» »

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ?

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ?

«
1
2 3 4

;-) ::

Ima kdo izkušnje z delom v tujini (Avstrija, Nemčija, tudi ostale države EU pridejo v poštev). Zanima me predvsem kako si najti delo, ali je to bolje prepustiti kakšni agenciji ?

Bilokakšne informacije bi mi prišle prav.

Fave ::

Kaj znaš?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

;-) ::

V bistvu smo trije podobni talenti.

Vsi po poklicu ekonomisti, od dela imamo izkušnje v proizvodnji takšni ali drugačni, delo z lesom, in šraufanje avtov. V bistvu primerni bolj za fizične radnike v kaki fabriki avtov ali kaj podobnega. Jezik bolj bogo znamo, zato računamo da bi prišli med bosance in druge južnjake.

black ice ::

Magna, Graz. Poskusi preko agencije PCP (Graz), pred enim mesecem so iskali delavce. Delo za tekočim trakom - sestava avtomobilov, neto plača blizu 2k + dodatki, če imaš vsaj približno izobrazbo avtokleparja ali avtomehanika.

Jezik se boš naučil zlepa ali zgrda.

-valvoline- ::

black ice je izjavil:

Magna, Graz. Poskusi preko agencije PCP (Graz), pred enim mesecem so iskali delavce. Delo za tekočim trakom - sestava avtomobilov, neto plača blizu 2k + dodatki, če imaš vsaj približno izobrazbo avtokleparja ali avtomehanika.

Jezik se boš naučil zlepa ali zgrda.

Jaja,in your dreams.

GGGGG ::

2k bruto mogoče, pa še to je veliko. Dodatkov v obliki malice, prevoza in podobnega pa gor ne poznajo. Plače so čez mejo boljše, ampak ne toliko, kot nekateri mislijo.

-valvoline- ::

Po tovarnah navadni delavec služi 1000-1200 neto. Za malco in prevoz pa seveda nič.Sploh pa Graz in okolica. Malo boljši standard in plače so na Dunaju i Linzu.

GGGGG ::

Prodajalec v trgovini s tekstilom okoli 900€ neto. Je pa 13. plača praktično obvezna.

Blinder ::

black ice je izjavil:

Magna, Graz. Poskusi preko agencije PCP (Graz), pred enim mesecem so iskali delavce. Delo za tekočim trakom - sestava avtomobilov, neto plača blizu 2k + dodatki, če imaš vsaj približno izobrazbo avtokleparja ali avtomehanika.

Jezik se boš naučil zlepa ali zgrda.


ja to pa res in your dreams.
Jaz sem videl oglas za fizične radnike(slovence, slovenski oglas) v slovaški in sem jih povprašal preko emaila pa mi niso niti odpisali. Ali je fiktiven oglas, kjer imajo že dogovorjeno koga bodo zaposlili preko vez ali pa so dobili že par 1000 ponudb in se jim ne da več odpisovat na vprašanja. Skratka ni šans.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

korenje3 ::

;-) je izjavil:

V bistvu smo trije podobni talenti.

Vsi po poklicu ekonomisti, od dela imamo izkušnje v proizvodnji takšni ali drugačni, delo z lesom, in šraufanje avtov. V bistvu primerni bolj za fizične radnike v kaki fabriki avtov ali kaj podobnega. Jezik bolj bogo znamo, zato računamo da bi prišli med bosance in druge južnjake.


bistvo ekonomistov je ravno v tem, da znajo več tujih jezikov. vi bi radi pa šli v tujino delat kot ekonomisti brez kakršnega koli znanja jezikov?
mogoče v avstriji ali italiji, kjer bi zastopali slovenski in balkanski trg.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bluefish ::

Glede na to, da v eni sapi omenja ekonomiste in delo v proizvodnji, se gre verjetno za ekonomiste s SŠ izobrazbo ali kakim kvazi faksom oz. VŠ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

korenje3 ::

v našem podjetju imamo ene 8 bosancev, vsi delajo v prizvodnji, čeprav so nekateri "bosanski diplomirani inženirji". Sicer pa res da imajo pri nas vsi nad 1000€ plačo pa ni važno kaj delaš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

black ice ::

-valvoline- je izjavil:

Po tovarnah navadni delavec služi 1000-1200 neto. Za malco in prevoz pa seveda nič.Sploh pa Graz in okolica. Malo boljši standard in plače so na Dunaju i Linzu.

