» »

Kako se ne prenajedati?

Kako se ne prenajedati?

Free Bird ::

Pozdrav,
pred 3 meseci sem se odločil malo spremeniti prehrano in se izgubil par kilogramov. Želi si tako prehrano ohraniti, vendar sem v zadnjih 2 tednih opazil, da se 'prenajedam' z 'zdravo' hrano. Sicer tudi tekam in kolesarim, vendar vedno ni časa. Sploh pa cele dneve nekaj jem, ko se moram kaj učiti in sem t.r. 'ujet v hiši'. Kak nasvet?

Gandalfar ::

A si lahko bolj konkreten?

Blinder ::

po novem ješ:
- večkrat?
- manj?
- rahlo manj kot prej s tem da pojéš bolj nasitno hrano, tako da ne čutiiš razlike v lakoti/sitosti?

motivacija, če lahko blondinke se držijo reda se ga boš lahko tudi ti. ali pa imet malo hrane v hiši, tako da si prisiljen jesti malo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Free Bird ::

Problem je, da kadar sem v hiši, se učim, je grdo vreme se cele dneve samo nekaj jem, jem in jem. So pa to večinoma zdrave stvari, polnozrnat kruh, skuta, lahki jogurti, sadje, meso... Kak bi se tega rešil in jedel samo, ko sem lačen?

Evo, glih sem spucal polliterski jogurt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

WizmoTo ::

Ko misliš, da si lačen, popij malo vode. Ko si pa res lačen, pojej čisto malo (vnaprej pripravljena količina). Sadje, meso in lahki jogurti niso problem, od tega se ne boš zredil (vseeno ni dobro pretiravati s količino), kruh je pa že druga stvar.
Mora biti pa intenzivnost učenja bolj uboga, če ves čas na hrano misliš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WizmoTo ()

Blindeye ::

Mah, WizmoTo, jaz sem non stop čipse dobesedno žrl, ko sem se učil. Pa arašide, pa bobi palčke... Pa ni bla uboga intenzivnost. Pač paše.

Meni pali to, da spijem res ogromno (vode, ne sokov). Posebej pa enih 5-10 min pred obroki obvezno spijem 2-3 dcl vode. Splošen nasvet pa tako veš: več obrokov na dan. Seveda manjših. Vmesni prigrizki pa pač niso dovoljeni. Žal to, da ne bi mislil na hrano vmes (predvsem nezdravo) tudi meni ne rata. Si pa pomagam tako, da namesto celega čipsa, arašidov, itd. vzamem manjšo sklečko (res malo) in dam noter nekaj prigrizka. In to je to. Pred tem pa spijem vodo.

LP

GGGGG ::

Količina ni problem, samo pravo hrano jej. Zamenjaj jogurte, meso, kruh in podobno za sadje in zelenjavo, pa je zadeva rešena.

Korenček, jabolka, banane, kakšna narezana paprika, paradižnik, bučke, jagode... Samo poskrbi, da imaš kaj podobnega vedno pri roki.

jype ::

Kupi kuhinjsko tehtnico.

d4vid ::

Dobi nekaj kar te bo zamotilo in ne boš cel čas samo jedel...
Nažalost nimam druge ideje kot: začni kadit :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

urosz ::

kako se ne prenajedati? jej nepredelano hrano v prvi vrsti, ker veliko bolj nasiti.

Eureka ::

Drekec pekec ti to pomaga če si navajen jesti enormne količine, tudi sam se do 20 leta jedel v stilu 200kilskih američanov, vsaj po količini in bil popolnoma šlank. Potem pa se mi je spremenil metabolizem in se lahko z isto prehrano zredim za 15kil praktično v 2-3 mescih če ne pazim. Že nekajkrat sem shujšal nazaj za 20kg in sem vedno "stradal", če bi to isto količino ponudil nekomu, ki ima normalno prehrano bi rekel da je preveč, pojedel sem namreč 1kilsko vrečko zelenjave dnevno itd ... S časoma sicer rata lažje, ko se nekoliko stisne želodec, ampak še vedno hujšanja za take brez občutka lakote enostavno ni. Jaz pred obrokom spijem 2x3 deci kozarec vode in med obroki pijem vodo, da malo zmanjšam občutek "lakote", tako dnevno spijem 3-7 litrov vode, pač 3 pozimi ko nič ne delam in 7 poleti, sploh če še kaj delam po tisti vročini ...

