» »

Črnuče - zvonjenje cerkve

Črnuče - zvonjenje cerkve

1
2
3

Sssaga ::

wasd je izjavil:

Ta zvon tam stoji dlje kot ti. Če ti kaj ne paše, pojdi drugam. Morda kam, kjer se derejo z mošeje. Ali kam, kjer počno kaj drugega.
Živiš pač v kulturnem okolju, kjer je to normalno.


Bravo!

Ostali troli naj se pa naučijo spoštovati tradicijo in kulturo!

BlaY0 ::

d4vid je izjavil:

Navadi se... Jaz sem recimo samo en vikend prezivel na pocitnicah in to 5m stran od cerkve, pa zvonenja nisem slisal...

Če si tako blizu nič ne slišiš, ker je zvonik 20m nad tabo...

Sssaga je izjavil:


Ostali troli naj se pa naučijo spoštovati tradicijo in kulturo!

...kulturo/tradicijo, da recimo stare avtomobilske gume odvržeš v grmovje za cerkvijo. Al pa gremo še malo nazaj... pomije skozi okno zliješ na ulico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

GupeM ::

Preseli se na takšno lokacijo kot sem jaz. Od hiše vidim 5 cerkva, so pa k sreči vse tako daleč, da se zvonjenje sliši samo od tistih od katerih piha veter. Nikoli se ne sliši vseh 5 na isti dan. Mogoče v brezvetrju, če zelo pozorno poslušaš.

Punca je živela pa kakšnih 100m od cerkve, pa so me zvonovi zbudili samo v nedeljo ob 10ih, ob odprtem oknu, kar pa me ni pretirano motilo, ker takrat je pa res že čas da vstanem. Če sem slučajno spal toliko časa (dolga noč).

Btw: Mene pa moti, da ob 6ih zjutraj vsi kurblajo svoje avtomobile. (Izmišljena trditev, samo v razmislek...). Kaj če bi še to prepovedali? Pa ptičje petje? Pa ko ne bo več avtomobilov, prepovemo kolesarje, ker se sliši ko se vozijo. Ko nebo kolesarjev pa še pešce, saj so koraki zelo moteči. Sploh ženske v petkah, ...

fujtajksel ::

Netrunner je izjavil:

Slovenija je načeloma še vedno krščanska država in so cerkve in zvonovi del kulture. Verjamem, da zna biti moteče dokler se ne navadiš. Potem bo lažje oz. ne boš mogel spati če bo preveč tišina :)


Ustava RS, 7. člen:
Država in verske skupnosti so ločene.
Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Ločitev religije od države štejem za enega največjih dosežkov zahodne civilizacije.

Razgrajanja v času ko je sicer zakonsko zapovedan mir ne morem štet za kulturo.

Glugy je izjavil:

... Ko pa je treba zvonove poslušat ki so tam zvonil že stoletja je pa tega poudarjanja kr naenkrat konc. ...

Sploh niso povsod tam zvonili že stoletja in tolk na glas. Marsikje zvonovi zvonijo čisto v mejah normale, ker imajo pač razumne župnike. Zaradi slabe zakonodaje je to žal prepuščeno samovolji župnikov.

Glugy je izjavil:

... Če si ti že od nekdaj živel blizu zvonov in če te šele zdej motijo se zmišljuješ. Če si se pa preselil nekam kjer zvoni si pa agresivn. Greš v neko sosesko živet pol pa pritiskaš na njo da živi po tvojih načelih. Jo siliš k spremembi miselnosti. Delaš problem kjer ga prej ni bilo. Zato ker pač teb ne paše neki. ...


Na vasi tole mogoče drži vodo. Kjer sem se rodil jaz, redki hodijo v cerkev. Če župnik nabija z zvonovi, dejansko svojo "kulturo" vsiljuje drugim in to na neprimeren agresiven način. Ko/če bo to začel počet mujazin, pričakujem da ne bo šlo gladko skozi in na lepem bodo protestirali tudi tisti ki zagovarjajo zvonenje. Čeprav gre za enak problem.

BlaY0 ::

GupeM je izjavil:


Btw: Mene pa moti, da ob 6ih zjutraj vsi kurblajo svoje avtomobile. (Izmišljena trditev, samo v razmislek...). Kaj če bi še to prepovedali? Pa ptičje petje? Pa ko ne bo več avtomobilov, prepovemo kolesarje, ker se sliši ko se vozijo. Ko nebo kolesarjev pa še pešce, saj so koraki zelo moteči. Sploh ženske v petkah, ...

