» »

Lajanje psov - rešitev?

Lajanje psov - rešitev?

«
1
2

Transmission ::

Torej zadeva je taka, da smo naseljeni malo izven nekega naselja, kjer pa imajo štirje sosedi te majhne psičke, ko na baterije uni tamali so.

In ta "golazn" mala mi že prav najeda sej mi gredo njihovi glasni ter cvileči zvoki, ki jih izvajajo, prav na živce. To se cele dneve derejo od 5ih zjutraj do 12 zvečer. Vzrok tega sranja pa mislim da je v tem, da se te zverince male med sabo kregajo al kaj.

Sem že šel do vsakega soseda pa jih prosu naj jih nekako utišajo al pa jih prodajo, a s to prošnjo nisem dosegu nič, le "lep" odziv od soseda sem dobu, češ naj se pa preselim, če mi kaj ne paše.


Občutek ko veš da ne moreš nič doseči, policija ne ukrepa kolker sem po drugih forumih brav, ta občutek je grozljiv. Te zgage male bi najraje postrelu pa bi biv mir, a kaj ko me bodo potem tožli itd.


Res ne vem kaj naj še naredim, sicer so psi tiho tut za kakšno uro, ampak js jih stalno slišm, vsaj tako se mi dogaja, ker enostavno tisti čas ko ne lajajo je isto k da bi, ne vem, neka jeza, ki te skos sprejmlja. Ima mogoč kdo od vas kakšen pameten predlog?

Yugos ::



glej njega in njegovo serijo model res obvlada!

PaX_MaN ::

Čepki za ušesa.

ShowDown ::

Jaz bi še našega psa najraje zadavil, ko bi kak dan rad spal malo dlje, pa se začne histerično dret brez razloga. Mačke FTW.

Transmission ::

Njega naj gledam? Kaj mi hasne, sej niso moji cucki

St235 ::

Transmission je izjavil:

Torej zadeva je taka, da smo naseljeni malo izven nekega naselja, kjer pa imajo štirje sosedi te majhne psičke, ko na baterije uni tamali so.

In ta "golazn" mala mi že prav najeda sej mi gredo njihovi glasni ter cvileči zvoki, ki jih izvajajo, prav na živce. To se cele dneve derejo od 5ih zjutraj do 12 zvečer. Vzrok tega sranja pa mislim da je v tem, da se te zverince male med sabo kregajo al kaj.

Sem že šel do vsakega soseda pa jih prosu naj jih nekako utišajo al pa jih prodajo, a s to prošnjo nisem dosegu nič, le "lep" odziv od soseda sem dobu, češ naj se pa preselim, če mi kaj ne paše.


Občutek ko veš da ne moreš nič doseči, policija ne ukrepa kolker sem po drugih forumih brav, ta občutek je grozljiv. Te zgage male bi najraje postrelu pa bi biv mir, a kaj ko me bodo potem tožli itd.


Res ne vem kaj naj še naredim, sicer so psi tiho tut za kakšno uro, ampak js jih stalno slišm, vsaj tako se mi dogaja, ker enostavno tisti čas ko ne lajajo je isto k da bi, ne vem, neka jeza, ki te skos sprejmlja. Ima mogoč kdo od vas kakšen pameten predlog?


Če lajajo med 22 in 6 gre za krištev JRM, ki jo mirno lahko prijaviš na policijo.

Timurlenk ::

in policija bo hitro in učinkovito ukrepala
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

St235 ::

Timurlenk je izjavil:

in policija bo hitro in učinkovito ukrepala


Ne, policija bo mirno ignorirala prijavo in šla na krofe.

Timurlenk ::

jp, kot so uspešno ukrepali pri nas, ko so čez cesto (sredi stanovanjskega naselja) odprli lejt najt gostilno in nabijali glasbo vso noč
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

St235 ::

imaš prav, ker živita praktično v istem zaselku, gre za praktično identično kršitev, gre za identične okoliščine in jo bodo obravnavali praktično isti policaji.

