» »

Viška cerkev -- hrup?

Viška cerkev -- hrup?

«
1
2

MaFijec ::

Ogledujem si stanovanje zelo blizu Viške cerkve.
Ponudba je solidna. Zanima me pa, kako je kaj z zvonenjem?
Kako pogosto in glasno je, tudi ob sobotah in nedeljah? Sem namreč bolj nočna ptica in nebi rad, da me vsako jutro zbudijo,
čeprav nimam rahlega spanca.

Priporočam se za izkušnje iz prve roke.

Hvala za odgovore.

joze28 ::

Bolj naj te skrbi bližina železniške proge, kot cerkev.

stb ::

Marko Plahuta je pripravil zanimivo vizualizacijo: Sound pollution caused by church towers in Ljubljana, npr:
 Hrup zvonov v centru Ljubljane

Hrup zvonov v centru Ljubljane

Mehmed ::

Izkusnje iz prve roke bos dobil, ce gres tja ob polni uri pa poslusas.
Tudi ce ti sosed rece, da se ne slisi, to ne pomeni veliko. Lahko ima boljsa okna od tebe, lahko je pa ze navajen.
Ko se enkrat navadis, te pa zvonovi ali pa tovorni vlaki sploh ne ganejo vec, zmotijo te kaki motorji ali pa glasni otroci, ki so bolj redki.

MaFijec ::

Brez skrbi, da se bom prepričal, najbrž že danes, tudi v živo.
Izkušnje pa niso nikoli odveč. Tako, da če se najde še kdo, kar na plan z nasveti in mnenji.
Odločiti pa je na koncu, kot vedno, moja.

Hvala.

Beli volk ::

Ne vem sicer katera stanovanja ob viški cerkvi si ti gledal in na katero stran je obrnjeno stanovanje. Živim v neposredni bližini viške cerkve, stanovanje obrnjeno proti tržaški cesti. Ob zaprtih (novih) oknih me hrup načeloma ne moti (priznam tudi da imam trdo kožo in iz vsake muhe ne delam slona), čeprav slišim promet iz tržaške, vlak, rešilce ki vozijo po tržaški in zvonenje cerkve. Ob odprtem oknu, lahko tudi samo na kip, pa me hrup moti. V bistvu me zvonenje zvonom še najmanj moti, to je takrat ko je in ni pretirano moteče. Moteči so predvsem rešilci (občasno tudi gasilci, policisti) in pa vlak, predvsem tovorni. Je pa tako, da rešilci z vključenimi sirenami vozijo po tržaški gor in dol konstantno in tega se ni mogoče izobnit.

Hayabusa ::

Poanta zgodbe, je, da tam ne moreš imeti okna odprtega, razen če si gluh in imaš zamašen nos.
Če nisi, potrebuješ klimo in ali rekuperator ter ustrezno narejene kanale, vendar ker je zadeva v glavah Slovencev še vedno na nivoju znanstvene fantastike, je velika verjetnost da tega tam ni.
http://www.agregat.si/sl/ponudba/rekupe....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mehmed ::

Pri meni recimo vlak ob odprtem oknu preglasi tv. Kdor to prvic dozivi je verjetno zgrozen.
Jaz ti pa za zadnji teden ne vem povedat a je sel vlak mimo ali ne. Gre jih vsaj pet na dan, ampak se ne spomnim kdaj sem nazadnje katerega zaznal.
Ti pa lahko po drugi strani povem za vsako bejbo v stiklah ponoci. Ali pa psa.
Razlicni zvoki pac. Cisto lahko se ti zgodi, da te bo na koncu sosedov kotlicek ali pa vrata od lifta zbujala.

fosil ::

Najbolj moteče je tisto ob 6h zjutraj poleti, ko imaš odprto okno.
Je pa zelo odvisno kako je obrnjeno stanovanje, če je proti zvoniku ali stran od njega je velika razlika.
Tako je!