Saj ne gre zato kaj moti in kaj ne... zvonjenje je dandanes nepotrebno in nihče ne bi bil za nič prikrajšan, če ga ne bi bilo. Pa še ves ta bron bi lahko pretopili in postavili kakšen res dober spomenik sprave...

matobeli ::

Kar bi lahko naredila država je:

-obvezna sinhronizacija vseh cerkvenih ur
-omejitev zvonenja na max 30 sec v uri

Sicer pa vera del kulture? No, jasno, par lepih muzejev krščanstva nardit, organizirat vsakoletno romanje, kakšna dobra dramska bsebina bi tudi lahko padla...

Ne pa tko kot se mi gremo, vsakodnevno opominjat na svoj obstoj. Sej nismo v srednjem veku.

shadeX ::

Baja je izjavil:

meni gredo bolj na živce ptiči takoj po 4ti zjutraj. če bi vsaj vsak dan ob isti uri, isto popevali, bi se navadil, tako pa KILL'EM ALL!


Lol.. isto tle. Vsak dan poleti 4.14.. čiv čiv čiv, mamo jim jebem.

EDIT: Ampak, ok. Zaprem okno in nadaljujem s spanjem. Sej oni ne štekajo da morm jaz spat še par ur, tako da se morm bolj jaz njim prilagodit kot oni meni. Druge izbire itak nimam :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

OrkAA ::

Mah, pusti ljudem topel obcutek pri srcu, da so dobri kristjani medtem ko poslusajo tradicionalno zvoncklanje. Tako ali tako jih po smrti caka pekel, ker nosijo oblacila iz razlicnih materialov. Tradicija je jebena rec.

Blinder ::

Prav da vas zvonovi spomnijo, da smo slovenci kristjani. Pa tudi ce ne verujes, samo da ves kam spadas.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

joze67 ::

Če te morajo spomnit, je že bolj slabo, ane. Poleg tega nismo.

Unknown_001 ::

Blinder je izjavil:

Prav da vas zvonovi spomnijo, da smo slovenci kristjani. Pa tudi ce ne verujes, samo da ves kam spadas.


Ne. Nismo po defaultu. Res pa je, da je ta veroizpoved predstavljala zajeten delež naše kulturne dediščine.

Kot mnogi sem tudi sam krščen a se ne čutim pripadnega cerkvi. Pokrščen sem bil pa le zaradi ljubega mira pri bajti in da ne bi bilo kakih komplikacij ko se bom ženil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Zakaj pa nihče ne veruje v enako zgodbico od doma, a ni vera "notranja" stvar?

Od kje vatikanu ta monopol nad vero?

Ne pozabit, če fizično hodite v cerkev, podpirate RKC, kot institucijo, torej direktno podpirate organizacijo ki bi jo en nepristranski vesoljec označil z vsem drugim kot pa človekoljubno.

Nemci so svojo "zgodovinsko" kulturo lepo zatrli. Mi pa veselo zvonimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Miha 333 ::

Ne gre samo za vero, cerkve in zvonovi so tudi kulturna dediščina, pri kateri je treba skrbeti za ohranitev namena.

Zvok cerkvenih zvonov praviloma obremenjuje okolje kratkotrajno, ker običajno zvonjenje traja nekaj minut, kritična obremenitev pa je presežena v bližini cerkva le izjemoma, pa še takrat gre to preseganje predvsem na račun slabega prostorskega planiranja, na podlagi katerega se je izvedla neprimerna umestitev stanovanjskih stavb ali drugih stavb z varovanimi prostori v bližino cerkvenega zvonika.

Si se ti preselil v bližino cerkve ali je cerkev prišla k tebi?

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Zakaj pa nihče ne veruje v enako zgodbico doma?

Od kje vatikanu ta monopol nad vero?

Ne pozabit, če fizično hodite v cerkev, podpirate RKC, kot institucijo, torej direktno podpirate organizacijo ki bi jo en nepristranski vesoljec označil z vsem drugim kot pa človekoljubno.