BlaY0 ::

Predlagam, da nabaviš eno motorko in drgneš vsak dan od takrat ko folk s šihta pride do 10 zvečer. Če kdo od tistih ki imajo pse pride in te prosi da nehaj, mu reči naj se odseli.

Timurlenk ::

St235 je izjavil:

imaš prav, ker živita praktično v istem zaselku, gre za praktično identično kršitev, gre za identične okoliščine in jo bodo obravnavali praktično isti policaji.



nevem, zakaj bi random policist iz random občine tam ravnal drugače, kot random policist tu, ob prijavi galame
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Ahh, globa je 100 EUR in potem lahko naprej galamiš...

St235 ::

Timurlenk je izjavil:

St235 je izjavil:

imaš prav, ker živita praktično v istem zaselku, gre za praktično identično kršitev, gre za identične okoliščine in jo bodo obravnavali praktično isti policaji.



nevem, zakaj bi random policist iz random občine tam ravnal drugače, kot random policist tu, ob prijavi galame


tudi jaz ne, res ne vem zakaj sploh imamo zakone, prekrške in policijo.

Venum ::

Lakotnik29: Ne ne bo šlo. Oglašanje živali se ne šteje med motenje JRM.

tpleko ::

BlaY0 je izjavil:

Predlagam, da nabaviš eno motorko in drgneš vsak dan od takrat ko folk s šihta pride do 10 zvečer. Če kdo od tistih ki imajo pse pride in te prosi da nehaj, mu reči naj se odseli.

najboljši predlog! soseda bo izučilo, da je koristno za njega, če je uvideven do sosedov. sicer pa tak odziv (odsel se če ti ne paše) je lahko samo med mestnimi ljudmi, ne predstavljam si da bi na vasi kdo tako reagiral, razen če je psiho, ki se rad z vsemi krega, kakšen se tudi najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

BlaY0 ::

Druga še boljša varianta pa je, da te cucke spodbujaš da se non-stop derejo. Čim "slišiš" da se ne, jih z nečim motiviraš da se začnejo. V končni fazi mora tut lastnika to enkrat začet nervirat...

Mipe ::

Nabavi si visokofrekvenčno sireno. Tako, ki je človek ne sliši.

BlaY0 ::

Ja ampak saj psi niso nič krivi, krivi so lastniki!

Mipe ::

Psi se bodo odvadili lajati. Koj ko spoznajo da se tisti nadležni zvok pojavi vsakič, ko zalajajo. Verjemi.

BlaY0 ::

Ja amapk sosedje bodo ostali pa enaki debili.

kalko ::

BlaY0 je izjavil:

Druga še boljša varianta pa je, da te cucke spodbujaš da se non-stop derejo. Čim "slišiš" da se ne, jih z nečim motiviraš da se začnejo. V končni fazi mora tut lastnika to enkrat začet nervirat...


Zdaj bom verjetno dregnil v osje gnezdo, ampak tr00 pasjeljubcev po mojih izkušnjah ne živcira nič, kar počnejo _njihovi_ psi.

gendale ::

ShowDown je izjavil:

Jaz bi še našega psa najraje zadavil, ko bi kak dan rad spal malo dlje, pa se začne histerično dret brez razloga. Mačke FTW.


sej mačka te tud začne lizat pa rinit s smrčkom vate ko te hoče zbudit

vsaj moja :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BlaY0 ::

@kalko: Si zihr? Recimo da se mu uščije/userje na kauč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

oemdzi ::

Ene zvocnike postavi pred hiso pa jim se ti predvajaj pasji lajez :D

Yugos ::

oemdzi je izjavil:

Ene zvocnike postavi pred hiso pa jim se ti predvajaj pasji lajez :D


ej samo res najbolj pameten komentar samo mogoče njih psi ne motijo, jaz bi jim Heavy Metal!