Opkow ::

Sem bil obcasno v bloku in tudi prespal na Jamovi, tik ob cerkvi. Ga precej slisis, ce posebej, ce ga nisi vajen. Drugi tam so rekli, da jih ne moti kaj dosti. Vcasih se porajtali niso. :)

Ce slucajno kupujes stanovanje na tistem koncu, bi me bolj skrbela poplavna ogrozenost obmocja... ;)

BladE_ ::

Mehmed je izjavil:

Ko se enkrat navadis, te pa zvonovi ali pa tovorni vlaki sploh ne ganejo vec, zmotijo te kaki motorji ali pa glasni otroci, ki so bolj redki.


Točno tako... niti predstavljati si ne moreš kako blizu cerkve živim pa ne slišim zvonov tudi če sem zunaj, enostavno se navadiš in te ne moti praktično nič - preslišiš. Ko smo pri meni mi kolegi vedno govorijo "ta ura zvoni vsakih par min" jaz pa "kdo zvoni", ker tudi opazim ne :D
Akcija - Reakcija

Highlag ::

Ne vem zakaj ne začne kdo zbirat podpisov za referendum. Bi rekel, da je dovolj ljudi, ki jih to moti.
Never trust a computer you can't throw out a window

MaFijec ::

No sem šel pogledat in poslušat v živo. Spotoma sem pogledal še drugo stanovanje, ki mi je zdaj bolj všeč.
Najbrž bi se hrupa v prvem lahko navadil, vendar ne vem, če si tega zares želim.

Stanovanje je moderno opremljeno, dvigalo, boks v za avto v kleti, gleda sicer direktno na cerkev, ki je 20m stran, drugače je vse čisto novo.
Cena je primerna, še preveč, saj imajo že 20 ponudb za najem, med ogledom so lastnika klicali štirikrat.
Tako, da niti ne vem, če me bodo izbrali.
Zvonenje se seveda pri odprtem oknu seveda sliši, kot tudi vlak in promet.

Ni mi pa preveč všeč, da je stanovanje precej temno in najemodajalec mi ni zbujal preveč zaupanja,
saj je se nekaj zgovarjal glede plačila rezervnega sklada. Res pa, da je najemnina nizka.

Po drugi strani pa je drugo stanovanje malo starejše in manjše, blok nima dvigala, sicer je pa zelo dobro vzdrževano, svetlo.
Je pa tam v primerjavi s prvim blažen mir, saj je obrnjeno stran od ceste in gleda na majhen park. Drugo stanovanje me čaka.
Najemodajalec pa je tudi izjemo fer.

Ee eh, sladke skrbi. Moram prespati in se potem odločim zjutraj.
Zaenkrat sem bolj naklonjen drugi izbiri.

Hvala za pomoč.

...:TOMI:... ::

Kaj je bilo prej...zanič nova stanovanja ali cerkev? Debata zaključena.

Po drugi strani pa naj fajmošter ali mežnar na 15 minut na roke goni zvonove, se bodo hitro naveličali, banda cervena. Samo elektriko naj jim odklopijo, pa bo frekvenca in intenzivnost zvonenj bistveno nižja,
Tomi

boha ::

folk moti hrup, skoraj nobenega pa ne moti slab zrak. smešno. btk za hrup v LJ, za zrak naj te skrbi. sploh če maš male otroke, čim bolj stran od prometnih cest. raj nabijanje zvonov po 3x na dan, pa frišn zrak, kot pa obratno. :)

scenic16 ::

Mehmed ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kaj je bilo prej...zanič nova stanovanja ali cerkev? Debata zaključena.


No no, prvo je bilo par miljard let tisine, rjovenje dinozavrov na stran. Te zvonovi so precej kratek cas na casovnici tako zemlje kot clovestva.

telexdell ::

Mehmed je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Kaj je bilo prej...zanič nova stanovanja ali cerkev? Debata zaključena.


No no, prvo je bilo par miljard let tisine, rjovenje dinozavrov na stran. Te zvonovi so precej kratek cas na casovnici tako zemlje kot clovestva.

