» »

Tožba ram2

Tožba ram2

««
11 / 15
»»

Gregor P ::

Kakšna nehvaležnost ... pravkar smo te rešili na stotine izgubljenih tožb (in s tem povezanega nezadovoljstva potrošnikov kar bi te lahko spravilo ob posel)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BlaY0 ::

Mene ste rešili? Jaz imam en telefon že 5 let. Zrutan. Zamortiziran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Gregor P ::

Moj najnovejši je iz leta 2009, kaj ima to zveze s temo?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlaY0 ::

Zakaj praviš da ste me rešili 100 izgubljenih tožb če imam pa en telefon? Kdo me bo tožil?

Daj, pejte na sodišče, tam vas čakajo novi telefoni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Gregor P ::

... bom premislil ... kakšne službene telefone pa dajejo sodnikom te dni?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlaY0 ::

Evo kaj je napisal OP:

tožbo bi pa sprožil na podlagi zakona 1999/44/CE kateri naj bi določal, da mora imeti vsaka elektronska naprava od proizvajalca dvoletno garancijsko dobo. To seveda velja tudi za programsko opremo. Če naprava preneha delovati zaradi nje, je potrošnik prav tako upravičen do brezplačnega popravila.


...ja ampak on je dal že en drug SW gor, torej kaj naj servis popravlja? Gor ni originalnega softvera ki je pod garancijo. To, da so mu hoteli menjat matično je tukaj brezpredmetno oziroma je dejansko stvar natega.

Servis bi mu moral dati na voljo ponovno namestitev originalnega SW-ja, seveda proti plačilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mavrik ::

Gregor P je izjavil:

... bom premislil ... kakšne službene telefone pa dajejo sodnikom te dni?


Bolj je zanimivo da samo eni firmi dela težave logično razmišljanje. Recimo HTC s tem nekako nima težav in razumejo razliko med softwarsko in hardwarsko napako :)
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Verjetno je to direktivo napisal nekdo od vodilnih tam nekje leta 1988 ... and they never look back since ...

... in ta je ena lažjih logičnih za razmišljat; kako morajo šele komplicirati pri tehnično bolj kompleksnih zadevah8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gregt ::

Lp, bom še jas prispeval svoj delež.. Zanima me, par dni nazaj sem poslal svojo s4 active, na servis preko mobitela, ker sem polomil ekran, telefon pa je funkcioniral normalno... Danes so mi poslali predračun 400 evrov, kličem tja in mi podajo odgovor da se ne da popraviti in da dobim nov telefon.. Zdaj me zanima, če je teh 400 evrov "fiksnih" glede na njihov edgovor je, ali lahko pričakujem še kake dodatne zaplete? Možnosti da mi vrnejo otako nov kot star aparat pa ni.. Ali pač? Že vnaprej hvala za odg.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Gregor P ::

Torej to ni tema ne garancije in ne stvarne napake.

Težko rečemo mi tu, kaj oni mislijo, ampak če si dobil predračun in ti v pogovoru nikjer noben ni omenil nekih dodatnih stroškov (npr. servisa), še posebej, če si jih to vprašal (še boljše bi bilo imeti e-poštno korespondenco), je to morda res vse. Star telefon ti pa morajo seveda vrniti (ker telefon je pač tvoj, si ga že kupil + lahko poskusiš še kje drugje, če ga lahko popravijo itd. - morda ti potem, če ne kupiš novega telefona, rečejo, da v tem primeru zaračunajo pregled?!?). Očitno telefona ne morajo več tako dobro popraviti, da bil zopet 100% vodotesen kot nov in je zato "nepopravljiv" (ne vem)?

Glede na to, da imajo sedaj odlično poslovno možnost, da ti prodajo nov telefon, dvomim da si želijo zadevo dodatno zakomplicirati; poleg tega pa tudi tebi ni treba kar takoj vse plačati, lepo si v miru poglej predračun, če vse štima in če ti kaj ni všeč, ali kakšna postavka ni jasna, jih pa vprašaj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gregt ::

Telefon sem pravkar plačal(400)zanimalo me je predvsem če dobim star aparat nazaj..;)Popravila pa ne morejo popraviti zaradi vodotesnosti,vsaj tako piše v obrazložitvii;)

Gregor P ::

Moraš dobiti star telefon nazaj, saj je vendar tvoj.

