da ze 70km znotraj slovenije unicuje morebitno kariero posameznika. Najhujse je pa druzina in kolegi, ki te z lepimi besedami drzijo doma in si ujet in nikol ne prides naprej.
Realnost za rajo prinas je taka, da al zivotaris v najemu in trosis benz za prevoz ali pa se slepas do srednjih let pr starsih.

Nekateri pravijo, da je boljse it s kolesom na spricer, kot z mercedesom na siht, ampak kako to zgleda v praksi, kot si do 30+ rajsi na tisti mizerni socialni/minimalni, kot pa teh 10-15 let zasluzit posten dnar za posteno delo? Si ustvariti izkusnje, kapital, spremeniti misljenje.

PS: jebes take prijatelje, ki te pri tem ne podpirajo in po odhodu v tujino pozabijo, taki te pozabijo tudi v sloveniji ce si vec kot 50km dalec preselis.
Ne razumem pa kolege, ki so sposobni in bi se jim placa gori za isto delo vsaj podvojila/trojila in bi na svoje finance tezave lahko pozabili, saj trenutno itak zivijo skromno kokr se le da.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

Zunaj smo balkanci (z malo) in vedno bomo. Kdor trdi drugače laže in sam sebe tolaži.

Sosed se je odselil v Stuttgart, kakih 30 let nazaj. Hišo ima še tukaj. Ne znese mu priti vsako leto pogledat rojstne hiše, čeprav ima on 3200 evrov neto, žena pa 2800. Komajda shajata.
Jaz sem se pa samo letos že 3x peljal mimo njega v Nemčiji. Privat, da ne bo pomote. Pa lahko bi se še 30x. S slovensko plačo, mogoče malo nad povprečno.

V Sloveniji ni tako slabo, kot se trudimo prikazati. Se pa seveda zelo trudijo, da bi nam bilo slabše. In parim boljše.

jype ::

feryz je izjavil:

V Sloveniji ni tako slabo, kot se trudimo prikazati.
To se trudijo zgolj nekateri, ki bi radi s takim početjem zaslužili. Ni treba vsakemu loleku verjeti na besedo.

m0LN4r ::

Bi se isti clovek s skromnim nacinom zivljenja, recimo vrnil cez 10 let domov, si je gori nabral zelo dobre izkusnje, ustvaril nekaj kapitala, si odplacal striri kola, bi bil takoj na boljsem, kot isti clovek ujet nekje v slo in delati z nadurami, potnimi in malico za slabega jurja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

si odplacal striri kola
V tem je težava.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Nekateri pravijo, da je boljse it s kolesom na spricer, kot z mercedesom na siht, ampak kako to zgleda v praksi, kot si do 30+ rajsi na tisti mizerni socialni/minimalni, kot pa teh 10-15 let zasluzit posten dnar za posteno delo?

Lažje je jokati v ferrariju kot na biciklu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

OK, bom naštel par reči v DE, ki bi utegnile koga motiti:

* vsak dan 5+ km kolone po vseh avtocestah okoli mest (v petek in ob nesrečah tudi 20+ km)
* birokracije je 10x več kot v SLO in nič ne rešiš drugače kot osebno ali morda telefonsko
* birokracija je počasna in neučinkovita v božjo mater (razen ko se prijaviš ti takoj RTV prispevek zacolajo)
* če imaš družino si moraš omisliti vsa živa možna zavarovanja, če ne v bistvu veliko tvegaš
* skoraj vse storitve so praviloma precej dražje kot v SLO (recimo obrtniška dela, razni servisi)
* nimajo pojma kaj je to dobra postrežba recimo v gostilnah, med tem ko zaračunat znajo vsako malenkost
* stanje v vrstah na splošno
* v nedeljo je praktično vse zaprto
* vedno rabiš vsaj 50 EUR keša v tošlnu
* cerkveni davek (če dobro pomisliš, ta davek niti ni tako slab)
* pasji davek
* kakšen davek ki ga še ne poznam

janig ::

Nekateri pravijo, da je boljse it s kolesom na spricer, kot z mercedesom na siht, ampak kako to zgleda v praksi, kot si do 30+ rajsi na tisti mizerni socialni/minimalni, kot pa teh 10-15 let zasluzit posten dnar za posteno delo? Si ustvariti izkusnje, kapital, spremeniti misljenje.

