» »

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

hamax ::

BW to pa je neumna izjava in pol.

oni lahko rohnijo, ker so bli tm prej kt on hahahahahahahaha.....
js lahko sred nocimusko nabijam, ker zvim tm dl kt moj sosed :D
lahko pijan vozm po cesti, ker sm prvi gor zapelu ;)

dej mal premisl predn take bedarije vn butas.

morm pa rect, da nasa cerkev ponoc ne zvoni. prvic zvoni ob sedmih in zadnic ob devetih se mi zdi.

Brane2 ::


Fizikalko,

Ti enostavno ne razumes, da je bila cerkev tam najbrz kakih 50 let pred tabo, lahko tudi 100 let, kaj pa vem. Pa tudi ce je bila samo 5 let pred tabo tam.


Ne razumem, kakšne veze ma starost cerkve s tem. Po tej logiki ne smeš težit zaradi glassne nočne žurke sosedu, če je ta starejši od tebe.


Zakon pa tak velja zato, ker ga je sprejela demokraticno izvoljena vlada.


O.K. Ni pa zaradi tega še rečeno, da je ta zakon dober ali pravičen. Ni se enkrat zgodilo, da je taka vlada naredila totalno traparijo...


In ce je demokraticno izvoljena vlada bolj cerkvena, ne vem. Postavi si cerkev, pa zvoni se ti. Imas vso pravico.


Pa ne na ljubljanskem barju, ker ogrožaš poplavno varnost oz nekaj takega.


Lahko pa mene podpres, ko se bom vihtel na mesto diktatorja. Bom najprej kembeljne pobral iz zvonov. ;>


Kako bi se kak jugač obnesel kot avtomobil-bomba ? Bagdadske scene so zelo barvite a tam so uporabljeni večji avtomobili... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Brane2 - v Jugiča gre več kot preveč eksploziva, problem ga je dobiti, pa problem je ker ima Cerkev dovolj $$$ da zgradi potem 10x večjo Cerkev s 5x bolj glasnimi zvonovi...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

No saj, jaz sogovornika najprej poizkusam razumeti, potem, ce ga ne razumem, ga vprasam o tem, kaj je hotel povedati in ce ga potem se vedno ne razumem, potem sem raje tiho.

----
Brane,

> Ne razumem, kakšne veze ma starost cerkve s tem. Po
> tej logiki ne smeš težit zaradi glassne nočne žurke
> sosedu, če je ta starejši od tebe.

Ne, saj nima. Direktno ne. :) Bolj sem namigoval, da je cerkev kot institucija tukaj ze precej dalj casa, kot mi vsi skupaj. Zato si je pac izborila dolocene pravice in privilegije. Kako so ti privilegiji pravicni in enakopravni do vseh, je drugo vprasanje.


> O.K. Ni pa zaradi tega še rečeno, da je ta zakon
> dober ali pravičen. Ni se enkrat zgodilo, da je taka
> vlada naredila totalno traparijo...

Nikjer nisem trdil, da je ampak zakon tak je, zato ga je potrebno upostevati in ce je nepravicen do vecine, potem ga vecina lahko spremeni. Saj to je bistvo demokracije.

> Pa ne na ljubljanskem barju, ker ogrožaš poplavno
> varnost oz nekaj takega.

No, tudi to, kje lahko postavis kako zgradbo ti doloca zakon. Cerkvi tudi. Vsaj danes, ce jim prej tega zakon ni dolocal, pa to ni njihov problem. Zakoni se ne sprejemajo za nazaj, vsaj zdi se mi, da se ne, lahko me pa kak pravnik popravi, ce se motim.


> Kako bi se kak jugač obnesel kot avtomobil-bomba ?
> Bagdadske scene so zelo barvite a tam so uporabljeni
> večji avtomobili... [:\\]

Ja, kaj zdaj? Ni vam vsec demokracija niti diktatura? Kaj bi zdaj radi? ;)

BigWhale ::

Torej, tisti, ki vas zvonenje moti, na upravne enote, podpise zbirat in gremo na referendum.

