» »

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

««
9 / 9
»
»»

dela ::

Jaz bi dal RKC na izbiro sledeče:

- se sprijazni s tehnološkim napredkom in realnostjo (da ima že zdavnaj vsak vaščan/meščan svojo uro in ne rabi posiljevanja z njihovo predimenzionirano budilko) in se podredi zakonom, ki določajo čas in jakost še dovoljenega hrupa

ali

- se še naprej oklepa tradicije in predvideva, da noben vaščan/meščan nima svoje ure in ne ve, kdaj je maša - ampak naj bo pri tem dosledno tradicionalna - zvoni naj se izključno ročno - vsa elektronska pomagala za zvonjenje naj se prepovedo (inšpektorji pa izrekajo globe za kršitve)

Argumenti proti?

Zheegec ::

Ne pozabit, da morajo pri 2. možnosti župniki tudi hoditi peš ali pa na konjih in pa sežigati svoje pripadnike na grmadah :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dela ::

Omejimo se na ure (in avtomatizacijo zvonjenja), ker naj bi nam zvonjenje z njihove strani sporočalo tudi čas. Čeprav s svojim obnašanjem ne ignorirajo obstoja avtomobila (kot to očitno počnejo z ročnimi urami/budilkami), lahko zaradi mene hodijo tudi peš. Sežiganja na grmadah pač ne dopuščamo več (upam).

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pegasus ::

Če prebereš, ni zares merjenje, pač pa samo neka ocena.
Kakorkoli, živim v črnem ;)

lambda ::

"merjenje"

MKC00 ::

Je kdo tukaj iz Črnuč? Za pomoč pri zbiranju podpisov proti zvonjenju naj me kontaktira preko ZS.

PODPIŠI kdor želi

Unknown_001 ::

Bo treba kmalu gledati tudi na ZVOČNO in SVETLOBNO onesnaženost. Ne samo zrak, voda, tla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zheegec ::

Unknown_001 je izjavil:

Bo treba kmalu gledati tudi na ZVOČNO in SVETLOBNO onesnaženost. Ne samo zrak, voda, tla.

Zakonodaja (sprejeta pod Janšo) regulira zvočno onesnaženost. Zvonovi so dodani kot izjema in jih lahko furajo 24/7 brez omejitev, ker se tretirajo kot "glasba". Zanimivost: glasno predvajanje glasbe ni dovoljeno po 22h.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MrStein ::

A je tudi spremenil ustavo, da se to več ne da spreminjati?
Ker velikokrat vidim "to je sprejel jajo" in konec, kot da je to potem nekaj nespremenljivega za vso večnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zheegec ::

Zakonodaja že gleda na svetlobno in zvočno onesnaženost. Problem je samo, da so notri izjeme.

Kdo bo to spremenil? Trenutna vlada očitno ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Unknown_001 ::

Jst čez par let, če me bote izvolili :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Iz peticije

Pozdravljeni!

Vse zivljenje sem zivela v mestu kjer sem kljub temu da je bil hrup cez dan, ponoci lahko spala. Ta mesec pa smo se z druzino preselili na obrobje mesta in v blizini hise stoji manjsa cerkev. Zmotno sem mislila da name ne bo vplivala in da bo kvecjem zvonilo le cez dan. Cerkev zvoni noc in dan. Vsakih 15 minut. Ob soncnem vzhodu in zahodu celih 5 minut ter ob treh popoldne pravtako. Najvecji problem se pojavi ponoci. Zbujam se sredi noci (ce sploh zaspim), srce mi bije na vso moc saj se naglo zbudim ker mi glasno ponavljajoce zvonenje pretrga spanec. Kljub temu da zaprem okno se zvok slisi, ceprav manj, vendar pa dovolj da mi preprecuje spanec. Skrbi me kako bom zaspala poleti saj sem imela celo zivljenje navado da spim pri odprtem oknu.

Je sploh kaksna resitev pri tem ali sem v tej hisi obsojena na nespanje?

P.S: Rada bi dodala, da nimam nic protiv cerkvam, vernikom in vsem tistim, ki jih zvonenje ne moti. Navsezadnje nimam tudi nic proti zvonenju cez dan, le ne razumem cemu sluzi zvonec ponoci. Zelim si le, da bi razumeli kako motece je to in da je vse kar si jaz in moja druzina zelimo le spanec.



Zato podpisujem to peticijo v upanju na lepse in bolj mirne noci. Pa lep pozdrav :)



Wtf resno..?

