» »

hujšanje

hujšanje

1 2
3
»

MeGreat ::

Jaz sem mislil pod kvaliteto življenja nekaj drugega. Za kuhanje/pečenje tudi jaz porabim dobro uro na dan+ jem še pol ure

Na stara leta ti mišice začnejo atrofirati, kosti te bolijo, ne moreš normalno hoditi ..

Pyr0Beast ::

Težka bo to. Več osteoporoze se pojavlja pri ljudeh z visokim vnosom živalskih beljakovin, prav tako mleko ne pripomore k preprečevanju le te.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MeGreat ::

Fitnes vadba povečuje kostno maso :). Tako da jaz se ne bojim kaj dosti

Poleg tega dobim iz zmletih lanenih in sezamovih semen ogromno kalcija(100%+ rda)......

aja pa ne moreš tega tako primerjati, ker so lahko tudi mesojedci zelo zdravi, pomoje še bolj. Res pa da večina ni..

Pyr0Beast ::

itnes vadba povečuje kostno maso :). Tako da jaz se ne bojim kaj dosti
Povečuje in ohranja. Dokler se vsak dan vsaj malo gibaš nimaš skrbi za lom kosti (za katere ni krivo pomankanja kalcija ampak -vlaknin- katere povezujejo kost skupaj in ji dajejo gibčnost)

Poleg tega dobim iz zmletih lanenih in sezamovih semen ogromno kalcija(100%+ rda)......
Semena so itq super vir vitaminov in mineralov na sploh.
Mleko in mlečne beljakovine pravzaprav lužijo kalcij iz kosti zaradi velike vsebnosti beljakovin, kar je še huje. Da ne omenjamo, da je večina populacije netolerantna na laktozo in mleka in mlečnih izdelkov sploh ne more prebavljati, pa če se še tako trudijo.

aja pa ne moreš tega tako primerjati, ker so lahko tudi mesojedci zelo zdravi, pomoje še bolj. Res pa da večina ni..
Vsaka skupina ima enako možnost anemije, je pa pri izrazitih mesojedcih to (lahko) še daleč bolj izrazito.
Pravzaprav je današnja anemija bolj genetsko, kot prehransko pogojena, zatorej, četudi ti predpišejo železove tablete, ti ne pomagajo dvigniti raven železa v krvi, saj so vnosi dovoljšnji, samo resorbcija je nizka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MeGreat ::

No semena sicer nekih velikih količin vitaminov nimajo, imajo pa minerale v kar velikih dozah, tako da mi pač ni treba dodajati magnezija/kalcija(kar veliko fitneserjev dodaja zaradi pogostosti krčev)

Glede anemije, pa ni pomembno samo železo, ampak tudi zadostne količine vitamina C, ki povečuje absorbcijo železa

Pa predoziranje železa je enako nevarno(če ne še bolj) kot anemija

Pyr0Beast ::

No semena sicer nekih velikih količin vitaminov nimajo, imajo pa minerale v kar velikih dozah, tako da mi pač ni treba dodajati magnezija/kalcija(kar veliko fitneserjev dodaja zaradi pogostosti krčev)
Mjah, jaz sem šele čez čas pogruntal, da mi (močno) primankuje magnezija. Krči na spodnjih okončinah so bili kar (zelo) hudi. Začuda jih s spremembo prehrane ni več, pa se ne trudim nevemkako zdravo jesti. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830368 (8280) janja765
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752341 (45958) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615340 (13564) goldenratio
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422634 (19843) whatever
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421519 (20056) Pyr0Beast

Več podobnih tem