» »

Francoščina ali Nemščina ?

Francoščina ali Nemščina ?

1
2
»

user-pass ::

dec33 je izjavil:

dec33 je izjavil:

->Ali kdo pozna mentaliteto Francozov, Belgijcev in kakšna je razlika med Avstrijci, Nemci?

->Kakšne so vaše izkušnje ali mnenje glede spoštovanje predpisov urejenost držav (Francija & Nemčija ) ?

->Ali slučajno kdo ve glede študija v Nemčiji in Franciji? Kakšne so cene, kam se bolj splača iti študirat, cene študija?



Bi znal slučajno kdo reči kaj v zvezi s tem? Tole je zelo na splošno, ampak ali se vam zdi Nemčija bolj varna država v primerjavi z npr. Francijo?


Ne vem, kako je s Francijo, ker nisem nikoli zivel tam, vem pa, da v zadnjih letih veliko prihajajo delat v Nemcijo, predvsem tisti iz nizjega sloja; ocitno so place vecje. Varnost pa je v Nemciji vecja glede na Slovenijo, v kakrsnemkoli pomenu besede. Predpisi se z majhnimi odstopanji kar lepo spostujejo, sploh v primerjavi s Slovenijo, za nas balkance kar prevec.

jype ::

ariel12> ampak ali se vam zdi Nemčija bolj varna država v primerjavi z npr. Francijo?

Varnost je bolj stvar sosesk kot držav. V Frankfurtu in Roskilde me nikdar ni bilo strah, v Leipzigu je pa dekle doživelo napad neke neonacistične skupine (ne nanjo, k sreči) in zastrašujoče učinkovit odziv policije.

Map ::

Ko se boš odločil, povej, kako in zakaj si se tako odločil. Če bo med pametnimi razlogi kak tak, ki bi tudi meni kdaj lahko prišel prav, se mogoče začnem kaj učit v prostem času.

goldenratio ::

Zlato pravilo je, da z 20% truda osvojiš 80% znanja ali veščine. In tukaj je odvisno od tvojega cilja.

primer; sam sem osvojil osnovno pogovorno francoščino v 3 tednih, vendar francoz me je slišal tako; "dobeer dan, ena pijača prosim... eni pivo in za moj prijatelj isto. Hvala, kolika plača sedaj jaz" ....če zahtevaš samo osnovno znanja potem so tedni učenja dovolj, če pa iščeš dobro tekoče znanje pozem pa leta oz min. 2000 ur učenja

P.S... ljudje se bojijo učenje jezika zato, ker osnovna šola ali gimnazija uči samo slovnico, ki pa v realnosti ne pride prav če NE ZNAŠ OGROMNO BESED IN SI IZPOSTAVLJENOSTI JEZIKU VSAKODNEVNO... gimnazija + samostojno učenje je pa najbolj učinkovita stvar

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

nemščina je pogosto pogoj za job v IT v sloveniji v teh časih
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

birtija ::

Še moj prispevek. Imam kar nekaj stikov v nemško govorečih državah. In vsi so zelo veseli (in po svoje ponosni), da zna Slovenec nemško, še posebej če govori tekoče. Se veliko bolj odprejo, čeprav so Germani.
V Belgiji so Valonci in Flamci. Vedno nestrpni eden do drugega. Približno tako kot naši levi in naši desni. Flamci se v pogovoru izogibajo francoščini, razen če ni nujno potrebno. Ponavadi govorijo tudi nemško ali pa vsaj dobro razumejo nemščino. Valonci pa ponavadi govorijo le francosko in angleško s hudim francoskim naglasom. Zato v Belgiji v mešani družbi vedno govorimo le angleško. Je najbolj univerzalen jezik.

Osebno bi ti predlagal nemščino, razmisli pa predvsem kaj in kje želiš delati. Ruščina je tudi zelo zanimiva, pa še precej podobna je slovenščini (slovanske korenine). Kdor danes že govori rusko, se mu ni bati brezposelnosti.

Sem pa presenečen, koliko mladih danes nima niti osnovnega znanja jezikov bivše države (razen seveda tistih, ki imajo korenine tam). Gladko pa se s prebivalci iz dežel bivše YU pogovarjajo v angleščini. Tudi moji otroci so med njimi.