Mi pa ni čisto jasen ta stavek "da se NE da popraviti in da dobim nov telefon"? Ali si želel imeti nov telefon, so ti zgolj ponudili nov telefon?

Kakor je videti nov takšen telefon tudi stane na trgu okoli 400 evrov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gregt ::

Gregor P je izjavil:

Moraš dobiti star telefon nazaj, saj je vendar tvoj.

Mi pa ni čisto jasen ta stavek "da se NE da popraviti in da dobim nov telefon"? Ali si želel imeti nov telefon, so ti zgolj ponudili nov telefon?



Nov telefon so mi ponudili in mislim,da mi kaj drugega kod da ga vzamem ne ostane..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregt ()

Hayabusa ::

Znancu je padel na tla iz 2 m višine s4 mini (1 mesec star), počil ekran.
Stisnil je zobe in kupil original rezervni del, cena je bila s poštnino cca 160 eur.Zamenjal ga je sam.

http://geizhals.at/samsung-galaxy-s4-ac...
380 v AT.
Jaz bi na njegovem mestu kupil novega tam, če ga potrebuje (ip67 standard trpežnosti)), starega pa prodal za dele ali ga sam popravil in nebi kupoval novega.


Nov telefon so mi ponudili in mislim,da mi kaj drugega kod da ga vzamem ne ostane..;)

??
Si napisal da si ga že plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

šernk ::

http://www.bitdefender.com/security/and...

prvi stavek je tudi:
The legality of rooting and jail-breaking has been one of the most debated topics in the smartphone industry. With iOS, the US Congress has made it extremely clear that smartphones can be legally jail-broken, the legality of a similar operation on Android is still challenged by vendors when dealing with warranty issues.


predvidevam da bo podobno tudi v evropi držalo, ker se pač s tem ne bodo ukvarjali razni janše in jankoviči temveč strokovnjaki za to področje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

@Gregor P: No jaz sem se še malo posvetoval z dvema pravnikoma (z vsakim zase). Obadva sta rekla, da če boš pisal tožbeni zahtevek na podlagi 37.b člena ZVPot, boš odpadel kot knof od gat oziroma zadeva ne bo prišla niti do obravnave, ker ti ga bodo po vsej verjetnosti zavrnili. Eden je še rekel, da na sodišču z ZVPot-om nimaš kaj iskati, večina sodnikov ga ne jebe 5 posto. Kar se tiče sklicevanja na EU direktive... če niso prenešene v našo zakonodajo ti nič ne pomagajo. Lahko se žališ EU.

Sam bom pa rekel takole... jaz se sicer prav tako ne strinjam, da bi izgubil garancijo že samo s tem če rutnem telefon ampak tudi direktiva na katero se sklicuješ pravi, da je vsak del pod garancijo, čeprav si ti dal gor drug softver (OS). Ampak to spet ne bo držalo, ker če si zamenjal softver, potem del telefona, ki zajema softver ni več pod garancijo in tako kot sem že na prejšnji strani omenil, bi bilo čisto OK, če bi ti na servisu proti plačilu ponovno namestili original softver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ziga Dolhar ::

BlaY0 je izjavil:

@Gregor P: No jaz sem se še malo posvetoval z dvema pravnikoma (z vsakim zase). Obadva sta rekla, da če boš pisal tožbeni zahtevek na podlagi 37.b člena ZVPot, boš odpadel kot knof od gat oziroma zadeva ne bo prišla niti do obravnave, ker ti ga bodo po vsej verjetnosti zavrnili. Eden je še rekel, da na sodišču z ZVPot-om nimaš kaj iskati, večina sodnikov ga ne jebe 5 posto. Kar se tiče sklicevanja na EU direktive... če niso prenešene v našo zakonodajo ti nič ne pomagajo. Lahko se žališ EU.


Super pravnika. (Ne poznata niti osnov pravdnega postopka.)

((Al pa sta namišljena.))
https://dolhar.si/

BlaY0 ::

Ej Žiga, a se lahko nekaj zmenimo, ker sta vidva z Lakotnikom taka majstra. Evo, jaz častim nov telefon, ga zrutam. Vidva bosta pa zadevo na sodišču izpeljala. Ajde pa da vidmo kako deluje slovenski pravni red. Da ne bo vedno ostalo samo pri pravnih mnenjih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Gregor P ::

BlaY0 je izjavil:

@Gregor P: No jaz sem se še malo posvetoval z dvema pravnikoma (z vsakim zase). bla vla bla

 Se opravičujem moderatorjem, ampak ne morem ...

