» »

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere

1
2
»

waters ::

Zamujam k maši? Halo? O čem ti to govoriš? Dej prosim odgovori na moj argument, ali pa se ne oglašaj več!

Ramon dekers ::

Mipe je izjavil:

Keri kekci... zvonjenje je vedno bilo del življenja, predvsem na kmetih. Kako pa mislite, da so kmetje vedeli, kdaj je čas za kosilo? Ker vedno zvonijo opoldne.



haha, in sedaj nimajo za uro 2$ in se verjetno še vedno orientirajo po zvonjenju.

mrtnxii je izjavil:

Preberite kakšno knjigo o zgodovini, uporabnosti in podobnih lastnostih, ki jih imajo zvonovi. Res je, nismo več v kameni dobi, vendar marsikomu zvon in zvonenje vendarle nekaj pomeni.



ja kaj pa? spomin na težko delovno kmečko življenje, res človek dobi kar orgazme ob takšnih spominih. Pa verjetno ni več veliko tiste generacije oz se spravlja pod zemljo ko so živeli s/za cerkev. Lahko to zvonenje torej ukinemo?

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Bistvo vsega pa je, da vas sploh ne moti zvonenje ampak sama cerkev. Imam prav?
Če ne bi zvonilo, bi vam pa kvarilo razgled.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

glistovje ::

waters je izjavil:

Zamujam k maši? Halo? O čem ti to govoriš? Dej prosim odgovori na moj argument, ali pa se ne oglašaj več!


Nimam ti kej odgovarjat. KAR JE PREVEČ, JE PREVEČ! naj začne cerkev prodajat cd z zvonenjem, pa si trobi vsak dan doma. Nas pustite da spimo - V MIRU! :)

šernk ::

waters a to je tvoj argument?

Kdo je bil prej na tem mestu ti ali cerkev?


sosed se je h nam preselil pred 10imi leti, že v tistem času sem imel zvočnike, torej lahko nabivam muziko celo noč? saj vendar sem jo lahko tudi prej, ko ni bilo nobenega soseda tako blizu, naj se pač odseli, če mu ne paše!

mogoče bi me pa celo še kdaj videli v cerkvi, če bi delovali kot učijo, do takrat pa...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mipe ::

Kdo pa spi podnevi?

mrtnxii ::

cekr je izjavil:

Bistvo vsega pa je, da vas sploh ne moti zvonenje ampak sama cerkev. Imam prav?
Če ne bi zvonilo, bi vam pa kvarilo razgled.


se popolnoma strinjam.

glistovje ::

cekr je izjavil:


Če ne bi zvonilo, bi vam pa kvarilo razgled.


Verjameš ali pa ne, mi res kvari razgled , ampak s tem se da živet.

Gladi ::

glistovje je izjavil:

waters je izjavil:

Zamujam k maši? Halo? O čem ti to govoriš? Dej prosim odgovori na moj argument, ali pa se ne oglašaj več!


Nimam ti kej odgovarjat. KAR JE PREVEČ, JE PREVEČ! naj začne cerkev prodajat cd z zvonenjem, pa si trobi vsak dan doma. Nas pustite da spimo - V MIRU! :)

Sej obstajajo posebni čepki za ušesa ter neke "slušalke" za v ta namen. Čepki so manj kot 2$:))

mrtnxii ::

ramon dekers, nisem tega mislil. hočem le povedati, da je nekdaj ljudem zvon nekaj pomenil. Današnja populacija pa bi porušila cerkev in zgradila stolpnico. A ko vam fon kar naprej zvoni je pa OK?

Ramon dekers ::

cekr je izjavil:

Bistvo vsega pa je, da vas sploh ne moti zvonenje ampak sama cerkev. Imam prav?
Če ne bi zvonilo, bi vam pa kvarilo razgled.


ne, za cerkev mi dol visi in verjetno tudi komu drugemu, ampak vsakih 15 minut in potem vsako uro ter 7 uro zjutraj nabijanje po 5 10 minut je pa idiotsko.

innerspace ::

cekr je izjavil:

Bistvo vsega pa je, da vas sploh ne moti zvonenje ampak sama cerkev. Imam prav?
Če ne bi zvonilo, bi vam pa kvarilo razgled.


Za nekatere to drzi, za mnoga pa ne. Nimam nic proti cascenju cesarkoli, naj se le ne vpleta v moje zivljenje, vkljucno z oznanjanjem svete mase.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Saladin ::

Lahko ukinemo celotno kulturo, če hočeš.

Vse stare zgradbe podret, vse stare slike in knjige zažgat, vso staro muziko prepovedat,... in na koncu eliminirajmo še vse starce.