No, jaz se ga ne bom udelezil, ker mi dol visi a cerkve zvonijo in ali se iz minareta derejo alahu.

:)

k4vz0024 ::

S temi zvonovi res pretiravajo. Jaz sem doma 100 m od zvonika. Kadr mi gredo na živce dam musko bl na glas....

Rešitve:

1. Referendum

2. Najemi sodnega izvedenca za hrup in naroči merjenje hrupa

Pojdi k psihatru - izvedensko mnenje - poslabšanje zdravja

3. Vloži civ. tožbo zoper Cerkev + upravitelja

Stroški cca: 1 mio:D

BigWhale ::

Jaz ko cerkve sploh ne maram, jih zagovarjam,...

O jezus... Mislim ne. Za boga milega... Argh!!! Spet!

IgorGrozni ::

ALIEn 3001 :
That is my point: stran2, post Doman


vsi pač še niso slišali v živo muezina, pa še tisti, ki smo, se ne spomnimo prav natančno, ...da bi vedeli, kaj muezin poje, .... in da bi bolje razpravljali.....

BIM-BOM- BLAAAAM, tic-tic-tic-tic....pa slišimo vsak dan. Večkrat:\

Lp. IgorGrozni

Meni je muezin v izbiri med dvema slabima možnostima prijetnejši.....
predvsem je samo 5x na dan ob kulturnejših urah..

Saladin ::

Zvonik je veliko več kot le vsiljevanje verskih obredov:

-Zvonovi so namenjeni nakazovanju časa, za posebne prilike kot so poroke, pogrebi,.. za opravljanje verskih obredov ter (posebno v preteklosti), za oglašanje civilne obrambe ali požara.
-Pred sredino 20. stoletja, ljudje niso imeli svojih ur, zato so se postavljali zvoniki in/ali velike samostoječe ure sredi mest.
Cerkve so ponavadi najstarejše zgradbe nasploh in imajo zato veliko zgodovinsko in kulturno vrednost (zraven verske) - veliko jih je tudi primerno zaščitenih.
-Slovenija je večinsko katoliška država, zato se predvideva, da je v določenih krajih večina vernikov, ki imajo pravico do izražanja svoje veroizpovedi (oz, da jim cerkve to omogočajo). To ni nobeno vsiljevanje - ampak je demokracija. Kjer večina ljudi utemeljeno noče zvonenja, se to lahko uredi. Prav tako se da kaj urediti za tiste najbolj "ogrožene" - ampak ne na račun večine.

Malo na večjo sliko poglejte.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Brane2 ::


Zvonovi so namenjeni nakazovanju časa...


To je smešno. Danse imaš pod ritjo v vsakem trenutku vsaj 5 ur z natančnostjo, ki ti jo nudi kvarčni oscilator, Enega imaš v telefonu, drugega v kalkulatorju, p enega v praktično vsaki napravi v bajti, ki premore LCD zaslon, da ne govorimo o uri, ki jo imaš na roki ali na steni v praktiično vsaki sobi, Relativno točna in natančna ura je tako poceni, da jo dobiš že v pralnem prašku kot darilo. Kakšno dodatno vrednost tu prinese zvonenje ?

Da bo stvar še lepša, so fratri za tradicionalnost samo ko gre za interese "ovčic". Sami tako v mnogih cerkvah ne plačujejo lokalnega pijančka, da vsasko uro razbija po zvonovih, ampak so si v ta namen omislili elektroniko in ozvočenje. Jebeš tradicijo in ravnanje po soncu. Electronics all the way....


, za posebne prilike kot so poroke, pogrebi,.. za opravljanje verskih obredov ter (posebno v preteklosti), za oglašanje civilne obrambe ali požara.


to je bolj priložnostno, v primeru frke se pa itak nihče ne bo usajal zaradi zvonenja- bo imel večje skrbi...