Se opravičujem moderatorjem, ampak ne morem ...



... obema nemudoma odvzet licenco, če sta slučajno (X božanstvo ne daj) odvetnika;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

BlaY0 je izjavil:

Ej Žiga, a se lahko nekaj zmenimo, ker sta vidva z Lakotnikom taka majstra. Evo, jaz častim nov telefon, ga zrutam. Vidva bosta pa zadevo na sodišču izpeljala. Ajde pa da vidmo kako deluje slovenski pravni red. Da ne bo vedno ostalo samo pri pravnih mnenjih...
... kaj pa "stvarna napaka"?!? A pokvaril ga boš tudi sam?:P

Ali je tvoj ultimativni "challenge" v tem, da se na sodišči iztoži prodajalca za popolnoma delujoč (le samo rootan) telefon?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlaY0 ::

Bom našel nekoga, ki ga nov telefon zafrkava in še preden ga bom nesel na servis, ga bom zrutak. A bi to blo po tvojih standardih?

Challenge mi je samo to, da pokažem, da si ZVPot in EU direktive lahko nekam zataknete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[D]emon ::

BlaY0 je izjavil:

lulz... pri telefonu je SoC v bistvu 2/3 logike...

kriko1 je izjavil:

Z rootanjem ne moreš dvigovat frekvence - to je odvisno od modula jedra (lahko bi parametre frekvence izpostavil uporabniku, pa bi navijal tudi brez roota).

Valda da ne moreš z rutanjem dvignit frekvence omogočiš pa s tem možnost namestitve overclockanega kernela.


S kuhinjskim nozem si lahko narezes piscanca in zelenjavo za stir-fry. Ampak ti prav tako omogoca da gres zastihat soseda. Ako pobudaliram na nivoju te debate.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

[D]emon je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

lulz... pri telefonu je SoC v bistvu 2/3 logike...

kriko1 je izjavil:

Z rootanjem ne moreš dvigovat frekvence - to je odvisno od modula jedra (lahko bi parametre frekvence izpostavil uporabniku, pa bi navijal tudi brez roota).

Valda da ne moreš z rutanjem dvignit frekvence omogočiš pa s tem možnost namestitve overclockanega kernela.


S kuhinjskim nozem si lahko narezes piscanca in zelenjavo za stir-fry. Ampak ti prav tako omogoca da gres zastihat soseda. Ako pobudaliram na nivoju te debate.

Spet totalno zgrešena analogija. Moral bi napisati, da s kuhinjskim nožem lahko nasekljaš zelenjavo, lahko tudi koga zaštihaš, ampak če ga v procesu "štihanja" zlomiš (recimo na kakšnem rebru), ti poleg tega, da boš moral za to "štihanje" kazensko odgovarjati, proizvajalec noža ne bo priznal garancije.

Ampak pustimo zdaj te interpretacije in mnenja. Dajmo se osredotočiti na praktični preizkus. Kot rečeno, častim telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

@Gregor P: No jaz sem se še malo posvetoval z dvema pravnikoma (z vsakim zase). Obadva sta rekla, da če boš pisal tožbeni zahtevek na podlagi 37.b člena ZVPot, boš odpadel kot knof od gat oziroma zadeva ne bo prišla niti do obravnave, ker ti ga bodo po vsej verjetnosti zavrnili. Eden je še rekel, da na sodišču z ZVPot-om nimaš kaj iskati, večina sodnikov ga ne jebe 5 posto. Kar se tiče sklicevanja na EU direktive... če niso prenešene v našo zakonodajo ti nič ne pomagajo. Lahko se žališ EU.


na tej točki zaključujem debato, ker nima smisla diskutirat z ljudmi, ki imajo namišljene prijatelje, da namesto njih lažejo. Saj se sploh ne morem odločit kje si se bolj zlagal in povedal največjo neumnost. Trenutno se odločam med idiotizmom, da ZVpot ni verodostojen pravni dokument, ki bi ga upoštevalo sodišče ali budalaštino, da evropske direktive ne veljajo, če niso prenešene v slovensko zakonodajo. Bravo Blay0, jaz mislim da za take morali uvesti naziv persona idiuotus .