Kot sem ti rekel že v nekaj prejšnjih temah - ne bluzi.
Malice ne dobiš plačane, dobiš pa Pendlerpauschale.

V Magni delajo res petek in svetek - 4 izmene. Norma je dokaj visoka, a kljub temu se da, če nisi lenoba. Za nekvalificiranega delavca je plača ustrezno manjša, a višja od 1200 neto. Upoštevati je treba, da preko zaposlovalne agencije dobiš večje izplačilo, ker ti vse dodatke sproti izplačajo.

Blinder: Za kaj konkretnega se je potrebno zganiti tja osebno, preko telefona/maila te odpravijo 'dok si reko keks'. Si se zanimal direkt za Magno ali katero drugo podjetje? Poskusi se izogibati oglasov v Sloveniji, kjer iščejo delavce v tujini, ker je vmes še 10 ljudi pri koritu.

Kst: 2000€ bruto je v mojem primeru cca 1400€ neto, brez Pendlerpauschala. Z dodatki je možno priti na 2k 'izplačila na račun'. Damn, ti izrazi mi res ne ležijo.


Koliko vas je že delalo v Avstriji, da ste tako na tekočem s plačami? Govorim iz lastnih izkušenj in izkušenj staršev, oba z več kot 20 let delovne dobe v tujini.

GGGGG ::

Nisem še delal, sem pa že bil na drugi strani. Povedal sem za prodajalko. Cca. 900 neto za 8 ur dnevno (7,5 če smo natančni). Pa tukaj je bila 13. in 14. plača, torej, realno malo čez jurja na mesec.

Če delaš nadure in ponoči v proizvodnji ne dvomim, da se da dobiti več, ampak 2000+ dodatki za delo v proizvodnji ni realno.

;-) ::

korenje3 je izjavil:

;-) je izjavil:

V bistvu smo trije podobni talenti.

Vsi po poklicu ekonomisti, od dela imamo izkušnje v proizvodnji takšni ali drugačni, delo z lesom, in šraufanje avtov. V bistvu primerni bolj za fizične radnike v kaki fabriki avtov ali kaj podobnega. Jezik bolj bogo znamo, zato računamo da bi prišli med bosance in druge južnjake.


bistvo ekonomistov je ravno v tem, da znajo več tujih jezikov. vi bi radi pa šli v tujino delat kot ekonomisti brez kakršnega koli znanja jezikov?
mogoče v avstriji ali italiji, kjer bi zastopali slovenski in balkanski trg.


Ne bluzi sem povedal da nemislim delat v svoji branži ampak hočem bit fizični radnik. Bratranec je hodo v nemčijo na mercedes ag je dobil izplačila tam 1800€, je pa res da je delal petek in svetek, je pa rekel da bi z nadurami komot prišel nad 2k€.

Vse kar je nad 1500€ mi je super in bi letel drug dan delat, sploh če je možnost dela vikendov in nadur še zraven.

damjan1980 ::

bilo kaj naredis, izogibaj se oglasov kjer so vmes slovenski, ali bilo kaki posredniki v sirokem loku. Ker bos dobil placo tako kot tu, ali pa sploh nic. sem slisal nebroj primerov, ko ji izkoriscajo da glava pece.
temo so tu spet zasvinjali z 50x prezvekanimi temami, ampak bistvo je da ce ne znas nemscine ali bilokaterega jezika niti toliko da si poisces sluzbo, bo tezka. Upam da imas vsaj nekoga ki obvlada nemsko in ti spremlja strani. je pa cisto preprosto, odjadras na google.at in vpises jobs, jobbörse ali kaj podobnega. Se boljse je da naredis domaco nalogo, si poisces podjetja iz kake perspektivne panoge in jim pises direkt. uspeh tukaj je v doglednem casu zagotovljen, sploh pa za fizikalce

;-) ::

Ima kdo izkušnje z Magna steyr ?

http://www.magnasteyr.com/capabilities/...