Cerkve so ponavadi najstarejše zgradbe nasploh in imajo zato veliko zgodovinsko in kulturno vrednost (zraven verske) - veliko jih je tudi primerno zaščitenih.


Fair enough.


-Slovenija je večinsko katoliška država, zato se predvideva, da je v določenih krajih večina vernikov, ki imajo pravico do izražanja svoje veroizpovedi (oz, da jim cerkve to omogočajo). To ni nobeno vsiljevanje - ampak je demokracija. Kjer večina ljudi utemeljeno noče zvonenja, se to lahko uredi. Prav tako se da kaj urediti za tiste najbolj "ogrožene" - ampak ne na račun večine.


Prej so mi pa razlagali drugače. Da je recimo manjšine potrebno v demokraciji dodatno zaščititi itd. Ta zaščita gre seveda na račun večine. Če je to na drugih področjih sprejemljivo, zakaj tu ni ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Saladin ::

Danse imaš pod ritjo v vsakem trenutku vsaj 5 ur z natančnostjo

Kakšno dodatno vrednost tu prinese zvonenje ?

A torej Big Ben in vse ostale mestne ure (ki tudi zvonijo vsakih 15 minut) porušit?
Aja, Big Ben ni cerkvena zadeva, zato nas ta ne moti.

Pa posluši ta hec: Jaz zvonenja podnevi zaradi drugega hrupa praktično ne slišim, ponoči pa lahko z zaprtimi očmi (in brez LED ure) točno vem, koliko je ure. Prav zvonenje v tišini je prijetno, v hrupu pa kot da ga ni.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Brane2 ::


A torej Big Ben in vse ostale mestne ure (ki tudi zvonijo vsakih 15 minut) porušit?
Aja, Big Ben ni cerkvena zadeva, zato nas ta ne moti.


Big-Ben mi ne nabija vsako noč po lobanji, zato mene ne moti.


Pa posluši ta hec: Jaz zvonenja podnevi zaradi drugega hrupa praktično ne slišim, ponoči pa lahko z zaprtimi očmi (in brez LED ure) točno vem, koliko je ure. Prav zvonenje v tišini je prijetno, v hrupu pa kot da ga ni.


Nismo vsi enaki. Eni bi radi imeli ponoči mir. Jaz lahko spim ob ne preglasnem stroju. Recimo v avtu ali kaj podobnega, enim je pa to težko.
Mnogo starejših ljudi zbudi vsak malo močnejši ropot in potem težko zaspijo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

k4vz0024 ::

Bigbang ima za večino ljudi prijeten zven. V Slovenji pa je prijetnih zvonov bolj malo. Pa še to je stvar okusa...

Nič nimam proti zvonenju, ampak v okviru neke normale, ki ne povzročajo kaljenja nočnega miru.

Izvzetost glasnosti zvonov iz predpisov kaže čudno luč te države glede demokracije.

Slovenija ni podružnica Vatikana.
Ker to ni zakonsko urejeno izgleda kot da je Cerkev nad državo. Še to: sam se štejem za "člana" katoliške cerkve. Vendar je res, da Cerkev glede tega nima posluha.

Nihče nima pravice s hrupom motiti nočni mir in red, niti od Boga dana oblast! :D :D

Saladin ::

Bigbang ima za večino ljudi prijeten zven

Povprečen zvon ima za večino ljudi prijeten zven ;)

V Slovenji pa je prijetnih zvonov bolj malo. Pa še to je stvar okusa...

O pa še kakšne razlike so.
Podobno, kot če poslušaš bas na boljšem in slabšem sistemu (oz. bolje ali slabše uglašenem):
Pri prvem bo bas natančen, jasen, lahko poslušaš cel dan, pri drugem pa te bo začela po dveh minutah boleti glava. Nima veze z glasnostjo ampak z frekvencami.