BlaY0 ::

Ne budali... kje sem napisal da ZVPot ni verodostojen pravni dokument??? Je, in bi si želel da se ga upošteva z enako mero kot OZ, pa se ga na našo nesrečo ne.

Ker si ti pameten, jaz pa idiot, bi te prosil, če lahko preidemo k dejanjem oziroma praksi in nehamo teoretizirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nekikr ::

Jaz plačam polovico tega telefona, ki se bo dal na servis. Da se ta saga končno konča. Če bodo ti pravniki tule gor seveda naredili konkreten korak in ne samo nabijali kaj bi moralo biti, ker to lahko počne vsak, še posebej, če je v gostilni pri tretjem piru.
Naredimo ta preizkus in pogledamo kako je z zadevo?

BladE_ ::

Tudi jaz priložim kak € za testni telefon!
Akcija - Reakcija

[D]emon ::

BlaY0 je izjavil:


Spet totalno zgrešena analogija. Moral bi napisati, da s kuhinjskim nožem lahko nasekljaš zelenjavo, lahko tudi koga zaštihaš, ampak če ga v procesu "štihanja" zlomiš (recimo na kakšnem rebru), ti poleg tega, da boš moral za to "štihanje" kazensko odgovarjati, proizvajalec noža ne bo priznal garancije.

Ampak pustimo zdaj te interpretacije in mnenja. Dajmo se osredotočiti na praktični preizkus. Kot rečeno, častim telefon.



Recimo. Se vedno ni tako zgresena kot nekatere bedarije v tej temi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

destroyer2k ::

Evo bom pa jaz prispeval nekaj v to temo. Tukaj je link, kjer je eden poslal htc one rootan in custom rom. Razlog za vračilo je bil dead pixel na ekranu.
In na koncu je on dobil nov telefon (htc one se ne popravlja, ampak zamenja z novim).

http://forums.androidcentral.com/htc-on...

nekikr ::

Kaj se je zgodilo v enem primeru nas niti ne zanima. Ker na vsak tak primer imaš vsaj 100 nasprotnih, kjer so se obrisali pod nosom. Upravičeno ali ne bi bilo treba preveriti na sodišču, pa so vsi velecenjeni in super sposobni, seveda tudi vsevedni, pravniki tukaj gor, izginili, ko smo predlagali, da bi pogledali kako je dejansko s tem (in ne samo kakšno je njihovo mnenje, ki je prav tako pomembno kot random osebe s ceste).

šernk ::

Zakaj mora vedno samo ena stran dokazovati svoj prav? Linkane imaš zakone, interpretacije, 100 strani bolj ali manj priznanih svetovnih organizacij, ki pravijo da root ni izničenje garancije, vi pa še vedno niste enega dokaza dostavili, da to ne drži, razen mnenja serviserja ki je pa vredno toliko kot moje mnenje.

torej od tistih 100 primerov nasprotnih primerov najdi enega iz sodišča in priloži dokaze. Dokazov o nategovanju serviserjev je dovolj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

destroyer2k ::

nekikr

Jaz jo bom kupil od tebe in jo programsko uničil


mešaš hruške in jabolka. Nihče ne govori o temu, da si upravičen do opravila, če je za okvaro kriva programska oprema


Jaz bi tudi izginil, če ne ločite med stvarno in programsko napako.

Če doseže nekdo to potem verjetno mora tako biti, saj ne bi ti serviser dajal 600€ zato da ima mir pred tabo.

nekikr ::

torej od tistih 100 primerov nasprotnih primerov najdi enega iz sodišča in priloži dokaze. Dokazov o nategovanju serviserjev je dovolj.

Pa ti pokaži sodbo, kjer je sodišče razsodilo kako in kaj. HTC rootane telefone vseene popravi/menja, Samsung in kompanija pač ne. Na internetih imaš malo morje problemov na to temo, sodbe nobene. V večini obupajo ljudje, v nekaterih servisi. Sodbe nobene. Torej očitno ni tako enostavno, da bi vsak odvetniček s foruma povedal kako in kaj. V prejšnjih dneh so vrli odvetnički s tega foruma na veliko razlagali svoj prav, ko se jim ponudi zgodovinska priložnost pa nikjer nobenega.