tomaz- ::

Tudi mi smo v naselju imeli podoben problem.. Dva soseda sta si nabavila te psičke. Ne vem, ali jih je imel kak Baumax v akciji, ampak teh baterijskih ščenet je ko gob po dežju.. Skratka, mulci so poskrbeli, da lastniki kužke pospravijo vsak večer lepo v hišo in se jim tam derejo ko tarzani.. Sicer ni ravno "higiensko" do psičkov, vendar so mulci lepo vsak večer sedeli na škarpah in čakali, da so lastniki te hov-hove zaprli ven na balkon. Čim se je lajanje začelo, sta oba psička dobila dozo pasjih bombic na balkon. Čez nekaj časa, ko se je lajanje ponovilo, nova doza, direktno na balkon..no, to pa je "zmotilo" tudi lastnike.. Seveda sta že drugi dan lastnika ugotovila, da tudi mulci ne bodo prenehali in zdaj kužke veselo pakirajo zvečer v hišo. ..:D

No, moram priznat, da je bilo kar zanimivo opazovat mulce, kako so lepo pritajeno čakali, hehe

RejZoR ::

Za živali veljajo enaka pravila kot za ljudi, samo da morajo za to poskrbet lastniki. Po 22:00 nimajo kaj lajat in enako velja za zjutraj, mislim da do 7:00 (al 6:00)?

Mi imamo tud crko ampak jo zvečer ko je ura 22:00 spravimo iz balkona in od takrat se je ne sliši nič. Pa ne da bi bil nek drekač, ki skoz laja ampak zvečer jo včasih prime... Zjutraj pa itaq tolk dolgo spi da to ni problem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

OT: Mene pa bolj kot pasji lajež motijo cerkveni zvonovi... iz treh sosednjih vasi nabijajo pa še v sync-u niso, skratka total noise brez potrebe. Ne vem, a cerkev ne more plačat nekoga, da jim naredi aplikacijo za Androida ki bo vsakih 15 minut vibrirala v taktu zvonov pa naj si verniki to gor butnejo na telefon...

Venum ::

RejZoR je izjavil:

Za živali veljajo enaka pravila kot za ljudi, samo da morajo za to poskrbet lastniki. Po 22:00 nimajo kaj lajat in enako velja za zjutraj, mislim da do 7:00 (al 6:00)?

Mi imamo tud crko ampak jo zvečer ko je ura 22:00 spravimo iz balkona in od takrat se je ne sliši nič. Pa ne da bi bil nek drekač, ki skoz laja ampak zvečer jo včasih prime... Zjutraj pa itaq tolk dolgo spi da to ni problem.


Neumnost!


Sosedov pes občutno moti naš nočni mir in počitek. Kaj lahko storimo? Zanima me, kdo in kako (na podlagi katerega zakona) lahko ukrepa zoper lastnika oz. gojitelja domačih živali, ki občutno motijo okolico s hrupom v nočnem in dnevnem času ter motijo počitek.

Zakon o varstvu javnega reda in miru (Ur. l. RS, št. 70/06) v 8. členu opredeljuje kršitve, povezane s hrupom. Po 1. odstavku tega člena lahko kršitev stori oseba, ki na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir in počitek ljudi s hrupom, pri čemer ne gre za nujne oz. interventne vzdrževalne posege. Torej govorimo o hoteni dejavnosti ljudi oziroma o nedovoljenem načinu obnašanja, s katerim je moten javni red in mir (poslušanje radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali naprave na prekomerni jakosti, uporabljanje strojev in naprav ali izvajanje drugih hrupnih domačih opravil, zaradi česar je moten mir in počitek, ipd.).