Če nisi dobesedno pod zvonomm (in če si - kaj zavraga delaš tam) nimaš utemeljenega razloga za jamranje. Če pa zgolj slišiš zvon - potem ni težava v hrupu, ampak v jasni nestrpnosti do same institucije. Ali pa si eden izmed frikov, ki tolče z metlo po stropu v bloku ali pa kliče policijo sosedu, takoj ko le ta da muziko malce bolj na glas.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

innerspace ::

Saladin je izjavil:

Če nisi dobesedno pod zvonomm (in če si - kaj zavraga delaš tam) nimaš utemeljenega razloga za jamranje. Če pa zgolj slišiš zvon - potem ni težava v hrupu, ampak v jasni nestrpnosti do same institucije.


So not true.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Ramon dekers ::

mrtnxii je izjavil:

ramon dekers, nisem tega mislil. hočem le povedati, da je nekdaj ljudem zvon nekaj pomenil. Današnja populacija pa bi porušila cerkev in zgradila stolpnico. A ko vam fon kar naprej zvoni je pa OK?



fon lahko ugasnem in ima svoj namen, cerkev ga nima.

Saladin ::

Cerkev je bila garantirano prej tam kot ti. Torej se ti prilagajaš situaciji in ne obratno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Mipe ::

Večji problem so diskači in raznorazni rave party-ji, ki navijajo glasbo vse do jutra. Da ne omenjam cestnih dirkačev s stereo sistemov rušilne moči, posebej sfriziranim motorjem in seveda nastavkom za aušpuh - z enim ciljem: pritegniti pozornost. Ali pa vse tele potujoče trgovine oz. sladoledarji z nemogočimi sirenami. Pa en tip sredi naselja na cirkularki žaga drva za zimo. CEL DAN.

Obstajajo večji motilci kot pa zgolj zvonovi, ki niti niso tako nadležni.

Resno, ko mimo mene prituli tak cestni frajer, me ima, da bi mu z macolo predelal vozilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

mrtnxii ::

Ramon, drugi slotehovci ti priporočajo čepke za ušesa. kupi si jih. to je zagotovo najboljša solucija ta trenutek.

Ta tema je prepir za oslovo senco.

Ramon dekers ::

Saladin je izjavil:

Cerkev je bila garantirano prej tam kot ti. Torej se ti prilagajaš situaciji in ne obratno.



fak ker retardiran argument. Tudi izjava da je bila zemlja ploščata od cerkve je bila prej od izjave da je zemlja okrogla in ni središče vesolje. Torej se tej ustanovi pokorijo samo tepci, hja bo že držalo.

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

Mipe je izjavil:

Mater ste občutljivi na zvonjenje, medtem ko vas prav nič ne moti klepanje kose, karavana tovornjakov, 14-letni mozoljavi mulci s sfriziranim mopedom, tečen sosedov pes itd... Ne, to vas nič ne moti, moti vas zvonjenje.


Potem pa pridi k nam, kjer boš lahko ob 7:00 za celih 5 min poslušal glasbo zvonov. PS: ne gre za cerkvico, ampak za katedralo, ki ima zvonove neprimerno večje in glasnejše

V času mojega 7. in 8. razreda OŠ pa sem norel, ker sem moral od 7:00 do natanko 7:10!!! vsak dan!!! poslušati zvonove. Takrat so bili na srečo jezni tudi verniki, ki so dosegli skrajšanje na 5 min. Kdor lahko pri nas ugotovi koliko je ura, mu dam za pir. :))

innerspace ::

Saladin je izjavil:

Cerkev je bila garantirano prej tam kot ti. Torej se ti prilagajaš situaciji in ne obratno.


Naceloma drzi. Lahko bi se preselil.
A morda bi raje okolico prilagodil sebi, saj mi ni do zivljenja v votlini in nabiralnistva.
Stekas absurd?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Ramon dekers ::

Mipe je izjavil:

Večji problem so diskači in raznorazni rave party-ji, ki navijajo glasbo vse do jutra. Da ne omenjam cestnih dirkačev s stereo sistemov rušilne moči, posebej sfriziranim motorjem in seveda nastavkom za aušpuh - z enim ciljem: pritegniti pozornost. Ali pa vse tele potujoče trgovine oz. sladoledarji z nemogočimi sirenami. Pa en tip sredi naselja na cirkularki žaga drva za zimo. CEL DAN.

Obstajajo večji motilci kot pa zgolj zvonovi, ki niti niso tako nadležni.