destroyer2k: seveda da bi ti dal. Marsikdo se ne bo ubadal s tem, ker bi ga na koncu prišlo še več (odvetniki in odvetnički pač stanejo, pa četudi veš, da nasprotna stran nima pogojev za zmago). Par dni nazaj sem bral o Applu (verjetno je pa pri vseh podobnih enako, o njih so pač pisali). Na leto jih toži precej patent-trollov s katerimi se, kljub temu, da bi tožbo 100% dobili, pogodijo, ker je to veliko ceneje. Enako velja za servis. Nekaj evrov ni nič v primerjavi s sodnimi postopki in slabim imenom (pa čeprav imaš prav).
Torej, čakamo na odvetničke tule gor, če bodo sprejeli izziv, ker zadeva trenutno pač ni črno-bela. Morda si pa jutri vzamejo čas (ali čez kak teden, ko se ne bo več videlo izziva).

St235 ::

V prejšnjih dneh so vrli odvetnički s tega foruma na veliko razlagali svoj prav, ko se jim ponudi zgodovinska priložnost pa nikjer nobenega.


Zgodovinska priložnost za kaj? Da bom svoj čas in energijo stran metal, za dokazovanje dejstev idiotom, ki svoje argumente podkrepijo z lažmi in navideznimi prijatelji?

Takih zgodovinskih priložnosti imam vsakdan 100.

nekikr ::

V Evropi take tožbe še ni, tema pa je precej aktualna in zanimiva za precej velik del trga. Če bi jo dobil bi takoj bil medijsko izpostavljen kar bi prineslo tudi kakšen cekin več. Zanimivo bi bilo tudi zato, ker bi zmagal proti velikim in bogatim, ki sedaj malega človeka izkoriščajo. Če si v svoj prav prepričan, je to idealna priložnost za zaslužek in prepoznavnost. Če nisi, potem pa razumem, da se ti "ne da" in boš raje solil pamet tule vsem ostalim. Ampak, veš, tvoje pravno mnenje je tako pomembno kot od lokalnega pijanca, če sodbe kažejo na to, da imata oba prav enako narobe (s tem da si ti gospod odvetnik, ki nima pojma, on pa navadni pijanec, ki ne ve o čem govori).
Odvetnika, ki bi bil neumen in ki ne bi maral denarja še nisem srečal, pa jih poznam kar nekaj. Menda ne boš rekel, da ste to vsi trije vrli odvetniki s tega foruma? Neumni in da ne marate denarja? Ne sprejmem tega.

Gregor P ::

nekikr je izjavil:

odvetniki in odvetnički pač stanejo,
... ni odvetnika, ki ti bo v tem primeru svetoval drugače, razen če hoče potegniti denar od prodajalca in ga zaman vlačiti po sodiščih:8)

Ne vem, kako naj povem drugače kot da je to res ena od tem, kjer so si mnenja pravnikov pač enaka in to po celi EU; takšen je pač naš pravni red, to (logično) upoštevajo vsa sodišča, tako se učijo študenti (vsaj) na vseh pravnih fakultetah v EU (ali bi lahko bilo drugače, je pošteno, ni pošteno, so druge rešitve možne itd. je sicer lahko tema za diskutiranje, ampak to dejstva pač ne spremeni).

In če zares poglobiš v tematiko in preučiš, zakaj je temu tako, boš videl, da so tudi prodajalci dobili v zameno za večje potrošnikove pravice nekaj pravnih ugodnosti; ni bila takrat direktiva sprejeta kar samo v škodo prodajalcev ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

nekikr ::

Z vsem tem se absolutno strinjam. Ampak naš problem pa še vedno ostaja, sodbe, na katero bi se lahko opirali drugi, pa ni od nikoder. In dokler je ne bo, so vsa pravna mnenja le mnenja. Če se servis ustraši tega super, potrošnik zmaga, če ne, zmaga servis.

k4vz0024 ::

In jo tudi ne bo, dokler ne bo nekomu prekipelo in bo vložil svoj denar in čas za tožbo za rel. nizek znesek. To, da so mnenja le mnenja velja za vsako debato. In v tej temi, kljub temu, da sodbe ni, še ne pomeni, da so enotna mnenja napačna.

nekikr ::