Iz tega izhaja, da laježa psa ali oglašanja drugih domačih živali ni mogoče okvalificirati kot prekršek po Zakonu o varstvu javnega reda in miru. Če obstaja vzročna zveza med laježem psa ali oglašanjem drugih domačih živali in ravnanjem skrbnika zaradi zanemarjanja ali nedovoljenega ravnanja, ki pomeni mučenje živali ipd., pa gre za dejanja, ki jih obravnava Zakon o zaščiti živali ali Kazenski zakonik. V takem primeru se lahko obrnete na policijo, ki bo glede na ugotovitve ustrezno ukrepala.

Mipe ::

Ja, ker ima vsaka podeželska mamica pametni telefon...

Mene bolj moti sosedovo stalno klepanje kose.

draciel ::

BlaY0 je izjavil:

OT: Mene pa bolj kot pasji lajež motijo cerkveni zvonovi... iz treh sosednjih vasi nabijajo pa še v sync-u niso, skratka total noise brez potrebe. Ne vem, a cerkev ne more plačat nekoga, da jim naredi aplikacijo za Androida ki bo vsakih 15 minut vibrirala v taktu zvonov pa naj si verniki to gor butnejo na telefon...


Kako misliš "nabijajo"? Zvonovi ponoči ne nabijajo ( razen ob pomembnih praznikih ). Edino kar naredi je to da vsako uro enkrat zazvoni. Je pa res da če si 10m proč od cerkve to mogoče slišiš, vendar se z leti sigurno navadiš.

blackbfm ::

Zdaj bom verjetno dregnil v osje gnezdo, ampak tr00 pasjeljubcev po mojih izkušnjah ne živcira nič, kar počnejo _njihovi_ psi.


Jp, vse kar dela tvoj pes je drugače, izpade bolj simpatično. Edino ko se po crkovini valja, tisto me pa totalno razpizdi.

RejZoR ::

Venum je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Za živali veljajo enaka pravila kot za ljudi, samo da morajo za to poskrbet lastniki. Po 22:00 nimajo kaj lajat in enako velja za zjutraj, mislim da do 7:00 (al 6:00)?

Mi imamo tud crko ampak jo zvečer ko je ura 22:00 spravimo iz balkona in od takrat se je ne sliši nič. Pa ne da bi bil nek drekač, ki skoz laja ampak zvečer jo včasih prime... Zjutraj pa itaq tolk dolgo spi da to ni problem.


Neumnost!


Sosedov pes občutno moti naš nočni mir in počitek. Kaj lahko storimo? Zanima me, kdo in kako (na podlagi katerega zakona) lahko ukrepa zoper lastnika oz. gojitelja domačih živali, ki občutno motijo okolico s hrupom v nočnem in dnevnem času ter motijo počitek.

Zakon o varstvu javnega reda in miru (Ur. l. RS, št. 70/06) v 8. členu opredeljuje kršitve, povezane s hrupom. Po 1. odstavku tega člena lahko kršitev stori oseba, ki na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir in počitek ljudi s hrupom, pri čemer ne gre za nujne oz. interventne vzdrževalne posege. Torej govorimo o hoteni dejavnosti ljudi oziroma o nedovoljenem načinu obnašanja, s katerim je moten javni red in mir (poslušanje radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali naprave na prekomerni jakosti, uporabljanje strojev in naprav ali izvajanje drugih hrupnih domačih opravil, zaradi česar je moten mir in počitek, ipd.).

Iz tega izhaja, da laježa psa ali oglašanja drugih domačih živali ni mogoče okvalificirati kot prekršek po Zakonu o varstvu javnega reda in miru. Če obstaja vzročna zveza med laježem psa ali oglašanjem drugih domačih živali in ravnanjem skrbnika zaradi zanemarjanja ali nedovoljenega ravnanja, ki pomeni mučenje živali ipd., pa gre za dejanja, ki jih obravnava Zakon o zaščiti živali ali Kazenski zakonik. V takem primeru se lahko obrnete na policijo, ki bo glede na ugotovitve ustrezno ukrepala.


