» »

Kreatin

Kreatin

«
1
2

rokomet<3 ::

Zanima me kako naj jemljem kreatin? Kokrat na dan naj ga jemljem? Kdaj naj ga jemljem? Koliko naj ga jemljem? S cim naj ga mesam? Star pa sem 16 let?
  • zaklenilo: zee ()

ZaphodBB ::

Najboljš da ga snifaš, vsakih 45 minut.

Xserces ::

Loading faze ni več... vzameš par g po treningu in je to to... Lahko pa čez dan jemleš v manjših odmerkih. Mešaš z vodo. Kupi pa Creapure kreatin. Po ene pol ure ko zaužiješ kreatin spi nekaj sladkega. Za bolšo absorbacijo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

STU-III ::

Ne jemlji nobenih dodatkov, tudi proteinov in steroidov ne... Najboljše za zdravje je zdrava prehrana in pa gibanje, s temi dodatki praktično samo dokazuješ, da bi rad neke rezultate na hitro, ti rezultati pa niso ne kvalitetni in ne zdravi.
Line secured.

Janac ::

STU a veš da ješ proteine vsakdan?

STU-III ::

Janac je izjavil:

STU a veš da ješ proteine vsakdan?


Seveda ampak ne umetnih...
Line secured.

Janac ::

a je to pomembno kakši so?

STU-III ::

Prav tako jih jem v zmerni količini, ne pa kot se nekateri futrajo z njimi in jim je po 30em letu žal za to...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

zakaj žal? kaj se pa vniči?

STU-III ::

Janac je izjavil:

a je to pomembno kakši so?


Ja, vsekakor. Tisti, ki jih dobiš v posodah na policah sigurno niso taki, kot v hrani, prav tako jih jemlješ več. kot jih telo sploh potrebuje... Te zadeve pač jemljejo tisti, ki bi radi imeli napumpane mišice, ne bodo pa nič močnejši od tega, kot nekateri mislijo.

Še najboljše so zdrave "kmečke" mišice - tisto, ko imaš vse nekaj napumpano je samo za šminkerat, koristi pa nobene od tega...

Janac je izjavil:

zakaj žal? kaj se pa vniči?


Ja umetne snovi ne vplivajo najbolje na telo ane. Sploh pa, če vsak dan žreš ne vem koliko tega sranja in to več let. Mišice jim pač ponavadi začnejo po teh letih lepo upadat in ostane jim viseča koža, prav tako izgubijo voljo do treninga, da bi vsaj deloma ohranili napete mišice.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Napumpane mišice pa nič močnejši... lol jih ti pokaš ... Edina stvar je tisto olje synthol, ki si ga vbrizgavajo v mišice in služi zgolj "estetskim" namenom. Drugače pa se bolj nebi mogel motiti...

Že ta običen kreatin, ki ti mišice z vodo nafila celo dejansko poveča moč... Sicer se sam tega razen proteinov ne poslužujem, ker se mi zdi škoda denarja, sicer pa bi uporabljal večino stvari ali pa vsaj poizkusil...

Aja pa še retorično vprašanje zate STU: vir?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

STU-III ::

vir: sošolci, ki se že kakšno leto ukvarjajo z bodybuildingom. oni sicer uporabljajo to, pravijo pa, da ni v redu.

Poleg tega, ko si rekel, da se motim glede moči: tisti sošolci me ne premagajo kar tako v polaganju rok, včasih sploh ne, pa imam 5× manjše mišice od njih. Razlika je, da oni žrejo tisto in malo trenirajo, pa se jim mišice orenk napihnejo, moč pa ni niti približno realna za velikost njihovih mišic, jaz pa recimo delam pull-upse/push-upse in imam mišice dosti manjše, pa vseeno niso močnejši oz. ni neke razlike, kljub njihovim ogromnim mišicam.

In še enkrat glede teh snovi: ne pravim, da ni učinka od njih ampak kasneje ti bo žal.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

Skratka te snovi so narejene, da v kratkem času naredijo nek balon iz tebe, kar pa ni naravno in je popolnoma logično, da ti škoduje.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Kje jih ti pobiraš ? Proteini napihujejo samo v takem smislu, da prdiš če jih preveč poješ ali pa ti kako drugače ne ustrezajo.