Nihče nima pravice s hrupom motiti nočni mir in red

V zakonu je, vsaj mislim, napisano, da zvonenje ne spada pod hrup do določene glasnostne meje (dB). Če je glasnost višja, pa je potreben dogovor o rešitvi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

k4vz0024 ::

V zakonu je, vsaj mislim, napisano, da zvonenje ne spada pod hrup do določene glasnostne meje (dB). Če je glasnost višja, pa je potreben dogovor o rešitvi.


Kateri zakon in kateri člen? Kdo izvaja nadzor?

Kolikor je meni znano, blo je po radiu, so to vrgli ven:( :( :(

Frekvenca in velikost zvona (glasnost) = moč (končni učinek)

Saladin ::

Kolikor je meni znano, blo je po radiu, so to vrgli ven

Neka omejitev mora obstajati. Trebalo bi pogledat.

Frekvenca in velikost zvona (glasnost) = moč (končni učinek)

Ni pa isto tvoje dojemanje tega hrupa. Ene frekvence so bolj moteče od drugih. Znači ene lahko poslušaš glasneje, ne da bi te motile, druge pa ne.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Tarzan ::

Zvonovi so izvzeti! Lahko preverjaš... nelogično, nepravično in popolnoma absurdno, vendar tako to je, klerofašistična vlada mora pač cerkvi, ki ji je pomagala na oblast, poplačati za ves trud. Gozdovi niso dovolj, tlačenje dušnih pastirjev v držane ustanove ter plačevanje le teh tudi ne,... Legaliziranje nabijanja zvonov ob vsaki priložnosti je pač ena zadnjih zadev, ki jih trenutna vlada dela po nareku cerkvenih dostvojanstvenikov. Zvonovi niso ne prvi in ne zadnji poklon vlade cerkvi...

Na srečo živim bogu za ritjo in se cerkev sliši zelo redko (pred kako nevihto ali ob močnem vetru:D ), kapelica, ki je nekoliko bližje pa zvoni le ob posebnih priložnostih (pogrebi). Vem pa, kako je spati pod turnom! In ne glede na to, kaj je bilo prej kura ali jajce, ponoči je vsak glasen zvok moteč.

Upam, da se bo vlada zamenjala. Skrbi me sicer, ker je tudi alternativa bolj slaba, ampak glede nekaterih reči, slabše ne more biti. Če zvonovi niso vir hrupa, potem se nimate kaj pritoževati. Če koga kaj moti naj si pa ušesa zamaši. Jebat ga!;)

Yossarian ::

Tisti, ki govorite o zakonu, dajte prosim povedat, za kateri zakon gre in po možnosti tudi člen, ker drugače gre za govorjenje na pamet.

Možno pa je, da je zakon ali uredba v postopku sprejemanja in še sploh ni stopila v veljavo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ST500 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST500 ()

Saladin ::

Edina omemba:
stopnje varstva pred hrupom
Stopnje zmanjševanja onesnaževanja okolja hrupom, ki so določene za posamezne površine glede na občutljivost za škodljive učinke hrupa, so naslednje stopnje varstva pred hrupom:
c) III. stopnja varstva pred hrupom za naslednje površine podrobnejše namenske rabe prostora, na katerih je dopusten poseg v okolje, ki je manj moteč zaradi povzročanja hrupa (v nadaljnjem besedilu: III. območje varstva pred hrupom):
– na območju stanovanj: splošne stanovanjske površine in stanovanjske površine s kmetijskimi gospodarstvi,
– na območju družbene infrastrukture: površine za vzgojo, izobraževanje, šport, zdravstvo, kulturo, javno upravo in opravljanje verskih obredov,
– na območju zelenih površin: površine za rekreacijo in šport, parki in pokopališča,
– na mešanem območju vse osrednje in mešane površine in
– na območju vodnih zemljišč vse površine razen površin vodne infrastrukture in površin na mirnem območju na prostem;
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Looney ::

Presneto dvomim, da opravljajo verske obrede celo noč...:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

celada ::

Sej jih ne sam zvonovi zvonijo celo noc in to na vsakih 15 min kar pa modela presneto moti saj mu kalijo nocni mir.