1. Vsakih 15 minut in po 5 minut (ob začetku, koncu dneva)??? Sori ampak ne kupim tega sranja.
2. Razumem, da smo si ljudje različni ampak se ne more navadit na zvonenje, prej v mestu pa sirene nujnih služb, avtomobili, glasni ljudje,..

Men se bolj zdi da ima ženska prej kakšne druge probleme (pravi da že tako težko spi tudi brez zvonov - razlogov za to je lahko več), kot pa problem z zvonovi, kar je pa seveda pika na i.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

r3dkv1c4 ::

Samo, da psi ne lajajo, kot v Dragomerju...pa je vse v redu.:));((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

Za zvonik je dovolj, da pozvoni ob poldne in to je to.

Izjemoma ob praznikih itd.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

madog ::

Človek se vsega navadi, kot otrok živel 50m od cerkve je tudi slišal nisem več ko je zacingljalo, sogovornik je bil presenečen ko sem samo povzdignil glas avtomatsko in se pogovarjal naprej kot da ni nič, nato preselil v LJ kjer se mi je mešalo od prometa ponoči (bil takoj ob celovški cesti), po parih tednih se navadiš in preslišiš, nato našel punco ki je živela 100m od železniških tirov, to se je bajta tresla ko je peljal mimo vlak, oni ne vedo da je šel pred sekundo vlak mimo, jaz pa med štoke ker je bil potres....

Človek se vsega navadi v kolikor ima voljo do tega, sam sem se sedaj spet vrnil na obrobje, kupil hišo, zraven hiše teče lep potoček sem si mislil, pa sem ga ponoči slišal kot da v kopalnici vse poplavlja,.........

Vedno ampak vedno se pritožujejo tisti ki so se ravno preselili, -----> sem mislil da bo tišina na kmetih sedaj pa smrdi, petelin kikirika, sosedov pes laja, krave mukajo, sosed ob 5ih zjutraj leti na travnik kosit pa sej ni normalen ob taki zgodnji uri pa čeprav ima ob 7ih po vsej verjetnosti že službo naprej, vsi mislijo samo nase in na to kako bo prišel samo on najbolje skozi pa čeprav bo skregan ljudmi na 3km radija.

Mene tudi marsikaj moti samo v kolikor si se nekam preselil in o tem preveč razmišljaš si si sam kriv in ni kriv kmet, župnik, sosed, zajec ali pa lovec še manj pa ribič ki smrči na tistem stolčku ob reki.

my 0,5EUR....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

konspirator ::

Zheegec je izjavil:

Zakonodaja že gleda na svetlobno in zvočno onesnaženost. Problem je samo, da so notri izjeme.

Kdo bo to spremenil? Trenutna vlada očitno ne.

Janša je očitno zadnjih 15 let oblasti ?
--

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Tablete (proti nespečnosti) bi pomagale. :))
sudo poweroff

BlaY0 ::

Če so na recept potem ja...

jype ::

konspirator je izjavil:

Janša je očitno zadnjih 15 let oblasti ?
Je, ja. Vlada skozi mafijske združbe, ki v resnici nadzorujejo državo. A nisi slišal, da je tip v resnici Albanec?

MrStein ::

striciizozadja.press

temazaklenjena.press
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ghost7 ::

Ljudje, ki se pritožujete nad zvonenjem in vas to moti, in bi zbirali podpise in ne vem kaj še vse...

Kolikor vem, se danes skoraj ne zgradi nobena cerkev na novo. Če pa se, je običajno potrebnih miljon dovoljenj in pa možnosti imate civilne iniciatve.

Kakorkoli, obstoječe cerkve tam stojijo namjmanj 100 let, raje 500 let in prav toliko časa že tam zvonijo! In, če vas motijo, ste se tja preselili vi! Torej se odstranite/odselite tja od koder ste prišli in vas to ni motilo.

Situcija je enaka, kot ko sem se sam priselil k reki in bi lahko rekel da me moti (pa me ne, še zdelo se mi je bonus ker je to naravna lepota in še zraven se ne more nič zgradit - sploh ne cesta), in bi sedaj celo strugo prestavili, ker nas ene par moti da žubori. Ja pa kaj še! Jaz sem se preselil k reki in ne ona k meni!

Nekaj je, da se zgodi na novo, podjetje z glasnim obratovanjem, trgovina i.t.d ne pa objekt, ki je tam že od ne vem kdaj in si ob nakupu nepremičnine za situacijo vedel (cerkve so običajno videti kot cerkve in niso ravno malih dimenzij... in lahko pričakuješ zvonenje zvonov). Kaj bi šele rekel za đamijo, ko se ti na ne vem koliko časa začne nekdo dret (in za moje okus ne poje ravno lepo).