Sem pa tudi srečal kar nekaj suhcev, ki so se hvalili kako lahko vse pojedo pa se jim ne pozna... Potem pa gremo kam skupaj jest pa že po 1/3 moje količine se tapkajo po trebuhu kako so siti, saj blagor jim, ampak tisto važenje je samo odraz, da nimajo pojma kaj pomeni enormna količina hrane ...

Gandalfar ::

Si preprican da nimas zdravstvenih tezav s hormoni ali slinovko?

Eureka ::

Če misliš name, ko sem imel sistematski pregled niso odkrili ničesar (sicer nevem,če se to sploh odkriva pri splošnih pregledih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

GGGGG ::

pojedel sem namreč 1kilsko vrečko zelenjave dnevno itd


1 kilo zelenjave ni ravno veliko. Toliko jaz pojem v enem obroku, če sem lačen. Zelenjava nima nobenih kalorij, ne morš se od nje zredit.

Že tisti "5 na dan" priporoča minimalno 400 gramov sadja in zelenjave na dan, pa se večina strokovnjakov strinja, da je to res čisti minimum. Ponekod so že prešli na "9 a day" priporočila, japonci pa priporočajo celo 17 porcij na dan.

Tako, da. Lepo menjaj čipse, jogurte, kruh in podobno za sadje in zelenjavo.

Eureka ::

1 kilo zelenjave ni ravno veliko. Toliko jaz pojem v enem obroku, če sem lačen.

Jah dobro, 1 kilo ti je tudi jaz pojem v 1 obroku, samo če sem na 2000kcal dieti to ravno ne gre tako, pa tudi same zelenjeve ne moreš jesti kar vsak dan, ker se ti začne obračat... Povrh tega jo malo začinim z deviškem olju, da se mi ne zatika preveč ;)

p.s. sicer pa ti to malo mešeš mene z avtorjem, ker pri meni ni čipsa že 2 leti ;)

Free Bird ::

Eureka je izjavil:

1 kilo zelenjave ni ravno veliko. Toliko jaz pojem v enem obroku, če sem lačen.

Jah dobro, 1 kilo ti je tudi jaz pojem v 1 obroku, samo če sem na 2000kcal dieti to ravno ne gre tako, pa tudi same zelenjeve ne moreš jesti kar vsak dan, ker se ti začne obračat... Povrh tega jo malo začinim z deviškem olju, da se mi ne zatika preveč ;)

p.s. sicer pa ti to malo mešeš mene z avtorjem, ker pri meni ni čipsa že 2 leti ;)

Tudi jaz sem čipsa in drugih sladkarij nisem pritaknil že par mesecev, tudi sladkih pijač na pijem. No kaka izjema že je (če grem na kak party), ampak načeloma se izogibam kolikor lahko.

Gandalfar ::

Eureka je izjavil:

Če misliš name, ko sem imel sistematski pregled niso odkrili ničesar (sicer nevem,če se to sploh odkriva pri splošnih pregledih).


Odvisno katere krvne teste so ti delali.

Blindeye ::

Fantje brez zamere... 1 KG POJESTE NAENKRAT?!? Pa še kaj zraven? Pa pred tem vodo? Mislim, ne morem si predstavljati. Sliši se ogromno, moram enkrat stehtati svoj obrok, da vidim.
Pojem recimo 0,25 kg zamrznjene zelenjave (1 vrečko imam za 4 krat, če jem sam), pa kakšen zrezek zraven za kosilo, ki je moj največji obrok. Kaj je to cca pol kile?

GGGGG ::

1 kilo paradajza ima cca 180 kalorij, 1 kila brokolica dobrih 300, 1 kila korenčka tudi tam nekje... Zelenjave se res lahko dobesedno nažiraš.

Tisto s čipsom sem napisal nasplošno. Se pa tudi z drugo hrano iz seznama da hitro prekoračiti kalorije, med tem, ko z zelenjavo težko.



Fantje brez zamere... 1 KG POJESTE NAENKRAT?!? Pa še kaj zraven? Pa pred tem vodo? Mislim, ne morem si predstavljati. Sliši se ogromno, moram enkrat stehtati svoj obrok, da vidim.


Jaz pogosto skuham en cel brokoli na pari (tisti šop) in še kak korenček not vržem včasih. Za zraven pa en cel jajčevec, narezan na kolute in popečen v ponvi ali v pečici. To je recimo okoli 1kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

Blindeye ::

Skuhati, to že... Samo toliko pojesti? :) Sem sit po četrtini po moje...
Je pa res, če jem samo zelenjavo, sem lačen po res kratkem času.