Tam se vsi z Merđotom pripeljete na siht?

feryz ::

Cerkveni davek je obvezen?

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

Zunaj smo balkanci (z malo) in vedno bomo. Kdor trdi drugače laže in sam sebe tolaži.

Sosed se je odselil v Stuttgart, kakih 30 let nazaj. Hišo ima še tukaj. Ne znese mu priti vsako leto pogledat rojstne hiše, čeprav ima on 3200 evrov neto, žena pa 2800. Komajda shajata.
Jaz sem se pa samo letos že 3x peljal mimo njega v Nemčiji. Privat, da ne bo pomote. Pa lahko bi se še 30x. S slovensko plačo, mogoče malo nad povprečno.

V Sloveniji ni tako slabo, kot se trudimo prikazati. Se pa seveda zelo trudijo, da bi nam bilo slabše. In parim boljše.

Cudno kake zgodbice so to, da z 5000 neto komaj shajas lol kako pa potem shajajo vsi v moji okolici, ki imajo polovico tega in se vsako leto grejo v slovenijo na morje, odplacujejo hiso in si zidajo savno.
Problem je samo to, da se ne smes razvadit in razmetavat z denarjem.

To z balkanci pa tudi ni res, jaz se nikoli nisem bil tako obravnavan ali oznacen, samo ce se ti obnasas kot balkanc in govoris slabse nemsko kot eno letni migrant iz afrike, si pa res balkanc, ampak tudi v sloveniji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

PS: jebes take prijatelje, ki te pri tem ne podpirajo in po odhodu v tujino pozabijo, taki te pozabijo tudi v sloveniji ce si vec kot 50km dalec preselis.

Lokalna zahojena zavest je tudi globoka v butastih glavah Slovencv. Se preseliš 20km stran, bog ne daj v Ljubljano, pa nihče nima več časa za pir. oz., naj bi prišel do njih.

Sicer pa vedno najdeš novo družbo...

m0LN4r je izjavil:


Ne razumem pa kolege, ki so sposobni in bi se jim placa gori za isto delo vsaj podvojila/trojila in bi na svoje finance tezave lahko pozabili, saj trenutno itak zivijo skromno kokr se le da.

Sam imam kaj nekaj znancev, ki bi lahko šli, pa raje čakajo, da sorodstvo pomre, da dobijo stanovanje/hišo.

Enemu je ravno zdaj uspelo dočakati :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

si odplacal striri kola
V tem je težava.

Jaz tukaj ne vidim težave...

m0LN4r ::

BlaY0 je izjavil:

OK, bom naštel par reči v DE, ki bi utegnile koga motiti:

* vsak dan 5+ km kolone po vseh avtocestah okoli mest (v petek in ob nesrečah tudi 20+ km)
* birokracije je 10x več kot v SLO in nič ne rešiš drugače kot osebno ali morda telefonsko
* birokracija je počasna in neučinkovita v božjo mater (razen ko se prijaviš ti takoj RTV prispevek zacolajo)
* če imaš družino si moraš omisliti vsa živa možna zavarovanja, če ne v bistvu veliko tvegaš
* skoraj vse storitve so praviloma precej dražje kot v SLO (recimo obrtniška dela, razni servisi)
* nimajo pojma kaj je to dobra postrežba recimo v gostilnah, med tem ko zaračunat znajo vsako malenkost
* stanje v vrstah na splošno
* v nedeljo je praktično vse zaprto
* vedno rabiš vsaj 50 EUR keša v tošlnu
* cerkveni davek (če dobro pomisliš, ta davek niti ni tako slab)
* pasji davek
* kakšen davek ki ga še ne poznam

Si v drugi nemciji kot jaz?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Pravzaprav je 6 jurjev. In bi moral njega vprašati, zakaj se mu ne izide.
In že 15 let hodi dol z mečko, eno in isto, neki A razred. Očitno res nima.