BlaY0 ::

Ghost7 je izjavil:


Kakorkoli, obstoječe cerkve tam stojijo namjmanj 100 let, raje 500 let in prav toliko časa že tam zvonijo! In, če vas motijo, ste se tja preselili vi! Torej se odstranite/odselite tja od koder ste prišli in vas to ni motilo.

Ja in kaj pol če tam stoji. Naj stoji še naprej, samo naj neha razbijat vsakih 15 minut, ker imamo vsi ure na rokah/telefonih. Saj ni vprašanje v tem ali moti ali ne, čisto nepotrebno je. To je isto kot če bi na Čopovi še vedno zvečer prižigali leščerbe, kljub temu da že 100 let tam ponoči gorijo električne luči. Zakaj smo torej prenehati uporabljati leščerbe, če so bile pa tam že pred električnimi???

Al pa dajmo takole... zakaj so cerkve zadnjih 20 let vse osvetljene ponoči, če so pa prej po 100, 200, 300 let stale tam neosvetljene? Kje je zdaj ta tradicija neosvetljenih cerkva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

dela ::

BlaY0 je izjavil:


Al pa dajmo takole... zakaj so cerkve zadnjih 20 let vse osvetljene ponoči, če so pa prej po 100, 200, 300 let stale tam neosvetljene? Kje je zdaj ta tradicija neosvetljenih cerkva?


Pa tudi lepa večstoletna tradicija ročnega zvonjenja se je grdo izgubila, zamenjalo jo je pa avtomatizirano. Zelo žalostno.

jype ::

dela je izjavil:

Pa tudi lepa večstoletna tradicija ročnega zvonjenja se je grdo izgubila, zamenjalo jo je pa avtomatizirano. Zelo žalostno.
Zakaj se ne borimo za nekdanji superkontinent?

BlaY0 ::

jype je izjavil:

dela je izjavil:

Pa tudi lepa večstoletna tradicija ročnega zvonjenja se je grdo izgubila, zamenjalo jo je pa avtomatizirano. Zelo žalostno.
Zakaj se ne borimo za nekdanji superkontinent?

Zato, ker takrat še ni bilo jam iz katerih smo kasneje zlezli...

Metulj-1 ::

Obvezno prepovedat zvonenje. Kdor rad to posluša naj gre v cerkev pa naj notri zbijajo če jim paše.

Zheegec ::

1. Vsakih 15 minut in po 5 minut (ob začetku, koncu dneva)??? Sori ampak ne kupim tega sranja.

Jap. Pri nas zvoni vsakih 15 minut. 15 čez uro 1x, 30 čez uro 2x, 45 čez uro 3x, če je polna ura pa 4x. Recimo, da je ura 23:00 - zazvoni 4x, potem pa še 11x. Ob 7h zjutraj zazvoni 4x, potem 7x, potem pa zvoni še eno minuto.

Kakorkoli, obstoječe cerkve tam stojijo namjmanj 100 let, raje 500 let in prav toliko časa že tam zvonijo! In, če vas motijo, ste se tja preselili vi! Torej se odstranite/odselite tja od koder ste prišli in vas to ni motilo.


1. Nekateri smo se tukaj rodili?!
2. "Tradicija" podjetij (kot je RKC) ima sedaj neke posebne pomene in ljudje bi se zato morali seliti stran? Torej se lahko po tvojem gre RKC tudi križarske vojne, ker je to pač že 2000-letna tradicija?
3. Ne boš verjel/a, ampak cerkev ne zvoni na vsakih 15 minut že "odkar obstaja". Kaj misliš, da je neka oseba notri in zvoni vsakih 15 minut? Cerkev neprestano zvoni odkar se dobi poceni elektronske naprave, ki zvonijo neprestano.

Nekaj je, da se zgodi na novo, podjetje z glasnim obratovanjem, trgovina i.t.d ne pa objekt, ki je tam že od ne vem kdaj in si ob nakupu nepremičnine za situacijo vedel (cerkve so običajno videti kot cerkve in niso ravno malih dimenzij... in lahko pričakuješ zvonenje zvonov). Kaj bi šele rekel za đamijo, ko se ti na ne vem koliko časa začne nekdo dret (in za moje okus ne poje ravno lepo).

