» »

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

globoko grlo ::

ja in pol bi si omislili še klobučke z zvončki, pa mobitele z zvončki, pa vsak špeglar bi mel ene par zvončkov obešenih, pa ...

in svet bi bil v popolni harmoniji, sami zvončki povsod, kaj bi potem štromarcam delal>:D >:D

kiFni ::

Cerkev so pri nas postavili kasneje, pred kakimi 10 leti al neki takega.

Sandoval ::

In gasilskim/policijskim/reševalnim/alarmnim sirenam bi še pojačali glasnost, da bi jih sploh kdo slišal.
In omejitev za predvajalnike glasbe bi se povišala, folk bi začel glasneje govorit, si sfu*al grlo in glasilke.
nato pa bi lahko uvedli v vrtcu učenje znakovne govorice.
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

poweroff ::

SNS zahteva ureditev vprašanja cerkvenega zvonjenja

Ljubljana - V poslanski skupini SNS pozivajo ministra za okolje in prostor Janeza Podobnika, da nemudoma uredi vprašanje cerkvenega zvonjenja. Vlada je namreč z letos uveljavljeno spremenjeno uredbo o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju med povzročitelji hrupa izbrisala hrup, ki ga povzroča zvonjenje cerkvenih zvonov, številni občani pa so že začeli s podpisovanjem peticij, s katerimi želijo izraziti nestrinjanje s preglasnim zvonjenjem v okolici svojih domov.

Cerkveni zvonovi danes predstavljajo "velik problem in moteč element v najbolj strnjenih naseljih, celo tam, kjer stojijo zdravstvene ustanove", je na današnji novinarski konferenci v Ljubljani povedala poslanska SNS Barbara Žgajner Tavš. "Upam si trditi, da gre za očiten primer zlorabe politike s strani cerkve, ko je vlada samovoljno spremenila uredbo o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju leta 2005 oziroma z začetkom veljave januarja 2006," je še dejala.

in tako dalje...
sudo poweroff

Fizikalko ::

No, končno nekaj pametnega tudi s strani SNS-ja.

CaqKa ::

zgleda tak kot da je tole temo brala in vun iz nje izluščila pozitivne in negativne točke.

VidKo ::

Mater ej, najprej me zbudijo ob 7.00, in sedaj spet ob 8.30.... So čisto zmešani al kaj????
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

opeter ::

Amen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

Mene so pa zbudili ob 5h zjutraj, takoj po tem ko sem zaspal ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WhiteWolf ::

V našem kraju so zamenjali župnika in sedaj pri nas zvonijo še bolj pogosto.

Ne vem čemu je potreba, da se ob 7.00 zvoni 20 minut skupaj. Niti en vikend se ne da normalno naspati.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

jype ::

Zamenjajte še didžeja in v neposredni bližini verskih objektov predvajajte peklensko glasbo od 6. do 22. ure.

Saj to dopušča z ustavo zagotovljena verska svoboda.

Steinkauz ::

Fizikalko, se je kej spremenil ? :D

Fizikalko ::

Glede zvonjenja - ne. Glede jeze - ja. Sem se pripravil do tega, da se ne sekiram več, kar si štejem v orenk uspeh.

ffka ::

joj fizikalko mas ti probleme kaj če bi usakega od nas neki motilo napr. mimo moje bajte pele usake 10 s 1 avto soset žaga drva že 3 dni drugemu skosedu krave mukajo me učasih res kaj moti samo tok hudo pa spet ni

Bethrezen ::

morš se sekirat! zjebi to cerku na use možne načine!
www.urbanterror.net

Matev ::

žaganje drv je pač nakaj kar mora biti
ali pač je
tudi sam večkrat žagam

a rohnenje zvonov pa res nikomur ne služi - za proti toči edino
drugo je pa čista potrata in onesnaževanje z zvokom

kekz ::

Drv se ponavadi ne žaga ob nemogočih urah. Ali pač?
Jaz vem, da pri hrupu pazim in ga povzročam takrat, ko zagotovo nihče ne spi.

Največja neumnost ni cerkveni hrup sam po sebi, ampak to, da se naredi zakonsko izjemo in se privilegira samo eno skupnost. To dejansko je svinjarija ;((.

ffka ::

cerkveni zvonovi zvonijo ob nekaterih uran nwm točno kerih vem da ob 12.00 in zvonijo mrliču tko da imajo namen.