K maši nisem šel odkar sem birmo imel. Uhhh kok je že to nazaj. Tudi od domačih nihče ne hodi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Cerkev je prišla k meni. Pol leta nazaj so si kupili zvonove, cerkev zgrajena cca 2000.

Grem tudi stavit da so na tem območju bivali ljudje preden so jih pokristjanili.

shadeX ::

Unknown_001 je izjavil:


Kot mnogi sem tudi sam krščen a se ne čutim pripadnega cerkvi. Pokrščen sem bil pa le zaradi ljubega mira pri bajti in da ne bi bilo kakih komplikacij ko se bom ženil.


Zakaj pa bi se potem sploh ženil (cerkveno)? A ni fora cerkvene poroke, da si s partnerjem obljubiš večno zvestobo pri bogu. Zakaj bi to sploh delal, če se ne čutiš pripadanega cerkvi?

Odgovor tipa "V primeru če punca tako želi, zame ni izgovor".

SimplyMiha ::

Obstajajo spalna naselja, veste, kjer je mir vključen v okoljski načrt.

Ampak ne, folk bluzi.

K0l1br1 ::

Ženil se bo cerkveno, ker nima hrbtenice. Tako kot jo nismo imeli ostali, ko je bil čas za to.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Kot mnogi sem tudi sam krščen a se ne čutim pripadnega cerkvi. Pokrščen sem bil pa le zaradi ljubega mira pri bajti in da ne bi bilo kakih komplikacij ko se bom ženil.


Zakaj pa bi se potem sploh ženil (cerkveno)? A ni fora cerkvene poroke, da si s partnerjem obljubiš večno zvestobo pri bogu. Zakaj bi to sploh delal, če se ne čutiš pripadanega cerkvi?

Odgovor tipa "V primeru če punca tako želi, zame ni izgovor".


Ehmmmm ker sem po naravi simpl človek in mi je vseeno kako se bom ženil. Pač ne mislim komplicirat. Pač obred je mal bolj tradicionalen itd. Če bo takrat moja draga kaj bolj srečna zaradi tega ali pa se rešim kake zamere v žlahti, toliko bolje.

Zame ne bo nič drugače.

K0l1br1 je izjavil:

Ženil se bo cerkveno, ker nima hrbtenice. Tako kot jo nismo imeli ostali, ko je bil čas za to.


Pač razlagaj si kakor češ. Froca verjetn ne bomo dal polivat ker hvalabogu generacije se menjajo in bodoči dedki in baice niso več tako zategnjeni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Unknown_001 je izjavil:


Zame ne bo nič drugače.
Če imaš kakšna načela, če verjameš v svobodo, če če če.... potem bo drugače. Če ne pa ne in bo vseeno. Delati nekaj zato, da bodo drugi srečni, pa imo, ni recept za srečo. Potem bodo hoteli nekaj drugega, pa nekaj tretjega, in se bosta celo življenje prilagajala tretjim. Hrbtenica, pa to.

Unknown_001 ::

K0l1br1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zame ne bo nič drugače.
Če imaš kakšna načela, če verjameš v svobodo, če če če.... potem bo drugače. Če ne pa ne in bo vseeno. Delati nekaj zato, da bodo drugi srečni, pa imo, ni recept za srečo. Potem bodo hoteli nekaj drugega, pa nekaj tretjega, in se bosta celo življenje prilagajala tretjim. Hrbtenica, pa to.


Imam zelo preprosto načelo. Dol mi visi.

Ti sam verjameš v to da nimaš svobode. Ko te bo brigalo za vse skupaj boš šele sproščeno gledal na svet brez da bi se rabil komu "svobodno" upirati.

Ti priporočam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Men je vseen kdo se poliva.

Ampak hrupa zaradi tega pa res ni treba zganjat.

Ni ravno tko kot pri prometu kjer je to nujno zlo, dokler na znamo bolje.

OrkAA ::

Unknown_001 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zame ne bo nič drugače.
Če imaš kakšna načela, če verjameš v svobodo, če če če.... potem bo drugače. Če ne pa ne in bo vseeno. Delati nekaj zato, da bodo drugi srečni, pa imo, ni recept za srečo. Potem bodo hoteli nekaj drugega, pa nekaj tretjega, in se bosta celo življenje prilagajala tretjim. Hrbtenica, pa to.