Če si zarukan kmetavz, potem je temu res tako, če pa imaš vsaj mal manir pa greš psa umirit oz če je malo ščene, ki je itaq v stanovanju ga spraviš iz balkona. Pes al pa sekular/motorka, kakorkoli obrneš je to hrup, ki gre lahko ljudem na živce. Imam psa in me lajež načeloma ne moti, imam pa tud momente, ko me moti od lastnega psa. Ampak sosedi nimajo opcije izbire. Torej ne bit kmetavzi in umirite svoje pse isto kot se morate umirit sami...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

draciel je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

OT: Mene pa bolj kot pasji lajež motijo cerkveni zvonovi... iz treh sosednjih vasi nabijajo pa še v sync-u niso, skratka total noise brez potrebe. Ne vem, a cerkev ne more plačat nekoga, da jim naredi aplikacijo za Androida ki bo vsakih 15 minut vibrirala v taktu zvonov pa naj si verniki to gor butnejo na telefon...


Kako misliš "nabijajo"? Zvonovi ponoči ne nabijajo ( razen ob pomembnih praznikih ). Edino kar naredi je to da vsako uro enkrat zazvoni. Je pa res da če si 10m proč od cerkve to mogoče slišiš, vendar se z leti sigurno navadiš.

na 15 minut enkrat, za pol ure dvakrat, za tričetrt 3x, za celo uro nX. Sem sto metrov stran in se NE navadiš.

Za lastnega psa pa elektro šok ovratnica in stisneš vsakič, ko sploh poskuša. Garantirano se bo odvadil lajanja. Za tiste, ki se jim zdi to prekruto, čeprav je čisto legalno pa ovratnica na špric. Noter je nekaj limona soku podobnega. Seveda pa ni tako učinkovita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Timurlenk ::

draciel je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

OT: Mene pa bolj kot pasji lajež motijo cerkveni zvonovi... iz treh sosednjih vasi nabijajo pa še v sync-u niso, skratka total noise brez potrebe. Ne vem, a cerkev ne more plačat nekoga, da jim naredi aplikacijo za Androida ki bo vsakih 15 minut vibrirala v taktu zvonov pa naj si verniki to gor butnejo na telefon...


Kako misliš "nabijajo"? Zvonovi ponoči ne nabijajo ( razen ob pomembnih praznikih ). Edino kar naredi je to da vsako uro enkrat zazvoni. Je pa res da če si 10m proč od cerkve to mogoče slišiš, vendar se z leti sigurno navadiš.

zakaj pa se moraš tega navadit?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Poldi112 ::

Ker smo vsi enaki :)

Drugače pa ko spijo parkrat zaropotaš s kakšnim železjem, da zalaufaš pse. Verjetno jih bo motilo, če bodo lajali, ko spijo.

Alternativa so močni zvočniki, ko oni že spijo. Za kakšne pol minute, ravno toliko, da jih zbudiš, zjeziš in da ne morejo poklicati nikogar (če pa že pa rečeš da je mulc nažgal in da se je takoj stišalo).

Čez dan pa tudi ne škodi če jim konstantno predvajaš nekaj, kar jim ni všeč.

Pričakuj pa poslabšanje odnosov (in potencialno kakšen podoben odziv z njihove strani).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

martincek1 ::

Pa sej si menda vedu kje bajto zidaš?

Transmission ::

martincek1 je izjavil:

Pa sej si menda vedu kje bajto zidaš?


Sej je nisem jst postavu, ker sem star komaj 22 let pa mi kot mlademu človeku preveč najeda, kako šele ostalim starejšim iz naše vasi.

Timurlenk ::

Poldi112 je izjavil:

Ker smo vsi enaki :)

Drugače pa ko spijo parkrat zaropotaš s kakšnim železjem, da zalaufaš pse. Verjetno jih bo motilo, če bodo lajali, ko spijo.