Resno, ko mimo mene prituli tak cestni frajer, me ima, da bi mu z macolo predelal vozilo...



diskači imajo svoj namen, prinašajo dobiček in bi jih bilo potrebno še več v Lj. sploh kakšnega dobrega, da se razširi turizem in privabi mladino. Poleg tega ljudje navadno ob diskačih dobijo odškodnine, navadno povzročajo hrup le za vikende etc, etc, etc.

mrtnxii ::

Ramon dekers je izjavil:

Mipe je izjavil:

Večji problem so diskači in raznorazni rave party-ji, ki navijajo glasbo vse do jutra. Da ne omenjam cestnih dirkačev s stereo sistemov rušilne moči, posebej sfriziranim motorjem in seveda nastavkom za aušpuh - z enim ciljem: pritegniti pozornost. Ali pa vse tele potujoče trgovine oz. sladoledarji z nemogočimi sirenami. Pa en tip sredi naselja na cirkularki žaga drva za zimo. CEL DAN.

Obstajajo večji motilci kot pa zgolj zvonovi, ki niti niso tako nadležni.

Resno, ko mimo mene prituli tak cestni frajer, me ima, da bi mu z macolo predelal vozilo...



diskači imajo svoj namen, prinašajo dobiček in bi jih bilo potrebno še več v Lj. sploh kakšnega dobrega, da se razširi turizem in privabi mladino. Poleg tega ljudje navadno ob diskačih dobijo odškodnine, navadno povzročajo hrup le za vikende etc, etc, etc.


a ni to tudi "retardiran argument"? oprosti moram pogledat v slovar ker nisem preprian kaj to sploh pomeni

šernk ::

A ko vam fon kar naprej zvoni je pa OK?


ne ko zvoni v četrto v roku ene ure, ga izklopim, prevečkrat stestirano.

Vse stare zgradbe podret


marsikatero bi bilo potrebno podret, se strinjam. ker to da zaradi pof****** dveh dreves ker so pač zgodovinsko pomembni, vsak dan nosim glavo na prodaj je too much.

skratka če smo proti zvonenju, nismo proti celemu svetu, temveč smo proti zadevi, katera marsikomu ne pomeni nič drugega razen hrup.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gray_Warden ::

Redko je v bližini kakšne diskoteke stanovanjska hiša kjer bi se dejansko slišal hrup ki prihaja iz diskoteke.

Cerkvene zvonove pa se sliši čez celo naselje.
Why so serious?

Ramon dekers ::

"a ni to tudi "retardiran argument"? oprosti moram pogledat v slovar ker nisem preprian kaj to sploh pomeni"

z vaših izjav še sedaj nevem kaj je namen tega da cerkev zvoni vsakih 15 minu. Sladoledar pride in gre, poštar pride in gre...vse ima svoj namen, pomen. Samo cerkev zvoni v tri krasne kot da ne bi poznali ur.

Mipe ::

Raje dopustim gradnjo cerkve za vsako religijo posebej tik zraven moje bajte, kot pa da se odpre še en diskač na razdalji 1km. V bližini cerkve vsaj ni polnočnih razgrajačev in vandalov, ki pustijo svoj "pečat" na ulici ter ljudi, ki se trudijo spati v miru.

Saladin ::

Torej se tej ustanovi pokorijo samo tepci, hja bo že držalo.

Jebote ustanovo - govorim o starih stavbah kulturnega pomena, ki opravljajo aktivno in praktično funkcijo (oznanjanje časa) ter versko funkcijo (čaščenje obredov in verskih dogodkov). Verjetno popnoč tudi lepo izgleda in privabi kakega turista.

Stavba je verjetno stoletja tam, z stoletno tradicijo in svojimi farani. Ampak fuck that - ti hočeš imet mir.
No, farani pa hočejo svoje tradicionalno mesto in obrede. Verjetno so tudi že zmanjšali tako obseg kot glasnost zvonenja do te mere, da lahko še neovirano opravlja svojo funckijo.

Naslednji korak je na tebi da se prilagodiš. A boš tudi avtocesto premikal drugam, ker tebi ne paše?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

glistovje ::

Mipe je izjavil:

Raje dopustim gradnjo cerkve za vsako religijo posebej tik zraven moje bajte, kot pa da se odpre še en diskač na razdalji 1km. V bližini cerkve vsaj ni polnočnih razgrajačev in vandalov, ki pustijo svoj "pečat" na ulici ter ljudi, ki se trudijo spati v miru.


preseli se V cerkev. Pusti nas pri miru!

Ramon dekers ::

Mipe je izjavil:

Raje dopustim gradnjo cerkve za vsako religijo posebej tik zraven moje bajte, kot pa da se odpre še en diskač na razdalji 1km. V bližini cerkve vsaj ni polnočnih razgrajačev in vandalov, ki pustijo svoj "pečat" na ulici ter ljudi, ki se trudijo spati v miru.


potem pa se preseli v cerkev in doživljaj orgazme. Vem da to ni argument, ampak na takšen retardiran odgovor sploh ne moreš ničesar odgovoriti.