Yossarian ::

Torej zvonenje zvonov zaenkrat ni izvzeto. V prilogi 1 spodaj si oglejte mejne vrednosti, do katerih je dovoljeno iti - III stopnja torej.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BigWhale ::

Jaz bi pa raje pogledal na uro, ki je v kakem zvoniku ali pa na taksnem ali drugacnem stolpu. Telefon imam ponavadi v kakem zepu in ga precej casa ven vlacim. Rocne ure pa ne nosim. :)

Pa tudi najbolj zarjavela ura bo dovolj natancna zame. ;>

Yossarian ::

Bigwhale, saj ti dam prav, vendar je problem teh cerkvenih ur, da so drage, da so stare in da jih je že precej pokvarjenih. Ker je popravilo take ure svinjsko drago in tudi mojstrov je zelo malo, boš še kar moral vleči mobilca ven.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Saladin ::

Ker je popravilo take ure svinjsko drago in tudi mojstrov je zelo malo

Ti to resno? :\
Saj je vsaka starina draga in težka za restavrirat - a naj zato pustimo, da propadejo?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Yossarian ::

Saladin, ja, čisto resno nislim, da "je popravilo take ure svinjsko drago in tudi mojstrov je zelo malo". Kaj te tu moti? Se ti zdi, da sem kje rekel, da se teh ur ne bi smelo popravljat?:\
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Saladin ::

Meni se zdi absurdno, to je vse.
Ker tako drago in tako težko spet ni. Pravzaprav je servis ur relativno majhen strošek glede na njihovo vrednost.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

;-) ::

Mislim da je nekdo reko da jim zvonovi zvonijo ponoči...NE PRODAJAJ BUČ! Ponoči zvoni/raje rečemo BIJE sam ura ob polnoči, in če te to zbudi si pa res komplicator na celi črti!

...zjutraj pa Vas razumem...

Poldi112 ::

Vse res ne zvonijo ponoci, veliko jih pa. Izgleda da si konstantno doma, pa tega ne veš :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

;-) ::

Kak to misliš konstantno doma???

Poldi112 ::

No, tako da ko pade noč ti doma spančkaš. Če pa ne si pa predaleč od katerekoli druge cerkve, razen svoje, da bi slišal nje rohnenje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

;-) ::

Zaj pa pejt v nakladalnico pa poglej kdaj jaz "pančkam">:D PM enim pa res preveč zvoni ja, jim cev dan škodi pol.

Poldi112 ::

Ok, ti verjamem, ampak to vseeno pomeni da imam prav - doma si za pc-jem. In ne slišiš zvonov, ki bijejo vsakih 15 min.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

;-) ::

Sorry ampak mamo eno gostilno prav blzu cerkve pa tud ne čujem:D

Nevem zakaj bi župnik zvonil ponoči?Proti toči??? Pomoje res ne ločte bitje ure od zvonenja. ne vrjamem vam da zvoni ponoči vsakih 15 minut.

Kak pa pol župnik spi'

Poldi112 ::

Zvoni ura, ja. Saj to je jasno da ne pritrkavajo vsakih 15 min. Ampak min. 7 udarcev (če je en sam zvon) ob 3am je dovolj moteče, se ti ne zdi.
In btw, župnik ne zvoni. Znovi njegova elektronika. Kako spi pa njega vprašaj. Verjetno se je navadil, tako kot ostali.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

64202 ::

> Jaz bi pa raje pogledal na uro, ki je v kakem zvoniku ali pa na taksnem ali drugacnem stolpu.

Če bi kazale unix timestamp, bi bil tudi jaz za. Prav zanimivo bi bilo videt kake/koliko cagrov bi mela (pa kdaj bi rohnela :D). (/offtopic)
I am NaN, I am a free man!