Eureka ::

Jaz govorim o stročnicah in ostali zelenjavi: fižol, grah, bučke, koruza, krompir, brokuli(ok tega ni te težko 1kilo pojest, ampak jaz jem vse to zmešano).
Torej govorim o zelenjavi brez vsebnosti večje količine vode, ker paradajz je pa neki čisto drugega, isto kot lubenica.

p.s. sicer pa tehnično gledano paradižnik naj ne bi bil zelenjava ampak sadje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

7982884e ::

- pij veliko vode
- jej veliko zelenjave
- jej veliko beljakovin

problem solved, ne boš več toliko lačen

Eureka ::

@7982884e : nisi vsega bral ne ? Sem že napisal da pri meni in meni podobnih to ne deluje ... Verjemi da že 3 leta študiram razne fitnes forume in imam hrano poštimano, pa sem med dieto kar vedno lačen ... Operativno manjšanje želodca pa zame odpade iz večih razlogov ... Konec koncev sem celo raje debel ...

Free Bird ::

Pri meni ni problem, da sem debel. Če bi vam povedal mojo višino in težo bi rekli, da sem sama kost in koža. Pa temu ni tako, imam še vedno kar nekaj maščobe, večino pa sem na srečo izgubil. Sedaj bi rad odstranil še tisto kar je ostalo ali vsaj ostal na istem prehranjevanju. Skratka, ne bi rad spet postal premočen.

Shegevara ::

7982884e je izjavil:

- pij veliko vode
- jej veliko zelenjave
- jej veliko beljakovin

problem solved, ne boš več toliko lačen


tele fore z vodo in zelenjavo lahko delujejo za take, ki grejo ven, pojejo tamalo pico oz. pol normalne in so siti. Dejansko prenajedanje je pa takrat ko bi po pici šel domov in si naredit še en sendvič da ne bo želodec krulu. Taki osebi pač ne pomagajo teli nasveti o pitju vode itd...

GGGGG ::

Sedaj bi rad odstranil še tisto kar je ostalo ali vsaj ostal na istem prehranjevanju. Skratka, ne bi rad spet postal premočen.


Čim manj mastne hrane, veliko sadja in zelenjave pa redno gibanje, vsaj pol ure na dan.

Dejansko prenajedanje je pa takrat ko bi po pici šel domov in si naredit še en sendvič da ne bo želodec krulu. Taki osebi pač ne pomagajo teli nasveti o pitju vode itd...


Saj obstaja precej raznih "fullness factor" študij. Vplivov na lakoto oz. sitost je sicer precej, ampak najbolj vpliva sama količina hrane, ne glede na kalorije. Sit boš, tudi, če poješ eno kilo lubja.

Recept je enostaven. Zamenjaš hrano za manj kalorično. Nisi lačen, kalorij pa tudi ne nabijaš po nepotrebnem.

veper ::

OP me močno spominja name.
Do 16. leta sem imel 100+ kg (višina 188 cm), potem sem v dobrem letu shujšal na ~70 kg. Zaenkrat nič problemov z lakoto, energije še pa še, koncentracija na vrhuncu.
Flash forward 3 leta in imam ~60 kg. Itak, stalno lačen, stalno me zebe, nič energije, nič koncentracije.
Flash forward še 2 leti - zdaj imam 74 kg, ne zebe me, energija ok, koncentracija pa še zmeraj pod lediščem - ker stalno mislim na hrano. Tudi, kadar nisem lačen.

Jaz mislim, da je problem psihološki. Nekateri ljudje ne morejo jesti, ko so živčni - jaz ne morem ne jesti, ko sem živčen, ker me to pomirja. Z drugimi besedami, po vsej verjetnosti gre za odvisnost od hrane. Kdor reši problem Eureke, mene in OP, mu dam 1,337 BTC :D
Dodatnih dejavnikov je itak malo morje. Gibanje je gotovo med pomembnejšimi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veper ()

Okapi ::

Zdaj pride sezona lubenic - idealna hrana, s katero se lahko brez škode prenajedaš, kolikor hočeš in moreš. Edina posledica bo, da boš večkrat hodil scat (kar pa je tudi dobro, ti ledvice spuca:-).

O.

veper ::

Mnogi ste sfalili point vprašanja.
Ne išče se hrana, ki se je lahko brez škode prenajedaš, pač pa način, kako izbrisati slo po prenajedanju. Zato pravim, da je problem psihološki.