In kaj bi rad s tem povedal? Če si pikolovski potem je vsak posameznik na časovnici tako Zemlje kot človeštva še precej krajši čas kot cerkve in zvonovi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Primorec ::

Človek obstaja že kakih 5-8 miljonov let. Zvonovi pa le par 10 generacij. Se vam ne zdi da se na te motilne faktorje nismo še kot živalska vrsta prilagodili? Pa naj mi eden dokaže da to posiljevanje cerkve z ponočnim zvonenjem na dolgi rok ne prinese kake/ih bolezni? Že tako ali tako se je zadnjih 20 let pojavilo dovolj onesnaževanja tako zraka, vode, farmacije, prehrane in elektrosmoga, da je vprašanje kaki bomo čez 40 let, vprašanje če bomo sploh živi. Tako da jaz po zdravi kmečki pameti bi se temu izognil, če je le možno. Seveda v današnji ekonomiji človek mora sprejemat kompromise, moj post je samo v razmislek, ne želim začet neke verbalne vojne..

Furbo ::

Najprej so hiše, potem pa pridejo razni fajmoštri in podobna zajedalska zalega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hayabusa ::

RKC je trenutno edina ustanova, ki lahko cel dan zvoni, brez da bi se kaj zgodilo.
Kdor hodi k maši ve, kdaj se začne, za vse ostale je to samo jebanje v glavo (isto pri musličih dretje iz stolpa).
Poskusite vi nažigati glasbo, tako kot oni zvonijo.Postali boste osovražen osebek med sosedi :)).

btw, naj zvonijo ročno, bomo videli kako dolgo bo trajalo, jebeš zvonove na elektriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mehmed ::

Kar pravim je, da izgovor kako so bile cerkve tu pred tabo zato se ti prilagajaj pali le, ce se je svet zacel z vzponom krscanstva.

Arto ::

Highlag je izjavil:

Ne vem zakaj ne začne kdo zbirat podpisov za referendum. Bi rekel, da je dovolj ljudi, ki jih to moti.

Uh, ni šans da bi šlo to čez. Praktično nihče iz podeželja se ne bi strinjal s prepovedjo zvonenja.

jype ::

Sej ni treba prepovedat zvonenja, samo naj ne bo "izjema".

Machete ::

Arto je izjavil:

Highlag je izjavil:

Ne vem zakaj ne začne kdo zbirat podpisov za referendum. Bi rekel, da je dovolj ljudi, ki jih to moti.

Uh, ni šans da bi šlo to čez. Praktično nihče iz podeželja se ne bi strinjal s prepovedjo zvonenja.


Jaz imam srečo ker sem v redki vasi, kjer zvonovov ni aktivnih. Čeprav cerkev seveda je.
Me pa kjer koli na obisku strašno nervira zvonjenje ob vikendih. V nedeljo zjutraj!!?? Pa halo?? Od kje vam pravica posiljevati ljudi, da se zbudijo, če jim to zvonenje ne pomeni popolnoma nič. Res lepo krščansko posiljevat ljudi z hrupom brez debate, brez pardona. Ponči, zjutraj, dež, sneg, sobota, torek.. NONSTOP. vsakih 15 min, vsako uro, za vsak drek..
Meni je to nepredstavljivo da se farjem zdi to popolnoma ok in celo nujno, opravičeno vseh civilnih zakonov itd..
Sry Oftopk, ma ok..

Furbo ::

Arto je izjavil:

Highlag je izjavil:

Ne vem zakaj ne začne kdo zbirat podpisov za referendum. Bi rekel, da je dovolj ljudi, ki jih to moti.

Uh, ni šans da bi šlo to čez. Praktično nihče iz podeželja se ne bi strinjal s prepovedjo zvonenja.


Jaz sem že eden.

Nabijajo v nedeljo zjutraj, vsak dan, vsako uro, pred mašami..
Eni pa še potrkavajo z zvonovi, kot da smo v srednjem veku in ne obstaja sintisajzer ali kaka druga zabava, ki ni bila izumljena kmalu za kolesom.

Na glas si seveda nihče ne upa nič reči, na anonimnem referendumu bi pa marsikdo skenslal to preživeto zadevo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MaFijec ::

Saj sem vedel, da bom zanetil požar :)
Drugače ste malo zašli izven teme.
Informacije sem dobil.