Rabijo kar veliko.

Isotropic ::

pol maribora baje

čeprav so nekateri "bosanski diplomirani inženirji".

poznam eno firmo, ki jih je uvazala (in makedonce...) in so jih imeli za konstrukterje (vsaj 90% dela za tujino). vecini je kar zneslo sicer, po par letih so se pa pac navelicali samskih domov in slabe place, pa so sli drugam.

black ice ::

;-) je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Magna steyr ?

http://www.magnasteyr.com/capabilities/...

Rabijo kar veliko.

Zgoraj sem ti napisal. Preko zaposlovalne agencije je lažje priti tja, če se izkažeš te firma (Magna) po nekem času vzame za nedoločen čas. Poskusi s PCP ali pa IK Hofmann. Za zadnjo nisem popolnoma prepričan, če sodeluje z Magno.

Ko boš šel na razgovor na zaposlovalno agencijo ne pozabi na potrdilo o stalnem prebivališču, drugače te ne morejo/ne smejo vpisati v sistem.

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

ocitno iscete fiksno delo v kaksni tuji proizvodnji. kaj pa "delo na terenu"? vsaj na mojem koncu slovenije (stajerska) vem za mnogo podjetij, ki se ukvarjajo z montazo (elektro / mehanika) in svoje zaposlene "prodajajo" na ure v tujino ali pa imajo tudi svoje manjse projekte. podjetja s 5 do 100 zaposlenih.

Neto urne postavke 6EUR za mehanika, 8EUR za elektricarja, 13EUR za kakega PLC programerja (govorim okvirno! tvoja placa je cist odvisna od tvojih sposobnosti!) lahko dobis 50% vec ali pa samo 50% ...pri 250 urah na mesec si racunaj...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Isotropic ::

izogibaj se takih firm, oni te trzijo za 2-3x, kar dobis ti. bolj se splaca preseliti tja, dobiti stanovanje za cez teden in se voziti dol za vikende (isto kot pa da bi delal pri tej slo firmi)

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

Isotropic je izjavil:

izogibaj se takih firm, oni te trzijo za 2-3x, kar dobis ti. bolj se splaca preseliti tja, dobiti stanovanje za cez teden in se voziti dol za vikende (isto kot pa da bi delal pri tej slo firmi)


delam pri taki firmi. vem kolko dobim jaz in vem za kolko me trzijo. vem kolko lastnih stroskov bi imel za zivljenje in delo tukaj in vem kolko vec dela s papirologijo bi imel, ce bi bil zase. zato sem vseeno na firmi, ki mi poisce naslednji projekt, ko je enega konec. lastna odlocitev.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

;-) ::

Zgoraj sem ti napisal. Preko zaposlovalne agencije je lažje priti tja, če se izkažeš te firma (Magna) po nekem času vzame za nedoločen čas. Poskusi s PCP ali pa IK Hofmann. Za zadnjo nisem popolnoma prepričan, če sodeluje z Magno.

Ko boš šel na razgovor na zaposlovalno agencijo ne pozabi na potrdilo o stalnem prebivališču, drugače te ne morejo/ne smejo vpisati v sistem.


Me bo tule jezik oviral ? Neznam nemško ?

ocitno iscete fiksno delo v kaksni tuji proizvodnji. kaj pa "delo na terenu"? vsaj na mojem koncu slovenije (stajerska) vem za mnogo podjetij, ki se ukvarjajo z montazo (elektro / mehanika) in svoje zaposlene "prodajajo" na ure v tujino ali pa imajo tudi svoje manjse projekte. podjetja s 5 do 100 zaposlenih.