DominusSLO ::

cerkveni zvonovi zvonijo ob nekaterih uran nwm točno kerih vem da ob 12.00 in zvonijo mrliču tko da imajo namen.


Naj si torej pripadniki te sekte omislijo kake prenosne napravice, ki jim bodo vsem zvonile ob istih urah. Vznemirjanje ostalega dela populacije pa ni opravičljivo.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Karaya 52 ::

Pa res gre svet v kur*c. bim-bam-bom

Horsechoker ::

But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

gkovac ::

pri nas je norišnica kar se tiče zvonenja! začne se ob 5 zjutraj in potem:
- na vsake 15 minut do polne ure; enkrat za 15 čez, dvakrat za pol, trikrat za 15 do in štirikrat za polno uro (nemoteče ker so mali zvonci)
- ob polni uri; koliko je pač ura (moteče ker tolče dvakrat - mali in potem še veliki zvon - najbrž za tiste naglušne)
- ob določenih urah - točen seznam je nemogoče narest ker je to velikokrat in ob mešanih urah, recimo ob 7 zjutraj vsako jutro, trajanje od 10 do 15 minut (zelo moteče - vklopijo največji zvon)
- ob mašah in praznikih - neusmiljeno dvajsetminutno nabijanje z polno jakostjo in vsemi možnimi zvonovi (ekstremno moteče pogovor z odprtimi okni je nemogoč z zaprtimi pa precej bolj glasen)
- pogrebi - neusmiljeno nabijanje s polno močjo (očitno bi radi reveža obudili od mrtvih)

nimam nič proti zvonenju... tole pri nas pa presega vse meje zdravega razuma. Najbolj so mi pa všeč pacienti s stavkom: "Pa saj se boste navadili." Ja sevede... ti si se navadil ker ti ne nabija na glavo, ampak si vsaj kilometer stran.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Idejnik.SI ::

Well, sprijaznite se. Trenutno živimo v klerikalni državi, kjer dobrodušna RKC lobira v vseh segmentih ljudskega obstoja, tudi na takšen način, da vam ob živalskih urah oznanja Njegovo Vsemogočno prisotnost. Pojdite v Cerkev, se boste malce dušno prečistili in darujte vbogajme. Because the Fucker needs money.

Skratka, perhaps bo kaj bolje, ko bo Janez predal ključ Države Borutu...:D


Idejnik.SI

gkovac ::

OMFG... tale Barbara Žgajner Tavš rula!! Tale njen govor je totalno raztural. Pa je to kar govor res? Ima kdo kakšne informacije?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Karaya 52 ::

Kruha in iger! Pa 20% še povrh - bim bam bom.

Zheegec ::

Sulc: Pri nas (cca 40-50m zračne razdalje) zvoni vsakih 15min, pa potem velik zvon ob uri (torej opolnoči 12x), in to 24/7, torej se ne začne ob 5h zjutraj ampak stalno... še najbolje pri vsem tem je, da na zvoniku sploh ni ure, samo zvoni pa.

Seveda pa ura tudi ni čisto točna, cca 2s je prehitra. Je pa to zvonenje res nujno, glede na to, da imam uro samo na TVju, računalniku, telefonu in v avtu in seveda je povsod bolj točna kot cerkvena...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gkovac ::

@Master D.
hotel si pa povedati kj točno?

@alien
no tut jest sem zračne razdalje tam cca. 100 metrov (najbrž manj). heheh mogoče pri nas tolčejo samo od 5 zjutraj pa do desetih zvečer ker je vsako razbijanje polne ure dvakrat (ura je dvanajst... 12 krat manjši zvon in 12 krat velik). Pri nas čez dan prinesejo not :D
Kaj pa občasna razbijanja "na polno" imate? Maše? Pogrebi?

pri nas sem pozabil omeniti pritrkovalsko sekcijo (na to so v mojem selu ekstremno ponosni). Ko se spravijo oni na zvonik si pa želim, da si imel bazuko....
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

nevone ::

Jest se strinjam, da zvonjenje na vse pretege nima več pravega smisla. Cerkev se enostavno prepočasi prilagaja. Če je včasih bila ura v zvoniku za namene merjenja časa, in je zvonjenje ljudi informiralo o tem koliko je ura, prav. Ampak danes to ni več potrebno in cerkev naj zvonarske koncerte prireja po istih kriterijih kot ostali koncertarji.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Fizikalko ::

Se ne bi mogel bolj strinjati.