7982884e ::

Eureka je izjavil:

@7982884e : nisi vsega bral ne ? Sem že napisal da pri meni in meni podobnih to ne deluje ... Verjemi da že 3 leta študiram razne fitnes forume in imam hrano poštimano, pa sem med dieto kar vedno lačen ... Operativno manjšanje želodca pa zame odpade iz večih razlogov ... Konec koncev sem celo raje debel ...
odgovarjal sem sicer OPju, ampak saj nisem napisal da ne boš več lačen, ampak toliko lačen.
če maš kalorični deficit, je povsem normalno, da si lačen. če si med tem za kompom in na vsake toliko cajta narediš požirek vode, se da lažje zdržat. tud, recimo, če si narediš snack iz tunine solate, al pa spiješ whey/casein šejk.

jaz tudi zelo rad jem, sploh če se nekej cajta učim, moram it vmes na par snackov, ker sicer ne morem nič več. in pač pojem toliko hrane, da sem sit, cirka 3000 kalorij dnevno. ampak nisem bil nikoli debel, ker sem jih pač pokuril, recimo s fitnesom in laufanjem.

tukej je pač odvisno od tega, kaj bi človek rad. če maš 74 kilogramov, pač jej toliko da ne boš lačen pa dviguj uteži in ne boš debel. brezveze si zniževat življenjski standard z lakoto. če hočeš zgubit maščobo, bo pa treba pač potrpet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

blackbfm ::

prenažiranje z beljakovinami in sadjem ni lih zdravo sam tok

Mnogi ste sfalili point vprašanja.
Ne išče se hrana, ki se je lahko brez škode prenajedaš, pač pa način, kako izbrisati slo po prenajedanju. Zato pravim, da je problem psihološki.


Bi rekel ja. Verjetno se te sle ne da izbrisat, samo vztrajnost da pač minimalno ješ, ali pa da se fajn zamotiš z nečim drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

7982884e ::

prenažiranje z beljakovinami in sadjem ni lih zdravo sam tok
definiraj prenažiranje z beljakovinami in sadjem

dve merici sirotkinega izolata na dan je kvečjemu bolj zdravo kot ekvivalent piščančjega mesa, sadja pa tudi noben ne poje toliko, da bi mel probleme s cukrom. drugo je s sadnimi sokovi (z dodanim cukrom)

Glugy ::

Če gledam bolj strogo glede na to da se zmanjša slo:
Morsko hrano jej, pa žitarice pa vso tako hrano ki dolgo časa drži. Torej ne gledat na kalorje in podobne zadeve, ne pit preveč ali premal vode(to morš sam ugotovit kok je zadost. Verjetn pa od 1-2 litra). Ker če preveč piješ vode sam rudnine minerale in vitamine vn pluvaš in pol še prej telo želi dobit to s hrano nazaj. Verjetno po kalorijah ti imaš dovolj hrane. Primanjkuje ti pa vitaminov in rudnin. Prepričaj se predvsem za vitamin B12, kalij, kalcij, magnezij in železo. To so najbolj pomembne zadeve. Ne samo za zdravje ampak tud počutje in predvsem koncentracijo. Če ti nimaš koncentracije boš imel v glavi sam to: ok nimam koncentracije rabm energijo morm jest. Ma ne ne morš tko no.

1. Železo in Vitamin C
Železo dobiš v zelenjavi, recimo v žitih, stročnicah, temno listnati zelenjavi, suhem sadju in oreščki. Zelo ugodno je če temu dodaš vitamin C za boljše absorbiranje : npr v limoni, grenivki ostalih citrusih, acerolih, šipkovih plodovih, jabolku. in temni zelenjavi. Temna zelenjava je eden največjih eliksir -ov .
(vir: http://www.zps.si/hrana-in-pijaca/kakov... )

Železo se dobi v tej hrani: Rdeča pesa, robide, borovnice, špinača, brokoli, beluši, rjavi riž, tofu.
Če pijete kavo, čaj ali druge napitke, ki vsebujejo kofein, teobromin ali tanin( to je pogosto v Energy Drinkih ) , jih pijte eno do dve uri pred ali po obroku, saj te sestavine otežujejo absorpcijo železa iz hrane. (vir: http://www.zenska.si/zdravje/zdravo-ziv...

Če nimaš železa se to lahko med drugim kaže v majhni koncentraciji, hitri zadihanosti, utrujenosti glavobolih.