Nova in stara podjetja ne smejo biti tako hrupna ponoči. Ker krišjo zakon. Razen, če dobijo specifična dovoljenja (za razne koncerte itd). Kaj bi rekel za đamijo? Popolnoma isto. Zakaj bi me brigalo, katero podjetje to počne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Metulj-1 ::

Pa kaj ni jasn. Vsak ima pravic do miru.pika.cerkev nima kej zbijat.

jype ::

Metulj-1 je izjavil:

Pa kaj ni jasn. Vsak ima pravic do miru.pika.cerkev nima kej zbijat.
Zahvali se tistemu, ki je v uredbo o hrupu zapisal, da je cerkveno zvonenje izvzeto. Začni zbirati podpise za referendum.

Avenger ::

Glede na stopnjo tehnike, ki jo imamo, predlagam, da vernikom vsakih 15 minut pošiljajo zvonjenje zvonov na telefon. Pa da vidimo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mr.B ::

jype je izjavil:

Metulj-1 je izjavil:

Pa kaj ni jasn. Vsak ima pravic do miru.pika.cerkev nima kej zbijat.
Zahvali se tistemu, ki je v uredbo o hrupu zapisal, da je cerkveno zvonenje izvzeto. Začni zbirati podpise za referendum.

Ej jaz se tudi pizdim na sosede cigane, ker me motijo in znizujejo vrednost nepremicnine, pa so bili tam prej kot jaz. Pa motijo me vonjave gnoja, pa so bili kmetje prej tam.pa moti me trobljenje siren (raznovrstnih ), pa so tulile tudi prej. kaj jamras, sakralni objekti so bili tam, sej se niso preselili tja, ko so se preselili tja tisti, ki so se tja preselili. Morda pa hoces povedati, da ko se nabere zadostno stevilo drugacemisljecih, da se morajo ostali tem prilagoditi ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dreta ::

Gnoj mora bit. Cerkev in njeno zvonenje pa popolnoma nepotrebna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

Matev ::

sakralni objekti so bili tam, sej se niso preselili tja,


ampak niso na vsake 15 minut zvonili
in ne tako glasno

BlaY0 ::

Mr.B je izjavil:

Morda pa hoces povedati, da ko se nabere zadostno stevilo drugacemisljecih, da se morajo ostali tem prilagoditi ?

Torej ti si drugače misleč in rad poslušaš zvonove in bi ti nekaj manjkalo, če bi le ti utihnili? Danes je na voljo cel kup tehnologij, ki so že zdavnaj nadomestile cerkveno zvonjenje, ampak zvonovi še kar zvonijo. Zakaj se mi danes ne prevažamo več s kočijami na konjsko vprego? A je kaj narobe s konji al kaj? Hitrostno gledano bi se konjske vprege danes v mestih komot kosajo z avtomobili. Ekološko jih pa definitivno prekašajo.

Mr.B ::

BlaY0 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Morda pa hoces povedati, da ko se nabere zadostno stevilo drugacemisljecih, da se morajo ostali tem prilagoditi ?

Torej ti si drugače misleč in rad poslušaš zvonove in bi ti nekaj manjkalo, če bi le ti utihnili? Danes je na voljo cel kup tehnologij, ki so že zdavnaj nadomestile cerkveno zvonjenje, ampak zvonovi še kar zvonijo. Zakaj se mi danes ne prevažamo več s kočijami na konjsko vprego? A je kaj narobe s konji al kaj? Hitrostno gledano bi se konjske vprege danes v mestih komot kosajo z avtomobili. Ekološko jih pa definitivno prekašajo.

Oprosti kolega, ce ti nimas nekih osnovnih razgledanosti in ko si se preselil zraven sakralnega objekta, z imenom cerkev, ki ima celo zvon, ki je vedno zvonil tako kot zvoni, se ne pomeni da so sedaj rkc-jevci krivi za tvojo neizobrazenost. Ce te moti, se spokaj tja, kjer te ne moti. V koncni fazi se lahko preselil pred đamijo, in zahtevaj, da se tisti s stolpa dere tako kot narekuje vera ter klice po magnetofonu vernike k molitvi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matev ::

ki ima celo zvon, ki je vedno zvonil tako kot zvoni,


ne bluzi

včasih so zvonovi zvonili za mašo, proti toči, ob pogrebih...

danes zvoni na 15 minut

kaj ti ni jasno

solatko ::

Mr.B - Res si trd kot nekateri pripadniki RKC. Z elektroniko so si župniki uredili zvonarski disko, ki špila kadar se lokalnemu župniku dvigne.
Včasih so zvonili mežnarji, niti tako pogosto (so imeli točna navodila kdaj in kako), niti tako glasno, saj si župnik glasnost naštima kot na radiu ali TV, po svojih željah in po tem, koliko hoče zajebavat okolico.