Pyr0Beast ::

+1

... Pr nas je tut super. ...
24/7 96/24 ... za popizdt ... total ... Pa ker model nuca vedt ob 3h zjutrej kolk je ura ...
.. pa po$#" smetarje z totimi puhalniki ob 4h zjutri je tudi lepo slišat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

frenk ::

jest sm zdele že 3 mesce na švedskem pa še nism slišal zvonca...pomoje me bo kap k nazaj pridem :)

kekz ::

Tole zvonjenje je res samo sebi namen in moteče.
Še slabše pa je bilo pred leti v Romuniji. Očitno niso imeli denarja za zvonove, pa so imeli v zvonikih kar zvočnike s posnetim zelo šumečim in prasketajočim zvonjenjem. :\

amerikanec ::

Osebno mam tud velike probleme z zvonovi, saj zjutrej rad spim oni pa glih zjutrej radi zvonijo. Hrup je za znoret!!! Jz nevem kako je to sploh možno da se to zgodi?

Sm pa prišel do nekega scenarija, ki bi to dejstvo postavil na takšna tla, da bi se tud rkc zavedal kako moteče je to in bi po vsej vrjetnosti naredil prepoved veljavno... Predstavljajte si, da v Ljubljani postavijo pravo mošejo s stolpom, kjer je vsak dan mufti ene 5x in predava mašo v arabščini in jo, tako kot drugje, ojača skozi zvočnike. Me prou zanima kako bi pol skakal zakaj se to nesme. Obe vere sta pa zame isto, saj sm ateist.
"Zdrava pamet je od vseh reči na svetu porazdeljena najbolj enakomerno:
Vsakdo nemreč meni da je ima zadosti." Rene Descartes

opeter ::

Mi takšnih problemov nimamo, saj zvonijo le ob 12. uri, pa ob nedeljah (čas maše) oz. pri velikih katoliških praznikih.

Ne vem, zakaj pri vas zvonijo vsakih 15 minut.

kr_1dn ::

Pa poglej še z dobre strani. Tvoj odpor do cerkvenih zvonov je morda povezan s hudim duhom, ki se je naselil v tebi. Ko te zvonenje ne bo več motilo, boš vedel, da je šel ven.>:D

miko 55 ::

gremo do zvonika pa mu odbijemo zvonik. al pa šranc od 22 do 6 ure. al mu pa štrom odklopmo.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Pyr0Beast ::

Termit dela čudeže :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miko 55 ::

da na dolgi rok. TNT dobro rešuje zadeve
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Pyr0Beast ::

Pa poglej še z dobre strani. Tvoj odpor do cerkvenih zvonov je morda povezan s hudim duhom, ki se je naselil v tebi. Ko te zvonenje ne bo več motilo, boš vedel, da je šel ven.>:D

Do takrat mu bo ze sveti duh sluh uzel :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordWorm ::

Fizikalko jst bi na primitiven nacin sfuku vse zvonce pa se kej zraven ce bi bil v tvoji kozi - se ne hecam!
ni podatka

CWIZO ::

A se je zakon na tem področju že kej spremenil? Pri nas zdej kak teden 5 do 7ih začnejo nabijat za 15minut (s parimi polminutnimi pavzami). Pol čez dan je pa več ali manj mir.
Zračne linije mam do zvonca ene 150m, brez da bi blo kaj vmes. Spat pri zaprtem oknu pač ne gre.
Na tisto normalno zvonenje vsake tok časa, ki je bilo prej sem se navadil. Tole zdej je pa nevzdržno, in ne vidim pointa da 5 do 7ih zjutri zvoniš 15minut pol pa cel dan nič.

Skratka se je kej spremenil na tem področju?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

jype ::

CWIZO> Skratka se je kej spremenil na tem področju?

Ne.