Alternativa so močni zvočniki, ko oni že spijo. Za kakšne pol minute, ravno toliko, da jih zbudiš, zjeziš in da ne morejo poklicati nikogar (če pa že pa rečeš da je mulc nažgal in da se je takoj stišalo).

Čez dan pa tudi ne škodi če jim konstantno predvajaš nekaj, kar jim ni všeč.

Pričakuj pa poslabšanje odnosov (in potencialno kakšen podoben odziv z njihove strani).


ja, a to pomeni da sem dolžan celo leti trpeti neko galamo, da se je potem navadim?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

martincek1 ::

Transmission je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Pa sej si menda vedu kje bajto zidaš?


Sej je nisem jst postavu, ker sem star komaj 22 let pa mi kot mlademu človeku preveč najeda, kako šele ostalim starejšim iz naše vasi.


To je bil odgovor na jamranje glede cerkvenih zvonov, se opravičujem ker nisem citiral.

Ontopic:

Sposodi si paintball puško in vsakič ko bo pes nekontrolirano lajal ob "napačni" uri ustreli en naboj nekam, da bo moral pucat(pa bod tok fest da gre dol iz podlage). Pa kakšno anonimno pismo, da bo sigurno vedel vzrok. Bodi nepredvidljiv, ker če bo ugotovil da si bil ti, bo kar naenkrat pasji lajež najbolj nedolžna stvar! Magari ti bo kompost na mejo postavil, da bo smrdelo na tvoj balkon... :8)

Zgodovina sprememb…

HighBane ::

Manjši psi (špici še posebaj) imajo zelo visok "piskajoč" lajež, ki dobesedno zareže v ušesa. Ko moj manjši pes zalaja mi hitro dvigne pritisk, lajež ta drugega psa pa brez problema prenašamm. To ti je evolucija, če ne bi toliko lajali, bi jih hitro pohodil. Ne vem kako to, da lastnikov nič ne moti ali pa so tolk stari,da ne slišijo več tako visokih frekvenc.
Rešitev bi bila, da šoliraš psa izza ograje :), vsakič ko zalaja "BAM". Samo ne se zateč k sili, lahko pa jim res kontro udariš s kako težko mehanizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

Venum ::

RejZoR je izjavil:

Venum je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Za živali veljajo enaka pravila kot za ljudi, samo da morajo za to poskrbet lastniki. Po 22:00 nimajo kaj lajat in enako velja za zjutraj, mislim da do 7:00 (al 6:00)?

Mi imamo tud crko ampak jo zvečer ko je ura 22:00 spravimo iz balkona in od takrat se je ne sliši nič. Pa ne da bi bil nek drekač, ki skoz laja ampak zvečer jo včasih prime... Zjutraj pa itaq tolk dolgo spi da to ni problem.


Neumnost!


Sosedov pes občutno moti naš nočni mir in počitek. Kaj lahko storimo? Zanima me, kdo in kako (na podlagi katerega zakona) lahko ukrepa zoper lastnika oz. gojitelja domačih živali, ki občutno motijo okolico s hrupom v nočnem in dnevnem času ter motijo počitek.

Zakon o varstvu javnega reda in miru (Ur. l. RS, št. 70/06) v 8. členu opredeljuje kršitve, povezane s hrupom. Po 1. odstavku tega člena lahko kršitev stori oseba, ki na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir in počitek ljudi s hrupom, pri čemer ne gre za nujne oz. interventne vzdrževalne posege. Torej govorimo o hoteni dejavnosti ljudi oziroma o nedovoljenem načinu obnašanja, s katerim je moten javni red in mir (poslušanje radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali naprave na prekomerni jakosti, uporabljanje strojev in naprav ali izvajanje drugih hrupnih domačih opravil, zaradi česar je moten mir in počitek, ipd.).