še 1x, vir kako proteini napihnejo mišico in pri temu moč ostaja skoraj nespremenjena ! Pa ne tvoji sošolci in kaj opažaš na njih, ker da imaš o sebi močno (pre)visoko mnenje si pokazal že v +100 temah, jaz bi rad vsaj 1 legit vir, ker drugače imamo tudi dokaze o vesoljcih...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

ZaphodBB ::

Kreatin je bullshit za nategovanje najstnikov po fitnesih. Če ne verjameš meni vprašaj kakega diplomanta difa. Kreatin samo veže dodatno vodo v telo. Kar se pa tiče performanca, pa nima efekta ker je kreatin gorivo za prvih 10s šprinta in ga po prvem pravem naporu v mišicah ni več.

Tako.

Ampak ker meni ne boste verjeli, predlagam kot zgoraj da ga snifate vsakih 45 minut.

radecan ::

STU, upam da je vse skupaj sarkazem, man.
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

detroit ::

STU proteini != steroidi:)
Skero

Machete ::

ZaphodBB je izjavil:

Najboljš da ga snifaš, vsakih 45 minut.


Po temle postu bi se tema komot zaklenila. Tip je povedal vse, pa še poscal sem se od smeha.

first_line ::

Kreatin ti bo kot prvo tako napihnil mišice da boš poln strij, kot drugo pa ti pobira vodo iz organov in jo pumpa v mišice. Potem boš pa imel zdehidrirana ledvica in možgane in se boš čez par let sekiral zakaj si bil tako glup in si za 5cm več v bicepsu sedaj do smrti z sfukanimi preostalimi deli telesa. Pa še moč ti zraste nenaravno in kar na enkrat lahko dviguješ teže ki ti jih sklepi še ne morejo prenašati.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::



Vzami merico po fitnesu, jaz sem ga dajal kar med proteine spil po treningu.
Ne vem kaj pijete vi, meni se po letu in pol fitnesa(ne hodim 2x na teden) ne pozna tok da bi lahko rekel da sem napihnjen, tko da bi se priporočal za ime teh čudežnih proteinov :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

urosz ::

STU-III je izjavil:

Janac je izjavil:

STU a veš da ješ proteine vsakdan?


Seveda ampak ne umetnih...


definiraj umetno. a se zavedaš, da je piščanec z lidla lahko dosti bolj "umeten" kot sirotkine beljakovine (whey)?

jype ::

Assass1n> bi se priporočal za ime teh čudežnih proteinov

Botulin, tetanospazmin, difterotoksin.

Assass1n ::

Hvala bom šel mesarja vprašat, če ma kej od tega, da bom velik in močen.
Ne vem ne zraste pa se držim načela do 6 ponovitev čene je kardio, delam skoraj vsak dan razen noge, ker sem poleti tko vedno do pasu v vodi, čez dan pa nosim malo širše hlače. Nekdo na fitnesu mi je rekel naj jem tartufe pred treningom, da se orenk pozna? Po pa brusnice, res da so drage ampak se splača.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Vanich ::

ZaphodBB je izjavil:

Najboljš da ga snifaš, vsakih 45 minut.


Tudi če ga vneseš analno veliko bolj prime!

jype ::

Assass1n> Hvala bom šel mesarja vprašat, če ma kej od tega, da bom velik in močen.

To loh doma nardiš. Botulin je pogosto v pokvarjenem mesu, tetanospazmin ti kar v telesu sintetizirajo bakterije, če greš hodit po njivi z odprto rano na podplatu, difterotoksin je pa mogoče danes malo težje dobit... Če bi hodil spat v cukrarno za kakšno leto ali dve, baje je bil to popularen način v 19. stoletju, je pa mal nerodno, da je to neke vrste loterija in si lahko dobil tudi tuberkulozo ali pa kaj tretjega (npr. sifilis, če fitnesiraš zato da te dekleta opazijo).

Assass1n ::

Vse to, to je pa preveč dela. Dekleta bojo pa zbežala če bom ves v hrastah. Bom raje ostal na ananasovi dieti. (Ješ vse razen ananasa).
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Aston_11 ::

Od nakladanj fitnesašev, kaj vse da jim koristi in kaj vse da morejo požreti v najkasneje 60,000000 miniuti po končani zadnji vaji, imam vtis, da pamet z muscolami ne hodi z roko v roki.