Drugače je pa moja pozicija glede vseh ver in vsega drugega preprosta.
Vsak ima pravico verovati in imeti svoja prepričanja,
dokler s tem ne vpliva na druge toliko, da se njihova kvaliteta življenja bistveno poslabša.

Glede zvonov bi bila najboljša neka srednja opcija, naj tudi zanje velja odlok o hrupu in
frekvenca zvonjenja naj se zmanjša. Idealno bi bilo samo za nedeljske maše in večje praznike.
V vsakem primeru pa je potreben kompromis.

Še ena pravopisna, da popravim sebe. Pravilno je zvonjenje in ne zvonenje.


Živi in pusti živeti.

Matako ::

Ma imamo še srečo, da ni džamij. Se vedno spomnim, kadar sem bival že v kaki Turčiji.

5h-neki . Vsak dan (pozabite na zmanjševanje "frekvence", odpade). Po pokvarjenih a močnih megafonih.

Aaaaa-*krc* aaaa-eeee *krc* aaalh-baaalaah-rh *krc*rh-aaaaaaaauuuuu-eeeeeeee-eeee*krc*ee-e-eehhh-eee


Hvala ti Momo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Relanium ::

MaFijec je izjavil:


Še ena pravopisna, da popravim sebe. Pravilno je zvonjenje in ne zvonenje.


A zvoni ali zvonji ?


Ja no, se popravljam:
zvonjenje -a s (e) glagolnik od zvoniti:
poslušati zvonjenje; glasno zvonjenje zvonov / od
daleč se je oglasilo zvonjenje / po zvonjenju so
šli vsi učenci v razred; prebudilo ga je zvonjenje
budilke; zvonjenje telefona, hišnega zvonca /
jutranje, večerno zvonjenje; zvonjenje za umrlim /
zvonjenje lovskih psov
• zvonjenje v ušesih občutek zvenenja nepretrganega
visokega tona

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Glugy ::

Cerkve so tradicija. Ok če si živel nekje preden so cerkev tm postavl potem imaš vso pravico da se pritožuješ. Če pa pridš tja živet pa se pol šele začneš pritoževat se mi zdi pa totaln sprenevedanje. Razumem zakaj je podeželjčanom fajn slišat zvon. Navajeni so ga iz otroštva in jim predstavlja neki dobrga pa jih spomn da vsaj neki se pa še ni spremenil, vsaj neki je še isto in vsaj neki jih povezuje pa spremlja cel lajf. Pa tud če niso verni. Gre za kulturo bl k za vero. Sam en mini primer: kdo se je spomnu da so ribe eno meso pa drugo? katoličani. kdo to verjame? večina. Kaj je pa res? Tud riba je meso. Torej tud če nisi kristjan, tudi če nisi vernik imaš ostanke kulture krščanstva hočeš nočeš v sebi. To ni nč slabga. Religija je sicer druga stvar ker zlorablja verstva za vodenje in propagando nad ljudmi. Sama kultura pa ni nič napačnega.

Skratka če greš nekam ne it tja delat revolucje, pejt tja ker ti je tm všeč tko kot je. Če ti pa ni všeč pa ne it tja. Spoštuj kulturo domačinov. Simpl :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Hayabusa ::

Glugy
https://slo-tech.com/forum/t577694/p412...

Cerkve so tradicija.

Saj obrezovanje žensk v Afriki je tudi.
Kamenjanje isto.

Ni vse, kar je tradicija dobro.

Primorec ::

Ok, zastopim da so zvonovi bili z namenom opozarjanja pred nevarnostjo, kakor kresovi pred turki, zastopim da 100 let nazaj ni vsak imel ure in bi lahko bognedaj zamudil mašo...Ampak v 21 stoletju, ko ma vsak pamž uro + telefon pa res ni treba treskat vsakih 15 min..Če se prav spomim, ko sem bil v Vipavi v vojski je ob polnoči 16x zazvonilo. Najprej za vsakih 15min, nato pa še število ur..Seveda vojska ni prvih par dni spala nič, potem pa so nas itak tako gonil da te ne bi niti top zbudil..
Se spomnite Breclja (mislim, da je pravi priimek)ko je povijal bate zvonov na stolni cerkvi v Kopru..Bil je cel medijski pogrom..Sedaj ko to zvonenje upravlja elektronika ni problem naštelat, da od 10 zvečer do 6 zjutraj to ne bi treskalo..