Zato tisti, ki niste zraven sakralnih objektov (na srečo niso vsi župniki žleht), ne bluzite o tradiciji in stoletjih, kvečjemu o 10-20-ih letih, nasilnega reklamiranja institucije, oziroma lokalnega župnika.
Delo krepa človeka

Mr.B ::

Matev je izjavil:

ki ima celo zvon, ki je vedno zvonil tako kot zvoni,


ne bluzi

včasih so zvonovi zvonili za mašo, proti toči, ob pogrebih...

danes zvoni na 15 minut

kaj ti ni jasno

Ne. Prva cerkev je bila 200m zracne linije, z okna sem gledal direkt v zvonik, druga cerkev je manj kot 400 m zracnr linije. Prav tako, kadar sem bil na kmetih, je vaska cerkev skoz zvonila.

solatko je izjavil:

Mr.B - Res si trd kot nekateri pripadniki RKC. Z elektroniko so si župniki uredili zvonarski disko, ki špila kadar se lokalnemu župniku dvigne.
Včasih so zvonili mežnarji, niti tako pogosto (so imeli točna navodila kdaj in kako), niti tako glasno, saj si župnik glasnost naštima kot na radiu ali TV, po svojih željah in po tem, koliko hoče zajebavat okolico.

Zato tisti, ki niste zraven sakralnih objektov (na srečo niso vsi župniki žleht), ne bluzite o tradiciji in stoletjih, kvečjemu o 10-20-ih letih, nasilnega reklamiranja institucije, oziroma lokalnega župnika.

Ojej pravi multikulturnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Zheegec ::

Prav tako, kadar sem bil na kmetih, je vaska cerkev skoz zvonila.

Ko si bil na kmetih je vaška cerkev zvonila vsakih 15 minut 24/7? Kdor je bil zadolžen za zvonenje je bil pravi Jezus!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mare2 ::

Ponavadi so kai vaški domačini (pijančki) zvonili za en špricar na teden. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Gregor P ::

Živim poleg dveh cerkva, sploh ne slišim, da obstajajo; stvar navade najbrž.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Živim poleg dveh cerkva, sploh ne slišim, da obstajajo; stvar navade najbrž.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Metulj-1 ::

Živim zraven cerkve že 11 let. Popizdim vsako nedeljo ob 6:00. Enostavno ne razumem zakaj je treba zbijat če ni potrebe za to.

Unknown_001 ::

Metulj-1 je izjavil:

Živim zraven cerkve že 11 let. Popizdim vsako nedeljo ob 6:00. Enostavno ne razumem zakaj je treba zbijat če ni potrebe za to.


Turki prihajajo !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BlaY0 ::

Gregor P je izjavil:

Živim poleg dveh cerkva, sploh ne slišim, da obstajajo; stvar navade najbrž.

Jaz sem tudi eno leto pri prižganem radiu spal. Sem se navadil, me ni nič motilo. Ampak smiselno pa vseeno ni bilo.

solatko ::

V krogu 1km so se nahajale 3 cerkve, samo župnik na Kodeljevem je imel zvonenje čez vsako mero. Okoliški prebivalci so nekaj let bili bitko z njim, dokler ni dobil od višjih komando, je vztrajal na svojem načinu zajebavanja ovčk in tistih, ki to niso.

Velika razlika je, če si ti naštimaš hrup in ga nekako sprejemaš, po nekem času ga sploh ne zaznavaš več ali pa nabijanje zvonov v bližini, ko ti v vitrini žvenkljajo kozarci, stene in okna pa vibrirajo.

Mene ne moti skoraj noben ropot, ko pa nekdo udari par krat po tepihu s klofarjem, me pa privzdigne, kot, da bi mi pri ušesih streljal s pištolo. Pač tega zvoka moj organizem ne prenese.

Absorbiranje hrupa, je pri vsakem živem bitju drugačno. Veliko ljudi zbudijo deževne kapljice na roleti ali okenski polički.
Delo krepa človeka

Matev ::

Prav tako, kadar sem bil na kmetih, je vaska cerkev skoz zvonila.


ja in ti si star 100+ let ane

solatko ::

Nobena vaška cerkev ni skozi zvonila, temveč je imel mežnar točno določeno ob katerih urah, nekatera zvonenja so bila predpisana, druga ob izrednih dogodkih, sedaj pa računalnik poskrbi, da zvoni takrat in tako močno, kot se sprdne lokalnemu farju.
Delo krepa človeka
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214897 (12942) Miha 333
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412511 (10175) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184175 (74642) Gandalfar
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114686 (11891) jype

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117579 (16947) Ziga Dolhar

Več podobnih tem