Izpili angleščino, nauči se še en tuji jezik, francosko pa le, če misliš delovati v politiki oz. diplomaciji.

bluefish ::

birtija je izjavil:

Sem pa presenečen, koliko mladih danes nima niti osnovnega znanja jezikov bivše države (razen seveda tistih, ki imajo korenine tam).
Zakaj bi ga imeli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

goldenratio ::

birtija je izjavil:

Še moj prispevek. Imam kar nekaj stikov v nemško govorečih državah. In vsi so zelo veseli (in po svoje ponosni), da zna Slovenec nemško, še posebej če govori tekoče. Se veliko bolj odprejo, čeprav so Germani.
V Belgiji so Valonci in Flamci. Vedno nestrpni eden do drugega. Približno tako kot naši levi in naši desni. Flamci se v pogovoru izogibajo francoščini, razen če ni nujno potrebno. Ponavadi govorijo tudi nemško ali pa vsaj dobro razumejo nemščino. Valonci pa ponavadi govorijo le francosko in angleško s hudim francoskim naglasom. Zato v Belgiji v mešani družbi vedno govorimo le angleško. Je najbolj univerzalen jezik.

Osebno bi ti predlagal nemščino, razmisli pa predvsem kaj in kje želiš delati. Ruščina je tudi zelo zanimiva, pa še precej podobna je slovenščini (slovanske korenine). Kdor danes že govori rusko, se mu ni bati brezposelnosti.

Sem pa presenečen, koliko mladih danes nima niti osnovnega znanja jezikov bivše države (razen seveda tistih, ki imajo korenine tam). Gladko pa se s prebivalci iz dežel bivše YU pogovarjajo v angleščini. Tudi moji otroci so med njimi.

Izpili angleščino, nauči se še en tuji jezik, francosko pa le, če misliš delovati v politiki oz. diplomaciji.


se strinjam z vsem vendar, da bi slovenski otroci morali znati srbo-hrvaščino je pa žalostno.... sam sem preko študenta delal v hotelu, predstavitvah, vodenjih....itd vendar nikoli NIKOLI nisem "zavijal po spodnje" pa če je bilo 90% ljudi iz bivše juge. Govoril sem ponosno slovensko in VSI SO ME RAZUMELI !!! če pa se bodo hrvati začeli truditi govoriti v SLO po slovensko pa bom sam isto storil.

"slovenec, ki se trudi ugajati balkancem je zame "brez hrbtenični človek" zakaj ? ker vsak ima isto sposobnost govoriti jezik v katerem živi/potuje vendar samo slovenci se trudimo, da ugajamo "spodnjim sosedom".

P.S.. razumem skoraj vse v srbo_hrvaščini ;)

jype ::

bluefish> Zakaj bi ga imeli?

Ker je Balkan 50 milijonski trg, ki ga mi najbolj obvladamo ravno zaradi jezikov.

goldenratio> Govoril sem ponosno slovensko in VSI SO ME RAZUMELI !!! če pa se bodo hrvati začeli truditi govoriti v SLO po slovensko pa bom sam isto storil.

Jaz slabo govorim hrvaški jezik, pa običajno kljub temu cenijo, da se potrudim.

goldenratio> "slovenec, ki se trudi ugajati balkancem je zame "brez hrbtenični človek" zakaj ? ker vsak ima isto sposobnost govoriti jezik v katerem živi/potuje vendar samo slovenci se trudimo, da ugajamo "spodnjim sosedom".

Neumnost. Vljudnost in ustrežljivost nima nobene zveze z nacionalno pripadnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

goldenratio ::

jype je izjavil:

bluefish> Zakaj bi ga imeli?

Ker je Balkan 50 milijonski trg, ki ga mi najbolj obvladamo ravno zaradi jezikov.

goldenratio> Govoril sem ponosno slovensko in VSI SO ME RAZUMELI !!! če pa se bodo hrvati začeli truditi govoriti v SLO po slovensko pa bom sam isto storil.

Jaz slabo govorim hrvaški jezik, pa običajno kljub temu cenijo, da se potrudim.

goldenratio> "slovenec, ki se trudi ugajati balkancem je zame "brez hrbtenični človek" zakaj ? ker vsak ima isto sposobnost govoriti jezik v katerem živi/potuje vendar samo slovenci se trudimo, da ugajamo "spodnjim sosedom".

Neumnost. Vljudnost in ustrežljivost nima nobene zveze z nacionalno pripadnostjo.



ko bom sklenjav posle na balkanu se bom 100% potrudil, vendar ugajati turistom in podpihovati njihovo nacinalnost kot nekaj več je pa brezpredmetno.

P.S .. tp je isto, kot če bi sosedu pred hišo vsak dan podaril zastonj kruh... on bi bil hvaležen, vendar ti bi bil hlapec v njegovih očeh

Zgodovina sprememb…

birtija ::

jype je izjavil:

bluefish> Zakaj bi ga imeli?