Neto urne postavke 6EUR za mehanika, 8EUR za elektricarja, 13EUR za kakega PLC programerja (govorim okvirno! tvoja placa je cist odvisna od tvojih sposobnosti!) lahko dobis 50% vec ali pa samo 50% ...pri 250 urah na mesec si racunaj...


V bistvu za 6€ na uro negrem delat, imam možnost za 5€ na uro par sto metrov od doma pa mi ni. Mika me tujina da se naučim nemščine.

izogibaj se takih firm, oni te trzijo za 2-3x, kar dobis ti. bolj se splaca preseliti tja, dobiti stanovanje za cez teden in se voziti dol za vikende (isto kot pa da bi delal pri tej slo firmi)


To pride v poštev ja, še bolje je če je toliko dela da lahko delaš tudi vikende in nadure, da se sploh nebi vozo dol.

Kaboom ::

;-) je izjavil:

Neto urne postavke 6EUR za mehanika, 8EUR za elektricarja, 13EUR za kakega PLC programerja (govorim okvirno! tvoja placa je cist odvisna od tvojih sposobnosti!) lahko dobis 50% vec ali pa samo 50%


V bistvu za 6€ na uro negrem delat


brez zamere, ampak prodas se pa lahko samo za tolko kot si vreden.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

;-) ::

Daj zablojeni luzerčki ki samo znajo nemško delajo za 10€ na mercedes ag, brez ičega šole.

Isotropic ::

v magni je fajn baje, da znas par besed nemscine (guten morgen, auf wiedersehen, essen), je pa tam ogromno slovencev (250 v celi proizvodnji) in ti bodo ze pomagali.

;-) ::

kake so pa plače v magni

SkIDiver ::

Pojdi delat v magno za nekaj mesecev, da se boš naučil nekaj nemščine potem pa greš lahko drugam za večjo plačo.

;-) ::

Tako bi rad naredil ja. Sedaj me zanima kako in kaj. Trenutno imam status študenta. Moram to ukinit in se prijavit na zavod in potem dalje ?

Naj pišem prošnjo v nemščini ali kaj ? Kaj če me potem pokličejo in neznam nemško...nič si ne predstavljam najbolje....

Blinder ::

ne skenslat statusa študenta preden nimaš že za 100% podpisano pogodbo za job v nemčiji. a so sploh kake šanse, da uzamejo v nemčijo nekoga ki... ne zna nemško? valda bodo nemci prej uzeli koga izmed 400.000 ex-yu kandidatov za job, ki znajo nemško?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fantasycamp ::

Blinder je izjavil:

ne skenslat statusa študenta preden nimaš že za 100% podpisano pogodbo za job v nemčiji. a so sploh kake šanse, da uzamejo v nemčijo nekoga ki... ne zna nemško? valda bodo nemci prej uzeli koga izmed 400.000 ex-yu kandidatov za job, ki znajo nemško?


ja veze so zelo pomembne, obstajajo kaki jobi za tujce na ambasadah, ali pa išči pod english spoken jobs,
recimo
http://austria.xpatjobs.com/

Isotropic ::

;-) je izjavil:

kake so pa plače v magni

pise zgoraj.
ce si kaj handy man alpa kej, ti valda scasoma naraste.
zacetne kvalifikacije so pa itak praktično 0.

black ice ::

Verjetno offtopic, pa vseeno: v Avstriji že nekaj časa iščejo nekoga za vzpostavitev WLAN omrežij, med drugim sem zasledil tudi oglase xy podjetij na študentskih servisih. Sem 99%, da gre za isto delovno mesto.
Plača: 600-700€ (na ŠS).

Sedaj pa si oglejte še isti oglas brez (slovenskega) posrednika (v nemščini) http://www.hofmann.info/at/jobs/IT--Mit...

