» »

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :(

««
«
1 / 9
»»

Fizikalko ::

Za ponoret. Stanovanje mam 150 m od zvonika. Župnik je zgleda obseden - zvoni po cel dan in to tako glasno, da ti glavo utrga. V zadnji uri npr. 3x po 10 minut. Za vikend ne spim že kako leto (odkar so namontirali nove, še glasnejše zvonove). V nedeljo je cel dan koncert. VSAK dan me vrže iz postelje ob 7:00 - kot da bi mi s trobento direkt v uho nabil. Sploh poleti je hudič, ker moram spat pri odprtem oknu in s tem takoj podpišem skorajšnjo kap vsako jutro. ;(( Bog ne daj, da je praznik - se je treba izselit za cel dan. Nevzdržno.

To res presega vse meje. Me prav zanima, kako bi bilo, če bi jaz s samo s promilom takšne glasnosti muziko nabijal samo 10% časa zvonjenja zvonov. Bi me takoj kdo prijavil. Samo cerkev pa lahko razgraja kolikor hoče. Če je to verska svoboda, da lahko trpinčiš vse okoli sebe, potem naj pa res vse hudič vzame.

Kakšen predlog?
  • spremenilo: Fizikalko ()

matjazx ::

presel se al pa čepki za ušesa :D

TESKAn ::

Odkradi se v zvonik in ovij kembel od zvona v kako izolacijsko peno, če si pa ziher, da te ne bodo videli, jim ga pa zalij z purpenom. Pa naj potem zvoni, če more, beštja!
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Oxford ::

Lahko se postaviš na glavo, toda ne boš mogel spremeniti ničesar. Z zadnjimi spremembami Zakona o varstvo pred hrupom v naravnem in bivalnem okolju so bili zvonovi izvzeti iz povzročiteljev hrupa. Ja, to vam je prinesla vaša nova preljuba vlada. ;((
Če mene kdo vpraša, so zvonovi eden izmed največjih onesnaževalcev s hrupom - predvsem ob koncu tedna v zgodnjih urah.

Rešitev: pogovor z župnikom, ki pa je v večini župnij kot če bi govoril s steno. Ta predlog je bil podan tudi pred kakim mesecem, ko so se s to temo ukvarjali v oddaji Tednik na RTV Slovenija.

steev ::

Uzam eno (?) kilo C4, pa ga namoniterej nad te zvonove.

CS: "Get out of there. It's gonna blow."
:|

root987 ::

Z župnikom si že poskušu govort?

Zakaj nebi poskusu s prijavo na policijo, morda mu bojo vsaj malo potrkali na vrata. :)

Morda peticija sokrajanov?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

r5r ::

Hja, naš župnik je bil tako navdušen nad novim mehanizmom in elekroniko, da sedaj zvoni vsakih 15 minut, pa ob polnoči udar 4 x 3(= 15 min) + 12 :D

Priporočam čepke, ki jih prodajajo tudi na črpalkah (upam).
And it makes me wonder.

Fizikalko ::

Glede na nov zakon vlade ;( ne bo nič s policijo... Imajo zgleda vso pravico mi uničevat kvaliteto življenja. Neverjetno, kot da nismo v 21. stoletju.

Pogovor z župnikom? Nekaj mi govori, da bo težka...

mtosev ::

Move OUT. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Fizikalko ::

Dej, resne predloge (ali pa vsaj mnenja, še raje složno tuljenje v Luno - očitno edino, kar preostane), prosim, menda se ne bom selil...

Tody ::

hmm jest bi pa se pogovoril z župnikom ... ker vrjetno ne bo šlo ustvari plan B glej par postov gor :D

Prupen all the way baybe :D

mtosev ::

Evo ti en dober predlog: NAVADI SE

Mi smo tudi zvon ob 6.50 vsak dan poslušali in tako naprej . Navadi se al se preseli.

matjazx ::


dost druzga ti ne preostane hm.. protizvočna okna

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Tear_DR0P ::

Če mene kdo vpraša, so zvonovi eden izmed največjih onesnaževalcev s hrupom


pol še nisi živel kje v bližini železniške proge? probaj se kdaj vselit na Moste ob progo :) pa obstajajo ljudje, ki vlaka na 5 minut sploh ne opazijo

drgač pa če koga moti zvonik, pa naj si sezida minaret in se dere dol :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Fizikalko ::

No, pazi to, hkrati živim tudi 150 metrov od proge in 200 metrov zračno od žel. postaje. ;( :'(

sverde21 ::

Ja pejt do župnika pa mu reč da ga boš na polcijo prijavu zarad vožnje pod vplivom alkohola (pr maši ga zihr mal šlukne):D če ne bo utišu zvonove...
<?php echo `w`; ?>

;-) ::

V bližini mamo 2 cerkvi (tretja je dalj, pa bi se vseen čulo če bi zvonilo) pa nikol ne čujem da zvoni...8-)

Mogoče zato kr sm se navado, mogoč zato kr tud naša familija živi bol glasno (muzka, obiski, itd.non stop)...