BlaY0 ::

feryz je izjavil:

Cerkveni davek je obvezen?

Ne, kar je v bistvu plus. Zato sem tudi napisal da je to po moje OK. Plačuje samo tisti ki hodi v cerkev, medtem ko v SLO plačujemo vsi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

feryz je izjavil:

Cerkveni davek je obvezen?
Za tistega, ki bi rad trdil, da je "član cerkve", seveda.

BlaY0 je izjavil:

Jaz tukaj ne vidim težave...
Morš jit k baki, pa ti bo povedala, da čaka samo še to, da se prpeleš z lepšim mercedezom k ga ma sosed.

Invictus ::

feryz je izjavil:


Sosed se je odselil v Stuttgart, kakih 30 let nazaj. Hišo ima še tukaj. Ne znese mu priti vsako leto pogledat rojstne hiše, čeprav ima on 3200 evrov neto, žena pa 2800. Komajda shajata.
Jaz sem se pa samo letos že 3x peljal mimo njega v Nemčiji. Privat, da ne bo pomote. Pa lahko bi se še 30x. S slovensko plačo, mogoče malo nad povprečno.

On si je tam ustvaril življenje, in se mu fučka za bajto v Sloveniji, ki je tako ali tako na pol propadla... Kot da je obisk rojstne hiše edini dopust na svetu...

Samo delo in stroške bi si nakopal, kot dosti Slovencev z vikendi na Hrvaškem.

S 6000 neto kjerkoli v Nemčiji precej dobro shajaš... Čeprav mogoče daš polovico za najemnino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:


Si v drugi nemciji kot jaz?

Ja, jaz sem v Nemčiji. S čim se ne strinjaš?

feryz ::

Tudi v Sloveniji lahko s socialno prav dobro shajaš. Odvisno od človeka do človeka.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Pravzaprav je 6 jurjev. In bi moral njega vprašati, zakaj se mu ne izide.
In že 15 let hodi dol z mečko, eno in isto, neki A razred. Očitno res nima.

Ni tipičen Slovenec, ki da 70% denarja za avto. Fučka se mu zanj...

Če je v Stuttgartu, precej verjetno dela v mercedezu. Njihovi mehaniku mu ziher staro krntijo dobro zrihtajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Z 6000 dohodka za dva, si v 10 letih odplacam bajto in pridem 4x na leto v slovenijo v toplice za en teden.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Ok, goni dalje. Bil je po treh letih spet tu, malo je šel še do morja.
Na vprašanje, zakaj ne pride večkrat, je odgovoril, da si ne more privoščiti. To je vse.

Vi bi pa palačo s tem zgradili, to mi je že jasno.

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

Z 6000 dohodka za dva, si v 10 letih odplacam bajto in pridem 4x na leto v slovenijo v toplice za en teden.

Bajto v SLO ja...

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

Ok, goni dalje. Bil je po treh letih spet tu, malo je šel še do morja.
Na vprašanje, zakaj ne pride večkrat, je odgovoril, da si ne more privoščiti. To je vse.

Vi bi pa palačo s tem zgradili, to mi je že jasno.

Jaz to recem tistim, ko jih nocem obiskat, da potem vec ne gnjavijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Saj me ne obišče. Zgolj po password za Wifi pride. Ker je vse ostalo predrago. Srfat je pa treba.

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

Z 6000 dohodka za dva, si v 10 letih odplacam bajto in pridem 4x na leto v slovenijo v toplice za en teden.