Če še kdo razmišlja o iskanju dela v tujini preko slovenskih posrednikov ima zgoraj dokaz, da bo grdo nasrkal. Vsaj glede višine plačila.

rajc123 ::

lp tudi mene zanima podobno in sicer za delo kje izven slovenije kakšna avstrija ali nemčija lahko pa tudi kje drugje končano pa imam smer Elektrikar-energetik IV stopnja zdaj bi šel še na tečaj nemškega jezika ker vidim da je obvezen za delo v avstriji in nemčiji hvala za pomoč in predloge.

black ice ::

Zgoraj imaš povezavo do ene izmed agencij. Je ena izmed večjih, ponujajo dela v Nemčiji, Avstriji in še kje. Do sedaj z njimi nisem imel še nobenih problemov, izplačajo vedno na dogovorjen datum.

Priporočam ti, da jih obiščeš (poslovalnice najdeš na tem naslovu: http://www.hofmann.info/at/standorte.ht... in izpolniš prijavo, da te dajo na seznam iskalcev zaposlitve. Ne pozabi potrdila o stalnem prebivališču, ki ga dobiš na upravni enoti. Ostalo lahko urediš preko telefona, pogodbe lahko pošlješ preko emaila.

Jezikovni tečaj ni obvezen, saj se že na razgovoru vidi približno poznavanje nemškega jezika. Ni odveč, če ga opraviš.

Sedaj je vse odvisno od tebe. Nihče te ne bo prosil, da delaj za njih. Potrebno je tudi malo samoiniciative ;)

fantasycamp ::

black ice je izjavil:

Zgoraj imaš povezavo do ene izmed agencij. Je ena izmed večjih, ponujajo dela v Nemčiji, Avstriji in še kje. Do sedaj z njimi nisem imel še nobenih problemov, izplačajo vedno na dogovorjen datum.

Priporočam ti, da jih obiščeš (poslovalnice najdeš na tem naslovu: http://www.hofmann.info/at/standorte.ht... in izpolniš prijavo, da te dajo na seznam iskalcev zaposlitve. Ne pozabi potrdila o stalnem prebivališču, ki ga dobiš na upravni enoti. Ostalo lahko urediš preko telefona, pogodbe lahko pošlješ preko emaila.

Jezikovni tečaj ni obvezen, saj se že na razgovoru vidi približno poznavanje nemškega jezika. Ni odveč, če ga opraviš.

Sedaj je vse odvisno od tebe. Nihče te ne bo prosil, da delaj za njih. Potrebno je tudi malo samoiniciative ;)



samo a ni boljše iskat job sam ,te tukaj vzamejo sigurno dober procent zase?

black ice ::

Normalno, da vzamejo nek procent tudi za sebe. Ponavadi dobiš delo veliko hitreje kot če bi sam iskal, na koncu koncev pa imaš takoj eno referenco več. Četudi delaš samo en dan. Če si dober imaš velike možnosti, da te naročnik (podjetje) vzame za nedoločen čas.

Ne pravim, da se rednega šihta ne da dobiti na lastno pest, samo malo težje je. Kot zelenec v tujini se zelo verjetno ne boš takoj znašel, zato zna biti dobra poteza imeti ob sebi nekoga, ki te malodane vodi za roko.

fantasycamp ::

black ice je izjavil:

Normalno, da vzamejo nek procent tudi za sebe. Ponavadi dobiš delo veliko hitreje kot če bi sam iskal, na koncu koncev pa imaš takoj eno referenco več. Četudi delaš samo en dan. Če si dober imaš velike možnosti, da te naročnik (podjetje) vzame za nedoločen čas.

Ne pravim, da se rednega šihta ne da dobiti na lastno pest, samo malo težje je. Kot zelenec v tujini se zelo verjetno ne boš takoj znašel, zato zna biti dobra poteza imeti ob sebi nekoga, ki te malodane vodi za roko.


vem da piše povsod deutch sehr gut, pa me zanima ali lahko z eng kaj narediš al če si zelenc nimaš šans?