Imam zelo preprosto načelo. Dol mi visi.

Ti priporočam.


Ce bi draga hotela, da se krstis kot musliman bi ti tudi viselo dol? :)

Unknown_001 ::

OrkAA je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zame ne bo nič drugače.
Če imaš kakšna načela, če verjameš v svobodo, če če če.... potem bo drugače. Če ne pa ne in bo vseeno. Delati nekaj zato, da bodo drugi srečni, pa imo, ni recept za srečo. Potem bodo hoteli nekaj drugega, pa nekaj tretjega, in se bosta celo življenje prilagajala tretjim. Hrbtenica, pa to.


Imam zelo preprosto načelo. Dol mi visi.

Ti priporočam.


Ce bi draga hotela, da se krstis kot musliman bi ti tudi viselo dol? :)


Krst plus islam ne gresta skupaj.

Btw.

Ne, veroizpovedi ne bi menjal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Menjal, pomeni da jo imaš. Izpoveduješ svojo vero?

Pomojem si rekel da ne.

K0l1br1 ::

Ah, to so pljuskavice, malo v levo, malo v desno, kot piha veter ali reče draga. Hrbtenice ni, amen.

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Menjal, pomeni da jo imaš. Izpoveduješ svojo vero?

Pomojem si rekel da ne.


No daj nehaj komplicirat. Imam vero.
A veš v kaj verujem?
V zdravo pamet.

Če bi lahko bi itak vse te veroizpovedi takoj ukinil.

K0l1br1 je izjavil:

Ah, to so pljuskavice, malo v levo, malo v desno, kot piha veter ali reče draga. Hrbtenice ni, amen.


Samo da si ti vretenčar srečen in pameten.

Bog te blagoslovi.

Amen.

BTW Islam Krščanstvo in Judje verujejo praktično v istega boga. Razlika je la v preroku.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

No, zdaj vidimo koliko ti res visi dol :)

matobeli ::

Bi rekel da gor visi, ampak to ni kosher ;)

K0l1br1 ::

Je kar občutljiv danes, ja. Bolj kot ponavadi.

Unknown_001 ::

OrkAA je izjavil:

No, zdaj vidimo koliko ti res visi dol :)


Itak da mi. Jaz vas lepo podjebavam v glavo in pijem pir na terasi ker mi je križank zmanjkalo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

OrkAA ::

Nam dol visi.

Unknown_001 ::

OrkAA je izjavil:

Nam dol visi.


Yeah sure ;)

Why do you even bother about me then? Vi ste tisti ki zaslišujete. Jaz sam povem tist kar mi prvo pade na pamet.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Se hočeš zmazat? Nak, vsem nam dol visi, če se temu danes tako reče:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Se hočeš zmazat? Nak, vsem nam dol visi, če se temu danes tako reče:P


Pardon zdele mi pokonc stoji... hihi :D

Škoda ka vam teh riti ki so se mim mene sprehodile nisem slikal. Mijauuuuu u pi* matr
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SimplyMiha ::

Dajte preselite te zajebancije v kakšen lokal, no.

Unknown_001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Dajte preselite te zajebancije v kakšen lokal, no.


Jst sem že tam sam vas nikjer jebela :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Prmejduš da bi res lahko, imajo zastonj wifi

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Prmejduš da bi res lahko, imajo zastonj wifi


Halooooo mobilne meje so padle kekc
Ejga dec ka pa teb nj jasn zdele
Orto tripster FTW
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Da ne bom googlal, a kdo ve, kako daleč je džamija v Ljubljani? A oni tudi kake zvoke spuščajo v okolico?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

Da ne bom googlal, a kdo ve, kako daleč je džamija v Ljubljani? A oni tudi kake zvoke spuščajo v okolico?


Za Unionom. Dokaj Haram lokacija
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

K0l1br1 ::

Džamijo bi itak morali dati v vsako vas. Če je cerkvev, naj bo še džamija.

mzakelj ::

Itak džamijo v vsako vas. Saj je le religija miru ane :))

shadeX ::

K0l1br1 je izjavil:

Džamijo bi itak morali dati v vsako vas. Če je cerkvev, naj bo še džamija.


