» »

Viška cerkev -- hrup?

Viška cerkev -- hrup?

1
2
»

M-XXXX ::

Samo zaradi tega razloga ti še vedno slišiš hrup avtomobilov 24h/dan, vlaka vsako uro, sireno vsake 3 ure. Medtem ko zvonove slišiš 10min pred mašo, za par minut.

Prej ti je šlo 5 stvari na živce potem ti gre pa samo še 4. Splača se!

Mehmed ::

Prej je stos v tem, da me zvonenje samo po sebi vecinoma ne moti. Dokler ne uletijo zagovorniki z argumenti to je od nekdaj tko, sam si si kriv, kako te pa ostalo ne moti...
A ves to agresivno zagovarjanje. Ker pri cerkvi ne smes niti v smiselnost tko banalne stvari podvomit, takoj izpades nestrpen pa ne vem kaj.
Nima veze da je zadeva zastarela pa nepotrebna, cim jo omenis ob vseh drugih glasnejsih stvareh na svetu, morajo ze biti neki globji motivi kot je sovrastvo do rkc vmes.

Sej stekam po eni strani zakaj tok zvonijo. Eni verniki imajo tako paranojo, da rabijo slisat vsakih 15 minut, da njihova cerkev se stoji. Da je niso te nestrpnezi podrli itd.

shadeX ::

Nima veze da je zadeva zastarela pa nepotrebna, cim jo omenis ob vseh drugih glasnejsih stvareh na svetu, morajo ze biti neki globji motivi kot je sovrastvo do rkc vmes.


To..

siniša ::

Zivim v blizini cerkve v Ribnici in je hrup v nedeljo zjutraj neznosen... :D Če sm zmatram preslišim :D če pa ne... me pač zbudim in pol potem komi nazaj zaspim... :D pa živim že celo življenje tam :) pa me prej ni motil zdej pa me... :D

Mipe ::

In vi bi še mošejo postavili... Kekci!

tumare ::

Glugy je izjavil:

Sam en mini primer: kdo se je spomnu da so ribe eno meso pa drugo? katoličani. kdo to verjame? večina. Kaj je pa res? Tud riba je meso.


kaj to pomeni?

Utk ::

shadeX je izjavil:

Utk je izjavil:

shadeX je izjavil:

Štos je da, nekaterim je pač hrup avtomobilov, otrok, siren, vlaka OK, medtem ko pa hrup zvonov pa ne? Please explain.

Kakšna bo škoda, če odpraviš zvonenje v primerjavi z zaprtjem ceste in železnice?


Dober razlog. Samo zaradi tega razloga ti še vedno slišiš hrup avtomobilov 24h/dan, vlaka vsako uro, sireno vsake 3 ure. Medtem ko zvonove slišiš 10min pred mašo, za par minut.

Sicer je pa tale tema že dolgo offtopic.

Prav, torej tam kjer gre itak prometna cesta ali železnica, naj nabijajo še zvonovi, tam kjer bi bila drugače tišina, naj bojo pa tiho.

Mipe ::

Tam pa tulijo cirkularke ter stihlerce (bojda bo še ena dolga zima!) in odzvanjajo kladiva ob klepanju kose (se kmetom kose pogosto zadevajo ob kamne spotike).

jype ::

Mipe> In vi bi še mošejo postavili... Kekci!

Nisem opazil, da bi bili minareti posebej izvzeti iz zakonodaje o obremenitvah okolja s hrupom.

Mipe ::

Shhh, ne tega pisat, te bodo imeli za islamofoba!

jype ::

Vseeno mi je, za koga me majo - obremenjevanje s hrupom v življenskem okolju znižuje kvaliteto življenja in slabo vpliva na zdravje.

Iz nekega obscenega razloga (tradicije, jasno) je tolčenje s šeflo po plehnatem ajmarju iz zakona izvzeto.

Utk ::

Mipe je izjavil:

Tam pa tulijo cirkularke ter stihlerce (bojda bo še ena dolga zima!) in odzvanjajo kladiva ob klepanju kose (se kmetom kose pogosto zadevajo ob kamne spotike).

Ne pa ne.

SasoS ::

jype, to je ja glasba (uradna razlaga :D). Seveda, če nabijaš pravo glasbo, hitro dobiš obisk tamodrih... (okusi so pač različni >:D)

ps. tudi sam sem v rangu 50m od cerkve...Res mi ni jasno komu korsti nabijanje na 15 min (ne, ni dvakrat na dan za mašo, ampak na 15 min!), pa vsak dan ob 7h zjutraj budnica (?), čeprav je maša šele v nedeljo?!?

GregiB ::

SasoS je izjavil:

ps. tudi sam sem v rangu 50m od cerkve...Res mi ni jasno komu korsti nabijanje na 15 min (ne, ni dvakrat na dan za mašo, ampak na 15 min!), pa vsak dan ob 7h zjutraj budnica (?), čeprav je maša šele v nedeljo?!?

Pri meni popolnoma enako. Cerkveni zvonik je cca. 200m zračne linije od spalnice. Zvoni na 15 min in budnica ob 7ih... petak, svetak...
Žalost pa je to, da se je verjetno iz neke funkionalnosti v preteklosti zadeva "prelevila" v tradicijo... Budilke so izumili že pred desetletji, uro pa ima vsak na vsaj dveh, treh napravah + okoli roke... Torej zvonenje nima nobene funkcionalne vrednosti, za razliko od argumentov o avtomobilih, vlakih in kosilnicah... Je popolnoma "avoidable"...
Imam pa rešitev... Naj vsako verno gospodinjstvo nabavi "cerkveni sprejemnik" (tm), ki bi prenašal zvonenje zgolj tja, kjer na zadevo gledajo kot na blaženo glasbo za duha. Lokalizacija, v glavnem...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

joze67 ::

Cerkev se oglaša na 15 minut, da je ne pozabijo. Živim blizu cerkve in je doma ne slišim - promet jo žal preglasi.
Je pa zanimivo, kako drugače se sliši ob spremembi vremena. Tudi vlak se pri padcu pritiska bolj sliši (ker normalno se ga ne).

Za ontopic, vlaka in zvonca se večinoma navadimo. Vprašanje, ali pušča kakšne posledice, ampak ljudje, ki živijo ob progi, sploh ne vedo, da gre vlak mimo. Zna biti celo nevarno. Cerkev direktno ne ubija (ne več, ne v teh krajih).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44839226 (15786) solatko

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214934 (12979) Miha 333

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184270 (74737) Gandalfar
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023404 (21645) joze67

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117598 (16966) Ziga Dolhar

Več podobnih tem