» »

ADSL ali VDSL?

ADSL ali VDSL?

Bellzmet ::

Živjo!

Kakor sem malo bral na internetu naj bi na daljše razdalje bolje deloval ADSL, še posebno pri uploadu naj bi VDSL-ju hitro zmanjkalo sape.

Sam sem torej pred dilemo. Sem cca. 1500m stran od centrale, kjer je možen priklop T-2, Amis, SiOL (imam sedaj). Kabel odpade, optika ni možna.

Zanimam se za paket 4/1 (grem 100% dol s SiOLa) pa me zanima, če ima kdo izkušnje oz. nasvet kaj se mi bolje splača: T-2 VDSL ali Amis ADSL? Pa upload bi zelo rad imel čim višji!

Televizija ostane preko kabla, telefon ostane pri Telekomu. Bolj me sicer vleče na T-2 je pa seveda prenos odločilni.

ADSL ali VDSL?:\

lp

rejven ::

js mam z amisom na podobni razdalji ( cca1900m) precej problemov, pri 4/1 paketu mi je redno sinhronizacijo zgublal zdej na 4/512 je mal bols, tko da razmišlam da bi še t2 probu. odvisn je tud od kvalitete kablov...

Pesimist ::

Kabli so isti pa ce vzemes amis ali T2. Ma pa samo Amis svoje centrale, ce ima tak da bos pri T2 se na slabsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

T2 ima tudi svoje centrale pa se boljse laufa kot AMIS.

Zakaj mislis, da sem sel od AMISA k T2? :)

Bellzmet ::

Oddaljenost? Paket?

lp

MiranRxx ::

TrOn, zakaj je boljsi T2 od amisa. Kaj te je privedlo do te odlocitve.
Cena, kvaliteta, podpora?
Ali imata oba ponudnika v tvojem kraju svojo "centralo"?
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Tr0n ::

Kabelski internet pri AMISu mi je dobro laufal prvo leto, zadnjih nekaj mesecev pa je zacelo vse skupaj delovat zelo pocasi (nizek download, random padci prenosa, visok odzivni cas do AMISa (30ms in vec)) itd...

Na AMISu pravijo, da je vse ok, delavci iz kabelske so prisli zmerit signal in je vse ok, tako da je problem dejansko ali na AMIS centrali ali kje drugje do njih.

T-2 - zadeva pici ko nora (5/5 paket) ali "as advertised". Upload in download super (580 KB/sec), ping 8-10ms do domacih ISPjev itd...

Kot noc in dan torej. ;)

Bellzmet ::

Oddaljenost od centrale?

Mene zanima ADSL in ne kabel. Sicer se ne spoznam prav dosti, samo se mi zdi, da je kabel čist druga zadeva kot ADSL.

lp

Tr0n ::

Oddaljenost je 500 m fizicnega kabla.

Dokler je zadeva na centrali dobro porihtana, in je hisna napeljava bakra ok, potem ne bi smelo bit problemov niti pri AMISu, niti drugje.

Stabilnost ISPjev je bolj ali manj enaka, razen mogoce SiOLa.

Enostavno poklici na T-2 ali Amis helpdesk in vprasas, kolko je mozna povezava iz tvojega naslova. Za T-2 lahko vprasas tudi na neuradnem forumu, kjer ti bo NN tocno povedal, kako je s tvojo lokacijo na T2 centralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Bellzmet ::

Ja 500m - to vem, da mora VDSL delati in človek sploh ne pomisli na ADSL. To me sploh ne zanima, mene zanimajo izkušnje tistih, ki so cca. 1500m stran ali več.

lp

AapocalypseE ::

Tisti kateri ne moremo met optike je za zdaj najboljše Amis 4/768 paket za 19€/mes. ali 22€ če še maš telefonijo pri njih kar se še bolj splača.

DeletedUser ::

Bellzmet: Vzem Amis 4/768, bo še najbolj zihr, če pa nimajo centrale pa t-2 vdsl2...

BlazP ::

Na 1500m se izogibaj VDSL2. Bos imel dalec vec tezav kot koristi. Zelo verjetno bo tudi hitrost nizja kot pri VDSL in ADSL.