To je kot da bi v čebele hotle naredit panj na mravljišču.

r3dkv1c4 ::

BlaY0 je izjavil:

Ma kakšna kultura, šlo je za čisto praktično reč - uro, ki jo takrat praktično nihče ni imel na roki, ker si je ni mogel privoščiti.

RKC bi lahko šla v korak s časom in izdala aplikacijo za pametne fone, kjer ti bi telefon v hlačah vibriral vsakih 15 minut in pred vsako mašo po 5 minut skupaj...

SEVEDA ČE BI TO HOTEL!

To bi bilo čudovito...potem bi na troli ob konicah 3/4 trole vibriralo...ob 17 bi vibriralo vsakomur 7x....groza....;((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

konspirator ::

[D]emon je izjavil:

konspirator> Oboje je enako nadležno ter moteče (kot da že ni dovolj onesnaževanja s hrupom). In oboje sodi na smetišče zgodovine. *sledi cel kup bullshit linkov na "medije*

Vtakni si tako Mladino kot Dnevnik nekam.

Scaramouche> potem bodo muslimani lahko z mujezinov isto delali in se drli vse povprek..

Mislis minaretov ? In ne, ezan je samo 5x na dan. ;)

Ker si tako prijazno odgovoril, bom enako prijazno odgovoril nazaj.

Vtakni si tvojega pedofila alaha (poroka s 6 letno avšo z imenom aiša), mein kampf koran, mujezina, đamijo in ostalo primitivno navlako iz 7. stoletja v /dev/null ter se pridruži ostalim v 21 stoletju.
Watch out: tu je veliko pripadnikov leve struje (levičarjev), in zanje je vsaj Mladina sveto čtivo. tako kot je za sds reporter in demokracija.
Da te ne bo jype fojbiral.


Either way op, najebal si, država Slo pravi da je cerkveno zvonjenje **glasba** in s tem ne hrup.
--

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

En je baje postavil zvočnike na balkon, v smeri cerkve in ob naključnih urah predvajal metaliko.
Naslednji dan so se kulturno in civilizirano dogovorili za kompromis.
(en napisal to zgodbo na forumu, koliko je res pa ne vem)

konspirator je izjavil:


Either way op, najebal si, država Slo pravi da je cerkveno zvonjenje **glasba** in s tem ne hrup.

Aha, torej je nabijanje metala OK?
Bomo videli*, so rekli slepi. :D

* - oziroma v tem primeru: slišali
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jest10 ::

konspirator je izjavil:

ostalo primitivno navlako iz 7. stoletja v /dev/null ter se pridruži ostalim v 21 stoletju.

Se pravi bomo rekli adijo tudi katolikom ane?

BlaY0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ma kakšna kultura, šlo je za čisto praktično reč - uro, ki jo takrat praktično nihče ni imel na roki, ker si je ni mogel privoščiti.

RKC bi lahko šla v korak s časom in izdala aplikacijo za pametne fone, kjer ti bi telefon v hlačah vibriral vsakih 15 minut in pred vsako mašo po 5 minut skupaj...

SEVEDA ČE BI TO HOTEL!

To bi bilo čudovito...potem bi na troli ob konicah 3/4 trole vibriralo...ob 17 bi vibriralo vsakomur 7x....groza....;((

Po moje bi si vsi to aplikacijo zinštaliral in čez en teden bi jih minil in bi letela dol s fona. Na koncu bi imele samo še razne mamce to gor iz dveh razlogov. In vsi bi bili veseli in zadovoljni...

Highlag ::

Mislim da v današnjih modernih časih ni nobene potrebe, da se zvoniki oglašajo vsakih 15 minut. Št. ljudi na poljih, ki bi želeli vedeti koliko je ura, s pomočjo zvonika ni. Sploh pa ponoči. Če moramo biti tiho od 10h do 6h normalni ljudje bi bili lahko tudi zvoniki. To ni nič drugega kot kazanje mišic.

Če bi radio predvajal eno super duper muziko vsakih 15 minut, bi se je povprečen človek prej ali slej naveličal, sploh če radija nebi mogel ugasniti.

Naj zvonijo za maše, pa pogrebe in podobno. To me ne moti.

Pa sem kristijan in celo iz Črnuč.
Never trust a computer you can't throw out a window
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44839217 (15777) solatko
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412520 (10184) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184228 (74695) Gandalfar

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117594 (16962) Ziga Dolhar

Več podobnih tem