Drgač pa je malo čudno to ja, mene haklajo za 30k če mam o 22 uri muzko naglas, uni pa tam zvoni cele noči (tak eni pravte-pr nas tega ni)...

Mene pr nas ne moti nič, pa naj zvoni cel dan če mu paše-> sam ponoči pa res ni treba sranja delat.>:D

Če bi mi zvonil zjutraj pa me tud ne moti, kr tak spim da me budilka nobena ne zbudi (radio stolp mam nastavlen:D )

sverde21 ::

Mah crkven zvonc ni nč, ko se ti str ate spravi direkt pod sobo z odprtim oknom klepat koso al pa z motorko žagat >:D :( ob 7-ih zjutri, k je tak fajn spat ;)
<?php echo `w`; ?>

celada ::

Jah opcijo mas da podas prijavo k varuhu za clovekove pravice cez da ti unicujejo kakovost zivljenja (mislm da se da nism 100%). Samo prej pa probaj se pogovorit s zupnikom mogoce ti bo su na roko.

balocom ::

Jst bi pred vsako večerno pa jutranjonedeljsko mašo mau Rap pa hard rock pa metalske muzke nabijo pa po njej, pa čim bul na glas>:D Pa minaret postavu>:D 0:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Mr_Globus ::

Pri nas je isto... Dobro, da ne živim v centru. Pa to ni res kaj si lahko ta pro*** cerkev privošči. Davkov ne plača, duhovniki dobijo 100% prispevke... Pa še nabijajo ti lahko ob šestih ujutro.

Pred par leti se je najdu en junak in s purpenom zalil zadevo. je blo par mescov mir. Slava mu

Spajky ::

tisto je bil Marko Brecelj v KP :D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Fizikalko ::

Offtopic: Brecelj je legenda. Vsi na FMF-ju še pomnijo njegov komad, ki ga je napisal kot študent, ko je že n-tič padel Mafijo (matematično fiziko 1):

Alojz Podre (Kodre ;) ) ,
mojster za vse,
mojster za Mafijo, Mafijo

Točka in pol,
človek in pol,
človek brez milosti, milosti.

Zaradi tega komada je imel hude probleme, menda so ga celo iz faxa zabrisali.

Nejc Pintar ::

AFAIK so v KP le ovili tiste kemblje v neke cunje.
Lahko je biti prvi, če si edini!

BluPhenix ::

Nabavi še ti en zvon (seveda nejak manjšega) in zvoni, ko ne zvonijo cerkveni, po možnosti tudi ponoči. Boš pač tudi ti motil župnikov spanec pa bo videl kako je. PA če se sosedi pritožijo, jim pač reči, da kako te lahko motijo tvoji, če jih ne motijo cerkveni.

Pač izsiljuj, da umakneš tvoje, ko oni utišajo ali omejijo svoje. KAj drugega ne moreš dosti, še posebno, če imaš dosti pobožnih sosedov, ki jih zvonovi "ne motijo".
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Slo-One ::

Eh vzami v avto polnozvonov idi cinglat pred cerkvo in stavkaj naj utišajo, če pa bojo jezni ali pa bodo rekli, da te bodo prijavli pa reči osebno mnenje.>:D >:D

Liker ::

malcek offtopic:
Fizikalko, kje si ti doma? (sodec po opisu, si verjetno kje v blizini resljeve/masarykove/njegoseve v LJ)
In, ali slucajno obiskujes/si obiskoval FMF? (ce si, katero smer?)

