» »

Problem s hitrostjo interneta pri Siolu

Problem s hitrostjo interneta pri Siolu

Auba ::

Imam Toptrio paket pa 10/1 linijo interneta pri Siolu. No zadnji teden so se mi začeli delati problemi s hitrostjo interneta, prej sem imel konstantno 10mbps sedaj pa borih 4 do 6mbps ob ugasnjeni televiziji.

Zadevo prijavim na Siol, tehnik naj bi šel to uredit v centralo ampak ni nič bolje. Kaj storiti? Ali imajo preveč nagužvano centralo al kaj? Mislim wtf...
Živjo :)

Hayabusa ::

Imaš kakšen router vmes ?
S koliko se poveže modem ?

Auba ::

Na Siolovega imam svojega Tp linka 1043nd za wi fi. Ampak sem stestiral samo siolovega ter Tp linka dal preč pa dela isto. Tako da v tem ni problem.
Živjo :)

Auba ::

Zdaj mi je tehnik zamenjal modem pa to ni problem. Kupil sem nov UTP kabel, ker je zdajšni star preko 10 let (mogoče je to problem).
Živjo :)

LJ4L ::

Mogoče. Mogoče je pa internet povsod tko pofukano počasen! Mam telemach in mi kakšen dan po več minut nalaga kakšno stran. Lp

Auba ::

Ma svašta uglavnem. Jutri zamenjam ta UTP kabel, sranje da ni večjega res. Internet dela za en k****.
Živjo :)

telexdell ::

Do tebe kilometri kablov, kateri so v zemlji desetletja, tebi pa internet šteka zaradi 10 let starega in nekaj metrov dolgega kabla?!
No ja, zamenjaj pa poročaj:):)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

t3hn0 ::

Kakor vem je to variabilna hitrost, kar pomeni da imas hitrost 2-10Mbit. Torej uradno SiOLu ni treba nic dokler tebi dela > 2Mbit. Sam imam podoben paket, vmes sem poklical da me preklopijo na ADSL 2+ omarico in sem s tem pridobil paket 10/2 za isti denar.
offtopic:
Ampak zadnje 4 dni se mi dogaja da mi speed test kaže 20/2 hitrost :)
^.^

Auba ::

A misliš to, da si se priklopil na VDSL? No jaz te opcije nimam, ker sem od centrale oddaljen 2km, za VDSL pa rabim biti v radiju 500m od centrale. In ja Siolu je treba zmrdati rit, ker mi dela tudi po 0,20mbps ter pinga imam 500ms. Sem vse aparature prečistil z Malware bytes + Antivirusnikom, zamenjal UTP kabel in vse. Na centrali je oni tehnik nekaj posodabljal, zadnja opcija je še, da pregledajo in izmerijo vse dovodne kable do moje hiše.
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

t3hn0 ::

Ne, kolega dela na SiOL tech support in je preveril. Je pa res da tudi pri meni veckrat dozivim kaksne visje pinge (normalno je manj kot 20ms). Ravno v tistih trenutkih ko grem parkrat na teden kaksen spil pade na 150 in niha...jej :)
Najbolje da ti zmerijo linijo, ker bos potem vsaj vedel al je problem do hisne centrale, ali od tam naprej. Ce je moznost
^.^

Auba ::

Sem ugotovil v čem tiči problem. Preko siolovega modema imam Tp linka 1043nd za wifi in ta je bil problem. Ko sem ga odklopil je hitrost taka kot mora biti. Tp Link je zanič!
Živjo :)

GupeM ::

V tretjem postu pa si rekel da si to že poskusil pa da je blo isto..

telexdell ::

Auba je izjavil:

... za VDSL pa rabim biti v radiju 500m od centrale...

In kdaj si to preverjal? Ta omejitev je veljala za VDSL, sedaj pa imajo tehnologijo VDSL2+
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Auba ::

Tako so mi rekli en teden nazaj.
Živjo :)

NejcSSD ::

Ni povsod Vdsl2b tehnologije
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294596 (3725) damirj79
»

Hitrost siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
165532 (4821) kradljivci
»

ADSL ali VDSL?

Oddelek: Omrežja in internet
285911 (5312) dolenska
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135921 (19867) Bug
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036480 (15887) Primoz78

Več podobnih tem