Matev ::

Nevem zakaj bi župnik zvonil ponoči?


kot prvo
ne zvoni župnik - ampak mežnar (to je tisti ki vleče vrvi in povzroča hrup)

a tudi teh ni več

ure v zvonovih so na elektriko in zato avtomatske - vtipkaš da na vsakih 15 minut udriha in to je to

nič drugega

blagodejni ulčibek glasbe zvonov pa nato blagodejno vpliva na okolico
čim glasneje je tem bolj blagodejni je njegov učinek - za estetsko uživanje ob cervenei krščanarski glasbi

Kilgore T ::

Kupi Maca Intelove generacije, pozeni SeizMac, zabelezi tresljaje, ki jih cerkveni zvonovi povzrocajo in tozi.
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

;-) ::

Jap pa nalimaj si ga za mizo da ti nebo zarad tresljajev dol pado:D

EDIT: hmm kaka okna pa mate da čujete zvonove v bajto? stekla like PVC folija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Doman ::

@EWEER
Počasi mi že živce paraš! Pesda, pa kaj tebi ni jasno da se zvonenje cerkve sliši če živiš od cerkve 50m! In ja, ZVONI na vsake 15 minut tudi ponoči. Pa ne 1x, ampak zazvoni približno 7x! Vsak dan, 24 ur na dan! Pa če ti ne živiš ob cerkvi ne govori bedarij na forumu.;((

;-) ::

PM bmk če ti presedam. Pomoje ni tako hudo, če bi blo Doman tak hudo k se delate boge bi se odselili al pa zvon dol stolkli, tak pa sam jokate po forumu. In če si 16 let tako živel zakaj te je zaj začelo motit???:\ :\

Doman ::

Jaz da se sedaj odselim zaradi pofukane lokalne cerkvice? Leto dni nazaj ni zvonila vsakih 15min, ampak zvoni odkar so prenovili cerkev.

;-) ::

OK BMK Kaj vam zvoni, verjemi pa da če bi bil moj sosed bi si prekleto želel živeti zraven cerkve in da bi ti zvonila, delovala bi blagodejno na tvoja ušesa proti moji muzki, ki bi ti jo šopal vsak dan od 7-24 ure.

umikam se iz te teme:)

Zheegec ::

Od 7-22 ure, in ja, ob 7h me res ne moti zvonenje (ali muzka), prav vesel bi bil če bi takrat začel nažigavati muzko, da ne bi budilke rabil :D

Ob 24h ali 3h zjutraj pa me pač moti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

asgard2.0 ::

Ma vas moti ker je to krščanska cerkev iz katere zvoni ali je to samo zaradi zvonenja. Men zvoni vsak dan , pa se človek pač navadi jebat ga. Ko ti pa kepsi pa rešilc prbije ob 7 zjutri v soboto mim bajte s sireno pa nben neč ne reče. Men je isti kurac. Mene ne mot. Če me pa že zbudi pa se okrog obrnem pa zaspim naprej.
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

nurmaln ::

Reševalci, policija in gasilci imajo pomoje malo bolj upravičen razlog za povzročanje hrupa kot cerkev.

JamesBond ::

Počakaj ga, ko bo zjutraj šel od zvonenja, pa mu zagrozi. Razloži mu, da te moti in mu povej kdaj pa koliko lahko zvoni. Pa še enkrat ga vsekaj po možnosti, da bo resno vzel :)

Fizikalko ::

asgard, ja, valda, rešiles se ti pa res pelje NA VSAKIH 15 MINUT mimo bajte s sireno do konca. Ja, prav gotovo. Ne bluzi.

;-) ::

strinjam se z asgard2.0-om Vas moti ker je to verska ustanova. Avijoni, rešilci, policija, sosedi, sostanovalci, gasilci, sosedov pes, sosedov petelin, sosedova mačka k se goni, vse to pa je zanemarljivo proti temu:D smešni ste:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214934 (12979) Miha 333
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412526 (10190) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184269 (74736) Gandalfar
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114694 (11899) jype

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117598 (16966) Ziga Dolhar

Več podobnih tem