Sandoval ::

Mah crkven zvonc ni nč, ko se ti str ate spravi direkt pod sobo z odprtim oknom klepat koso al pa z motorko žagat >:D :( ob 7-ih zjutri, k je tak fajn spat ;)

ehh
lansko leto so v vasi kopali za vodovod(čeprav ga do sedaj še niso napeljali)
pa ravno pod našo hišo(enih 30 metrov stran) so kopali cel teden
lepo pripelje bager(kovincke gosenice)-cviljenje
nato začne razbijat(pnevmatsko kladivo)

vse to ob 6.30 zjutraj(pol pa majo malco 10.30-12);(
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

Tody ::

ena stvar je še da greš malce do sosedov pa jih povprašaš če vas bo več bo lažje... V vseh pogledih :D

neres ::

Težko je, ker ima cerkev pač relativno dober ugled v naši družbi in nekak nedotakljiv status. O tem so priča tudi odgovori forumašev tipa odseli se/čepki za ušesa.
Zgleda da veljajo za cerkvenike drugačna merila kot za ostale državljane. It proti cerkvi je kot it proti mafiji, kjer ima prevelik vpliv - tabu tema, o tem niti govorit.

V glavnem zaenkrat je najenostavnejša rešitev da se s podporo okoliških prebivalcev župnika vljudno prosi za zmanjšanje jakosti. Če bo dovolj ljudi to zahtevalo se bo pač župnik moral podredit. Ker cerkev je pač odvisna od dobrega mnenja ljudi, njo zanima kaj ljudje hočejo (enako kot pri političnih strankah) in ne kaj jim morebitne višje sile narekujejo. Tako je že vsaj ene 2000 let.

JerKoJ ::

Vem da so napovedane spremembe v zvezi s hrupom zvonov vendar ne vem, ce so ze v veljavi. Mladina je o tem porocala dober mesec ( link) nazaj tako, da imas mogoce "sreco" in jih lahko prijavis na policijo. Trenutno namreč v 3. členu uredbe o hrupu v naravnem in življenjskem okolju lepo piše, da so viri hrupa tudi zvonovi.

Lahko kdo pove kako tocno se zakon spremeni - velja le za zvonove ali za hrup verskih skupnosti. Ce za slednje potem ustanovi novo versko skupnost z imenom Cerkev nocnega glasnega rock koncerta - noben ti nic ne more :D

r5r ::

Hvala za to povezavo. Sedaj vem, da lahko ustvarim 55dB hrupa, ko poslušam glasbo. :D
And it makes me wonder.

hamax ::

ob ene 2-h zjutri se pejt z avtom gont okol cerkve, tko da se bo zupnik zagotovo zbudu. k pride vn, pa rec, da je to tvoja nocna masa.

roli ::

Malo za šalo,malo zares:
Dobi si pesem od skupine nightwish z naslovom Wish I had an angel in pojdi z avtzom ob enih zjutraj pred hišo župnika ali tistega,ki ima čez zvonove:D ter nabij skladbo na ves glas:D >:D .

Pri nas imamo to srečo,da so zvonovi dokaj daleč stran pa tudi redko zvonijo.
http://www.r00li.com

Zheegec ::

Errrrrrgghhhhh, sem doma cca 50m zračne linije od cerkvice, kjer so nedavno "upgrejdali" zvonove pa lepo nastavili elektronsko uro da zvoni na vsakih 15min 3x + na polno uro cca 8x. Seveda težko zaspim in se zbujam sredi noči, v sanjah se je s tisto cerkvijo zgodilo že marsikaj, v praksi pa najbrž tudi kmalu, ker mi zelo parajo živce in ne morem spati, potem pa sem v službi ves neprespan pa celo na vlaku bolje spim kot doma ;((
Seveda v cerkvi ni župnika, on je v večji cerkvi 1km stran, tako da zagnanih poslovnežev (nekateri jim pravijo tudi duhovniki) hrup od teh zvonov seveda ne moti. Ko pa je pogreb/poroka/maša ob 16h pa ne smem imeti mjuzke na glas, se jim moram prilagajati. Gonna do something about that also :>

Ne vem zakaj more Cerkev poizkušati pridobivati pozornost z zvonovi, mislim da Đizus v bibliji nikoli ni zvonil na zvonove, pa tudi ni postavljal cerkva na lokacije, kjer bi z veseljem zgradil lepo hiško, ne pa da na vsakem gričku stoji cerkev ;(

OK, glavo vprašanje - kje dobiti zadostno količino C4, da bi imel mer vsaj eno leto?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Doman ::

Ista zgodba pri meni! Teli prekleti zvonovi zvonijo 24ur na dan. Pa kaj za vraga jim pomeni to zvonenje na 15minut? Pozimi se še da, ko je okno zaprto, poleti pa... kriza!;(

Saladin ::

Ah beži, beži...
Pod oknom ti lahko nabijajo najnovejšo štanco, pa te moti tistih par zvonov?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zheegec ::

Saladin, preseli se zraven cerkve pa ne teži če nimaš pojma. Bom še enkrat probu zaspat, mogoče tale "pzzizz" program pomaga 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Saladin ::