Iz tega izhaja, da laježa psa ali oglašanja drugih domačih živali ni mogoče okvalificirati kot prekršek po Zakonu o varstvu javnega reda in miru. Če obstaja vzročna zveza med laježem psa ali oglašanjem drugih domačih živali in ravnanjem skrbnika zaradi zanemarjanja ali nedovoljenega ravnanja, ki pomeni mučenje živali ipd., pa gre za dejanja, ki jih obravnava Zakon o zaščiti živali ali Kazenski zakonik. V takem primeru se lahko obrnete na policijo, ki bo glede na ugotovitve ustrezno ukrepala.


Če si zarukan kmetavz, potem je temu res tako, če pa imaš vsaj mal manir pa greš psa umirit oz če je malo ščene, ki je itaq v stanovanju ga spraviš iz balkona. Pes al pa sekular/motorka, kakorkoli obrneš je to hrup, ki gre lahko ljudem na živce. Imam psa in me lajež načeloma ne moti, imam pa tud momente, ko me moti od lastnega psa. Ampak sosedi nimajo opcije izbire. Torej ne bit kmetavzi in umirite svoje pse isto kot se morate umirit sami...


Ti si podal svoje mnenje iz pravnega stališča, jaz pa tudi pa to kar praviš je tut res, ampak nikol nemorš bit kaznovan zarad živali, razn če živi v slabih razmerah oz. mislim, da če gojiteljeve živali povzročajo hrup je lahko kaznovan iz strani policije.
Kaj če pa nimaš možnosti dat psa v hišo oz. ga imaš čez noč v boxu na prostem? Kaj več kot govorit da nej neha pomoje nemoreš nardit proti laježu.

Poldi112 ::

Seveda lahko, samo rešitve so večinoma preko meje legalnega / humanega :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

francek1 ::

Lej, če je sosed nekulturen in svojih ščenet ne utiša, kar je danes z elektronskimi ovratnicami otročje lahko, pa se še ti delaj mangupa in ob 6.00 uri zjutraj v nedeljo zakurblaj cirkularko(kar je po ZJRM dovoljeno). Me zanima, če bo užival....

Poldi112 je izjavil:

Ker smo vsi enaki :)

Drugače pa ko spijo parkrat zaropotaš s kakšnim železjem, da zalaufaš pse. Verjetno jih bo motilo, če bodo lajali, ko spijo.

Alternativa so močni zvočniki, ko oni že spijo. Za kakšne pol minute, ravno toliko, da jih zbudiš, zjeziš in da ne morejo poklicati nikogar (če pa že pa rečeš da je mulc nažgal in da se je takoj stišalo).

Čez dan pa tudi ne škodi če jim konstantno predvajaš nekaj, kar jim ni všeč.

Pričakuj pa poslabšanje odnosov (in potencialno kakšen podoben odziv z njihove strani).


Motenje z glasbo je prekršek!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

e-marko ::

Kaj če pa nimaš možnosti dat psa v hišo oz. ga imaš čez noč v boxu na prostem? Kaj več kot govorit da nej neha pomoje nemoreš nardit proti laježu.


Potem pa je nekako logično, da takšnega psa v tem primeru pač ne moreš imeti. Mar ne?
Še dobro, da smo doma na samem. Se mi kar smilite nekateri kaj morate vse prenašati.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

jype ::

Mi smo psa naučil da ne laja, pa za to ni bilo treba poseči po nasilju, zgolj nagrajen je bil, ko je lajal pravilno (ob prihodu neznancev, dokler se ne pojavi kdo od domačih).

francek1 ::

Si si pač vzel čas, kar je tudi pravilno. Ampak večina lastnikov modnih psov se tega ne zaveda...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Potem naj nimajo psov.

francek1 ::

Se popolnoma strinjam!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati zlo glasno mrcino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9515989 (2397) FrRoSt
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132637 (16474) Invictus
»

Soseda me obtožuje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9920586 (14076) Unknown_001
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922326 (20575) krneki0001

Več podobnih tem