Ker je Balkan 50 milijonski trg, ki ga mi najbolj obvladamo ravno zaradi jezikov.

goldenratio> Govoril sem ponosno slovensko in VSI SO ME RAZUMELI !!! če pa se bodo hrvati začeli truditi govoriti v SLO po slovensko pa bom sam isto storil.

Jaz slabo govorim hrvaški jezik, pa običajno kljub temu cenijo, da se potrudim.

goldenratio> "slovenec, ki se trudi ugajati balkancem je zame "brez hrbtenični človek" zakaj ? ker vsak ima isto sposobnost govoriti jezik v katerem živi/potuje vendar samo slovenci se trudimo, da ugajamo "spodnjim sosedom".

Neumnost. Vljudnost in ustrežljivost nima nobene zveze z nacionalno pripadnostjo.


Moja generacija se je naučila univerzalnega jezika, srbohrvaščine, vključno z čirilico, s prebiranje stripov (Alan Ford, Komandant Mark, Čelična pest in drugih) in seveda v šoli in šoli za življenje (beri JNA). V zadnji sem imel tudi sam težave z nekaterimi specifičnimi izrazi in frazami.

Ampak danes je to še vedno v poslovnem okolju zlata vreden jezik. Celo Kosovarji (pristni Albanci), potem ko končamo uraden del v angleščini, in se sprostijo, začno s srbohrvaščino.

Drugače pa: več jezikov ko znaš, bolje prideš skozi. Moji štirje so danes že premalo.

user-pass ::

Map je izjavil:

Ko se boš odločil, povej, kako in zakaj si se tako odločil. Če bo med pametnimi razlogi kak tak, ki bi tudi meni kdaj lahko prišel prav, se mogoče začnem kaj učit v prostem času.

Moja izkusnja z nemscino:
V gimnaziji sem jo imel vsa stiri leta, in vedno sem imel oceno tam nekje med dve in tri, nekako po liniji najmanjsega odpora. In kot je ze eden napisal zgoraj, na zivce mi je sla "ko svina". Potem so sla leta, medtem sem pozabil prakticno vse, do 2011, ko sva oba z zeno ostala brez sluzbe in studirala kaj sedaj. Ker naju ni nic oviralo, sva spokala kufre in sla v Nemcijo, lahko bi tudi v Avstrijo, samo so place dosti slabse, ceprav pol boljse kot v Sloveniji (na uc seveda). Tam sem delal najprej en brezvezen siht, toliko da sem obnovil nemsko, v kakih 3 mesecih sem sploh prisel na nivo srednje sole, sele potem sem nadgrajeval - sluzbo in jezik. Sele ko znas nemsko, npr da se lahko pogovarjas z ljudmi in da te razumejo, se ti pa avtomaticno odpre ogromno drugih delovnih mest, jasno tudi bolj placanih.
Na splosno je v Nemciji tako, da so ti vrata brez jezika bolj priprta, razen za res iskane IN solane kadre, predvsem naravoslovje, tam se pac rabi tekoce znanje anglescine.

Zakaj govorim vse to? Ker je v Sloveniji sranje in cisto nic ne kaze, da bo v bliznji prihodnosti bolje. Ce imas siht, pac ostanes, ali pa ce imas starse, da te zivijo, tudi ostanes, ce pa nic od tega, se pa ozres v tujino in tuji jeziki so vstopnica. Meni osebno zivotarjenje v Sloveniji ni prislo v postev.

Pa se to, ce bi bil se enkrat v casu srednje sole, bi pazil, da bi si izbral neko prakticno izobrazbo, ki je cenjena tudi v tujini, poleg znanja vsaj dveh tujih jezikov (za nas geopoliticni polozaj najbolj idealno ang+nem). Se pravi gimnazija samo v primeru, da si preprican, da bos naprej studiral in DOstudiral, pa ne kaksne sockulture kot jaz, ker s tem ze v Sloveniji nisi nic, kaj sele v tujini. Pa ne pozabit na tehnicne poklice, v Sloveniji se ti smejijo (vsaj vcasih), ce si rekel, da gres na srednjo stromarsko al pa za tislerja ipd, danes pa imajo vsaj v Nemciji krasne place.

dec33 ::

user-pass
Ne vem, kako je s Francijo, ker nisem nikoli zivel tam, vem pa, da v zadnjih letih veliko prihajajo delat v Nemcijo, predvsem tisti iz nizjega sloja; ocitno so place vecje. Varnost pa je v Nemciji vecja glede na Slovenijo, v kakrsnemkoli pomenu besede. Predpisi se z majhnimi odstopanji kar lepo spostujejo, sploh v primerjavi s Slovenijo, za nas balkance kar prevec.