Sriple Tix ::

Ko sem pred leti kupoval parcelo za gradnjo hiše, sem nepremičninskemu posredniku naštel dva pogoja, da mi lahko zemljišče sploh ponudi. Prvi je bil, da se ne sme nahajati v ožji okolici Bleda (kot veliko Blejcev sem tudi jaz želel uiti kaosu, kjer se ne da več normalno živeti) in da je najbližja cerkev oddaljena vsaj kilometer. Pogoja izpolnjena, me happy :).

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Pozabil si na 3 pogoj, železnica 1 km stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Sriple Tix ::

Je tudi, na drugem bregu Save pod Radovljico, ampak to je uspelo povsem nenamerno :D.

Hayabusa ::

Koliko stran jo imaš ? Na 300-400m se vlak čez dan sliši, ponoči na 1 km.
Lahko izmeriš razdaljo z www.geopedia.si .

Mehmed ::

Glugy je izjavil:

Ok če si živel nekje preden so cerkev tm postavl potem imaš vso pravico da se pritožuješ.


Ok, recimo da sprejmemo to hinavsko pogojevanje. Cerkev je bila tu pred mano, zato lahko zvoni.
Ampak naj zvoni na klasicen nacin. Ne s temi novodobnimi zvonovi, teh pa ni bilo pred mano. Sej se gremo tradicijo ane. Nej se zupnik obesa na strik vsako uro, ga bo ze minilo.

Cist iskreno me zvonovi niti ne motijo. Ukinil bi jih, da se dolocene ljudi malo prizemlji. Ker so malo zabluzili s temi tradicijami.
Sej imamo tudi tradicijo opozarjanja pred turki s kresovi. Gremo vsakic ko vidmo kamion s tursko registrsko enga prizgat na hrib. Sej je tradicija, nam nau nben govoru.

ahac ::

Zadnjič smo šli v hribe in smo po 2x poslušal po 15min nonstop glasnega zvonjenja daleč iz doline. A to je ta tradicija in kultura?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matek ::

Tradicija je najslabši možen izgovor za karkoli. Ko nimaš več nobenega argumenta, lahko rečeš samo še "tako je pač že od nekdaj". Vaške veselice imamo tudi že od pamtiveka, pa se morajo dandanes pač držati sodobnih določil o omejitvah hrupa.

Drugače je pa za enakopravnost religij v naši bojda sekularni državi vsekakor sporen privilegiran položaj RKC (tudi) na tem področju. Ko (če) se končno postavi džamijo, bo mujezin lahko fasal položnico za prezgodnje, prepozno ali preglasno dretje. In prav je tako.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Primorec ::

@Ahac: Mislim da tako zvoni samo kadar kak vernik umre in seveda 15 min pred vsako mašo..

>JJ< ::

Zelo je odvisno od zvočne izolacije oken v stanovanju. Pri nas so nova okna povsem odpravila hrup od 100m oddaljene cerkve.

Sprobaj okna v novem stanovanju, če te skrbi hrup.

Okapi ::

Včasih se je vse do viške cerkve (in še malo dlje) zjutraj slišal lev iz živalskega vrta.;)

O.

Glugy ::

Sej se ni cerkev spremenila, spremenilo se je dojemanje določenih ljudi. Tradicija pravim zato ker včasih je folk znal potrpet pa razumet, dons je pa treba za vsako stvar jamrat. In ne obrezovanje niti slučajno ni primerljivo z zvokom zvonov. Primerjava je napihnjena in absurdna. Primerjanje nepremeljivega.