MiranRxx ::

jaz imam cca 2100 m. Kaj imam ADSl ali VDSl, pa ne vem. Kako pa se to ugotovi kaj imam in kaj bi naj bilo boljse.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Senitel ::

Če nimaš T2, ali če nimaš kakšne zanimive hitrosti pri Siolu (ala 1/1, 5/2, 5/5,...) potem imaš ADSL.

MiranRxx ::

Imam vse, TV, telefonijo in internet 1M/0,25M.
Pri amisu
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

Senitel ::

In? Se najdeš v mojem prejšnjem odgovoru ali ne?

MiranRxx ::

Ja se najdem v prejšnjem odgovoru. Kljub temu se mi zdi velika hitrost, saj mi piše da ima dl linijo 10M.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

BigFoot ::

^ Ja jaz sem imel kar dolgo 10mbit/768kbit preko SIOLa.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

TgT ::

Jaz sem oddaljen priblizno 2300m po parici in 1800m zracne in imam 4/1 paket pri Amisu. Torej to pomeni Amisova lastna centrala, deluje brez problemov razen, ko mocno zagrmi, dropne linijo ampak je up po 3s.
Hit'N'Run

jerry2000 ::

Saj očitno na razdalji 2300m/1800 zračne več kot 4/1 ne gre prav dobro pri Amisu, vsaj pri nas na Ljubljana Rakovniku ne.
Jerry and Tom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2000 ()

T0RN4D0 ::

Naj malo ukradem temo; v centru ljubljane si mormo zrihtat internet, v stanovanju je telefon in kablska, optika ni možna... Zanima me katerga ponudnika se najbol splača vzet, zanimajo me poceni rešitve, pa ne kej takga da se začne zvečer net sesuvat... Pa čim hitrejši priklop je tud plus, brez vezave bi blo tud fino da je...

V oči pade amis 4/768, al pa mogoče od T2 kej... tam je kr precej izbire do 20€ :)


izkušnje, nasveti, komentarji?

Bellzmet ::

Ni kaj veliko za razmišljat - vzami T-2. Lahko tudi Amis, samo kakor jaz vem, je bilo 31.10. konce akcije in so sedaj cene zopet višje.

Pokliči na T-2 in vprašaj koliko metrov stran od centrale si.

Zaradi cene pa NIKAKOR ne SiOL.

lp

dolenska ::

na 2.5km deluje vdsl2 t-2 dve tv, net, telefon. bolj izjema kot pravilo ampak kul
na 1.5km vdsl2 mora laufat vsaj 10M-15M down.
t-2 ima svoje centrale...




tako mi je povedal en znanec ki dobro pozna t-2....

MiranRxx ::

jerry2, meni deluje na 2 km kabla, TV in 1 M internet ter telefon.
Imam amis v Miklavžu na dr. polju
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Bellzmet ::

"tako mi je povedal en znanec ki dobro pozna t-2...."

Hja meni je pa nekdo tukaj s foruma preveril (se ne spomin nicka, se mi zdi da NavadniNinja???)), ki naj bi delal (ali imel veze pri T-2) in je rekel, da bi pri meni na 1500m pri T-2 delal 1/256.

NavadniNimda ::

Rekel sem 1/256 + 2 TV, če je vse v redu s parico in napeljavo. Verjetno tudi več. Za 2.5 km pa lahko garantiram samo 1/256.;)

Bellzmet ::

Hmm potem si me narobe razumel oz. takrat nikoli ni bila televizija omenjena... Jaz sem mislim SAMO internet na 1500m. Kateri paket bi mi pa potem delal?

Res škoda, sedaj sem že na Amisu, pa sem res mislil iti na T-2...:\

lp

dolenska ::

amm nekje 8 Mbps / 1 Mbps , 10 Mbps / 1 Mbps bi šlo vrjetno..... t-2 mislim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563500 (500) MrStein
»

Siol ADSL ali T-2

Oddelek: Omrežja in internet
381986 (1296) svecka
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444571 (3363) snoopy20
»

T-2 ali Amis

Oddelek: Omrežja in internet
454214 (2733) alienalien
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036433 (15840) Primoz78

Več podobnih tem