Kar se kriminala tiče, korupcije, nespoštovanja predpisov itd. poslušam in berem, da je Nemčija urejena in varna država.
Je pa tam veliko Turkov, Albancev, vzhodno Evropejcev in me zanima kako je z varnostjo. Nisem pa nikoli tam živel, ne poznam mest kot so Munchen, Berlin, Frankfurt...zato sprašujem.

Bil sem v Belgiji in Franciji. V Parizu imate npr. park in to sredi mesta, ki velja za zbirališče kriminalcev, narkomanov... Ne vem, če to drži, ker tja nisem zahajal, me je pa to zelo negativno presenetilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()

jype ::

ariel12> Bil sem v Belgiji in Franciji. V Parizu imate npr. park in to sredi mesta, ki velja za zbirališče kriminalcev, narkomanov... Ne vem, če to drži, ker tja nisem zahajal, me je pa to zelo negativno presenetilo.

Huh? Tak park imaš v vsakem zaselku, tudi v Nemčiji. Narkomani so problematični izključno zato, ker od njih živi organiziran kriminal.

dec33 ::

Ne vem kako je v Berlinu, Munchenu, Frankfurtu ampak meni se Pariz zdi nevarno mesto.
Macintyre Worlds Toughest Towns - Paris (part 1/5)

bluefish ::

Meh, v tej oddaji bi še najbolj dolgočasno vas v Sloveniji prikazali kot mafijsko središče sveta.

dec33 ::

Nisem rasist ampak črncev je po Parizu cel kup, se grupirajo in znajo bit nasilni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()

Map ::

Pred dobrimi petimi leti sem v Stuttgartu videl tri moške, oblečene v črno "kiklo" od vrata do tal z dolgimi rokavi. Imeli so verižice in zapestnice s kovinskimi okroglimi špicami. Po mestu so hodili normalno in ne rečem, da so slabi, ampak zgleda čudno, ko prvič vidiš. Bi kdo vedel kaj več o tem?

black ice ::

Ziher so satanisti!

Edit: kaj takšnega mogoče?
http://www.101greatgoals.com/blog/so-sc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

jype ::

ariel12> Nisem rasist ampak črncev je po Parizu cel kup, se grupirajo in znajo bit nasilni

V Parizu nisem še doživel nasilja s strani temnopoltežev - so pa bili nekateri klošarji precej vztrajni pri prosjačenju.

Map ::

Nekaj podobnega. Ne spomnim se kapuc, ampak mislim, da so jih imeli, sem pa skoraj prepričan, da ni blo tega belega znaka spredaj. Pa mislim, da niso imeli tistega črnega trikotnika na obrazu.

Kaj je sploh razlog takšnega oblačenja?

jype ::

union!> Kaj je sploh razlog takšnega oblačenja?

Verjetno Star Wars.

tony1 ::

Hja, na tem svetu se dogaja marsikaj, če se omejimo na Francijo. :P

Poleti smo z nekaj kolegi na Metelkovi prepevali slovenske narodne in našli nekaj novih francoskih prijateljev (študentarija iz Celice). Njihova angleščina je bila bolj uboga, moja francoščina pa precej neobstoječa, ampak po kakšni uri so znali že skoraj spodobno brati slovenske tekste s pesmarice. :))

Enkrat kasneje pa se mimo sprehodi ene 4,5 mulčkov (komajda srednješolcev, ampak črnih kot star Siemensov telefon), tako, eden ob drugem, kot iz Steklih psov. In v trenutku se angleščina francoza zraven izboljša za nekaj magnitud, ko vpraša, če so tile fantje tukaj znani in nevarni. Moral sem ga pomiriti, da gre za otroke, ki so prav tako turisti... :P

dec33 ::

In kaj si hotel povedati?

black ice ::

Da so se ga nasekali na Metelkovi in ugotovili, da Francozi ob pravem trenutku na pravem mestu le obvladajo angleščino. Doh.

dec33 ::

Ja, ampak to ni tema debate :)

tony1 ::

ariel: Da je pri nas uličnega kriminala neverjetno malo. Pravzaprav ga sploh ni.

dec33 ::

Aja, pa tako povej:) Se strinjam.

WarpedGone ::

Nisem rasist ampak črncev je po Parizu cel kup, se grupirajo in znajo bit nasilni

Tako razmišljanje je definicija rasizma.
Zbogom in hvala za vse ribe

lebdim ::

definitivno...

dec33 ::

Rajši bi videl, če se držite teme o kateri sprašujem.
Nisem rasist in bivši evropski kolonizatorji bodo verjetno želi kar so sejali.

jype ::

ariel12> bivši evropski kolonizatorji bodo verjetno želi kar so sejali.