Ok sprejmem argument če so zvonovi "močnejši" zdej kot so bili včasih, ne sprejmem pa argumenta da bi se zarad tega mogu tok sekirat. Veš kok ljudi živi tik ob glavni cesti kjer je skoz hrup? Pa se ne pritožujejo tok kot se vi za en brezvezen zvon. Štekam ne marate religije RKC, tud jz je ne ampak mal pretiravate no. Uni k živijo ob prometni cesti se navadjo na hrup, vi k ste ob cerkvi ste pa fini neki. Pač če komu ne paše naj ne gre živet v bližino cerkva. Sj noben ne sil da greste tja živet. Če pa od malga živite pr cerkvi se itak navadete in vam je normalno da zvoni. Vem k živim tik ob cerkvi in mi ni noben problem. Sploh vem ne da zvoni če mi kdo ne reče ker sm že tok navajn.

Hočm sam to rečt da pr nekaterih stvareh se obnašate k da bi šlo za en velik bav bav gre pa za miško. Kako bi vi v vojski zdržal če vas že sam zvon tok mot mi ni jasn. Pa zakaj se tok ne pritožujete nad onesnaženim zrakom k dejansko ubija folk na dolgi rok? Zvonjenje je v primerjavi s tem nedolžno. Redko kdaj slišm da bi se kdo pritožval nad onesnaženim zrakom, vsi bi se pa pritoževal nad zvonikom. Ok štekam pač ne marate cerkva in to je izraz vaše jeze nad njimi. The end.

ahac ::

Hrup s ceste in onesnažen zrak sta posledica prometa, industrije, itd... Kaj pa zvonenje? Stranska posledica katere koristne stvari je pa to?

Če pa od malga živite pr cerkvi se itak navadete in vam je normalno da zvoni.

Pa, če te od malega tepejo, se itak navadiš, da si tepen in ti je normalno, a ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DC- ::

Zivim v blizini (merčnikova).
Konketno je iz dnevne sobe viden zvonik na razdalji cca 100 m

Prvi mesec sploh nisem opazil, da so tam.
Veliko bolj se slisi ponoči vlak ampak se hitro navadiš.

Mehmed ::

Glugy je izjavil:

Veš kok ljudi živi tik ob glavni cesti kjer je skoz hrup?


Sami so si krivi, kaj so se pa preselili tja... Aja ne, to nima smisla. Sej te glasne ceste se gradijo tam, kjer so ljudje ziveli prej v miru.
A je mozno, da je ta rkc mi smo bili prej argument en navaden bullshit? Ker ocitno ne velja nikjer razen pri cerkvah?

shadeX ::

Štos je da, nekaterim je pač hrup avtomobilov, otrok, siren, vlaka OK, medtem ko pa hrup zvonov pa ne? Please explain.

Utk ::

shadeX je izjavil:

Štos je da, nekaterim je pač hrup avtomobilov, otrok, siren, vlaka OK, medtem ko pa hrup zvonov pa ne? Please explain.

Kakšna bo škoda, če odpraviš zvonenje v primerjavi z zaprtjem ceste in železnice?

vorantz ::

Ko sm živel zravn te cerkve (v 2 različnih stanovanjih zelo blizu) je bil res edini zvok, ki me je motil tuljenje rešilcev in vlak
Ostalo se sploh ne spomnim

shadeX ::

Utk je izjavil:

shadeX je izjavil:

Štos je da, nekaterim je pač hrup avtomobilov, otrok, siren, vlaka OK, medtem ko pa hrup zvonov pa ne? Please explain.

Kakšna bo škoda, če odpraviš zvonenje v primerjavi z zaprtjem ceste in železnice?


Dober razlog. Samo zaradi tega razloga ti še vedno slišiš hrup avtomobilov 24h/dan, vlaka vsako uro, sireno vsake 3 ure. Medtem ko zvonove slišiš 10min pred mašo, za par minut.

Sicer je pa tale tema že dolgo offtopic.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44838958 (15518) solatko

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214744 (12789) Miha 333

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183200 (73667) Gandalfar
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023177 (21418) joze67

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117425 (16793) Ziga Dolhar

Več podobnih tem