Gray_Warden ::

Mipe, kje ti pravzaprav živiš da te diskoteke tako motijo?
Ker kakorkoli pogledaš, se hrup iz diskotek širi izključno samo v bližnjo okolico diskoteke, kjer so redko kakšni speči ljudje (razen pijančkov=)).

Hrup cerkvenih zvonov pa se sliši vsak dan vsakih 15 minut.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Saladin je izjavil:

Torej se tej ustanovi pokorijo samo tepci, hja bo že držalo.

Jebote ustanovo - govorim o starih stavbah kulturnega pomena, ki opravljajo aktivno in praktično funkcijo (oznanjanje časa) ter versko funkcijo (čaščenje obredov in verskih dogodkov). Verjetno popnoč tudi lepo izgleda in privabi kakega turista.

Stavba je verjetno stoletja tam, z stoletno tradicijo in svojimi farani. Ampak fuck that - ti hočeš imet mir.
No, farani pa hočejo svoje tradicionalno mesto in obrede. Verjetno so tudi že zmanjšali tako obseg kot glasnost zvonenja do te mere, da lahko še neovirano opravlja svojo funckijo.

Naslednji korak je na tebi da se prilagodiš. A boš tudi avtocesto premikal drugam, ker tebi ne paše?



in to je zate argument, oznanje časa? še enkrat imamo ure ki stanejo 2$. Avtocesta ima svoj namen zraven nje se zgradi protihrupna ograja...in nekako drži. cerkev nima namena, pomena.

šernk ::

No, farani pa hočejo svoje tradicionalno mesto in obrede. Verjetno so tudi že zmanjšali tako obseg kot glasnost zvonenja do te mere, da lahko še neovirano opravlja svojo funckijo.


če se ne motim (že ene 6 let nisem bil pri maši) se v sami cerkvi zvonenje zvonov sliši precej manj kot okoli nje. zakaj morajo vedeti 5km naokoli, da oni imajo svoj obred? (ob ugodnem vetru se zvonove sliši tudi dlje)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Saladin ::

cerkev nima namena, pomena.

Kaj je namen kulture?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mrtnxii ::

Za takega bednega nevernika kot si ti res nima namena, pomena...

Tisti, ki najbolj jadikujejo, najmanj trpe.

Ramon dekers ::

mah sam imam okoli sebe cca 3 cerkve oddaljen v radiju po 5 km, potem imajo pa zamike, najprej ena, potem druga in potem še najbližja...lol. Sem mislil da gre samo meni to na k. Ampak živeti v miru je iluzorno saj hočemo ostati v kameni dobi.

Gray_Warden ::

Zakaj krščani v sloveniji ne dovolijo postavitve džamije.

Če je ne dovolijo, zakaj potem oni lahko zvonijo vsakih 15 minut?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

bauci ::

Saladin,
zvonjenje nima veze s kulturo. Pol bi lahko iz mojega balkona tut Damjan Murko pel vsake 15 minut :).

madog ::

V kolikor vidim ste tukaj večinoma vsi proti zvonenju cerkva ker ste se preselili v njihovo bližino, tako kot ste se priselili se tudi odselite in je to to. Sam živim od cerkve oddaljen cca 50m že vse življenje in bitja zvonov ne slišim oziroma ga preslišim kar se pozna samo v dvigu glasnosti glasu med zvonenjem in nato ko ga je konec se avtomatsko spet spusti.

kot sem rekel odselite se in bo to to.

Zakaj bi se okolje v katerega ste VI GOSPODJE VELECENJENI, VSEMOGOČNI IN VSEVEDNI moralo spremeniti zaradi vas.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

mrtnxii ::

cerkve ne zvonijo vsakih 15 min. če pa živiš med petimi cerkvami mi je pa res žal...

džamije pa ne pustijo ker nočejo islamizacije države... al kako že

Mipe ::

Saj se ve, da samo čez Cerkev šinfate, zvonjenje je zgolj priročen izgovor, tako kot sosedova kura na dvorišču. Haters are gonna hate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Ziga Dolhar ::

Očitno debata o problematiki zvočnega onesnaževanja ne zmore preseči nivoja neargumentiranih trovrstičnic z mnogo sklicevanja na argument avtoritete (namesto obratno). Škoda. Zaklepam.
https://dolhar.si/
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44839221 (15781) solatko

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214930 (12975) Miha 333
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412524 (10188) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184254 (74721) Gandalfar
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114692 (11897) jype

Več podobnih tem