Zakaj? A so ti nemške terme predrage al kaj?

m0LN4r ::

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z 6000 dohodka za dva, si v 10 letih odplacam bajto in pridem 4x na leto v slovenijo v toplice za en teden.

Bajto v SLO ja...

Nope, imam gerade izracun za 300k bajto na kljuc pr sefu od zene, ki je arkitekt. To je hisa in ne bajturina po slovenskem merilu za eno druzino za 380.000eur 60 od Münchna.

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Z 6000 dohodka za dva, si v 10 letih odplacam bajto in pridem 4x na leto v slovenijo v toplice za en teden.

Zakaj? A so ti nemške terme predrage al kaj?

Jih ne rabim, ker imam wakelake 2km od hise za 1eur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

To je hisa in ne bajturina po slovenskem merilu za eno druzino za 380.000eur 60 od Münchna.
To najbrž pomeni, da je 3x manjša od slovenske?

TheBlueOne ::

Male ste zasli s svojimi izkusnjami. Zgodb je dosti vec, neke univerzalne resnice ni.

m0LN4r je izjavil:

Z 6000 dohodka za dva, si v 10 letih odplacam bajto in pridem 4x na leto v slovenijo v toplice za en teden.


Ne gre to tako. To bi ti supelo, ce bi 6000€ sluzil sedaj, v trenutni druzbi ipd.

Z denarjem pridejo nova poznanstva, nov nacin zivljenja ipd. Ce si ves cas med tistimi, ki dobro sluzijo obnasas pa se kot najvecji skrt, ker deset let varcujes za hiso v Sloveniji, te bodo meli najmanj za cudnega. Se ne izide. :) Recimo, ko je moja prisla k meni se ji je zdelo absolutno dekadentno, ko sem dal za obed za dva ca. 60€. Sedaj se ji ne zdi cudno, ce toliko placa zase, ko gredo s sodelavci na kosilo.

feryz je izjavil:

Zunaj smo balkanci (z malo) in vedno bomo. Kdor trdi drugače laže in sam sebe tolaži.


Ni tako. Balkanec si, ce se tako obnasas. Ce si strokovanjak in imas ego si spostovan.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Aha, pa že.
Strokovnjak si za koliko ljudi? Šefa in pomočnico? Ali si tudi v Šparu strokovnjak? Pa za sosede?

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:


Nope, imam gerade izracun za 300k bajto na kljuc pr sefu od zene, ki je arkitekt. To je hisa in ne bajturina po slovenskem merilu za eno druzino za 380.000eur 60 od Münchna.

Pozabu si zemlo okol bajte, za katero boš do konca življenja plačeval najemnino...

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Nope, imam gerade izracun za 300k bajto na kljuc pr sefu od zene, ki je arkitekt. To je hisa in ne bajturina po slovenskem merilu za eno druzino za 380.000eur 60 od Münchna.

Kateri konec?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

feryz je izjavil:

Pravzaprav je 6 jurjev. In bi moral njega vprašati, zakaj se mu ne izide.
In že 15 let hodi dol z mečko, eno in isto, neki A razred. Očitno res nima.

Tudi Pahor ni mogel preživeti s tremi tisočaki plače - v Sloveniji.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Aha, pa že.
Strokovnjak si za koliko ljudi? Šefa in pomočnico? Ali si tudi v Šparu strokovnjak? Pa za sosede?


Vse kar nastevas, razen v Sparu pa res ni neke razlike med Slovenijo. Se bi pa sigurno nasel kaksen, kjer to ne bi bilo tako, ampak bi se lahko tudi v Sloveniji.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Z denarjem pridejo nova poznanstva, nov nacin zivljenja ipd. Ce si ves cas med tistimi, ki dobro sluzijo obnasas pa se kot najvecji skrt, ker deset let varcujes za hiso v Sloveniji, te bodo meli najmanj za cudnega. Se ne izide. :)

Ponavadi to tudi vključuje boljše cunje, selitev v boljšo sosesko, boljši avto, boljše restavracije, itn...