Rias Gremory ::

@avtor
Pojdi rajš na Maxximum Forum, tam boš dobil vsaj resne odgovore.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Aston_11 ::

Ne moreš postavljat vprašanj na najbolj pristranskem forumu, kjer je fsekajo, če izražiš zgolj pomislek v čudežnost proteinov, ki se prodajajo. Recimo kreatin vs čokoladni šejk z dodatkom mletih deževnikov je kot noč in dan in vsi, ki ne enega ne drugega ne pijemo, smo itak invalidi in ni nikomu jasno, kako se sploh premikamo in gonimo svoje picikle.

Assass1n ::

Aston neke inteligence na fitnesu res ne najdeš, sebe ne štejem kot nekega pametnega človeka, ni vsak za vse :) . So pa izjeme seveda...
Kako ga naj pije sem napisal, ker se kreatin v telo naloži ni važno kdaj ga spiješ, napisano količino 1x na dan. Pa sej so gor navodila, teh se držiš pa je.
Če je pa to pametno pit je pa druga zgodba, umrl zaradi tega ne boš nič prej, tudi jetra ti ne bodo odpovedala, ne bo ti zrasla tretja noga, v 14 dnevih ne boš delal 200kg bendža
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

alexa-lol ::

ZaphodBB je izjavil:

Kreatin je bullshit za nategovanje najstnikov po fitnesih. Če ne verjameš meni vprašaj kakega diplomanta difa. Kreatin samo veže dodatno vodo v telo. Kar se pa tiče performanca, pa nima efekta ker je kreatin gorivo za prvih 10s šprinta in ga po prvem pravem naporu v mišicah ni več.

Tako.

Ampak ker meni ne boste verjeli, predlagam kot zgoraj da ga snifate vsakih 45 minut.


Probaj pa potem govori. Najbolj so mi smešni te "strokovnjaki - teoretični športniki za pisalno mizo" ki imajo malo več mišic kot 70 letne babe potem se pa delajo pametne, po možnosti celo trenirajo ljudi... če so tok "pametni" a ne bi zase najprej poskrbeli... in ne ne govorim o A ampak recimo o B, oni so pa C.

 A

A


  B

B


 C

C



Enkrat je tu na ST nek doktorski študent FKKT govoril da se te "umetni" proteini sploh ne morejo vključiti v normačlne biološke procese v človeškem organizmu.

Yacked2 ::

Po treningu rajši popij pol litra čokoladnega mleka, ter dve trdo kuhani jajci.

Po treningu rajši popij pol litra čokoladnega mleka, ter dve trdo kuhani jajci.

Po treningu rajši popij pol litra čokoladnega mleka, ter dve trdo kuhani jajci.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacked2 ()

kr?en ::



In lajne wheya.

Pa every day is upper body day.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Aston_11 je izjavil:

Ne moreš postavljat vprašanj na najbolj pristranskem forumu, kjer je fsekajo, če izražiš zgolj pomislek v čudežnost proteinov, ki se prodajajo.


Najbrž so na tistem forumu vsi taki kot si omenil, tako kot vsi tukaj ne znajo ostati ontopic ane?

In ne dvomim v to, da bo tema spet propadla.
P.S.: Da mi ne bo kdo težil: ne hodim v fitnes.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Aston_11 ::

Tam so vsi taki, tukaj smo pa vsi drugačni. Ps: take teme so že v štartu obsojene na propad, ker ponavadi avtor sploh ne ve, kaj hoče oziroma bi rad slišal točno tisto, kar hoče.

D3m ::

Kreatin? A to je un beli prašek?

Za katerega vem, da so jih uporabljali nekateri v vojski, ko sem bil prostovoljno v Vipavi samo zato, da so lahko sledili "podeželskim" fantom v strm hrib. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Rias Gremory ::

Aston_11 je izjavil:

Tam so vsi taki, tukaj smo pa vsi drugačni. Ps: take teme so že v štartu obsojene na propad, ker ponavadi avtor sploh ne ve, kaj hoče oziroma bi rad slišal točno tisto, kar hoče.


Točno zato bi avtor moral probati na onem forumu.


Če avtor ne ve kaj bi rad to ni moj problem in ga usmerim če znam ter ne sproščam svojih kompleksov tako kot nekateri tukaj. Če pa koga skrbi zdravje avtorja naj pa zraven svojih trditev kar lepo nalepi povezave.

Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

furion ::

3x na dan 5g. Zjutraj, zvecer po treningu. Pa glutamin tudi. Je vec tipov kreatina, monohidrat pa se neki drugi. Kupi si creatine, cell-mass in gluta-pure.

kr?en ::

Hoces argumentiran pogovor v taki debilni temi?

Sloltech at its finest.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

furion ::

Proteinov v praskih ne priporocam, gainerjev niti. Zanic hidrati, poceni sladkorji/sladila, barvila, in tona kemikalij. Raj 8ur pred fit par jajc pa kvalitetna prehrana cez dan.

Rias Gremory ::

@kr?en
Tvoje mnenje tukaj ne igra nobene vloge.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

c3p0 ::

D3m je izjavil:

Kreatin? A to je un beli prašek?

Za katerega vem, da so jih uporabljali nekateri v vojski, ko sem bil prostovoljno v Vipavi samo zato, da so lahko sledili "podeželskim" fantom v strm hrib. :)


Glede na to, da kreatin nima efekta na vzdržljivostne športe, ali celo malo negativnega, so ga torej jemali zgolj kot placebo.

kr?en ::

Bmk kaksno vlogo igra moje mnenje.

OPju pa priporocam, da naj kar obisce kak fitneserki portal in si nabavi za 100+ eur raznih praskov in tablet, ki mu jih bodo predlagali. Sam naj si ne pozabi obrit tistih par kocin, ki jih ima, da se bodo misice bolj vidile.

Ker to je pac zdaj v modi ane.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Zakaj bi sploh kupoval whey? Ker neznate par beljakov skuhat?

[D]emon ::

Janac je izjavil:

Zakaj bi sploh kupoval whey? Ker neznate par beljakov skuhat?


Pa ker rajsi kupijo isto zadevo v prahu za nekaj desetkrat drazje kot pa v tekoci obliki (sirotka). Ker ce je poceni, pa ze ne more biti v redu!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

STU-III ::

Ma lejte no, naj je normalno hrano oz. malo bolj zdravo in z nekaj treninga bo čisto dober ("močan in lep" - kot si to želi), ne pa da se futra s prekomernimi odmerki nekih sintetičnih dodatkov, ki ga bodo samo napihnili in obtežili, močnejši pa ne bo prav dosti - sploh, ker je rokometaš, mu velika teža in premajhna moč mišic nikakor ne bo prišla prav - najbolj zdrav je naravni trening brez raznih dodatkov, ki jih telo sploh ne potrebuje. Ti dodatki so le, kot nekakšni "hacki", ki spremenijo delovanje igre, da recimo dobiš večjo moč ali hitrost - ravno tako je tudi pri tem, le da to tudi negativno vpliva na telo.
Line secured.

jype ::

STU-III> sintetičnih

To nima nobene zveze. Problem dodatkov ni, da so sintetični, ampak da so v koncentracijah, ki jih je težko spremljati z ostalimi nutrienti (uravnoteženost je osnova zdrave prehrane).

[D]emon ::

Na cisto osnovnem nivoju gledano se "sinteticni dodatki" ne razlikujejo od "naravnih". Razlika je lahko kvecjemu pri nivoju absorbcije, ker so "sinteticni" vecinoma v cisti obliki, "naravni" pa imajo zraven se cel kup drugih stvari, ter pa v doziranju, ker morajo biti zadeve uravnotezene.

Lahko nehas prodajat buce. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

STU-III ::

jype je izjavil:

STU-III> sintetičnih

To nima nobene zveze. Problem dodatkov ni, da so sintetični, ampak da so v koncentracijah, ki jih je težko spremljati z ostalimi nutrienti (uravnoteženost je osnova zdrave prehrane).


saj sem rekel, da dobivajo prekomerne doze in ne samo to - ima veze, če so sintetični, je dosti razlike.
Line secured.

[D]emon ::

STU-III je izjavil:

ima veze, če so sintetični, je dosti razlike


Argumentiraj. Mlatenje prazne slame pa prepusti politikom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036756 (13926) link_up
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037439 (27844) CleanPower
»

Proteini za začetnika;)

Oddelek: Loža
316128 (5116) Zheegec
»

Creatin-se lahko natrga mišica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417194 (14991) gendale
»

Kako povečat apetit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7119042 (16385) Adrijan0

Več podobnih tem