Ehm, spal sem že zraven cerkve, zraven diskota, v sobi polno klepetajočih ljudi, na mizi, na stolih, v avtu, na vlaku, v busu,....
VEš kaj sem slišal? Nič. Samo vrat me je ob neudobnih sedežih bolel, ko sem se prebudil.
Nabavi si boljši ležaj - boš imel večjo korist ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Doman ::

Kaj naj rečem... ljudje smo si različni.
Jaz vem, da me zvonovi včasih zbudijo kot budilka. Pa pri nas je v centru mesta ta cerkev, tako da ja vsi slišijo. :\

Saladin ::

Lahko predlagam mali test?
Koliko ljudi, ki jih moti cerkveno zvonenje, se ima za pripadnike le te? ALi za verne nasploh?
Bom iskren - rekel bi da v veliki večini zvonenje moti ateiste in da je le manjša skupina, ki res ne more spati zaradi "hrupa".

Imam pa še eno zanimivost:
Če bi se sedaj po SLoveniji razširile đamije z molitvami na megafonih, kdo bi se potem pritoževal nad "hrupom"?
SKupina bi bila drugačna. Sedaj bi se pritoževalo več kristjanov + ista manjšina kot zgoraj, ateisti pa bi večinoma bili indiferentni do "hrupa" - zgolj zato, da malo naribljejo nos dolgocajtnim kristjanom in njihovim običajem :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zheegec ::

Naj bodo cerkveni zvonovi ali pa moja stara mama, MOTI me.

Kaj ma veze kdo me moti?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Kar se cerkvnenih zvonov tiče- zakaj pa misliš, da je bog dal človeku bazuko ? >:D

Sploh pa, če bodo kdaj kake vojaške vaje v bližini lahko kakemu topničarju podariš kišto ali dve pira, da se loti "sovražnega snajperista" na zvoniku...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Čist tko me zanima: je stvar postavljena tako, da bi se dalo "zvonit" tudi s kako malokalibersko puško ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Ah kje, saj zvonik še ure nima, zvon je pa sploh varno spravljen, tako da se da zvonit kvečjemu samo s C4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

root987 ::

Kaj se pa zgodi če elektrike ni? [>:D]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Brane2 ::

Ali pa s plinom. Solidna jeklenka plina bi plahko prav fino nafilala stolp in ko bi z malo sreče matoro ken*alo v božji službi ob bujenju poštenega delavskega razreda pripalilo cigaru...

BTW: Tovrstne zadeve so se uporabljale tudi v obliki orožij, pa so jih prepovedali. Baje so lokalni efekti lahko zelo podobni atomskemu udaru. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

sverde21 ::

Pa kaj za vraga jim pomeni to zvonenje na 15minut?
Ja zvonijo zato, da veš kolk je ura :| . Čeprov ne vem v čem je fora zvoenja ponoč, ko nobenga ne zanima kolk je ura, ker vsi (bolj kot ne) spijo(mo). Pri nas se zvonenje sicr ne sliši ampak zvonovi v naši cerkvi so naštiman, da zvonijo od 6 ih zjutraj pa do 9 ih zvečer, pozimi celo prej nehajo... (uglavnem podnev zvonijo in ne ponoč) :))
<?php echo `w`; ?>

matjazx ::

a ob šestih je že dan?
tkrt velka večina še spi

Vanich ::

Včasih prespim na Bledu v hiši ki je oddaljena od cerkve ene
80 m, po moje še toliko ne - in to je za popizdit.
Zvonovi pribijajo na tak način, da se mi zdi da so
samo ene 2 m preč od mene.
Naj omenim, da imam ob priložnostih ko prespim na Bledu
100% zjutraj mačka in enostavno ne moreš zdržat tam.
Zato se ponavadi takoj poberem domov ali pa zbežim na čisto drugi konec jezera že ob 8h zjutraj. Ali pa še prej. Čimprej.
In ker je to turistični kraj mislim, da imajo župniki en tak
občutek da je to zvonenje del turistične ponudbe in nabijajo do daske vsakih 15 minut.
Kdor hoče probat kako to izgleda, naj gre prespat v park "fila"
pod cerkvijo, ali pa v katerikoli hotel v centru Bleda.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Črnuče - zvonjenje cerkve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10214863 (12908) Miha 333
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412488 (10152) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183983 (74450) Gandalfar
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114673 (11878) jype

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117538 (16906) Ziga Dolhar

Več podobnih tem