To ni čisto res. Če nekoga ustreliš recimo so pravna mnenja enotna in preverljiva. Tudi če voziš 50 čez omejitev so pravna mnenja enotna in preverljiva. Če rootaš telefon in ti ga servis zaradi tega zavrne...no, tu pa mnenja niso enotna, niti niso preverljiva, ker podobne sodbe ni. Lahko se opiraš na logiko, da je izdelek sestavljen ločeno, se pravi SH in HW posebej, neodvisno, lahko pa na analogijo z avti in posledično garancije ni. Mnenje ni nikdar napačno, ker je le mnenje. Ampak nobeno """pravno""" mnenje odvetnikov tule ne pravi, kaj se dajansko bi zgodilo.

k4vz0024 ::

Žal ti moram pojasniti, da pravo ni eksaktna znanost. In da tvoja frustracija temelji na tem, da ne poznaš delovanje pravnega sistema, kar kaže na mešanje kaz., prekrškovnih zadev s civilnimi.

In tudi v omenjenih zadevah, se v zvezi s posamičnim primerom glede na okoliščine in preverljivostjo lahko izteče drugače...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

nekikr ::

Brez skrbi, nobene frustracije nimam. Je pa lepo videti gobce, ki se skrijejo pred super možnostjo samopromocije in velikega zaslužka v primeru, ki bi ga zlahka dobili (po svojih besedah), rešili tisoče potrošnikov itd. Bomo raje še naslednjih 11 strani debatirali o tem, na koncu bo pa enako vprašanje: Lahko se opiraš na logiko, da je izdelek sestavljen ločeno, se pravi SH in HW posebej, neodvisno, lahko pa na analogijo z avti in posledično garancije ni. Zaključka pa še vedno ne bo.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:


Zgodovinska priložnost za kaj? Da bom svoj čas in energijo stran metal, za dokazovanje dejstev idiotom, ki svoje argumente podkrepijo z lažmi in navideznimi prijatelji?

Lakotnik, vse kar si povedal na 5ih straneh je teorija, ki so te jo naučili na faksu. Z ničimer nisi pokazal, da se konkretna določila in direktive tudi dejansko izvaja. Skratka nič od nič, samo teoretiziraš in svojo energijo/čas usmerjaš v pokroviteljsko poučevanje nas nevednih forumašev, ki ti tukaj ne sežemo niti do gležnjev.

Malo pred novim letom je bil na nacionalki en prispevek o izvajanju hitrih postopkov, ki jih ljubljanski šerifi začnejo brez prisotnosti oziroma direktne prijave upravljalca (JP LPT). Takrat je neimenovani odvetnik svetoval, da naj nihče ne plačuje teh kazni, ker da po tem in tem členu tega in tega zakona šerifi za svoje početje nimajo podlage. Upma samo, da je čim manj folka upoštevala njegov velecenjen nasvet...

wini ::

No da se vrnem h temi. Galaxy note 1 od kolega je imel težave s sim kartico (en cajt je delala en cajt ne).
Ker je bil rootan in imel custom rom sem resetiral binary count in naložil original 4.1.2 fw za mobitel da ne bo slučajno kriv root da ne dela sim kartica.
Telefon je šel na servis in so ugotovili da se je "zjahal" pin nad sim kartico. Razlog naj bi bil adapter od mikrosim kartice kateri imajo baje malo roba in ta rob uniči pin. Če se to naslednjič spet zgodi pravijo da bodo zamenjali cel kos ki drži sim kartico in to seveda zaračunali oz ne bojo upoštevali garancije.

k4vz0024 ::

Ampak pr. nasveti forumskih pravnikov so vendarle dobronamerni, pa še brezplačni. Odvetniki pa imajo le dan pro bono na leto. Marsikomu je takšno mnenje podlaga, da gre k odvetniku in se pobriga za svoje pravice. Lahko pa se vpiše na pf., da bo iz prve roke vedel kako se bo sam odločil za tožbo.;)

BlaY0 ::

Ampak pravni nasvet je lahko dober ali pa brezpredmeten. Đabe nekdo ponavlja, ena in ista določila, če pa vsi vemo da se ne izvajajo. Saj v končni fazi lahko EU naloži kazen Sloveniji, ker le ta ne izvaja njenih direktiv. Samo problem je, da mora nekdo EU najprej prijaviti to neizvajanje. Jaz tega ne bom počel, ker nimam blage veze kako se to naredi, samo kolikor jaz vem, moraš najprej v Sloveniji izrabiti vsa pravna sredstva preden greš jokat na kakšno EU inštanco. Ne vem, morda se pa motim ampak se ne sekiram, ker vem, da me bodo tukaj navzoči pravnikatorji takoj popravili.