Ne verjamem, da je kdo od njih še vedno živ.

WarpedGone ::

Nisem rasist in bivši evropski kolonizatorji bodo verjetno želi kar so sejali.

Jah, deklerativno zanikanje ne pomeni nič. Šteje način razmišljanja.
Zbogom in hvala za vse ribe

dec33 ::

jype
Kolonizatorske države: VB, Francija, Španija, Turčija...

Invictus ::

dec33 je izjavil:

jype
Kolonizatorske države: VB, Francija, Španija, Turčija...

Si pa pozabil še cel kup držav zahodne Evrope ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

ariel12> Kolonizatorske države: VB, Francija, Španija, Turčija...

Mhm. Na kakšen način je nek Ahmed, prebivalec poljubne od teh držav, rojen pred manj kot 30 leti, kriv za zločine kolonizacije?

dec33 ::

Zlo se zlim vrača, to sem hotel reči.

jype ::

ariel12> Zlo se zlim vrača, to sem hotel reči.

Ja, v čem natanko je Ahmedovo zlo, da se mu bo zlo vrnilo?

dec33 ::

V mislih sem imel evropske kolonizatorje.

jype ::

ariel12> V mislih sem imel evropske kolonizatorje.

Koga, natanko?

dec33 ::

Recimo tiste zgoraj naštete države

jype ::

ariel12> Recimo tiste zgoraj naštete države

Ja, skratka, na kakšen način je naključni prebivalec zgoraj naštetih držav odgovoren za kolonizacijo in na kakšen način bo prejel zlo?

trancer01 ::

Malce ste zašli s teme v zadnjih objavah. Moje mnenje je, da je nemščina v Sloveniji oz. nasploh za Slovence v EU bolj uporabna kot francoščina. Vsekakor pa je tudi francoščina zelo uporaben (in lep) jezik, še posebej v diplomaciji in v bivših francoskih kolonijah.

Razlogi, zakaj bi jaz dal prednost nemščini pred francoščino, so naslednji:

- ima največje število maternih govorcev v EU(ca. 95 milijonov) in zelo veliko število ljudi(okoli 50 milijonov), ki jo govori kot drugi ali tretji jezik; še posebej veliko tujih govorcev nemščine je v Srednji Evropi, delu Zahodne Evrope(predvsem države Benelux) in v Skandinaviji
- nemščina je za angleščino in japonščino tretji najpogostejši jezik na internetu, okoli 6% vseh spletnih strani je v nemščini
- Nemčija je največje gospodarstvo v EU in peto največje na svetu(pred recesijo je bila tretja na svetu), poleg tega pa je daleč največji trgovinski partner Slovenije
- v nemščini je napisane ogromno strokovne tehnične literature, kar se tiče družboslovnih ved, pa je med drugim ta jezik še posebej pomemben pri študiju filozofije in zgodovine
- kot tuj jezik je tretja najbolj priljubljena na svetu in druga v Evropi(beri: veliko potencialnih govorcev tudi v prihodnosti).

Seveda pa ima veliko plusov na svoji strani tudi francoščina. V svetovnem merilu je zaradi skupno večjega števila govorcev precej bolj uporabna kot nemščina. Prav tako je nepogrešljiva v bivših francoskih kolonijah, kjer jo (velika) večina prebivalstva obvlada oz. je v nekaterih afriških državah celo eden od uradnih jezikov. V evropski diplomaciji pa danes po mojem nima več kakšnih formalnih prednosti pred angleščino in nemščino. Tako in tako pa je za evropske diplomate priporočljivo ali celo nujno, da obvladajo vse tri največje jezike v EU.

Kdor ima možnost in voljo, naj se nauči oba jezika. Jaz znam poleg angleščine in srbohrvaščine le nemško pa mi je kar malo žal, da ne obvladam francoščine. Sem se pa že v preteklosti samoiniciativno večkrat 'spoznaval' s francoščino, zato mi tudi ta jezik ni povsem tuj. Če bo volja, bom enkrat v prihodnosti prav gotovo bolj konkretno 'napadel' tudi francoščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva tuja jezika v osnovni šoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6910030 (8216) Scaramouche
»

jeziki prihodnosti

Oddelek: Loža
342999 (2321) StarMafijec
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717135 (13076) lobo_feroz
»

tuji jezik...katerega se naučiti?

Oddelek: Šola
202491 (1556) bmen

Več podobnih tem