2. Magnezij
je v Donatu veliko magnezija je tudi v soji, siru, arašidih, orehih, krompirju v lupini, bananah, avokadu, rjavem rižu in suhih marelicah
(Vir: http://bansi.rtvslo.si/novica/3531)
Če nimaš magnezija se to lahk kaže v vsesplošnu utrujenosti


3. Vitamin B12. Pomanjkanje lahko povzroči tesnobo, depresijo, nepravilen metabolizem, motnje spanja. tudi bolj izpostavi osteoporozi in aterosklerozi. Ne gre zdej zato da bi bil depresivn sam da maš recimo občutk da ti neki manka in pol rešitev vidš v hrani. B12 se lahko več let skladišči v jetrih zato znake pomanjkanja pridejo zelo zelo počasi.
Vitamin B12 se nahaja v jetrih, ledvicah, mesu, jajcih, siru, mleku in ribah. Ne najdemo pa ga v rastlinski hrani in v kvasu; razen v sojini omaki in sojinem mleku.
(Vir: Vitamin B12) @ Wikipedia

4. Kalcij ima mnogo vlog ampak pri občutku sitosti so zelo pomembne naslednje: živčna prevodnost in delovanje imunskega sistema, povezovanje med celicami, tvorbo tkiva, pravilno delovanje številnih encimov. Na prvi pogled morda ne ampak to vse vpliva na očutek sitosti. Če je slaba živčna prevodnost namreč rabiš več energije da pride živčni signal preko živčnih končičev iz ene celice v drugo. Brez pravilnega delovanja encimov pa se hrana ne razgradi tako dobro kot bi se morala in tako ne dobiš dobrih hranilnih snovi pač pa povečini bolj "junk" ali veliko manj pomembnih na daljši rok(rudnine, minerali) in bolj pomembne na krajši(gola energija).
Nahaja se v mlečnih izdelkih in ribah, mesu, špinači, brokoliju, soji, ohrovtu, suhih slivah in korenčku.
(vir: http://www.zdravilnerastline.si/vitamin... )

5. Kalij
Skupaj s kalcijem kalij nadzira vse procese živčno-mišičnih vzdraženj, poveča pošiljanje kisika v možgane in tako pomaga bolje misliti, sodeluje pri odstranjevanju odpadnih snovi iz telesa, pomaga pri zniževanju krvnega tlaka in pri zdravljenju alergij.
Pomanjkanje kalija povzroča da ste: Utrujeni, apatični, primanjkuje vam moči. Hoja, tek, prenašanje težkih vrečk iz trgovine postaja za vas vsak dan težje. Imate krče v rokah in nogah in občutek, da vas mišice ne ubogajo.
Veliko ga je v sadju in še več v suhem sadju.
(Vir: http://www.dnevnik.si/zdravje/15169 )

Zdej lahko se tud odločiš da greš h kakšnemu strokovnjaku. Tle imaš nekaj napotkov da dobiš občutek kdo je pravi strokovnjak zate: http://www.siol.net/trendi/lepota_in_zd...
Predvsem pazi se tistih strokovnjakov ki vidijo rešitve v raznih prehranskih dopolnilih. To daje predvsem kratkoročne rezultate in zmanjšuje absorbiranje rudnin iz prave hrane.
Sam priporočam da izbereš enega izmed nutricionistov. Lahko greš pa tud na krvne preiskave pa da ti ugotovijo česa ti najbolj manjka.

Ker to da si skoz lačn to sigurno pomeni da ti nekih elementov primanjkuje. Jaz dvomim da dobiš premalo energije za normalno delovanje telesa. Problem je torej v rudninah, mineralih, vitaminih. Skor 100%. Ali to ali pa da preveč piješ. Ker če piješ preveč gre že samo na primeru kalija le ta ven kot da ga sploh ni blo. Dej mal se pozanimi no kaj kej uživaš ker hrana deluje tud na to kako razmišljaš pa kok si močn pr svojih odločitvah. Hrana ni sam energija, hrana je gradnik in vzdrževalec telesa, misli in počutja.

Double_J ::

1kg krompirja ni težko pojesti naenkrat.
Dve šivanki...

failcoder ::

nesladkan zeleni čaj zbija apetit.

echo ::

Tole tazadnje glede zelenega čaja je verjetno še najboljši nasvet te teme, ker gre za psihične razloge - hranjenje, ko sploh nisi lačen.
Poleg tega je še blag stimulant.

Priporočam da si vzameš po 50g različnih okusov iz kakšne čajnice. Jaz sem naročal pri cha.si

Matija82 ::

GGGGG je izjavil:

japonci pa priporočajo celo 17 porcij na dan.