Velja to za celo zahodno Evropo.

Ne moreš biti direktor firme z milijonskim prometom in živeti nekje v zabačenem koncu...

Pač je vse naravnano tako, da ne prišparaš prav veliko :). kar seveda ne pomeni, da se ne da...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:


Jih ne rabim, ker imam wakelake 2km od hise za 1eur.

Se pravi v nemške terme ne hodiš ker imaš wakelake za bajto, v SLO terme pa hodiš ker?

jype ::

Mu je všeč z nemško tablco šminkirat po slovenskih termah.

janig ::

Kaj zdaj, v obljubljeni dezeli lahko cistilka vozi novega Merđota (ajde E klasa, da ne bomo pretiravali), najema 3 sobno stanovanje in hodi dvakrat na leto na dopust? Pa se neki kapitala naspara.

Vazelin ::

V Švici snažilke vozijo M3ke

BlaY0 ::

Vozi ga že lahko... večina novih je tako ali tako na lizing oziroma službenih. Vozni park v globalu niti ni tako zelo sodoben in ne prevladujejo boljši avtomoboli kot v SLO. Je pa res da imajo "vsi" vsaj po dva + kabrioleta za poleti in še kakšen motor ali vsaj skuter. Maš pa recimo tudi relativno precej več ljudi kot v SLO, ki avta sploh nimajo in uporabljajo samo JP oziroma carsharing, če je to potrebno.

BorutO ::

Sem ogromno let delal po terenu, največ časa po nemčiji. Lahko ti rečem samo eno … Jaz v nemčiji ne bi nikoli živel, ker me moti multi kulti, potem je tu hrana, ki ni več tako dobra kot slovenska, plače so res zelo velike, niso pa 5x večje od naših, ker če se ne motim, imajo švabi majhne plače, imajo pa zato potem penzijo noro visoko.

Države, v katerih ne bi nikoli hotel živeti, če gledam multi kulti, hrano, prebivalcev na km2 so VB, Nemčija, Francija, Nizozemska in Švedska.

Ker ti je nemčija oz. nemščina bolj blizu kot kakšen drugi jezik, bi ti priporočal, da si delo najdeš kje znotraj Avstrije, Dunaj je odlična izbira, enako velja tudi za najlepše mesto in za mesto, kjer so prebivalci najbolj srečni na svetu.


Najbolj bi ti pa priporočal, da se za dva tri mesece zaposliš v kaki firmi, kjer delavce napotijo po terenu delat, pa se boš najbolj naučil kaj je nemčija, kako velika je nemčija, kaj imajo tam, kaj so plusi in kaj so minusi. Avstrija je po mojem mnenju še najbolj podobna sloveniji, imajo tudi veliko stvari v prehrani, naravi ipd zelo podobne sloveniji, zraven tega je pa enako lepa država kot je slovenija.

Sem prepotoval ogromno sveta (zda, kanada, Peru, skoraj cela evropa, savska arabija, kitajska itd), pa ti lahko rečem, da sta Slovenija in Avstrija najlepši državi v Evropi in še kakšno drugo celino dol dasta. S tem, da ima Avstrija porihtane zakone, pri nas pa politiki delajo klovne iz sebe in se javno norčujejo iz lastnega naroda.

Jaz bi v Avstrijo šel takoj živet, pa me muči nemški jezik, ki ga znam bolj kot ne osnovno, dovolj, da se ne morem izgubiti ali pa kaj vsakdanjega vprašat.
Moj cilj nikoli ni bil kariera, ampak družina, zato sem z nekaj čez jurja zelo zadovoljen s plačo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978216440 (86999) kamiKaZaA
»

Delo v Avstriji (Graz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6226799 (17750) sampi
»

Iskanje zaposlitve v tujini

Oddelek: Programiranje
345636 (4026) TheBlueOne

Kako vi zaslužite malo na strani? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14025787 (19975) bluefish
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744108 (30322) invisuu

Več podobnih tem