PaX_MaN ::

Absolutno ne:
Z odzivom organa 02.08.2011

Odziv:
Slovenski okoljski predpisi, ki urejajo varstvo pred hrupom, ne obravnavajo zvonjenja cerkvenih zvonov. Takšna rešitev je skladna z obravnavo hrupa v evropski okoljski zakonodaji - Direktivo Evropskega Parlamenta in Sveta 2002/49/ES o ocenjevanju in urejanju hrupa v okolju, ki med vire hrupa, za katere bi bilo treba s predpisi določiti omejitve za njihovo obratovanje zaradi povzročanja hrupa, ne šteje cerkvenih zvonov.

Po našem vedenju tudi okoljska zakonodaja drugih držav na področju obremenjevanja okolja s hrupom ne obravnava zvonjenja cerkvenih zvonov.

Stališče Ministrstva za okolje in prostor je, da naj se primeri zvonjenja, ki so moteči za okolišnje prebivalce, obravnavajo posamamično in naj se rešitev najde z dogovorom med okolišnjimi prebivalci in predstojnikom cerkve. Urejanje režima zvonjenja cerkva s predpisom in neodvisno od značilnosti zvonov in lokacije cerkve ne bi bila ustrezna rešitev.

CWIZO ::

Well fuck :\ Bom probal z župnikom govort.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

lambda ::

Vsekakor je moteče, če župniki pretiravajo. Je pa zagotovo razlika v pristopu k vsemu skup, vsekakor ne pristopit tako kot ta fantič: Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere. Bolj nestrpno kot pa najhujše zvonjenje.

Prijateljski pogovor z župnikom bi bil prva stvar, če to ne zaleže, pa morda kaka peticija, ki jo podpiše več ljudi iz okoliša - v smislu, da je zvonjenje čist ok stvar, le da bi cenili, če bi ga omejili na neke zmerna trajanja in primerne čase. Na tak način bi se doseglo še največ. IMO.

CWIZO ::

Sem poslal (nikol nisem mislil da bom kdaj to naredu) email zdej fajmoštru. Tak prijazen seveda. Me zanima kaj bo odgovor.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kriko1 ::

Rekel ti bo da moraš vstajat zgodaj zjutraj ko zazvoni.
Ker takrat je težje vstat, s tem simboliziramo pohod na goro Sinaj, medtem ko pa dodaten spanec predstavlja lenarjenje in zdrs v pekel.

Matev ::

jaz sem enkrat omenil nekomu da zvonjenje malce utruja
ker so tam zvonili vsakih 15 minut, ob praznikih pa celotni dan - durh brez prestanka

pa mi reče da ima zvon tako lep zvok,
in da tisto na 15 minut pa ni zvonenje ampak je ura

kixs ::

Js se na te cerkvene zadeve nic ne spoznam in mi je malo cudno, ce ne zvoni po uri in se mi zdi kar nekaj v tri dni.

Vendar, vsako zvonenje ima svoj pomen, ce ga seveda poznas - to sem zadnjic cisto tako btw izvedel.

Kar se tice zvonenja samega, pri punci imajo poleg hise cerkev (razdalja od njenega okna, ki gleda zvonik, pa do zvonika je manj kot 30m) in nimam pojma kdaj zvoni. Ko sem se na zacetku zveze parkrat prespal pri njej sem se slisal, potem pa nic vec. Danes pa moram prav poslusat, da izvem koliko je cajt - ko malo potegnem v postelji in se mi ne da stegvat po telefonu.

Npr. enako je bilo enkrat, ko sem bil na dopustu v Turciji. Direkt poleg hotela minaret in nic lepsega kot ob 5h poslusat tisto "tuljenje". Ampak ni panike, po dnevu ali dveh tudi tega nisem vec slisal.

V glavnem je vse v glavi, bolj kot ne nekaj moti, bolj bos na to pozoren in slabse bo.

Just chill 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

CWIZO ::

Sej pravm prej me ni motilo k so vsake tok časa naznanil kolk je ura. Zdej so pa požežili na 11 in ob 7ih zjutri in se ne da več spat.
Prej sem živel 20m stran od železniške postaje sem se tut navadil. Zdej živim 20m stran od bistrice in sem se navadu, ker je pač naraven zvok, skoz isti. Te zvonovi pa res rohnijo na ves glas in so pač moteči.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214745 (12790) Miha 333
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412389 (10053) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183203 (73670) Gandalfar
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114577 (11782) jype

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117427 (16795) Ziga Dolhar

Več podobnih tem