Maš link? Ker tole so res smešnice.

OP, nehaj vseskozi grizljat in jej konkretno, volumensko in kalorično. En trik, ki se uporablja je, da zaužiješ večjo (50-75g) količino beljakovin ko vstaneš (oz. do pol ure potem). Planiraj tri obilne obroke in to je to.

Glugy, vitamina C ni smotrno pridobivat iz hrane (recimo gram na dan), niti ne magnezija (200-400mg)

jype ::

Matija82> Ker tole so res smešnice.

Čemu?

Matija82 ::

Ker ni nekih dokazov, da bi frekvenca obrokov vplivala na splošno zdravje/lakoto/etc, "17" pa predstavlja tri kratnik že tako nesmiselnih priporočil.

https://slo-tech.com/forum/t525730/p362...

jype ::

Matija82> Ker ni nekih dokazov, da bi frekvenca obrokov vplivala na splošno zdravje/lakoto/etc, "17" pa predstavlja tri kratnik že tako nesmiselnih priporočil.

Mislim, da ne razumeš japonske kulture, pa se ti zato zdi smešno.

Massacra ::

Prepogosto hranjenje - ugotavljajo zadnje čase - obremenjuje slinavko, ker mora ves čas vzdrževati višji nivo insulina. No ja, odvisno tudi od tega, kaj ješ (če boš recimo 10x dnevno jedel korenček, boš morda čez čas malo bolj rumenkast).:))

Matija82 ::

Da se malo prefrazim. Mislim, da je smešno iz nekega zdravstvenega vidika priporočati 17 obrokov na dan.

Imaš pa prav, da ne poznam kulturnega konteksta (niti ga ne obsojam, moti me zgolj, če bi se ta podatek uporabil v "bolj zdravo" kontekstu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Massacra ::

Matija82 je izjavil:

Da se malo prefrazim. Mislim, da je smešno iz nekega zdravstvenega vidika priporočati 17 obrokov na dan.

Imaš pa prav, da ne poznam kulturnega konteksta.


Ni nobenega zdravstvenega razloga jesti vec kot 3-4x dnevno! Tisti ki kaj takega trdi, je v zablodi!

Ima pa avtor te teme skoraj sigurno neko majhno motnjo mentalne narave! Kakšna joga in meditacije bi lahko pomagali, antistresna masaža (pri kakšni Tajki morda?) :)

Pa preverit vitamine (b komplex in še katere), minerale. Kot je že nekdo napisal.

Hm ja, nebo škodilo poskusit recimo z Forcadionom (ali podobnim prehr. dopolnilom).

Ni potrebe po kakšnih psihofarmakih.

Okapi ::

Tudi za 3-4x na dan ni v resnici nobenega pravega zdravstvenega razloga. Če ješ zdravo in v primerni količini za svoj slog življenja je tudi 1x na dan čisto v redu. Druga stvar je, če zaradi občutka lakote (ali dolgočasja, živčnosti ...) poješ več, kot bi bilo treba. V tem primeru moraš uporabit katerega od psihološko-fizioloških trikov in en med njimi so 3-4 obroki na dan, drug je konstantno grickanje ali 17 obrokov na dan. Lahko je tudi pitje čaja, kot je nekdo predlagal, ali meditacija, ali ...

O.

Massacra ::

Čist preveč relativiziraš Okapi. :)

GGGGG ::

Ne išče se hrana, ki se je lahko brez škode prenajedaš, pač pa način, kako izbrisati slo po prenajedanju. Zato pravim, da je problem psihološki.


Z zdravo hrano se je skoraj nemogoče prenajedati. Če poješ ogromno zelenjave je to kvečjemu zdravo.

Ker ni nekih dokazov, da bi frekvenca obrokov vplivala na splošno zdravje/lakoto/etc, "17" pa predstavlja tri kratnik že tako nesmiselnih priporočil.


Pomoje napačno razumeš priporočila.

17 na dan pomeni 17 porcij sadja in zelenjave, ne 17 različnih obrokov. Porcija je sicer definirana kot 80 gramov, seveda pa to ni zabetonirana vrednost. Porcija je 1 jabolko, 1 banana ali npr. 1 paprika.

Matija82 ::

Se strinjam z Okapijem in tudi z iKstom (napačno sem si interpretiral stavek).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436782 (31227) johan05
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752614 (46231) Massacra
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858562 (52091) enadvatri
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10512191 (8385) Pyr0Beast

Več podobnih tem