k4vz0024 ::

To pa je odvisno od spoštovanja prava in pravne države.

thramos ::

nekikr je izjavil:

Brez skrbi, nobene frustracije nimam. Je pa lepo videti gobce, ki se skrijejo pred super možnostjo samopromocije in velikega zaslužka v primeru, ki bi ga zlahka dobili (po svojih besedah), rešili tisoče potrošnikov itd. Bomo raje še naslednjih 11 strani debatirali o tem, na koncu bo pa enako vprašanje: Lahko se opiraš na logiko, da je izdelek sestavljen ločeno, se pravi SH in HW posebej, neodvisno, lahko pa na analogijo z avti in posledično garancije ni. Zaključka pa še vedno ne bo.


Čaki, sej sta že dva, ki mata keš za takšne zadeve. Kupita pokvarjen telefon, plačata odvetnika (kaj mora delat so vama lepo razložil), čez par let popušita na sodišču ter prilepita vse pritožbe in dokumentacijo v to temo pa sta zmagala v argumentu na forumu. Kaj čakata?

nekikr ::

Če nisi z mano si proti meni, ane? Jaz ne pravim, da imam prav, ker je situacija zapletena, preberi še enkrat dve možnosti interpretacije. Odvetniki tule gor pa pravijo, da imajo prav. In da so sigurni v svoj prav. Praksa jih pa postavlja na debelo laž. Torej, gremo v akcijo!

BlaY0 ::

thramos je izjavil:


Čaki, sej sta že dva, ki mata keš za takšne zadeve. Kupita pokvarjen telefon, plačata odvetnika (kaj mora delat so vama lepo razložil), čez par let popušita na sodišču ter prilepita vse pritožbe in dokumentacijo v to temo pa sta zmagala v argumentu na forumu. Kaj čakata?

Čaki, zakaj bi plačeval odvetnika, če imamo pa na ST pravnike z opravljenim pravosodnim izpitom, ki se spoznajo na te reči. Bodo pa ja nekaj naredili za community, ne samo pisali po forumih. To bi jim moral biti izziv ane - objava članka na to temo v Pravni praksi. Jaz bom pa naredil za community to, da bom zrihtal telefon z napako, ga nato zrutal in odnesel na servis.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Ampak pravni nasvet je lahko dober ali pa brezpredmeten.


lahko je pa navadna laž, s čemer imaš precej izkušenj.

Dejstvo, da ni sodb na to temo meni predvsem pove, da zadeva niti pod razno ni tako pereč problem, kot bi to radi nekateri pokazali. Sploh če govorimo o nivoju EU. Namreč precej težko kupim zgodbico, da se masovno zavrača telefone, ki so rootani nihče pa še ni glede tega sprožil ustreznega postopka. Dosti bolj verjeten scenarij je, da te zadeve nikoli ne pridejo do sodišča ker se rešijo pred tem. V praksi to pomeni, da nekateri pač odmahnejo z roko in požrejo strošek, tisti, ki pa zapnejo pa se firma že pravočasno pogodi z njimi. Meni to predvsem pove, da firme hudičevo dobro vedo na kako tankem ledu so in si ne upajo zadeve pripeljat na sodišče, ker ko bo enkrat izdana sodba na to temo bodo morali sprejemat vse zahteve.

Seveda pa lahko dalje nekateri živite v prepričanju, da imajo firme brezpogojno prav in da sodne prakse na tem področju ni, ker v Evropi noben potrošnik nima jajc da bi zadevo peljal na sodišče.

Jaz bom pa naredil za community to, da bom zrihtal telefon z napako, ga nato zrutal in odnesel na servis.

torej boš v zadevo vložil 15 minut dela in pričakoval od drugih da se naprej ukvarjajo s tem? Zakaj ne bi kar tvojih namišljenih prijateljev prosil, da speljejo zadeve? Svojo pravno ekspertizo so že več kot očitno dokazali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka po preteku 6 mesecev

Oddelek: Loža
466226 (4922) next3steps
»

Na 38 telefonih odkrili prednameščene viruse (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5415545 (11520) thramos
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406101659 (50693) next3steps
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346795 (5730) St235
»

Stvarna napaka LCD TV (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27045530 (40324) Okapi

Več podobnih tem