Invictus ::

V nemško govorečih državah z angleščino nimaš kaj početi, sploh če bi rad dobro službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fantasycamp ::

Invictus je izjavil:

V nemško govorečih državah z angleščino nimaš kaj početi, sploh če bi rad dobro službo.


kot vem imajo dosti tujih podružnic in ambasad. Tam je težko not pridt samo če nekateri pridejo tja in se učijo jezik sproti potem je neka pot.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

V nemško govorečih državah z angleščino nimaš kaj početi, sploh če bi rad dobro službo.

Pri vseh projektih s katerimi sem do sedaj sodeloval z Nemci, je pogovor potekal v anglescini (res pa, da nisem bil zaposlen pri njih).

Invictus ::

Smurf je izjavil:

[(res pa, da nisem bil zaposlen pri njih).

Tole je precej velik faktor.

Seveda, če si dober, te zaposlijo tudi brez znanja nemščine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

Invictus je izjavil:

Seveda, če si dober, te zaposlijo tudi brez znanja nemščine.

Seveda spregledajo določene stvari, če si pravi za job. Fantasy camp začni iskati in se ne oziraj na svoje pomanjkljivosti temveč izpostavi prednosti, kaj lahko doprineseš morebitnemu delodajalcu. Veliko sreče.

;-) ::

Sem dobil delo v sloveniji, preko napotnice za 7€/h,tak da ostajam doma dokler bo trajalo.

mk818764 ::

;-) je izjavil:

Sem dobil delo v sloveniji, preko napotnice za 7€/h,tak da ostajam doma dokler bo trajalo.


Kaj pa boš delal?

;-) ::

Ze delam peti teden. Fizicno v industriji cca.60 zaposlenih v podjetju delajo neki alu dekli za pehotne mine za amerisko vojsko.

Aja 3 izmene so pogoj za tako placilo + vikendi sobote vsak teden razen ko si ponoci nedelje po potrebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Blinder ::

zakaj ti ne dajo 3.5€/h, kolikor je bolj normalna cena z ataka dela?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

rokigoki1 ::

Delal 16 let v slovenski industriji kot dipl.ing. tehnične smeri, zadnja mesecna plača je znašala 815 eurov.
prijatelj z poklicno solo na slovenskih železnicah 1500neto, drug prijatelj na neki razvojni agenciji 1500neto, naslednji prijatelj zaposlen javni upravi v civilni zaščiti 1300neto.
Dokurcilo...poslal diplomo na avstrijsko verifikacijo, po dveh tednih preko agencije dobil službo v Magni Steyr, po treh mescih dobil pogodbo za nedoločen čas.
Plača 1900 eurov neto+160 eurov potnih stroškovl+4000 eurov letno regres in božičnica+750 eurov dobicka ter za 750 eurov magninih delnic+2150 eurov letno za otroka+ 5-20% popust v malodane vsh avstrijskih trgovinah, ker sem zaposlen v Magni( za vse zaposlene v Magni in ne veste za to stvar, bone za popuste dobite pri Betriebsratu v pisarni.) Dobiš denarno pomoc pri rojstvu otroka oz. smrti svojca....itd.

v Sloveniji sem bil deležen žaljivk ter mobinga nadrejenih, tukajšni avstrijski šef me nagovarja z Herr, in se vsakodnevno rokuje z mano...vedo motivirati, službeno literaturo prebiram doma, ter se učim in dajem vse od sebe za zahvalo podjetju, katero mi omogoca vec kot zadovoljivo materialno življenje.

Alexius Heristalski ::

Kaj pa delaš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Isotropic ::

na kateri razvojni agenciji to, TECOS slucajno?
pa diplomirani inzenir cesa, strojnistva verjetno?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749503 (19639) DOOM_er
»

Iskanje zaposlitve

Oddelek: Programiranje
359670 (7933) Gambino
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744023 (30237) invisuu
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214103 (12640) trancer01
»

Delo v Nemčiji (nasveti)

Oddelek: Loža
3517020 (14935) rikovpetje

Več podobnih tem